Skocz do zawartości
ULLISSES

Windows 7 (Seven) 32bit/64bit

Rekomendowane odpowiedzi

Problem wyraźnie dotyczy systemu, więc najlepiej tam (w temacie zbiorczym o W7) było by zadać to pytanie.

 

Nie mniej jednak do głowy przychodzą 2 myśli:

 

1. Problem ze sterownikami karty sieciowej. Mimo wszystko nowy system, nowy sprzęt (zgaduję) i nie wszystko jeszcze zostało dopracowane. Można by poszukać innych sterowników do karty.

 

2. Blokuje Cię jakiś firewall - Nvidia Firewall instalowany ze sterownikami chipsetu NF4 (o ile mnie pamięć nie myli), firewall w Windows lub jakiś zewnętrzny firewall/pakiet antywirusowy, którego używasz i który nie do końca współpracuje z W7.

 

Problem sprzętowy, ze względu na działające Ubuntu, możemy raczej wykluczyć.

 

Edit: Pozwoliłem sobie podpiąć Twój temat pod temat o W7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest sobie sieć lokalna w bloku do której podpięci są jego mieszkańcy. Administruje tym jeden z nich, ustawił wszystko na statyczne IP - 192.168.1.(nr mieszkania). Problem jest następujący dlaczego tylko W7 nie jest w stanie poprawnie pobrać adresu serwera DNS, tzn w karcie stan połączenia sieciowego widać że karta sieciowa go pobrała, ale mimo wszystko ikona w tray-u wskazuje na błąd. Adresy DNS zostały ustawione na 192.168.1.1 (router) i 194.204.152.34. Co ciekawe sieć lokalna działa i mogę przeglądać zasoby z innych mieszkań. Spotkaliście się z takim problem?. Dodam tylko że Ubuntu nie ma takiego problemu.

Ale skoro adresy są ustawione na statyczne to nie mogą być pobierane w sposób dynamiczny. Ustawiłeś swoje IP w karcie czy tylko adresy serwerów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może czas wyczyścić kompa z kurzu? A może kaloryfery na zimę grzeją i komp blisko kaloryfera?

 

Sewer:

Jakie masz sterowniki do grafiki? Od MS czy ATI? Wypróbuj inne.

komp czyszczony niedawno :) kaloryfer nadal letni.

zmienilem bios spowrotem do 1.6 i poki co jest dobrze... dziwne, trzeba sie wypowiedziec w temacie o mojej plycie :)

 

dzieki za zainteresowanie

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

komp czyszczony niedawno :) kaloryfer nadal letni.

zmienilem bios spowrotem do 1.6 i poki co jest dobrze... dziwne, trzeba sie wypowiedziec w temacie o mojej plycie :)

 

dzieki za zainteresowanie

pzdr

Jak byś wcześniej podał ten drobny szczegół (aktualizacja bios), to bym nie pisał o czyszczeniu i kaloryferach. ;]

 

do postu poniżej:

Ale jak pisałem swój post, to Twojego jeszcze nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, jedyne co ostanio robilem to update biosu, choc ustawienia zostaly takie same... najgorsze, ze nie pamietam czy to moze byc przyczyna, bo jako moment pojawienia sie tego problemu zapadla mi w glowie instalacja windy x64 wlasnie :/

podalem :P tuz nad Toba

 

ok, tu juz nie zasmiecam, przenosze sie do tematu abita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale skoro adresy są ustawione na statyczne to nie mogą być pobierane w sposób dynamiczny. Ustawiłeś swoje IP w karcie czy tylko adresy serwerów?

wszystko wpisałem ręcznie. Pisząc pobrała miałem na myśli że widać odpowiednie ustawienia, na pierwszy rzut oka wszystko jest ok w "szczegółach połączenia sieciowego" - Mój błąd jeśli chodzi o precyzowanie wypowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem jeszcze spytać czy ktoś mógłby mi powiedzieć jak dostać się na partycję logiczną NTFS z Windows 7 Pro, który ciągle (zmieniałem litery partycji, ale nic nie dało) twierdzi, że partycja jest " not accessible". Prawa dostępu są na maxa dla systemu jak i zarówno dla mnie - administratora. Od momentu instalacji Windows 7 nic nie zmieniałem i od samego początku nie mogę wejść na partycję logiczną, mimo że ją widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bawiłem się niczym, mam 2 systemy na 2 partycjach (Windows XP na partycji pierwszej, logiczną na 2 no i na 3 jest właśnie Windows 7, który sam sobie zmienia literę partycji na C:\, mimo że powinien używać E:\ tak jak jest to wyświetlane pod Windows XP), a tą niedostępną jest właśnie 3 partycją jaką posiadam i jest to obecnie E:\ na Widnows 7 (D:\ na Windows XP). Na windows XP widzę i używam ją bez problemu tak więc nie sądzę, żeby była jakkolwiek uszkodzona. W menadżerze dysków w narzędziach administracyjnych we właściwościach partycji widzę jej rozmiar, wolne miejsce itd. Jednak w "Moim komputerze" widzę tylko, że jest pod literą E: i nie mogę tutaj już sprawdzić ile jest na niej miejsca wolnego i miejsca w ogóle, gdyż wyświetla, że jest go 0 bajtów, a gdy próbuję przejrzeć jej zawartość od razu wyskakuje błąd: "Partition E:\ is not accessible".

Edytowane przez cripple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cripple

 

Nie ma to czegoś wspólnego z ukrytą partycją systemową, którą 7 tworzy sobie przy instalacji na czystym dysku? U mnie ma toto 100MB i standardowo jest zablokowane przed grzebaniem. Gdzie u Ciebie są pliki bootowania siódemki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Win7 nie ma zadnej ukrytej a tymbardziej w jakikolwiek sposób zabezpieczonej partycji. Jest jedynie najzwyklejsza niezamontowana partycja NTFS.

Edytowane przez SGJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na Atomie N330 i 2GB RAM warto już instalować Win7 czy pozostać przy XP?

Czy (w razie odpowiedzi pozytywnej rzecz jasna) przydałoby się coś robić, prócz wyłączenia UAC i zastosowania poprawek do usług (BlackViper @ Safe)?

Czy jeśli mam tam preinstalowany system po angielsku, to mogę LEGALNIE zainstalować polską wersję?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...i nie tworzy się ona jesli już sa jakies partycje na dysku a wyraźnie napisał że 7 jest zainstalowany na kolejnej partycji.

Chodziło mi o to, ze Win7 mógł skopiować te pliki na poprzednią dostępną partycję, po czym inteligentnie zablokować do niej dostęp...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ULLISSES stery mam 9.11 od ati ..

Spróbuj inne sterowniki. Albo starsze, albo nowsze (jeśli są). Ewentualnie te od MS.

 

Czy na Atomie N330 i 2GB RAM warto już instalować Win7 czy pozostać przy XP?

Dwa rdzenie są. Ramu wystarczy. Jeśli uważasz, że bez W7 nie możesz żyć lub masz obecnie Vistę, to instaluj. Jeśli masz XP i W7 nie jest Ci specjalnie potrzebny do szczęścia, to nie warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na Atomie N330 i 2GB RAM warto już instalować Win7 czy pozostać przy XP?

Czy (w razie odpowiedzi pozytywnej rzecz jasna) przydałoby się coś robić, prócz wyłączenia UAC i zastosowania poprawek do usług (BlackViper @ Safe)?

Czy jeśli mam tam preinstalowany system po angielsku, to mogę LEGALNIE zainstalować polską wersję?

Tylko jeśli to była wersja 7 Ultimate to możesz zmienić język. Każda inna spowoduje że będzie to system nie zgodny z licencją czyli nielegalny.

Musisz kupić oryginał w PL jeśli chcesz pozostać w zgodzie z prawem.

Czy warto? Moim zdaniem tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jeśli to była wersja 7 Ultimate to możesz zmienić język. Każda inna spowoduje że będzie to system nie zgodny z licencją czyli nielegalny.

Musisz kupić oryginał w PL jeśli chcesz pozostać w zgodzie z prawem.

Czy warto? Moim zdaniem tak.

Na nalepce masz Key. Masz napisane jaka jest tam wersja językowa? Jeśli nie, to nie widzę problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w siódemce jest możliwość żeby używać jedynie konta administratora? Z tego co się orientuję, to konto które jest tworzone podczas instalacji systemu jest jedynie kontem z uprawnieniami administratora, ale jednak nie wszystkie operacje można na nim wykonywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

orientuje się ktoś czy mogę przejść na Windows 7 Home premium BOX (kupując Windows 7 Home premium Upgrade) mając oryginalnego Windows XP professional w wersji OEM

 

czy to będzie w pełni legalne ? na allegro za 350 zł spokojnie można znaleźć Windows 7 HP w wersji Upgrade ale nie wiem czy mogę z oemowego XP przejść na Boxowego Windowsa 7 HP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bujdy na resorach :)

Nagranie bootowalnego pendrive'a w UltraIso jest niemożliwe na zwykłym koncie, trzeba się przelogować na konto administratora. Musiałem użyć programu Sunrise Seven żeby na to konto wejść, bo innego sposobu nie znam. Na pewno jest też więcej takich przypadków. Dostęp do ukrytych folderów (takich z kłódką) też jest niemożliwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

 

Dzisiaj zauważyłem, że po najechaniu na myszką na pasek zadań a potem zabraniu myszki stamtąd lista zostaje ciągle podświetlona. Na pewno nie było tak wcześniej i nic nie grzebałem w ustawieniach dlatego nie wiem jak to rozwiązać

Na zdjęciu pokazuję o co chodzi.

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/...ee162408f3.html

 

Kursor myszki już dawno się tam nie znajdował.

 

Proszę o pomoc i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe sterowniki od realteka 2.38 dodają korektor graficzny ehh trochę to śmieszne , że dopiero po takim długim czasie dodali ten nieszczęsny korektor. Jakby ktoś nie wiedział to dawali wymówki , że nie da się tego zrobić pod vistę :lol2: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiałem użyć programu Sunrise Seven żeby na to konto wejść, bo innego sposobu nie znam.

secpol.msc ->zasady lokalne -> opcje zabezpieczeń -> Konta: stan konta administratora (domyślnie WYŁĄCZONY)

 

Dostęp do ukrytych folderów (takich z kłódką) też jest niemożliwy.

Jest możliwy, tylko w zabezpieczeniach -> zaawansowane zmienić właściciela na siebie (czyli zalogowanego usera). Podejrzewam też, że ten program od bootowalnego pendrive potrzebował zaciągnąć coś z któregoś z chronionych folderów, do którego nie miał dostępu Twój użytkownik.

 

Na pewno jest też więcej takich przypadków.

Jest. Ale nie jest to nic nie do przejścia z poziomu danego użytkownika z uprawnieniami administratora. Do tego stopnia, że grzebiąc w gpedit można z powodzeniem odmówić dostępu do systemu również administratorom, w tym systemowemu kontu administratora, bardzo przyjemna sprawa, polecam jeśli ktoś się nudzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nagranie bootowalnego pendrive'a w UltraIso jest niemożliwe na zwykłym koncie, trzeba się przelogować na konto administratora. Musiałem użyć programu Sunrise Seven żeby na to konto wejść, bo innego sposobu nie znam. Na pewno jest też więcej takich przypadków. Dostęp do ukrytych folderów (takich z kłódką) też jest niemożliwy.

Podstawy obsługi Vista/W7. Konto głownego Administratora nie jest do niczego potrzebne. Wszystko da sięzropbić ze zwykłego.

 

secpol.msc ->zasady lokalne -> opcje zabezpieczeń -> Konta: stan konta administratora (domyślnie WYŁĄCZONY)

Szybciej i bezpieczniej jest PPM>Run as Admin. Swoją droga secpol.msc nie jest dostepny w wersjach Home a w edycjach w których wystepuje i tak trzeba uprawnien admina zeby go uruchomic.

 

 

orientuje się ktoś czy mogę przejść na Windows 7 Home premium BOX (kupując Windows 7 Home premium Upgrade) mając oryginalnego Windows XP professional w wersji OEM

 

czy to będzie w pełni legalne ? na allegro za 350 zł spokojnie można znaleźć Windows 7 HP w wersji Upgrade ale nie wiem czy mogę z oemowego XP przejść na Boxowego Windowsa 7 HP.

Upgrade zachowuje ten sam typ licencji jak system z którego wykonano aktualizacje. Edytowane przez SGJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ktos tu ostatnio zamieszczal zdjecie paska z siódemki tak wygladajacego jak z visty, moge zapytac kto to zrobil?i jak to zrobic?bo nie moge znalezc tego postu...

Edytowane przez gronio89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

secpol.msc ->zasady lokalne -> opcje zabezpieczeń -> Konta: stan konta administratora (domyślnie WYŁĄCZONY)

W wersji Home nie działa, tak jak napisał SGJ.

 

Jest możliwy, tylko w zabezpieczeniach -> zaawansowane zmienić właściciela na siebie (czyli zalogowanego usera). Podejrzewam też, że ten program od bootowalnego pendrive potrzebował zaciągnąć coś z któregoś z chronionych folderów, do którego nie miał dostępu Twój użytkownik.

Niestety kiedy próbuję tak zrobić, to otrzymuję komunikat o odmowie dostępu. Edytowane przez USB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...