Skocz do zawartości
ULLISSES

Windows 7 (Seven) 32bit/64bit

Rekomendowane odpowiedzi

A nie łatwiej używać programików do skrinszotów? :) Np. QuickShot - od razu wysyła obrazek na imageshacka i dostajesz gotowy link (skrót klawiszowy do zrobienia screena całego ekranu lub aktywnego okna możesz dowolnie definiować).

Edytowane przez QrVicH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działa ALT+PRTSC jak i CTRL+ALT+PRTSC. Aktywne "wklej" w Paint. A CTRL+V również Ci nie działa?

 

post-141941-1261617011_thumb.jpg

 

Może padł Ci PRTSC od tego ciągłego robienia zrzutów ;) A samo PRTSC działa? Możesz zrobić zrzut całego ekranu?

Edytowane przez zzachm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie łatwiej używać programików do skrinszotów? :) Np. QuickShot - od razu wysyła obrazek na imageshacka i dostajesz gotowy link (skrót klawiszowy do zrobienia screena całego ekranu lub aktywnego okna możesz dowolnie definiować).

 

Programy do robienia screenshot'ów to dla mnie nowość, ale zainteresuję się pomysłem. Chciałbym jednak umieć rozwiązać to zagadnienie także w standardowy sposób... Skoro piszesz, że "skrót klawiszowy do zrobienia screena... mogę dowolnie definiować", to chętnie bym poznał, gdzie jest to miejsce w Windows'ie i jak się to robi. Jeśli je znasz, proszę, wskaż lokację. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam problem z dźwiękiem. wczoraj zainstalowałem win7 stery do dźwięku z płytki i działało poprawnie natomiast dzisiaj już nie ;/

moja płyta to ASUS P4P800-x dodam że na stronie producenta nie ma żadnych nowszych sterów

 

przy próbie włączenie winampa wyskakuje takie okno

 

sterowniki SoundMax Ad1888

post-177933-1261660480_thumb.jpg

Edytowane przez maro0912

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak uruchamiac gry pod dx9 na win7? bo niestety strasznie mi tna na dx10 (sprawdzone na win xp - gry dzialaja super, pod 7 - bieda), niby gra wyciaga xx (czasem xxx) klatek, ale co chwile spada do kilku-kilkunastu na pare sekund... dziwne to jest bo pod xp to zjawisko nie wystepuje (rowniez nie wystepuje na 7 w grach nie obslugujacych dx10)

 

jedynie wiem, ze crysis ma taka opcje (graj dx9, badz dx10)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Gry majace DX10/DX9 odpalasz prawoklikiem z odpowiednia opcja. Inne gry nie maja DX10 wiec chodza na DX9, a to o czym piszesz zwiazane jest ze :

-sterownikami ati

-obciazeniem procesora, ktory na nich jest spory > masz 4870

-problemem sterownika z dana gra skoro masz "boosty i pozniej spadki.

 

Jednoczesnie w zaleznosci od gry Twoj procesor moze nie wyrabiac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działa ALT+PRTSC jak i CTRL+ALT+PRTSC. Aktywne "wklej" w Paint. A CTRL+V również Ci nie działa?

 

post-141941-1261617011_thumb.jpg

 

Może padł Ci PRTSC od tego ciągłego robienia zrzutów ;) A samo PRTSC działa? Możesz zrobić zrzut całego ekranu?

 

Nie działa ani Ctrl + Alt + PrtSc, ani Alt + PrtSc, ani sam PrtSc !!! Nie działa również skrót "wklej" do Paint'a: Ctrl + V. A PrtSc, jak piszesz, od "ciągłego robienia zrzutów" nie mógł mi paść, bo w posiadanie nieszczęsnej "siódemki" wszedłem wraz z NOWYM komputerem i... JESZCZE NIE ZDĄŻYŁEM ZROBIĆ NA NIM ŻADNEGO ZRZUTU Z EKRANU !!! :unsure: A kopiowanie do schowka jak nie działało, tak NIE DZIAŁA! Ludzie, o co tu chodzi!!! :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

Jako że mam ustawowe 7 dni na potencjalne oddanie kompa i takie tam, to jestem nieco pod presją czasu w kwestii oceny czy problemy są poważne czy nie ;)

 

Otóż nabyłem wczoraj Asusa N61VG i wszystko jest cacy poza tym, że każda próba nagrania recovery disc kończy się błędem przy sprawdzaniu poprawności zapisu pierwszej płyty. Zwykle dzieje się to w jednym z trzech punktów procesu: 87, 92 lub 100%.

 

Próbowałem nagrywać 6 razy na płytach Varbatim DVD-R, i raz na Vakoss DVD+R, więc raczej nie jest to kwestia wadliwego nośnika.

Ma ktoś jakiś pomysł jak to ugryźć? Czy od razu walić z tym w miejsce zakupu i próbować powalczyć? Bo może to nie błąd oprogramowania tylko nagrywarki?

 

Inna kwestia, że do lapka dołączona jest fabryczna płyta DVD opisana jako "Windows 7 Recovery Media". I teraz pojawia się pytanie- czy ta płyta to "pełnoprawna instalka" (jeśli tak, to po kiego grzyba windows chce robić sobie cztery DVD po 3.6GB?) czy też tylko jakaś płytka bootowalna do użycia ukrytej partycji?

Nie ukrywam, że w ciągu roku planuję wymienić dysk, wobec czego potrzebny jest mi cały system na płytach a nie jakieś bootowalne partycje dysku ;)

 

Za wszelką pomoc z góry dzięki :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie działa ani Ctrl + Alt + PrtSc, ani Alt + PrtSc, ani sam PrtSc !!! Nie działa również skrót "wklej" do Paint'a: Ctrl + V. A PrtSc, jak piszesz, od "ciągłego robienia zrzutów" nie mógł mi paść, bo w posiadanie nieszczęsnej "siódemki" wszedłem wraz z NOWYM komputerem i... JESZCZE NIE ZDĄŻYŁEM ZROBIĆ NA NIM ŻADNEGO ZRZUTU Z EKRANU !!! :unsure: A kopiowanie do schowka jak nie działało, tak NIE DZIAŁA! Ludzie, o co tu chodzi!!! :sad:

CAPS ci sie zacial? Czy po co sie drzeć.

Moze masz cos z klawiatura, tak jak kolega powiedzial. Co to za sprzet? W W7 jest cos takiego, jak narzedzie wycinania. Sprawdz czy ono dziala. Jak tak, to bardzo prawdopodobne ze masz cos z klawiatura/softem do niej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CAPS ci sie zacial? Czy po co sie drzeć.

Moze masz cos z klawiatura, tak jak kolega powiedzial. Co to za sprzet? W W7 jest cos takiego, jak narzedzie wycinania. Sprawdz czy ono dziala. Jak tak, to bardzo prawdopodobne ze masz cos z klawiatura/softem do niej.

 

Lenovo SL500. Nówka prosto ze sklepu. Pono naspca IBM'a... :lol2: Serwis w sklepie instalował mi "7'ką" i wszystkie strowniki. Jakoś trudno pogodzić mi się z myślą, że klawiatura może na "dzień dobry" nie działać w nowym sprzęcie tej klasy... :sad: A gdzie jest to "narzędzie wycinania", jeśli ktoś się orientuje...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź z wciśniętym Fn ;) może ci brać te klawisze za funkcyjne ;) (posiadacz Lenovo G550G - ale nie mam tego problemu )

 

 

Może wpadł ktoś jak sie za to zabrać ? :

Witam

 

Gdzie podzialo się pole "domena logowania" z okna logowania do sieci WiFi - WPA-Enterprise ??

W XP i Viście jest - w 7 jakos nigdzie nie moge sie do tego dokopać ;/

 

 

z góry dzięki za pomoc

Czytałem troche na zagranicznych forach ale nikt sensownego rozwiazania nie znalazl ...

 

 

Ogólnie strasznie irytują mnie te znikajace ikony z paska/menu start - MS obiecywał poprawke, ale jakos ani slychu ...

Czasami zdarza sie ze obsługa przyciskow myszy zaczyna szwankować - zarówno na gladziku jak i na zewnetrznej -

mianowicie klikniecie jakimkolwiek przyciskiem na okno aplikacji powoduje jej przejscie w stan nieaktywny - ponownie okno uaktywnic mozna tylko z paska/menu - tam dziala ok

kliknąc cokolwiek na pulpicie tez nie sposób - ale po jakim czasie samo mija ...

 

Pomijam fakt głupienia systemu po hibernacji - gdy nie daj Boże jakas aplikacja była włączona ;) albo gra po uśpieniu systemu ...

 

No i sporo innych irytujących zmian ... uproszczeń ...

 

na +

przywyklem do tego nowego paska ala linux/MAC - jak sie pracuje na kilkunastu oknach i zakładkach w przegladarce to jest to spore udogodnienie ;)

Bateria trzyma mi 20min dłużej mimo tych samych ustawien co w Viscie - pewnie dlatego ze nie mieli tak dysku ...

 

Sterowniki mam lepiej dopracowane niż te pod Viste (chodzi głównie o tego intela 4500MHD ;])

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zebym robil reklame...

http://sprzetkom.pl/ftp/sg/foty/Laptopy/IB.../SL500_2_lo.jpg

Ale dla takich uzyszkodnikow, to powinni najpierw przy sprzedazy dawac do reki tylko instrukcje obslugi, a sprzet po 2ch tygodniach, az sie jej naucza. Jak byk, czarno na bialym, a raczej fioletowo na czarnym Print jest zaznaczony jako funkcyjny. Jesli nie rozumiesz co to znaczy - patrz instrukcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wczoraj nabyłem laptopa z systemem Windows 7(Home Premium).Podłączyłem go dziś do internetu, szybko ściągnąłem firefoxa i robiąc z niego użytek zacząłem ściągać podstawowe programy - Subedit, Winamp, Skype, Avast, Winrar itp. ze strony producentów. Każdy program ma problem przy włączeniu instalacji, problemy są różnie - najczęściej brakuje jakiegoś pliku, "file is corrupted", każda z instalek ma problemy. Ściągnąłem więc programy z innych stron, ale błędy były podobne. Pomyślałem - przez IE ściągnąłem FF, więc może to FF nawala. Przez IE ściągnąłem WinRara - działa! Ściągam szybko reszte - nie działa nic. Żeby było śmieszniej, błędy są inne przy tych samych instalkach ściągniętych firefoxem. Wina W7? Przeglądarek?

 

EDIT: kilka z błędów, peirwszy występuje najczęściej(w wypadku skype'a mam 200gb wolnego, więc też nie wiem co świruje)

http://img24.imageshack.us/img24/4271/error2bc.jpg

http://img13.imageshack.us/img13/1285/error1b.jpghttp://img8.imageshack.us/img8/2930/error3m.jpghttp://img13.imageshack.us/img13/2654/error4v.jpg

Pliki ściągnąłem w całości, z 3 laptopów sprawnych brałem. Coraz częściej wyskakuje błąd NSIS. W necie piszą, że to może byćwina GeForca (tylko, że nie mam plików, które należy usunąć do rozwiązania problemu) bądź inny program dający niby-firewalla. Obecnie nie mam antywira, bo nie moge żadnego ściągnąć, chociaż na początku miałem McAfee, ale od razu go odinstalowałem. Mści się? Wirusa raczej nie mam, na razie odwiedzam tylko fora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Chemik 16", jesteś WIELKI!!! To rzeczywiście działa z tym"Fn'em"!!! Ale dlaczego? Czy to jest normalne? Czy można to jakoś zmienić, żeby działało standardowo tak, jak u innych (bez "Fn")? Co to znaczy, że "bierze je za funkcyjne, jak napisałeś, tzn. co bierze co za funkcyjne...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A myslisz ty w ogole? Czy po prostu nie widzisz tego ze masz okrojoną z klawiszy klawiature i zeby było wszystko co potrzeba niektore pełnią podwójne funkcje. Chcesz bez Fn to sobie podłącz pełną klawiature na USB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W niektórych laptopach można "odwrócić" Fn. Tzn. bez Fn będą klawisze funkcyjne, a z Fn multiedialne. U mnie ustawia się to w biosie. A w ogóle pytania "jak się obsługuje laptopa" zadawaj na podforum o laptopach, a nie w wątku o systemie microsoftu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W niektórych laptopach można "odwrócić" Fn. Tzn. bez Fn będą klawisze funkcyjne, a z Fn multiedialne. U mnie ustawia się to w biosie. A w ogóle pytania "jak się obsługuje laptopa" zadawaj na podforum o laptopach, a nie w wątku o systemie microsoftu.

Panowie, z przykrością musze stwierdzić, że jestem głupszy, niż ustawa przewiduje... :rolleyes: Otóż na poprzedniej klawiaturze klawisz "PrtSc" był klawiszem dwufunkcyjnym (dzielił funkcję z jakimś "SysRq"), ale funkcją główną był właśnie "PrtSc" (!) (symbol był u góry i na biało), a ten "SysRq" był funkcją drugą (był opisany poniżej i na niebiesko). Natomiast na mojej obecnej klawiaturze "PrtSc" jest przypisany do klawisza "F6" i jest w nim funkcją DRUGĄ (opisany na niebiesko i na dole), która uruchamia się po włączeniu klawisza NIEBIESKIEGO "Fn"!!! :damage_wall: A zatem, żeby skopiować do schowka cały na ten przykład ekran, naciskam po prostu "Fn" + "PrtSc". Żebi zrzucić z kolei tylko aktywną aplikację, wciskam "Fn" + "Alt" + "PrScr". Niech żyje bystrość... :lol:

 

Przepraszam za zamieszanie i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Posiadam adapter bluetooth na USB oraz telefon Nokie 6230 takze z bt. W poprzednim Windowsie do zgdywania np zdjec z telefonu uzywalem Bluesoleil, ale W7 widze, ze ma programik do obslugi Bluetooth. Gdy wlacze w Windowsie wyszukiwanie urzadzen to moj telefon znajduje, ale tylko jako modem. Co mam zdobic by moc normalnie wymieniac dane pomiedzy PC a telefonem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

spotkał się ktoś z was z problemem samoistnego wyłączania się np. Zarządzanie komputerem, Usługi, Zarządzanie komputerem, Menadżer urządzeń. Ogólnie wszystkie usługi z Panelu Sterowania. Po włączeniu w/w programów pojawia się na 1/10 sekundy okno i samoistnie zamyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektóre programy tworzą skróty na pulpicie, których ikony nie podlegają sortowaniu i zawsze będą na początku listy... oczywiście za ikonami Komputer, Sieć, Kosz.

Np. Mozilla Firefox, AIMP, sporo nowych gier też tak ma.

Czy ktoś wie jak można utworzyć taki skrót, którego ikona po sortowaniu będzie zawsze przed normalnymi skrótami?

 

Chodzi mi tutaj o Windows 7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie wnosząca wypowiedź.

 

Posortuj jeszcze raz i ikony ustawią się następująco:

KomputerSiećKosz"Priorytetowa" A..."Priorytetowa" ZNormalna A...Normalna Z

Tak je tylko nazwałem - priorytetowe, bo w jakiś sposób są zawsze na początku za systemowymi choć

według alfabetu powinny być gdzieś dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...