Skocz do zawartości
ULLISSES

Windows 7 (Seven) 32bit/64bit

Rekomendowane odpowiedzi

Zapisy oemow nie sa jasne. Nie kupilbym oema bo ten kosztuje praktycznie tyle co ang. wersje boxow na Allegro. Zreszta, wydac 460 by pozniej okazalo sie, ze to nie do konca jest legal to nie jest cos co chcialbym przetestowac na sobie.

 

Czaj sie na boxowki z Allegro. Mialem kilka aukcji, ktore obserowowalem i przewaznie konczyly sie na 520 zl.

Zapisy sa jasne juz od dluzszego czasu. Dotycza rowniez W7.

 

http://www.microsoft.com/poland/oem/partne...nie_faq.aspx#p4

 

 

Mozna sobie kupic W7 OEM, zlozyc komputer i zainstalowac system w tej wersji. Wtedy stajemy sie producentem i cala pomoc techniczna zapewniamy my. Potwierdzaja to na infolinii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@DziubekR1

 

Panel sterowania / System / Menadżer urządzeń / Stacje dysków / klikamy na pendrive / zakładka zasady i sprawdź czy masz zaznaczone "szybkie usuwanie" bo jeśli masz "większa wydajność" to tak może się dziać jak opisujesz ...

Mam zaznaczone "Szybkie usuwanie", wiec teoretycznie moge wypinac poprostu pena, a mimo wszystko za kazdym razem wywala mi sie ten monit o skanowanie. Nawet jak przeskanowalem, nie znalazl bledow, wypinam - wpinam i znowu prosba o skanowanie. Zarowno na lapie jak i na stacjonarze jest to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie wiem jakim cudem, ale 64 bitowa "siódemka" widzi tylko 2GB ram i nie chcę. Odpalam everesta, aby się upewnić czy coś źle może ona liczy, ale za to w nim jest widoczne, że są dwie kości po 2GB. Dodam, że mam ramy w dualu. Po za tym komputer nowy, więc wątpię żeby to była taka wada techniczna. W biosie próbowałem coś znaleźć, ale niestety nic nie znalazłem, co by mi pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapisy sa jasne juz od dluzszego czasu. Dotycza rowniez W7.

 

http://www.microsoft.com/poland/oem/partne...nie_faq.aspx#p4

 

 

Mozna sobie kupic W7 OEM, zlozyc komputer i zainstalowac system w tej wersji. Wtedy stajemy sie producentem i cala pomoc techniczna zapewniamy my. Potwierdzaja to na infolinii.

Jak linkujesz stronę to patrz czego dotyczy. Ta strona powstała 4 lata temu i dotyczy XP. Aktualna licencja nie pozwala na instalacje OEM i zarówno licencja jak i AKTUALNE informacje na stronie w języku angielskim to potwierdzają. Infolinia tego nie zmieni cokolwiek by tam nie twierdzili.

Edytowane przez SGJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja, 4.12.2009

 

Polski oddział Microsoft nadal nie zajął w tej sprawie żadnego oficjalnego stanowiska. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, temat faktycznie jest bardziej skomplikowany, niż wynika to z informacji aktualnie przekazywanych za pośrednictwem infolinii i polskich stron - trwają obecnie prace nad rozwiązaniem tego problemu i takim wyjściem z sytuacji, które nie pozbawi użytkowników prawa do kupna i używania wersji OEM.

 

LINK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zaznaczone "Szybkie usuwanie", wiec teoretycznie moge wypinac poprostu pena, a mimo wszystko za kazdym razem wywala mi sie ten monit o skanowanie. Nawet jak przeskanowalem, nie znalazl bledow, wypinam - wpinam i znowu prosba o skanowanie. Zarowno na lapie jak i na stacjonarze jest to samo.

To masz uszkodzonego pena. Nigdy mnie ani żadnemu znajomemu coś takiego sie nigdy nie pojawiło (różne peny, konfiguracje, wersje systemu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItam szukam i szukam i znalesc nie moge. Jkai jest dzialajacy program pod wersje 64 bit do partycjonowania musze zrobic ext3 a nie chec mi sie sciagac linuxa.

Edit Nie mam pendrajwa ani plyt dvd cd zeby to wypalic ....

Edytowane przez ed00s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z pewnoscia banal ale:

jak zmienic format daty w trayu z: rr-mm-dd na dd-mm-rr ?

Wejdź w Ustawienia regionalne, na pierwszej karcie "Formats" na dole będzie przycisk "Additional settings" (Dodatkowe ustawienia). Tam ostatnią kartą będzie data... dalej sobie poradzisz.

 

ps - polska wersja językowa może mieć nieco inne tłumaczenia - używam wersji ENG, a z doświadczenia wiem, że niemal wszystko tłumaczone jest inaczej i czasem bez sensu ;)

Edytowane przez soulburner

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przestawiaj tego tylko wpisz ręcznie ale zgodnie ze schematem i ustawisz dowolnie jak lubisz.

Oczywiście tylko w ustawieniach dodatkowych można to edytować.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam tylko cos takiego jak data dluga i krotka, dluga przestawiam na taki format jak chce ale nic sie nie dzieje,

dalej jest to samo,

W tych ustawieniach wpisz takie coś - dd-MM-yyyy (ewentualnie zamiast 'y' daj 'r' jeśli w polskiej wersji systemu jest to zmienione):

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rikki wyłączenie kompresja RDC przyspieszy kopiowanie/przenoszenie plików także przez sieć

 

- panel sterowania/Programy i Funkcje/wyłacz i włącz funkcje systemu windows

- odnajdujemy moduł Kompresja RDC i odznaczamy go

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sly44

Propozycje do FAQ radzę słać na PM bo nie zawsze wyłapię wszystkie posty w tym temacie, ostatnio dużo mam na głowie. Tak czy inaczej powyższe dodane.

edit/ Albo jeszcze inaczej, pisz w postach żeby wyszukiwarka mogła wyłapać a jak nie dopiszę to atakuj mnie na wiadomościami z linkami do postów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przestaw w panelu audio windows ze speakers na spdif i ustaw jako domyślne urządzenie i dźwięk popłynie

hmm a mi sie nawet nie pojawia ikonka ac3filtera w trayu i dzwieku nie mam :/

w kmp dzwiek idzie bez problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HP - Home Premium.

 

Tylko co z tego ze system nawet przejdzie aktywacje. Po wymianie płyty głównej nei bedzie on legalny, ba obecnie to i tak wlasciwie nie bedzie jezeli MS szybko nie zmieni tresci licencji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...