Skocz do zawartości
ULLISSES

Windows 7 (Seven) 32bit/64bit

Rekomendowane odpowiedzi

witam a ja mam taki problem na win7 x64

 

programy w wersji 64 bitowej (np. WMP 12 lub thunderbird 3) po zamknieciu znikaja, ale pozostaja ciagle w procesach (nie pomaga nawet polecenie zakoncz proces!), thunderbird to po zamknieciu sam automatycznie sie wlancza!

 

co robic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba nie widziałeś SP 2.0 od Daniela K

Próbowałem zainstalować te sterowniki, ale pojawia mi się komunikat, że nie można wykryć karty. Czy Audigy 2 nie jest obsługiwana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

co nalezy zrobic aby na pasku w otwartym oknie na gorze tu gdzie jest organizuj itd. miec opcje odtworz kiedy wchodze w folder w ktorym jest sama muzyka w formacie mp3, na pewno tak mialem wczesniej, teraz niestety gdzies to zniklo i w miejsce tego pojawilo sie Umiesc w bibliotece,

musze teraz zaznaczac cala muzyke zeby pojawila sie opcja odtworz, wczesniej nie musialem, da sie to jakos przywrocic ?

Edytowane przez ayabrea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

co nalezy zrobic aby na pasku w otwartym oknie na gorze tu gdzie jest organizuj itd. miec opcje odtworz kiedy wchodze w folder w ktorym jest sama muzyka w formacie mp3, na pewno tak mialem wczesniej, teraz niestety gdzies to zniklo i w miejsce tego pojawilo sie Umiesc w bibliotece,

musze teraz zaznaczac cala muzyke zeby pojawila sie opcja odtworz, wczesniej nie musialem, da sie to jakos przywrocic ?

Trzeba zmienić widok danego folderu na "Muzyka". Windows nie zawsze jest w stanie określić to automatycznie, czasem zdarza mu się zapomnieć ;)

Wejdź do właściwości danego folderu z muzyką i na karcie Dostosowywanie (Customize) wybierz na samej górze "Muzyka". Teraz na pasku narzędzi pojawi się opcja Odtwórz wszystkie.

Edytowane przez soulburner

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wersje OEM windowsa to pic na wodę? i trzeba wykosztować się 650 zł aby nie martwić się czy będzie sprzęt zmieniany co miesiąc czy co rok to i tak zawsze będzie okej w przypadku boxa?

Patrząc na szał np. na allegro to wszyscy biorą OEM tylko w takim przypadku po co ? jak mam np. za pół roku wymieniać procek plyte ram i co znow windowsa kupowac?

Nie mogę jakoś pojąć tej polityki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Nie mogę jakoś pojąć tej polityki?

Dla Ciebie jest box, a ludzie biora taniej oemy bo :

-nie wiedza czym jest oem

-nie wiedza z czym zwiazana jest zmiana podzespolow

-sa wprowadzani w blad przy zakupie bo sklepy nie powinny tego sprzedawac klientom koncowym, dla tych sa boxy

 

Polityka jest prosta. Stworzyc taka licencje zeby uzytkownik placil jak najwiecej i jak najczesciej.

Nie ma to zadnego zwiazku. Polityka dla usera jest BOX. To, ze sklepy sprzedaja klientom koncowym oemy jest lamaniem licencji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecej trzeba aby to zmienic bo kazdy typ pliku trzeba ustawiac oddzielnie.

 

Do tego przydaje sie jeszcze

%WinDir%\system32\unregmp2.exe /SwapTo:64

i

Zmiana sciezki w HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\App Paths\wmplayer.exe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla Ciebie jest box, a ludzie biora taniej oemy bo :

-nie wiedza czym jest oem

-nie wiedza z czym zwiazana jest zmiana podzespolow

-sa wprowadzani w blad przy zakupie bo sklepy nie powinny tego sprzedawac klientom koncowym, dla tych sa boxy

 

 

Nie ma to zadnego zwiazku. Polityka dla usera jest BOX. To, ze sklepy sprzedaja klientom koncowym oemy jest lamaniem licencji.

A skąd wiesz, że nie wiedzą? Myślę, że wszyscy łącznie z Microsoftem świetnie zdają sobie z tego sprawę i jak widać jakoś to akceptują.

Inna sprawa, chciałbym zobaczyć jak Microsoft pozywa kogoś za złe użycie licencji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu przebrnąłem przez ten cały temat ;) ale niestety nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie.

Mianowicie na XP potworzyłem trochę skryptów bat do najczęściej wpisywanych w cmd poleceń. Na XP działały wszystkie, a na w7 niestety tylko część - m.in. nie działa polecenie ping. Skrypt z poleceniem ping zachowuje się tak jakby polecenie pingowania było bez przerwy wpisywane w wierszu poleceń, zamiast wyświetlać ping dla pingowanego urządzenia (wygląda to tak). Wpisanie dokładnie tego samego polecenia w wierszu poleceń działa prawidłowo. Dlaczego więc skrypt nie działa? Dodam że próbowałem go uruchomić również z uprawnieniami administratora, ale bez efektu.

 

Kolejne pytanie, to zauważyłem że w zarządzaniu dyskami pojawiła się nowa (w porównaniu z XP) funkcja zmiany rozmiaru partycji. Czy ktoś już z tego korzystał? Czy można tego używać na partycjach z danymi - czy zmieniając rozmiar partycji z danymi, traci się znajdujące się na niej dane czy pozostają one zachowane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza rzecz. Mozna sobie zmieniac rozmiar partycji z danymi. Druga rzecz. Absolutnie nie polecam uzywania zarządzania dyskami. Jak cos robic to tylko za pomoca diskpart. ZD w Viscie/W7 nie nadaje sie do uzytku.

Edytowane przez SGJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza rzecz. Mozna sobie zmieniac rozmiar partycji z danymi. Druga rzecz. Absolutnie nie polecam uzywania zarządzania dyskami. Jak cos robic to tylko za pomoca diskpart. ZD w Viscie/W7 nie nadaje sie do uzytku.

Ja mam pozytywne wrażenia odnośnie zarządzania dyskami. Kiedy miałem jeszcze XP, zainstalowałem sobie z ciekawości jakiegoś linuxa, który podczas instalacji stworzył sobie dodatkową partycję. Po usunięciu linuxa partycja była oczywiście niewidoczna bo to inny system plików. Było ją widać tylko w zarządzaniu dyskami, ale nie dało się jej scalić. Kilku programów do partycjonowania używałem i też nie mogły sobie poradzić. Dałem sobie z tym spokój, bo to było tylko pare nieużywanych GB. Ale z ciekawości sprawdziłem na siódemce i bez problemu z poziomu zarządzania dyskami partycja została scalona i to w ciągu sekundy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z zarządzania dyskami pod XP ja również byłem zadowolony a z tego pod w7 jeszcze nie korzystałem.

 

Co do pierwszego mojego problemu, to udało mi się go rozwiązać - wystarczyło w skrypcie zamiast "ping [adres]" napisać "ping.exe [adres]". Nie wiem czemu pod w7 w skrypcie nie działa samo ping bez rozszerzenia, skoro z poziomu cmd działa, a pod XP działało w obydwu przypadkach. Ale najważniejsze że w ogóle działa, bo ręczne wpisywanie tego samego polecenia za każdym razem w wierszu poleceń było dość upierdliwe ;)

Edytowane przez kamail86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pozytywne wrażenia odnośnie zarządzania dyskami..

W zasadzie zarzadzanie z Visty/7 nadaje sie tylko do usuwania, zmniejszania, zwiększania partycji i do niczego wiecej. Do tworzenia trzeba juz uzywac diskparta który tworzy to co się mu poda a nie 4 partycje podstawowe, gdzie w skrajnych przypadkach na dysku wczesniej spartycjonowanym mozna dostac partycje primary za partycją extended.

 

Zresztą zarządzanie dyskami to tylko skopana nakładka na funkcje dostepne z diskpart.

Edytowane przez SGJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecej trzeba aby to zmienic bo kazdy typ pliku trzeba ustawiac oddzielnie.

 

Do tego przydaje sie jeszcze

%WinDir%\system32\unregmp2.exe /SwapTo:64

i

Zmiana sciezki w HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\App Paths\wmplayer.exe

 

to działało na viscie w win 7 juz nie ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sie nie nauczysz czytac to nie bedzie. Masz w 2 postach odpowiedz co trzeba zrobic.

 

 

Juz nie będe nawet wspominał o metodzie na skróty z uzyciem "Otwórz za pomocą"

Edytowane przez SGJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie satysfakcjonuje mnie metoda "otworz za pomoca"

ma byc tak ze klikam na plik mp3 albo avi i ma sie on uruchamiac w wmpx64, a tak nie jest

a twoje sposoby powoduja jednynie ze skroty systemowe do wmp zmieniaja sie z x32 na x64, ale nadal wmp x32 jest domyslnym odtwarzaczem przy otwieraniu plików multimedialnych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te, master, coś ci czytanie i myślenie nie wychodzi.

 

"Programy domyślne"? Nie trzeba wiele żeby to znaleźć.

Wiecej trzeba aby to zmienic bo kazdy typ pliku trzeba ustawiac oddzielnie.

 

Do tego przydaje sie jeszcze

%WinDir%\system32\unregmp2.exe /SwapTo:64

i

Zmiana sciezki w HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\App Paths\wmplayer.exe

Jeżeli dalej będziesz ciągnął ten temat to odseparuję cię na jakiś czas od forum w obawie o zdrowie innych użytkowników. Głupota bywa zaraźliwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za pomoc :)

 

jeszcze jedna rzecz, czy da sie cos zrobic aby windows media player zapamietywal ustawienia np. pokazywal liste odtwarzania, czas obecny oraz calkowity odtwarzanego utworu gdyz po restarcie musze wszystko ustawiac od nowa, a nie chce innego programu do muzyki gdyz ten w pelni mi odpowiada, na viscie bylo wszystko ok, win 7 ma z tym problem,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pewien irytujący problem z 7(Pro 32bit - sterowniki zainstalowane przez system) i notkiem z podpisu. Podczas odtwarzania filmów z youtube czy dokumentalne matryca notka się ściemnia, a właściwie po pewnym czasie wyłącza (tak jak po odłączeniu zasilania), a normalne filmy w odtwarzaczu działają normalnie z odpowiednią jasnością. Spotkał się ktoś z takim problemem ? Jakiś pomysł co do rozwiązania ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pewien irytujący problem z 7(Pro 32bit - sterowniki zainstalowane przez system) i notkiem z podpisu. Podczas odtwarzania filmów z youtube czy dokumentalne matryca notka się ściemnia, a właściwie po pewnym czasie wyłącza (tak jak po odłączeniu zasilania), a normalne filmy w odtwarzaczu działają normalnie z odpowiednią jasnością. Spotkał się ktoś z takim problemem ? Jakiś pomysł co do rozwiązania ?

wylacz sobie w opcjach zasilania czas podswietlenia. obie rzeczy roznia sie pewnie tym, ze przegladarka, word itd, same nie aktualizuja pracy procesow (cos w ten desen), a odtwarzacz wideo to robi - uzywa procka, pamieci itd cos ciagle mieli i jest "aktywny".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wylacz sobie w opcjach zasilania czas podswietlenia. obie rzeczy roznia sie pewnie tym, ze przegladarka, word itd, same nie aktualizuja pracy procesow (cos w ten desen), a odtwarzacz wideo to robi - uzywa procka, pamieci itd cos ciagle mieli i jest "aktywny".

Tylko w opcjach zasilania nie ma wątku dla przeglądarki(chyba że źle szukam), a ustawienie opcji wygaszania na, hmmm 30 min mnie nie satysfakcjonuje, bo przecież skoro nic nie robię to niech się wyłączy matryca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...