Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
ULLISSES

Windows 7 (Seven) 32bit/64bit

Polecane posty

Możesz używać w firmie Home / Home Premium. 

Powyżej 5 komputerów w firmie MS wymyślił jakąś licencję korporacyjną, mogą na niej jednak być zarówno wersje HP jak i PRO.

Co innego jak by to był Office - tam licencja Home & Student jest tylko dla studentów i użytkowników domowych .

No właśnie tym się sugerowałem.

Powyżej 5 komputerów w firmie MS wymyślił jakąś licencję korporacyjną, mogą na niej jednak być zarówno wersje HP jak i PRO.

To jeszcze nie teraz :P

A jeszcze takie pytanie. Co myślicie o Windowsach OEM z Allegro? Widzę, że jest parę OEMów w wersji HP, sprzedawane z fakturą VAT. Czy nie warto? Bo problem jest taki, że muszę kupić Win7, a nie chcę przepłacać. Czy może lepiej BOXa z normalnego sklepu?

Edytowano przez Bonusso3

są nielegalne - przeznaczone wyłącznie do komputerów HP i nie do sprzedaży osobno.

jeżeli kupować w ten sposób to tylko z komputerem, poleasingowe firmówki, najlepiej DELLa + za ~100 system dla komputerów odnowionych.

Edytowano przez Chemik16

Trochę się rozminęliście, jeden o home premium, drugi o hewlett packard,

Jeśłi nie potrzebujesz super wydajnego kompa z najwyższej półki, warto rozejrzeć się za poleasingowym kompem z systemem na licencji refurbished, jak wspomniał Chemik.

Komp już jest, tylko potrzeba licencji Windows7 bo na firmie nie mogę z uczelni mieć system, nawet uaktualnienia. No ok, dzięki bardzo. 350-400zł muszę wydać, nie ma co kombinować :)

Co myślicie o Windowsach OEM z Allegro? Widzę, że jest parę OEMów w wersji HP, sprzedawane z fakturą VAT. Czy nie warto? Bo problem jest taki, że muszę kupić Win7, a nie chcę przepłacać. Czy może lepiej BOXa z normalnego sklepu?

Jeśli pytasz na wypadek kontroli, to ważne jest tylko żeby faktura była ładna, bez żadnych dziwnych dopisków typu "refurbished", "dell" itp.

System może być nawet aktywowany loaderem, nikt tego nie będzie sprawdzał ;)

Kupilem komputer wlasnie przedchwila przyszedl. Podłączyłem go jak i wszystkoe rzeczy do niego ttpu klawiatura myszka i słuchawki.

Wlaczam komputer wprowadzam plytke z windowsem 7 i sie robi. Wyskakuje okienko instalacja systemu windows i myszka z klawiatura wylaczaja sie tak jakbym je odpial od usb. W biosie normalnie działa podlaczalem do kazdego USB i zaden nie działa. Jestem zielony w tw rzeczy wiec prosze o pomoc

Usb 2.0 i 3.0 w zadnym nie dziala

Probowalem podłączyć do kazdego usb i zawwze wylacza sie w tym samym miejscu

Zmienialem w biosie USB na enabled tez nic to nie dało

Windows 7 nie wspiera kontrolera XHCI(brak sterowników USB 3.0). Nowsze platformy(np.: skylake) nie posiadają kontrolera EHCI i stąd ten problem. Rozwiązań jest kilka. Można np na czas instalacji użyć złącza PS/2 i potem już w postawionym systemie doinstalować sterowniki.   Producenci płyt głównych(np Asrock) często udostępniają programy które dodają do instalki windows  wspomniane sterowniki. Według mnie najlepszym rozwiązaniem jest ściągnięcie np z Winclub już spatchowanej instalki win7(AiO), która dodatkowo zawiera wszystkie poprawki. Naprawdę wygodna i szybka opcja. Pisałem o tym na poprzedniej stronie tego wątku.

Kupilem komputer wlasnie przedchwila przyszedl. Podłączyłem go jak i wszystkoe rzeczy do niego ttpu klawiatura myszka i słuchawki.

Wlaczam komputer wprowadzam plytke z windowsem 7 i sie robi. Wyskakuje okienko instalacja systemu windows i myszka z klawiatura wylaczaja sie tak jakbym je odpial od usb. W biosie normalnie działa podlaczalem do kazdego USB i zaden nie działa. Jestem zielony w tw rzeczy wiec prosze o pomoc

Usb 2.0 i 3.0 w zadnym nie dziala

Probowalem podłączyć do kazdego usb i zawwze wylacza sie w tym samym miejscu

Zmienialem w biosie USB na enabled tez nic to nie dało

Poszukaj przy ustawienach USB opcji legancy, moze sie to inaczej nazywac.

Jeśli pytasz na wypadek kontroli, to ważne jest tylko żeby faktura była ładna, bez żadnych dziwnych dopisków typu "refurbished", "dell" itp.

System może być nawet aktywowany loaderem, nikt tego nie będzie sprawdzał ;)

Tzn mówisz o tym żeby zakupić klucz z allegro. Wziąć fakturę a OSa i tak aktywować jakimś loaderem ? Ważne żeby mieć papier?

Witam, mam pewien problem z instalacją windowsa 7. W moim laptopie hp zmieniłem dysk ponieważ poprzedni nie chciał się uruchomić a jak już jakimś cudem udało się to zrobić to za 20-30 razem. Sprawdziłem co jest przyczyną i wyszło, że dysk ponieważ podmienilem dyski z kilku laptopów i śmigaly bez problemu. Zmieniłem dysk na hitachi 1TG i przy próbie instalacji systemu przy pomocy recovery discow dostarczonych przez producenta dosłownie przy samym końcu instalacji wyskakuje blue screen i niemożliwe jest zainstalowanie windowsa, próbowałem kilkanaście razy i nic. Natomiast pożyczyłem czystą instalke Windowsa od kumpla i instalacja poszła bez najmniejszego problemu... Co może być przyczyną że nie można go zainstalować z recovery disców? Przy starym dysku jak próbowałem zrobić instalke to miałem ten sam problem ale nowy dysk jest w 100% sprawny.

Recovery to jednak odtarzanie gotowego systemu z obrazu a nie jego pełna , czysta instalacja z nowymi sterami .

Może coś się gryzie na linii dysk - system albo dysk gryzie się z płytą lapka .

Opcjonalnie recovery jest walnięte .

Panowie dalej lipa... Nawet na tej czystej instalce windowsa po wgraniu sterowników po krótkim czasie również na nowym dysku te same objawy co na starym i nie chce zaskoczyć za pierwszym razem czyli wina nie leży po stronie dysku, a jeśli nie dysk to co? Płyta?

Panie i Panowie mam mały problem. Otóż na pasku zadań w Win7 mam kilkanaście ikon skrótów do gier. Zrobiło się tego zbyt wiele. Chciałbym mieć dostęp do skrótów z poziomu paska zadań właśnie, ale żeby znajdowały się one w jednym folderze. Czy istnieje możliwość żeby to zrobić? Z góry dzięki za pomocne odpowiedzi.

Edytowano przez Heisenberg

Nie wiem czy z poziomu samego OS da się zrobić coś takiego , jedynie opcja nowy pasek narzędzi .

Wrzucasz skróty do exe gier do jednego folderu a potem tworzysz z tego nowy pasek zadań .

Inna opcja to wykorzystać jakiś zewnętrzny soft np. Object Dock , można w nim tworzyć dodatkowe paski zadań i kosztuje nie wiele - 5$ za jedną licencję .

Sam mam OD , kiedyś miałem z jednej strony ruchomy pasek przeznaczony tylko dla gier .

Za 5 USD polecam apkę Bins - będziesz miał foldery na pasku. Nie wiem co teraz jest w wersji darmowej, bo od lat korzystam z licencji.

@Heisenberg

Możesz zainstalować sunrise seven. Tam jest opcja utworzenia ministartu. Możesz mieć w ministarcie i kilkadziesiąt aplikacji/

62089b2193cc6e37med.png

Pamiętaj, żeby w zakładce wydajność nie kombinować a ustawieniami systemu, możesz tylko włączać/wyłączać niektóre usługi.

http://www.programosy.pl/program,sunrise-seven.html

Edytowano przez Bogvel

Jest jakiś problem z tym systemem i procesorami Coffee lake ? Bo obiło mi się o uszy, ze 7-ka nie chce się zainstalować na tych procesorach. Trzeba Win 10.

Żadnego problemu nie ma z samym OS .

Tylko M$ blokuje to na Kaby Lake i Kawie , żeby napędzić sprzedaż W10 .

Czyli jeżeli bym w kiedyś wymienił procesora np na Ryzena, czy jakiegoś Intela z serii 8 to mogę Win 7 spokojnie zainstalować i używać?  Nie trzeba aktualizować czy kupować Win 10 (na co wcale nie mam ochoty).

Osobom ,które będą chcieć instalować win7 na nowych maszynach polecam najpierw zaktualizować iso windowsa.
http://forum.pclab.pl/topic/1189112-Windows-7-Image-Updater-Automatyczny-aktualizator-obrazu-Windows-7-dla-nowych-maszyn-SkyKabyCoffee-Lake-Ryzen-Threadripper/

Edytowano przez Atak_Snajpera

Witam, panowie skąd mogę pobrać czysty obraz Windows 7 Home Premium, klucz mam na naklejce na laptopie. 

Podając klucz produktu powinno Cię przekierować do W7

Jak nie znajdziesz to masz link od Atak_snajpera 

Edytowano przez Setnik

43 minuty temu, Setnik napisał:

Z strony MS Windows 

Jeżeli ma wersję OEM to nie pobierze.

Jeszcze niedawno można było sobie radzić softem typu Windows ISO downloader albo stronami typu https://tb.rg-adguard.net/ ale od jakiegoś czasu pobierania Windows 7 nie działają. Chyba tylko basewin.pl zostaje z bardziej pewnych źródeł.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

Aktualności

Artykuły

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.