Skocz do zawartości
ULLISSES

Windows 7 (Seven) 32bit/64bit

Rekomendowane odpowiedzi

@infospec

Miałem dokładnie ten sam problem z Windows 7. Po instalacji, restart i czarny ekran. Przez około 15 minut system coś tam mielił dyskiem, a potem sam się zrestartował i już normalnie uruchomił. Działą do dzisiaj. Ja podczas instalacji miałem fizycznie wypięty przewód z karty sieciowej, spróbuj też go wypiąć i wtedy zainstalować.

Edytowane przez Matthaios84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno zainstalowałem Windows 7 64bit Ultimate - problem polega na tym , że ja włączam Indeks wydajności systemu Windows żeby mi sprawdził jak "wypada " mój komp to narzędzie sie wywala juz na samym początku podczas sprawdzania wydajności interfejsu Direct 3D .. Miał ktoś może taki problem ?

Aha mam chyba najnowszą wersje DX90.c bo program dxwebsetup nic nie chce instalować i twierdzi ,że obecna wersja jest OK

 

i jeszcze jeden problem - znalazł ktoś rozwiązanie odświeżania 59Hz pod windows 7 ?

Edytowane przez Sewer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam bardzo za pomoc. Windows zainstalowany za pierwszym podejściem i działa bez zarzutu. Niestety rozwiązanie problemu okazało się drastyczne, mianowicie płyta główna była najpewniej padnięta, po wymianie P5QC na P5Q Deluxe wszystko działa za pierwszym podejściem bez najmniejszego problemu.

 

Dziękuję za poświęcony mi czas i mam nadzieję że nasze próby pomogą komuś innemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem temat o Windows 7, ale nie znalazłem tam rozwiązania, mimo że ktoś zadał podobne pytanie, więc pytam tutaj: W jaki sposób mogę ustawić na monitorze Yuraku 24' i karcie graficznej GeForce 8600 GT rozdzielczość natywną monitora czyli 1920x1200. W chwili obecnej Windows twierdzi, że 1600x1200 jest maksymalną dostępną rozdzielczością, gdy dodaję ręcznie rozdzielczość 1920x1200 w Control Center Nvidia to po jej ustawieniu nic się nie dzieje i nadal zostaje 1600x1200. Szukałem rozwiązania kilka ładnych godzin w Internecie, ale nie znalazłem żadnego, które by mi działało. Dodam tylko, że po instalacji Windows 7 miałem out of sync na monitorze i 0 obrazu, musiałem odpalić go w trybie low resolution i wtedy ustawić wyższą. Monitor jest wykrywany jako Generic Plug and Play, mimo że sterowniki Nvidia widzą go dobrze czyli jako MB24W. Monitor mam podłączony po VGA, gdyż już 2 kable DVI mi się popsuły i przestały działać w ciągu roku i nie chciało mi się już szukać kolejnego ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno zainstalowałem Windows 7 64bit Ultimate - problem polega na tym , że ja włączam Indeks wydajności systemu Windows żeby mi sprawdził jak "wypada " mój komp to narzędzie sie wywala juz na samym początku podczas sprawdzania wydajności interfejsu Direct 3D .. Miał ktoś może taki problem ?

Aha mam chyba najnowszą wersje DX90.c bo program dxwebsetup nic nie chce instalować i twierdzi ,że obecna wersja jest OK

A ja myślałem, że Win7 ma DX11...

Naciskasz klawisz windows + R, wpisujesz "dxdiag", naciskasz enter i tam masz wszytko na temat sprawności interfejsów DX. A co do sprawdzania wydajności - sprawdzałeś inne stery grafy?

 

i jeszcze jeden problem - znalazł ktoś rozwiązanie odświeżania 59Hz pod windows 7 ?

Następny. Ale jaki problem?

Nawet, jeżeli możesz ustawić większe refresh rate, to w 99% monitorów i tak na wyjściu będziesz miał albo 40, 50, 59 albo 60Hz (albo wyżej) w zależności od monitora. Monitor sam sobie konwertuje (jeżeli w OSD masz opcje wyświetlania informacji, to sprawdź), a nawet jeżeli nie, to i tak nie zobaczysz różnicy. LCD mają swój natywny tryb pracy i zwiększanie częstotliwości nic nie zmieni, ma żadnego wpływu na czas reakcji matrycy. To nie CRT, że luminofor gaśnie w stałym tempie i trzeba go jak najszybciej przejechać wiązką elektronową, żeby nie było efektu migotania. Katoda podświetlająca matrycę świeci cały czas, czas obrotu kryształków matrycy jest zależny od monitora, a nie sterowany przez wyjście karty graficznej. Na co Wam to 60Hz, wyjaśni mi ktoś? Tylko bez tłumaczenia, że jest wielka różnica w jakości obrazu, bo jej nie ma.

 

Tak, i nie tylko u mnie... Na kilku forach to samo czytałem, obstawiam stery do realteka z WU...

Stery do realtek'a z WU są albo były walnięte, robiły mi bsody aż miło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor mam podłączony po VGA, gdyż już 2 kable DVI mi się popsuły i przestały działać w ciągu roku i nie chciało mi się już szukać kolejnego ...

RAMDAC - jak masz dość samozaparcia, to możesz sprawdzić jakiej częstotliwości RAMDAC masz na karcie i ze wzoru pod tym linkiem wyliczyć maksymalną rozdzielczość na wyjściu analogowym (może to 1600x1200 przy tej synchronizacji poziomej, jakiej rząda monitor). Równie dobrze monitor może nie przyjmować tej rozdzielczości po analogu, D-SUB to odpowiednik kabla component video, a np. telewizory po componencie obsługują tylko 720p, do 1080p trzeba mieć HDMI (czyli DVI), gdzie Twoja rodziałka jest jeszcze większa. Kup kabel DVI/HDMI i podłącz monitor po ludzku, a Twoje problemy się skończą, a D-SUB aka VGA na LCD nie ma sensu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RAMDAC - jak masz dość samozaparcia, to możesz sprawdzić jakiej częstotliwości RAMDAC masz na karcie i ze wzoru pod tym linkiem wyliczyć maksymalną rozdzielczość na wyjściu analogowym (pewnie będzie to 1600x1200) - ale wydaje mi się, że prościej będzie kupić kabel DVI/HDMI i podłączyć monitor po ludzku, bo D-SUB aka VGA na LCD nie ma sensu...

Ok rozumiem, ale na XP i Linuksie system nie ma problemu z tym, właśnie siedzę na XP i używam rozdzielczości 1920x1200. Mój monitor ma wyjście tylko DVI i z tymi kablami miałem masę problemów, a że po VGA jest trochę dziwnie to fakt, ale ... 2 kable odmówiły już posłuszeństwa ... jednak sedno tematu jest inne ... jak zmusić 7, aby zrobiła to o co ją proszę.

 

BTW: Czy podłączenie przez DVI pozwoli mi w końcu ustawić rozdzielczość jaką chcę na 7 ? Myślę, że to jednak nie jest wina kabla a systemu operacyjnego i tego jak wykrywa monitor.

Edytowane przez cripple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś mu ręcznie we właściwościach monitora zmienić z Generic PnP na Digital Flat Panel 1920x1200 (po odznaczeniu "..tylko zgodne urządzenia")?

 

Myślę, że to jednak nie jest wina kabla a systemu operacyjnego i tego jak wykrywa monitor.

No i pewnie masz racje, bo monitory po kablu VGA są wykrywane jako ekran analogowy, czyli równie dobrze mógłby być to CRT i pewnie zrezygnowali w Win7 z części trybów VESA GTF, które uznali za przestarzałe (tak samo powywalali mase fajnych sterowników drukarek, np. HP 5L, 5P, 6L, 6P).

 

PS - kto tak "fachowo" połączył tematy, że usunął pierwszy post cripple'a? :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem wątek i zauważyłem że czesto pojawiał sie problem z długą instalacja Siódemki.

 

Ktoś pisał że pomogło wyłączenie AHCI ale nie każdemu to pomagało.

 

Z własnego doświadczenia (na kilku komputerach) mogę powiedzieć że problem prawdopodobnie leży w stacji dyskietek.

 

Jeżeli nie macie w swoich komputerach stacji dyskietek to ją WYŁĄCZCIE w biosie (trzeba znaleźć coś takiego jak "floopy mode" i ustawić na "none"

 

 

Mi pomogło na kilku kompach.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej "FDD Controller" ale pomysł ciekawy i warty sprawdzenia. Bo kiedyś 7 instalowało mi się ekspresowo i na pewno miałem to wyłączone. Ostatnio znów robiłem instalke i szło cholernie długo. Może po aktualizacji biosu zapomniałem wyłączyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od pewnego czasu nękają mnie Blue Screeany. Występują w losowych sytuacjach (podczas gry, surfowania po internecie). Proszę o zdiagnozowanie mojego problemu laugh.gif . Poniżej trochę informacji o moim PC:

 

Procesor : Core 2 Duo E8400 @ 3,8GHz

Karta Graficzna : Radeon 4870 Sapphire TOXIC 1Gb (Nie Kręcona, Sterowniki Catalyst 9.11)

Ram : 2x2Gb Patriot 1066 (Nie Kręcony, Sprawdzony MemTestem , brak błędów)

Płyta Główna : Asus P5QL PRO

Zasilacz : Urano Nox 600W

 

Informacje o Błędzie :

Podpis problemu:

Nazwa zdarzenia problemu: BlueScreen

Wersja systemu operacyjnego: 6.1.7600.2.0.0.256.1

Identyfikator ustawień regionalnych: 1045

 

Dodatkowe informacje o problemie:

BCCode: 124

BCP1: 0000000000000000

BCP2: FFFFFA8004EA9038

BCP3: 00000000B2000040

BCP4: 0000000000000800

OS Version: 6_1_7600

Service Pack: 0_0

Product: 256_1

 

Logi z HiJackThis: Log

 

Plik Dump

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem wątek i zauważyłem że czesto pojawiał sie problem z długą instalacja Siódemki.

 

Ktoś pisał że pomogło wyłączenie AHCI ale nie każdemu to pomagało.

 

Z własnego doświadczenia (na kilku komputerach) mogę powiedzieć że problem prawdopodobnie leży w stacji dyskietek.

 

Jeżeli nie macie w swoich komputerach stacji dyskietek to ją WYŁĄCZCIE w biosie (trzeba znaleźć coś takiego jak "floopy mode" i ustawić na "none"

 

 

Mi pomogło na kilku kompach.

 

Pozdrawiam

Dziwne te objawy z wydłużoną instalacją. Przyznam szczerze, że W7 stawiałem kilkakrotnie na komputerach wyposażonych w FDD i nie widziałem problemów z długą instalacją. U siebie mam włączone i AHCI i podpiętego flopa.

 

Ile trwa taka instalacja "wydłużona"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. u mnie na jednym kompie (tym z podpisu) po zabotowaniu płyty z sevenem muszę dość długo czekać na ekran wyboru partycji. Dysk ani napęd wtedy nie pracują...

 

Znowu na drugim komputerze (dużo słabszym notabene) instalator śmiga od kopa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej "FDD Controller"

Zwał jak zwał - na Gigabyte P31 i MSI P35 NEO zwie się to "Floopy Mode" nie wiem jak na innych płytach :rolleyes:

 

@Konar

 

Chodzi o te takie długie "przestoje" które miał już nie jeden user

 

tzn. - ładujż się jakieś tam pierwsze pliki i jak skończą to zanim sie pokaże ekran wyboru języka trzeba czekać około 5 minut------>po wyborze języka coś sie tam załaduje i znowu czekanie około 5 minut na wyswietlenie kolejengo ekranu wyboru. Takich przestojów jest około 3-4 o ile się nie myle.

 

Po wyłaczeniu stacji dyskietek pomogło na wszystkich (czterech) komputerach na których spotkałem sie z tym problemem.

 

Polecam sprawdzić tym którzy mają ten problem i żeby dali znać.

 

ps. Dodam ze na Virtualnej maszynie problem nie występuje.

 

 

 

CMX - własnie o to chodzi.

 

Jesli w tym kompie który muli nie masz dyskietki to sprawdź w biosie czy na pewno jest wyłaczona i daj znać czy pomogło.

Edytowane przez Raus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne te objawy z wydłużoną instalacją. Przyznam szczerze, że W7 stawiałem kilkakrotnie na komputerach wyposażonych w FDD i nie widziałem problemów z długą instalacją. U siebie mam włączone i AHCI i podpiętego flopa.

 

Ile trwa taka instalacja "wydłużona"?

W moim przypadku było to tak:

 

- bootowanie z płyty

- ekran wyboru języka etc.

- 15 minut

- wybór partycji

- 15 minut

- rozpoczęcie kopiowania plików

- 15 minut

- koniec instalacji.

 

Trwało to ok. 45 minut (wersja home premium 32bit) To samo miałem przy instalacji ultimate. Dodam, że na laptopie od kolegi (instalacja ultimate) trwała ok 15 minut. Podejrzewam, że problem będzie tkwić w ustawieniach w biosie. Na jego laptopie nie można zainstalować XP, gdyż system nie widzi dysku twardego. U siebie miałem ten sam problem, jednak coś przełączyłem w biosie i instalacja poszła normalnie. Niestety nie pamiętam co to dokładnie było, bo xp instalowałem jakieś 4 lata temu ;) Kojarzę coś nazwę sata native mode ;) Prawdopodobnie przywrócenie tej opcji rozwiąże problem długiej instalacji. Stacji dyskietek nie posiadam, ale mam ją z defaulta wyłączoną w biosie.

Edytowane przez BLANTMEN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też trochę trwała instalacja RC 7100. Na początku po wyborze partycji i przy kopiowaniu plików proces ciągnął się w nieskończoność, za pierwszym razem myślałem, że coś z HDD, więc zrobiłem resa ;). Za drugim razem jakoś szybciej zaskoczyło, prześwietliłem HDD (Samsung 500HI Eg) różnymi programami i nic nie wykazało. U kolegi kopiowanie plików, pomimo starszego sprzętu i dysku 7200 proces instalacji trwał nieporównywalnie krócej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może problem jest kiedy kontroler jest włączony a nie ma stacji dyskietek fizycznie.

@raus czy te przypadki o których piszesz miały podłączone stacje czy w ogóle ich nie miały?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Może problem jest kiedy kontroler jest włączony a nie ma stacji dyskietek fizycznie.

@raus czy te przypadki o których piszesz miały podłączone stacje czy w ogóle ich nie miały?

Pewni jestescie tego? Sprawdzalem u siebie i tak dlugi czas oczekiwania miedzy "etapami" instalki mialem zawsze niezaleznie od tego czy mialem flope wlaczona, wylaczona w biosie ale i rowniez niezaleznie czy ta byla ficzynie wpieta czy nie.

 

Na viscie tez mam tak, jedynie XP leci od razu.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może problem jest kiedy kontroler jest włączony a nie ma stacji dyskietek fizycznie.

@raus czy te przypadki o których piszesz miały podłączone stacje czy w ogóle ich nie miały?

Chyba pisałem o tym wyżej, ale napisze jeszcze raz

 

We wszystkich komputerach które robiłem NIE BYŁO fizycznie stacji dyskietek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ja mam takie jaja, że przeglądarka fotografii nie działa jak trzeba? Mianowicie gdy odtworzę jakieś foto jest all ok, ale gdy zmaksymalizuję to się sypie i wygląda jakby się zawiesiła, a tak nie jest. Czy to normalne, że ESET tak obciąża procesor na windows seven? Nie ważne jakie operacje bym robił na plikach, to zawsze musi mielić :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś mu ręcznie we właściwościach monitora zmienić z Generic PnP na Digital Flat Panel 1920x1200 (po odznaczeniu "..tylko zgodne urządzenia")?

Dziękuję uprzejmie pomogło, nie pomyślałem, żeby to tak na "chama" zmienić. Co do kabla miałem rację on tutaj nie ma znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

mam takie pytanie, czy wam tez cpu fan czasem wchodzi na duze obroty (ponad 2000 rpm) praktycznie bez powodu (% uzycia procka to jakies 2-5%)?

strasznie mnie to denerwuje, a zaczelo sie to kiedy zainstalowalem wersje x64, uprzenio majac x86, wrocilem po raz 2 do x86 ale problem zostal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, jedyne co ostanio robilem to update biosu, choc ustawienia zostaly takie same... najgorsze, ze nie pamietam czy to moze byc przyczyna, bo jako moment pojawienia sie tego problemu zapadla mi w glowie instalacja windy x64 wlasnie :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest sobie sieć lokalna w bloku do której podpięci są jego mieszkańcy. Administruje tym jeden z nich, ustawił wszystko na statyczne IP - 192.168.1.(nr mieszkania). Problem jest następujący dlaczego tylko W7 nie jest w stanie poprawnie pobrać adresu serwera DNS, tzn w karcie stan połączenia sieciowego widać że karta sieciowa go pobrała, ale mimo wszystko ikona w tray-u wskazuje na błąd. Adresy DNS zostały ustawione na 192.168.1.1 (router) i 194.204.152.34. Co ciekawe sieć lokalna działa i mogę przeglądać zasoby z innych mieszkań. Spotkaliście się z takim problem?. Dodam tylko że Ubuntu nie ma takiego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...