Skocz do zawartości
ULLISSES

Windows 7 (Seven) 32bit/64bit

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Firekage

Zapisy oemow nie sa jasne. Nie kupilbym oema bo ten kosztuje praktycznie tyle co ang. wersje boxow na Allegro. Zreszta, wydac 460 by pozniej okazalo sie, ze to nie do konca jest legal to nie jest cos co chcialbym przetestowac na sobie.

 

Czaj sie na boxowki z Allegro. Mialem kilka aukcji, ktore obserowowalem i przewaznie konczyly sie na 520 zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dłuższego czasu korzystam z darmowego Comodo Firewall, wcześniej na XP, teraz na 7 64bit i działa jak należy przy czym jest skuteczny i w miarę prosty. Kiedyś był oddzielnie, a obecnie w paczce z antywirusem, ale przy instalacji wybierasz potrzebne Ci opcje. LINK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Od dłuższego czasu korzystam z darmowego Comodo Firewall, wcześniej na XP, teraz na 7 64bit i działa jak należy przy czym jest skuteczny i w miarę prosty. Kiedyś był oddzielnie, a obecnie w paczce z antywirusem, ale przy instalacji wybierasz potrzebne Ci opcje. LINK

Poczytaj sobie o comodo...zmienisz zdanie. To firewall, ktory non stop wysyla jakies bzdury do siedziby firmy. Glosno bylo o tym, z tego powodu Comodo traci zaufanie klientow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

To, że coś wysyła nie oznacza od razu, że każdy na ciebie czyha i planuje spisek.

Soreks, mowimy o Firewallu. Chyba nie wiesz o czym mowisz :

Comodo has been caught selling its popular SSL certificate to malware distributors/scan websites. Now in Comodo's defense, whenever a malware distributor/scan website which has Comodo's certificate is brought to their attention, they remove it; furthermore the purpose of the SSL certificate, technically, is not to verify the contents of the website but rather to verify how secure it is to buy from (the irony). However the question of why Comodo is repeatedly selling the certificates to known malware distributors/scam websites (there have been cases where a website with the same exact layout, interface, and "product" except different name has been issued a certificate even though their earlier one was revoked) is still a significant one and still an on going issue.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś ma problemy z DivX Player-em i plikami MKV ?? Zainstalowałem kodeki shark007 i lipa, nie odtwarza mkv , z kolei po zainstalowaniu CCCP obraz leci natomiast dźwięk nie jest czysty (pojawiają się ''trzaski''). Jakieś pomysły ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem to na szybko i znalazłem jeszcze inne odnośniki. Jest tam informacja, że Softpedia przestała linkować do tego firewalla bo jest to adware - chodzi o instalacje wyszukiwarki typu Ask lub HopSurf oraz przejęcie strony domowej. Są to rzeczy opcjonalne ale przy instalacji trzeba je odklikać. Obecnie jednak Comodo Internet Security bo tak nazywa się pakiet firewalla z antywirusem wróciły do Softpedii ... LINK a program zakatologowano jako "Ad-supported software"

 

Pomimo, że działania twórcy Comodo nie do końca są jasne - nie znam podłoża sprawy, nadal mam zamiar korzystać z tego firewalla - przynajmniej do czasu ciekawszej alternatywy pod Win 7 64bit. Nie instaluję Ask.com, HopSurf (wcześniej znane jako SafeSurf) oraz nie korzystam z Comodo Backup czy też nie zezwalam by modyfikował stronę domową przeglądarki.

Edytowane przez epoxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poleci ktoś jakieś dobre kodeki do w7 obsługujące wszystko co trzeba +rmvb i flv?No i program do filmów bo juz mi ręce opadaja.Na xp świetny był kmplayer ,ktory rozkminiał totalnie wszystko ale na 7me jakos dziwne sie uruchamia.Gom player laguje na niektórych filmach.Bs player bardzo cicho odtwaza i tez nie chce wszystkich formatów mimo ,ze niby kodeki są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O co konkretnie ci chodzi, bo mi się żadne gowno nie włącza przy pendrivach :)

Gdzies na necie przeczytalem, ze jesli pendrive usuwasz przez "Bezpieczne usuwanie sprzetu" (przynajmniej tak to sie nazywalo na XP) to wtedy po kolejnym podpieciu nie pokazuje sie prosba o przeskanowanie, ale ja zawsze poprostu odpinam pena i wtedy za kazdym podpieciem wywala mi, ze chce przeskanowac Pendrive. I nie jest to zaden antyvir, tylko jakies narzedzie systemowe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten FAQ jest strasznie uboki.. mozna by było dodać np:

 

zwiększenie wydajności ntfs

 

start -> run -> cmd -> fsutil behavior set disablelastaccess 1

 

wyłączenie niektórych usług według black viper'a

http://www.blackviper.com/Windows_7/servicecfg.htm

 

wyłączenie indeksowania

 

wyłączenie kompresji RDC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@DziubekR1

 

Panel sterowania / System / Menadżer urządzeń / Stacje dysków / klikamy na pendrive / zakładka zasady i sprawdź czy masz zaznaczone "szybkie usuwanie" bo jeśli masz "większa wydajność" to tak może się dziać jak opisujesz ...

Edytowane przez epoxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...