Skocz do zawartości
ULLISSES

Windows 7 (Seven) 32bit/64bit

Rekomendowane odpowiedzi

Kto mi powie, jaki codec potrzebuje BestPlayer by odtwarzał filmy *.mp4 (MPEG-4) ? W Windows Media Player, odtwarzam bez zająknięcia, natomiast w Winampie mam problem że jak kliknę gdzieś w środku filmu żeby przewinąć ,to dźwięk się przewija a obraz zostaje w miejscu i nawet po chwili się nie odświeża... A BS w ogóle nie odtwarza...

 

Jakiś pomysł ?

Edytowane przez hyper_2002

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W BESTplayerze masz taką opcję. Jeśli nie masz zainstalowanych kodeków ffdshow to ją odhacz. Natomiast jeśli masz zainstalowane ffdshow ją zaznaczasz i w opcjach ffdshow włącz dekodowanie MPEG4. Ewentualnie mając zainstalowane ffdshow możesz i tak spróbować oglądać filmy w BESTplayerze z odhaczoną tą opcją.

Edytowane przez kamail86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W BESTplayerze masz taką opcję. Jeśli nie masz zainstalowanych kodeków ffdshow to ją odhacz. Natomiast jeśli masz zainstalowane ffdshow ją zaznaczasz i w opcjach ffdshow włącz dekodowanie MPEG4. Ewentualnie mając zainstalowane ffdshow możesz i tak spróbować oglądać filmy w BESTplayerze z odhaczoną tą opcją.

No ok, a co zrobić jak nie mam tej opcji :rolleyes:

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam ffdshow i odznaczenie też nie pomaga, mpeg-4 nie odtawrza , czyli co ? jedynym wyjściem to zainstalowanie chyba FFDSHOW....

A zmień rozszerzenie pliku z .mp4 na .avi i teraz spróbuj odpalić film w BESTPlayer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam ffdshow i odznaczenie też nie pomaga, mpeg-4 nie odtawrza , czyli co ? jedynym wyjściem to zainstalowanie chyba FFDSHOW....

Albo zainstalowanie programu, który ma wbudowane kodeki (np VLC).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie: gdzie w win 7 pro mogę znaleźć moją kamerkę (Chicony cnf9060 - wbudowana w laptopie) poza menedżerem urządzeń? Wcześniej w XP była w "moim komputrze" w osobnej sekcji, w 7 nie widzę takiego czegoś w "moim komputerze". Dodam, że sterowniki zainstalowane, w skype działa. Chodzi mi o robienie zdjęć tak sobie po prostu, a nie przez skype, jakieś programy. W "Urządzenia i drukarki" też jej nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam pytanie odnosnie uaktualnienia systemu Vista do W7. Dobry rok temu firma kupila mi lapsa Toshiba z przekletym systemem Windows Vista Business i chcialem sie dowiedziec, czy moge przejsc na W7... Na poskiej stronie MS czytam:

 

Podstawowe informacje: Opcja uaktualnienia do systemu Windows 7 dotyczy systemu Windows Vista w wersji Home Premium, Business i Ultimate zakupionego bezpośrednio z komputerem od producenta. Uaktualnienie do systemu Windows 7 nastąpi do wersji porównywalnej z wersją kupionego systemu Windows Vista. Uaktualnienie będzie dostępne od 22 października 2009 r. Program opcji uaktualnienia do systemu Windows 7 trwa od 26 czerwca 2009 roku do 31 stycznia 2010 roku. Jednak poszczególni producenci komputerów mogą określić krótszy czas trwania tego programu dla swoich komputerów. Szczegóły oferty, ceny i sposoby dostawy będą się różnić. Dokładne informacje dotyczące nowych komputerów można znaleźć w witrynie producenta.

Na stronie Toshiba czytam:

 

Każdy, kto w okresie od 26 czerwca 2009 roku do 31 stycznia 2010 roku zakupi kwalifikujący się komputer przenośny firmy Toshiba z systemem Windows Vista, może zamówić porównywalną wersję systemu Windows® 7.

Nie wiem czy dobrze rozumiem: MS mowi, ze program opcji aktualizacji trwa do 31.01.10 - czyli, ze moge w tym czasie zrobic uaktualnienie. Nie ma nic o dacie zakupu komputera. Natomiast Toshiba pisze o dacie zakupu kompa... O co chodzi? To moge zrobic aktualizacje czy nie?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzywam Maxthona 2 do przegladania netu. Wczesniej miałem tak zrobione ze jak otworzylem kilka stron w zakładkach i spusciłem Maxthona do belki to po najechaniu na ikonke programu pajawiały sie miniaturki otworzonych stron obok siebie. Po przeinstalowaniu windowsa nie mam tego. Jak to uruchomic?

Edytowane przez Lysyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy miał ktoś problem z godzinną instalacją systemu?

AM3, AthlonII, Gigabyte MA770T-UD3P, 4GB ramu i w7 x64...przygotowywania do instalacji trwają po 10-15min, później stoi na 0% przez kolejne 15minut. Co najśmieszniejsze to już któryś config na AM3 który się tak zachowuje, a konkretniej to czuje że w tej mobo przyczyna leży. Ktoś miał i rozwiązał? Bo mnie już coś strzela :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmieszne ale racja, właśnie sprawdzam na podobnej platformie jak wczoraj. Stoi teraz na rozpakowywaniu plików i 0% ale za to do tego etapu doszedłem w 5minut a nie 20 :)

Dzięki.

 

P.S. AM2 mówisz? Dotąd miałem tak tylko na tych Gigayte'ach, myślałem że to ich wina. Ale widzę że w 7mce coś głupiego siedzi w takim razie :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dziś Windowsa 7 Home Premium 64 bit OEM.

No i doczytałem się ze powinien on być sprzedawany tylko ze sprzętem, czy to jest prawda?

Windowsa kupiłem w sklepie, chciałem BOXa ale powiedziano mi że się nie opłaca ponieważ jedyna różnica to to że BOXa można instalować ile się chce nawet zmieniając kompa, a w przypadku OEMa wystarczy zadzwonić i aktywować np po zmianie płyty głównej i robią to bez problemu.

Jeszce nie otwierałem pudełka i ewentualnie jutro to oddam i wezmę BOXa ale czy jest sens dopłacać ponad 200 zł?

Jak to w końcu jest z tym ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmieszne ale racja, właśnie sprawdzam na podobnej platformie jak wczoraj. Stoi teraz na rozpakowywaniu plików i 0% ale za to do tego etapu doszedłem w 5minut a nie 20 :)

Dzięki.

 

P.S. AM2 mówisz? Dotąd miałem tak tylko na tych Gigayte'ach, myślałem że to ich wina. Ale widzę że w 7mce coś głupiego siedzi w takim razie :/

Mam konfig jak w sygnaturce i nie miałem takich problemów, a instalowałem siódemkę już kilka razy. Także płyta główna jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i doczytałem się ze powinien on być sprzedawany tylko ze sprzętem, czy to jest prawda?

Prawda, ale polski odzdział MS sam o tym nie wie i twierdzi co innego niz amerykanski...

 

Windowsa kupiłem w sklepie, chciałem BOXa ale powiedziano mi że się nie opłaca ponieważ jedyna różnica to to że BOXa można instalować ile się chce nawet zmieniając kompa, a w przypadku OEMa wystarczy zadzwonić i aktywować np po zmianie płyty głównej i robią to bez problemu.

Wystarczy, ale w takim wypadku już łamiesz licencje.

 

 

Jeszce nie otwierałem pudełka i ewentualnie jutro to oddam i wezmę BOXa ale czy jest sens dopłacać ponad 200 zł?

400zł róznicy, jak masz gdzies za 200 to jest sens, o ile wczesniej nie przepłaciłes za OEMa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, takie szybkie pytanie - musiałem dziś reinstalować RC i niestety poprzycinało mi funkcje systemu - nie mam kasy na kupno 7 w tym miesiącu i do marca muszę jakoś dociągnąć a crackowanie systemu mi nie leży - chcę być legalny..czy jest jakaś opcja by na RC pociągnąć jeszcze trochę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczow.

 

Zakupilem Window 7 64bit OEM PL. Niestety proby instalacji zawsze koncza sie w tym samym miejscu. Boot z CD, potem jest "ladowanie plikow" , potem "Microsoft windows" z zielonkawym progress barem a potem czarny ekran z duzym bialym kursorem. I tyle.

 

W czasie "ladowania plikow" mozna wcisnac F8 i pojawia sie menu tekstowe. Kazda opcja prowadzi do tego samego czarnego ekranu z kursorem.

 

Hardware:

GA-MA785GT-UD3H

4G RAM - dual channel

Dysk SATA 320G

CPU Phenom II 965

 

Dodam ze Linux z Live CD dziala. Memtest tez. CPU i MEM bez krecenia.

 

Po wylaczeniu wszystkich niepotrzebnych elementow zintegrowanych typu USB, IDE, LPT, COM, to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne problemem jest tryb AHCI dysku twardego. Przełącz w biosie na "IDE" lub "Compatible" - zależnie co tam znajdziesz.

Dysk mialem na IDE.

 

Wydaje mi sie ze namierzylem problem. Na dysku jest MBR z Windows XP. To powoduje, ze instalator OEM sie gubi. Po odlaczeniu wszystkich dyskow instalator zaczal pokazywac okienka. Co prawda nie bylo dysku na ktorym mozna by zainstalowac ale przynajmniej wiem o co chodzi.

 

Teraz mam inny problem. Poszukuje narzedzia do odzyskiwania danych. :lol: Bo nie wszystko z MBR poszlo jak trzeba...

Znalazlem "Piriform Recuva" bo OnTrack EasyRecovery Professional nie odzyskuje danych w wersji trial.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...