Skocz do zawartości
ULLISSES

Windows 7 (Seven) 32bit/64bit

Rekomendowane odpowiedzi

Było pisane w tym temacie, że pakiet Comodo nie jest polecany jako soft zabezpieczający. W takim razie co warto zainstalować pod Winde 7? Szukam dobrego i darmowego firewalla. Antywirus jako opcja (może być, ale nie musi).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Przesiadłem się na Windowsa 7 z XP, ostatnio grając w GTA 4 zauważyłem, że czasami nagle z 50-40 klatek robi się na sekundę 2-10. Przy wyłączonej pamięci wirtualnej nie ma tego problemu, stąd doszedłem, że to wina dysku. Odpaliłem HD Tune i obawy się potwierdziły. Minimalny transfer danch spada prawie do zera.

Poniżej screen.

 

Dołączona grafika

 

Wyłaczyłem indeksowanie dysków, prefetch. Co może powodować jeszcze to mielenie dysku? A może to problem sprzętowy twardziela? Zmienilem tasmy SATA, porty, itp. Bez zmian. Dodam, ze dysk dziala w trybie AHCI.

 

Poniżej jeszcze zrzuty z SMARTA, proszę o diagnozę :)

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam karte WiFi Ralink RT2400. Nie ma do niej niestety sterowników do Windows 7 ani do Visty. Jednak kiedyś widziałem na jakimś forum jak ktoś pytał jak zainstalować stery do XP na siódemce. Nie dostał pomocy ale napisał że sam jakoś przerobił, ale niestety nie napisał jak. Czy wiecie jak można przerobić sterowniki do XP tak żeby działały na siódemce? Narazie kożystam z XP ale chciałbym sie przesiąść na 7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Jest temat o Windows 7.

2. Jest temat o SMART.

3. Obstawiam winę sterowników.

Czesc,

 

Faktycznie wiem, ze istnieja termaty związane z SMART i Win7, uznalem, ze mój temat jest pośredni dlatego umiescilem go tutaj ;) Jeśli uważasz jednak, ze istnieje bardziej odpowiedni dzial - przenies :)

 

Jesli chodzi o sterowniki to zainstalowane sa standardowe windows 7 64 bit + sterownika chipsetu (najnowsze). Zainstalowalem tez Intel Matrix Storage Manager. A wiec co zatem jest zle?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMSM jest też sterownikiem przecież - zawiera driver dla AHCI i Raid. Spadek fps podczas gry nie ma związku z wydajnością dysku.

Raczej wina sterowników karty graficznej. Zainstaluj najnowsze ze strony nvidii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMSM jest też sterownikiem przecież - zawiera driver dla AHCI i Raid. Spadek fps podczas gry nie ma związku z wydajnością dysku.

Raczej wina sterowników karty graficznej. Zainstaluj najnowsze ze strony nvidii.

Kolego nie są to spadki wydajności ale chwilowe zamorożenia ekranu spowodowane doczytywaniem z dysku. Pisałem przecież, że przy wyłączonej pamięci wirtualnej gra chodzi ok. Wiec to nie wina sterowników karty graficznej(poza tym mam najnowsze WHQL). Poza tym, w momencie tych zatrzymać dysk 'wariuje' i 'mieli' jak szalony.

Edytowane przez Provis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem tak samo na Viscie w Call of Duty MW2. Dysk mielił jak wariat i grac sie nie dało przez chwile. Zauważyłem tez ze w takim momencie gra zajmowała w pamieci nawet ponad 2 gb (mam 4 gb). NIc z tym nie robiłem bo i tak czekała mnie lada dzien przesiadka na 7 x64HP. Teraz tak sie nie dzieje, dyski nie mają badów (dodatkowo do 500 gb który siedział, dołozyłem nastepne 500 gb i zrobiłem raida). Chwilowo wszystko jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie jeszcze nic nie próbowałem bo tak jak pisze jestem na XP i nie wiem czy zmieniać na 7 bo nie wiem czy sieciówka pójdzie. Z tego co teraz patrze na forach to na Viście działają sterowniki od XP 32 bit. Może warto spróbować? Hmm pomyśle jeszcze. Jak ktoś ma coś do dodania to prosze pisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem tak samo na Viscie w Call of Duty MW2. Dysk mielił jak wariat i grac sie nie dało przez chwile. Zauważyłem tez ze w takim momencie gra zajmowała w pamieci nawet ponad 2 gb (mam 4 gb). NIc z tym nie robiłem bo i tak czekała mnie lada dzien przesiadka na 7 x64HP. Teraz tak sie nie dzieje, dyski nie mają badów (dodatkowo do 500 gb który siedział, dołozyłem nastepne 500 gb i zrobiłem raida). Chwilowo wszystko jest ok.

Z tym ze ja teraz uzywam 7 x64HP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Od pewnego czasu, przy starcie systemu, w ikonce sieci w pasku zadań widnieje żółty trójkąt, informujący o problemie (Błąd z siecią). Wchodząc "Centrum sieci i udostępniania" widzę w połęczeniu dwie sieci - dom2 czyli mój internet oraz publiczna - nie wiadomo skąd ona tam się wzięła. Pomaga wyłącznie wylączenie i ponowne włączenie sieciówki. Wtedy zostaje sam dom2.

Siecówka na płycie Gigabyte P55-UD4, Windows 7 Home Premium 64bit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Posiadam Windows'a 7 w wersji Ultimate x64. W komputerze mam dwie karty sieciowe. Pierwsza to zintegrowany Realtek, zaś druga to najtańszy Asus jaki był dostępny w sklepie: ASUS NX 1001. Po zainstalowaniu świeżego systemu wszystko jest w jak najlepszym porządku, jednak po czasie wyskakuje mi ikonka w tray'u że są problemy z siecią (komputer z żółtym znakiem ostrzegawczym). Podpiąłem kabel od internetu pod drugą kartę sieciową (ASUS) wszystko działa i po czasie ta sama sytuacja. Gdzieś wyczytałem że należy utworzyć mostek sieciowy z dwóch kart sieciowych i będzie internet działał - działa, z tym że co wyłączenie bądź restart systemu muszę ponownie całą operację robić od nowa (Panel Sterowania / Centrum zarządzania siecią / ...) trochę mnie to denerwuje, czy jest jakiś sposób by temu poradzić? Na systemie Windows XP wszystko jest OK. Z góry dzięki.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się podzielić swoimi spostrzeżeniami po 9 dniach używania Windows 7 Ultimate E (build 7600). E oznacza, że jest to taka wersja bez przeglądarki Internet Explorer. Przyznaję, że wcale nie rozpaczam z tego powodu. Instalacja trwała ok. 20 minut i obyło się bez żadnych problemów co mnie bardzo pozytywnie zaskoczyło. Po tym co wyczytałem spodziewałem się, że system zainstaluje więcej urządzeń niż XP. Tak też się stało. Pozostały do zainstalowania 3 urządzenia. Z czego do jednego z nich nie było sterownika na stronie Toshiby, jednak udało się go znaleźć po identyfikatorze urządzenia na jakimś zagranicznym forum. Kilka sterowników aktualizowałem na najnowsze ze stron producentów. System i wszystkie jego elementy działają idealnie i bez żadnych problemów, co uważam za wielkie szczęście po lekturze wcześniejszych 30 stron. Zdziwiło mnie to, że 7 bardzo rozsądnie zużywa pamięć operacyjną. Interesujący jest fakt, że system po starcie zjada pomiędzy 700~800 MB, ale uruchomione później aplikacje zużywają już mniej niż w XP co w rezultacie wychodzi na to samo. Zauważyłem również, że Firefox ma tendencję do puchnięcia w pamięci po kilku wstrzymaniach hybrydowych - gdzie aplikacja nie zostaje zamknięta przez zamknięciem "klapy". Oczywiście zależy to od ilości zakładek, ale ja porównuję podobne ilości. Po normalnym uruchomieniu zajmuje ok. 80 MB, po wybudzeniu już ok. 120 MB. Śmiem przypuszczać, że może tak się dziać również z innymi aplikacjami. Tak poza tym nie mam problemów z systemem, zainstalowałem wszystko co chciałem (poza EasyClenar'em - ale to bardzo stara aplikacja). Jako antywirusa mam Avasta i MS Security Essentials. Multimedia działają, w gry raczej nie gram poza Mahjongiem, który jest w zestawie (dzięki MS) - żeby nie było w Ubu też jest i chwalę :lol2: . Do grania mam za słabą kartę graficzną, poza tym nie mam na to czasu. Póki co jestem zadowolony, ale jest jakoś tak dziwnie. Przyznam, że jestem przyzwyczajony do problemów, które towarzyszyły mi od początku z spotkania z Windowsami. Nudny jest ten 7. Po prostu działa i to nawet nieźle. :blink:

 

 

 

Witam,

 

Posiadam adapter bluetooth na USB oraz telefon Nokie 6230 takze z bt. W poprzednim Windowsie do zgdywania np zdjec z telefonu uzywalem Bluesoleil, ale W7 widze, ze ma programik do obslugi Bluetooth. Gdy wlacze w Windowsie wyszukiwanie urzadzen to moj telefon znajduje, ale tylko jako modem. Co mam zdobic by moc normalnie wymieniac dane pomiedzy PC a telefonem?

XP również miał taki prosty menadżer bluetooth, w tym przypadku nic się nie zmieniło. Przypuszczam, że u ciebie 7 dopasował jakiś sterownik jednak weź pod uwagę, że jest on bardzo ubogi i oferuje mało usług. Jeśli chcesz mieć ich zdecydowanie więcej polecam dedykowany program - w twoim przypadku Bluesoil lub druga opcja Widcom.

 

ps. Jak dla mnie programy firmowe Nokii czy też SE służące do synchronizacji są niewygodne w obsłudze.

 

Witam, ja także mam pewien problem z W7.

 

Na moim starym laptopie (Asus F5GL) po zainstalowaniu świeżego systemu i instalacji oprogramowania (w tym programu i sterowników Atheros do wifi) zaczyna się problem. Polega to na tym że niby wszystko się dobrze instaluje, ale wifi nie wykrywa sieci bezprzewodowych (pomimo że jest kilka dostępnych), a w dodatku ten program Atheros po zainstalowaniu posiada tylko plik graficzny ikonki w folderze, mimo że powinien tam być cały program. Próbowałem instalować w różnych kolejnościach, także przez tryb zgodności ale nic to nie dało.

 

Jeśli potrzebne będą jakieś dodatkowe dane, proszę napisać. Liczę na Waszą pomoc, dzięki i życzę Wesołych Świąt.

Czy system nie wykrył ci karty sieciowej wifi samoistnie? U mnie np. wykryło sieci bezprzewodowe jeszcze przed zakończeniem instalacji i pytał się czy, któraś z sieci ma być domyślna, czy ma łączyć się automatycznie i takie tam. Według mnie winne jest oprogramowanie Atherosa, na stacjonarnym przy XP i podobnym problemie pomogło usunięcie ich programu. Wywal oprogramowanie od Atherosa, zostaw sam sterownik. Czy na sterownikach z MS karta nie działała? Czy na twoim laptopie karta wifi jest domyślnie włączona czy włączasz ją skrótem, a może masz jakiś fizyczny przełącznik? Sprawdź czy karta sieciowa jest na pewno włączona w danej chwili.

Edytowane przez dru8d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z zainstalowaniem Windows XP Mode i Windows Virtual PC.

O ile instalacja Windows XP Mode przebiega prawidłowo, o tyle gdy instaluję Virtual PC (Windows6.1-KB958559-x86) otrzymuję komunikat "Ta aktualizacja nie ma zastosowania dla tego komputera". Nigdzie nie mogę znaleźć o tym informacji, nie wiem o co chodzi.

 

Pacjent to Windows 7 Ultimate RC. Sprzęt z podpisu, procek obsługuje wirtualizacje, płyta też.

 

Czy to może dlatego że jest to wersja RC?

Wszystkie wskazówki mile widziane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem.. :/ Jak żyje tak takich cyrków nie miałem, mimo że w/g googli już od Visty problem znany.

 

BSOD: 0xc000000e

Problem z Winload.exe. Zaraz po starcie wyrzuca błąd, nie da się nawet menu opcji startowych rozwinąć, więc żaden awaryjny itp nie ruszy. Pomaga jedynie naprawa systemu. Wszystko byłoby fajnie gdyby nie to że po paru startach znów się sypie w ten sam sposób. Nerwicy mi klient już dostaje a mi witki opadają :D (nówka HP ProBook, dwudniowy).

Zna ktoś przyczynę takich problemów i rozwiązanie? Jeśli info więcej to proszę pytać, mam tego złoma przed sobą więc co się da to dopiszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jw - reinstalacja była by najlepszym wyjściem.

 

Ale jeśli chcesz to zrobić bez niej, to przeczytaj poniższe linki - może coś pomoże (głównie na podstawie Visty, ale w 7 powinno podobnie być).

 

http://forums.whirlpool.net.au/forum-repli...cfm/602011.html

http://xpworld.spaces.live.com/blog/cns...ry?sa=468597216

http://support.microsoft.com/kb/927391

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problemik z WIN7 

 

Był instalowany gdy miałem jeszcze Viste. Instalacja na innym hdd. 

 

Wywalilme dysk gdzie była vista zainstalowana ale teraz nie mam kompletnie żadnej możliwości aby uruchomić win7. Naprawianie nic nie daję (kod błedu 0x0). 

 

Co teraz?? Reinstalka?? Stracę powiedzmy ustawienia itp na tamtym systemie?? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się podzielić swoimi spostrzeżeniami po 9 dniach używania Windows 7 Ultimate E (build 7600). E oznacza, że jest to taka wersja bez przeglądarki Internet Explorer.

Gdzie można kupić wersje E ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mozna, ms zrezygnowal z wersji E

 

Czyli dru8d ma pirata...

Przepraszam bardzo, ale z tego co pamiętam iso ściągnąłem ze strony MS dwa lub trzy miesiące temu, a system pracuje na beta keyu. Fakt, że w takim przypadku do piracenia nie długa droga, ale póki co powstrzymał bym się od takich uwag.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaden build 7600 nie ma prawa działac na testowym kluczu.

No to chyba z okazji świąt stał się cud, a mówiąc na serio nie wiem czemu, ale działa. Nie czyniłem ku temu żadnych kroków, żadnych kombinacji itd. itp. Przestańcie bo zaczynam mieć wyrzuty sumienia. Jeśli rzeczywiście funkcjonuje u mnie coś co nie powinno, po powrocie do domu wrócę na swój licencjonowany XP.

 

Tutaj dodaję na swoją obronę: http://www.dobreprogramy.pl/Rzut-okiem-na-...ykul,11429.html . W komentarzach pewne osoby sugerują, że dokładnie ten build 7600 pracuje na beta keyu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...