Skocz do zawartości
ULLISSES

Windows 7 (Seven) 32bit/64bit

Rekomendowane odpowiedzi

Jakieś pomysły ? Szlag mnie już trafia co jest nie tak... Dzięki za sugestie rady.

 

PS. Próbowałem reset router-a , polecenie CMD> ipconfig /flushdns i nic się nie poprawiło....

U mnie w Network and Sharing Center / Advanced Sharing Setting wszystko jest na on, firewalle wyłączone, sieć ustawiona na firmową. Mój Win 7 Prof, siostry XP Prof, wsio hula.

 

Po IP nie możesz wejść?

Edytowane przez Aquarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki polecasz ustawić?, i gdzie ta opcja się znajduje?, i gdzie wyłączyć indeksowanie i hibernację?. Sorry że tak pytam, ale windows'a 7 dopiero poznaje.

Co do indeksowania, to poszukaj w Panelu Sterowania czegoś w stylu "Opcje indeksowania". A hibernację możesz wyłączyć w Zarządzaniu Energią bądź też w wierszu poleceń - http://www.tricks.com.pl/hibernacja-win7-windows7/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje zgłębić temat... NIE MOŻNA SAMEMU INSTALOWAĆ OEM

 

3465917[/snapback]

Jak przywrócić normalne ustawienia tych katalogów?
Jeżeli masz odpowiednie licencje, to użyj Hiren's BootCD - od wersji 10 ma możliwość uruchomienia miniwersji Windows XP bezpośrednio z płytki, jest tam narzędzie do zerowania uprawnień do katalogów - prawoklik na dysku w "My Computer".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o OEM, to ja bym sie trzymal opinii polskiego oddzialu. Nikt nie powiedzial, ze nie moze byc drobnych roznic w licencji w roznych krajach. Na moje, to Microsoft dopuszcza wnaszym kraju takie stosowanie OEMow ze wzgledu na powszechnosc takiego rozwiazania oraz (choc to juz jest troche naciagane) walke z piractwem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam komputer stacjonarny i laptopa . Pod pc mam router z wi-fi i na obu komputerach jest net oraz win 7 z tym ze na pc jest professional x86 a na laptopie ultimate x64. Chce stwozyć grupę domową lecz jedynie z laptopa moge wejść w elementy udostepnione a gdy chce z pc na laptopa to nie moge gdyż nie mam uprawnień. Czy ktoś wie co zrobić z tym fantem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o OEM, to ja bym sie trzymal opinii polskiego oddzialu. Nikt nie powiedzial, ze nie moze byc drobnych roznic w licencji w roznych krajach. Na moje, to Microsoft dopuszcza wnaszym kraju takie stosowanie OEMow ze wzgledu na powszechnosc takiego rozwiazania oraz (choc to juz jest troche naciagane) walke z piractwem.

Ja bym się trzymał oryginalnej licencji jaką akceptujesz używając dane oprogramowanie. Dla mnie przedstawiciel MS na Polskę może sobie mówić co chce ale jeśli nie ma potwierdzenia "na papierze" to dziękuje za taka oryginalność, coś się komuś kiedyś odmieni i OEM'owcy zostaną na lodzie nie te czasy aby wierzyć na słowo....

Edytowane przez KAX_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam ich zachodnie oddziały w głębokim poważaniu i zakupiłem oem.Dla mnie ważne jest to co deklaruje oddział w Posce. I tu nikt nie piszę,że coś jest na słowo.Wystarczy deklaracja mailowa,bądź na ich stronie,że jest ok,ponieważ to już jest wiążące.

Edytowane przez Gr3gory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak wyżej. Co jest wiążące? Zapewnienia dystrybutora czy oficjalna umowa licencyjna producenta i właściciela praw? Instalując system akceptujesz umowę MS czy może wyświetla Ci się mail od dystrybutora do zaakceptowania? Może jestem zbyt wyczulony ale zawsze wole mieć wszystko czarno na białym bez jakichkolwiek niedomówień..

Edytowane przez KAX_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiążące jest to,że kupując system oem dostałem potwierdzenie od MS Polska,że winda będzie w pełni legalna. Dobra skończmy ten temat,bo co kilka miesięcy będziemy się nad tym samym rozwodzić.Ja żyję w przekonaniu,że mam legala i już.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzecz w tym, ze tu sprawa nie rozbija sie o tresc licencji, tylko o interpretacje zapisow, ktore nie sa zawarte wprost w licencji.

 

Zapewnienia dystrybutora czy oficjalna umowa licencyjna producenta i właściciela praw?

Nie wiem, jak Ty, ale widze cytat nie z dystrybutora, tylko polskiego przedstawicielstwa Microsoftu. A jakby przyszlo co do czego, to strona w sprawie bedzie oddzial polski, a nie amerykanski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gr3gory nie widzę powodu dla, którego mielibyśmy zakończyc temat jeśli Ci przeszkadza dyskusja to przecież udział w niej nie jest przymusowy więc w czym problem? Mnie osobiście temat interesuje bo wiecznie z licencji MSDNAA korzystał nie będę, a jednak cena OEMa jest bardzo kusząca...

 

 

Nie wiem, jak Ty, ale widze cytat nie z dystrybutora, tylko polskiego przedstawicielstwa Microsoftu. A jakby przyszlo co do czego, to strona w sprawie bedzie oddzial polski, a nie amerykanski.

Mój błąd źle się wyraziłem oczywiście piszą dystrybutor piszę oczywiście o MS Polska, który jest przedstawicielem MS, a nie właścicielem praw i nie może decydować o legalności. Faktem jest, ze jeśli MS stwierdzi, że nastąpiła nadinterpretacja licencji to beknie za to polski oddział, a nie użytkownik końcowy ale co wtedy z systemem? 2 lata temu był przypadek, ze polska firma produkująca butla kompozytowe poinformowała, ze butle o numerze od takiego i takiego do takiego i takiego pochodzą z nielegalnego źródła. Oczywiście ani firma ani posiadacz takowej butli nie był winny tylko sprzedawca, który nabył ją z nielegalnego kanału dystrybucji. Butle najpierw trafiły jako dowód w sprawie do policji, a później miały być zwrócone do producenta. Producent oczywiście deklarował, ze jeśli ktoś ma rachunek to za symboliczną cenę odzyska butle ale co będzie jeśli MS stwierdzi, że tak jak pisałem wyżej MS Polska nadinterpretował licencje do czego ich zdaniem nie miał prawa, a użytkownikom z dobroci serca zaproponuje legalizacje za xxxzl? Oczywiście jest to przypadek skrajny bo watpię aby MS podważał zdanie swojego oddziału tym bardziej, że decyzja polskiego oddziału zapadła raczej za cichym pozwoleniem MS, które stwierdziło, że jednak OEM w Polsce się bardzo dobrze sprzedaje i mimo wszystko jakieś tam zyski przynosi ale imo powinno to być jasne, a tak nie jest. Może MS obawia się, ze wprowadzając oficjalnie zmiany w licencji jednego kraju będzie zmuszone do zmian także w innych krajach tym bardziej, że UE ma czasem bardzo dziwne pomysły i może się przyczepić do faworyzowania Polski...

Edytowane przez KAX_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gr3gory nie widzę powodu dla, którego mielibyśmy zakończyc temat jeśli Ci przeszkadza dyskusja to przecież udział w niej nie jest przymusowy więc w czym problem? Mnie osobiście temat interesuje bo wiecznie z licencji MSDNAA korzystał nie będę, a jednak cena OEMa jest bardzo kusząca...

Tu nie chodzi o to czy mnie przeszkadza dyskusja,a o to,że wyraźnie MS Polska się wypowiedział na ten temat.Czy informacją na swojej stronie,czy wysyłając potwierdzenie na maila,dla mnie jest to tak samo mocne jak na piśmie i według prawa polskiego także.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście o MS Polska, który jest przedstawicielem MS, a nie właścicielem praw i nie może decydować o legalności.

Tak sie podchwytliwie zapytam: a skad wiesz? ;) Jak dla mnie nie jest niczym dziwnym, ze regionalne oddzialy maja pewna swobode w ustalaniu regul na swoim podworku, zeby lepiej dopasowac sie do specyfiki danego rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo używasz już innego programu korzystającego z dobrodziejstw wirtualizacji, albo twój procesor nie obsługuje tejże technologii.

A jakie inne programy z tego korzystają? ;p Dać wpis z menedzera czy coś? Bo nie mam pojęcia, który to może być.

Procesor obsługuje, włączyłem wirtualizacje z bios'u

Edytowane przez Driden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąłem Win7 Pro x64 z MSDN AA i mam zonka. Przy pierwszym ściągnięciu zassało 1.05GB z 2.2 i wywaliło że już 100%. Za drugim 900MB/2.2GB i też 100%. Za trzecim poszło dobrze, 2.2GB, więc nagrałem na płytke i chciałem instalować. No i tu sie pojawił problem, wczytuje pliki i wszystko idzie ładnie dopóki nie wywali komunikatu że nie może odnaleźć sterownika do napędów i nie wykrywa dysku i prosi o wskazanie ścieżki do sterowników. Podalem mu sterowniki a on nic, dalej nie wykrywa. Bez znaczenia czy dysk w trybie IDE czy AHCI. Myślałem, że to błąd w obrazie płytki więc, poprosiłem znajomego żeby mi ściągnął ze swojego MSDN'a i dokładnie to samo. Na drugim lapku wywala ten sam błąd. Dodam tylko, że beta wersji Ultimate instaluje sie bez najmniejszego problemu... jakieś solucje? Bo ja już wymiękam, dawno już tak mięsem nie rzucałem przy instalacji czegokolwiek... Aha, jeden laptop to Lenovo Y530 a drugi Lenovo G530.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że problemy lubią występować przynajmniej parami :)

 

Dokładnie ten sam zonk - ISO z MSDN AA Win 7 x64 ENG nie działa po wypaleniu. Wywala brak sterownika.

 

Komputer oparty o intela g31, napęd combo na usba, a płytka (dvd+rw) wypalana już 4 razy z różnymi ustawieniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sie podchwytliwie zapytam: a skad wiesz? ;) Jak dla mnie nie jest niczym dziwnym, ze regionalne oddzialy maja pewna swobode w ustalaniu regul na swoim podworku, zeby lepiej dopasowac sie do specyfiki danego rynku.

Nie wiem ale imo centrala działa jak dyktator i to ona narzuca swoje widzimisię oddziałom, przykład usługa live w PL mimo, że Polski odział chciałby ją jak najszybciej wprowadzić MS kręci nosem już od dawna bo ostateczne decyzje zależą od centrali i to ani dyktują warunki. nie rynek, a że puki co przymykają oko i pozwalają na taką interpretacji licencji OEMów w PL chwała im za to ale pytania w tej kwestii będą się pojawiały do czasu gdy nie powstanie jasny zapis bo interpretować to można wiersze na maturze ;)

 

 

Co do W7 z MSDNAA ja mam wersje PL i nie ma najmniejszych problemów ale nie wiem dlaczego nie wszystkie uczelnie mają dostęp do polskiej wersji więc teoretycznie z obrazem może być coś nie tak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzwonilem 3 razy do microsoft polska, do 3 roznych konsultantow, oraz logowalem sie 2 razy na czacie z konsultantem i w kazdym wypadku dostalem potwierdzenie mozliwosci instalacji systemu w wersji oem przez Microsoft Polska. Tak wiec jak przyjdzie co do czego to mamy dowody.

 

No i wszystko fajnie, tylko jak przyjdzie co do czego i MS Polska dostanie w koncu ta instrukcje:

 

http://oem.microsoft.com/script/contentpag...x?PageID=563841

 

 

i nagle stanowisko MS PL sie zmieni to tak, bedzie mozna sie sadzic. Tylko, ze jak zablokuja ci cd key to bedziesz sie procesowal z nimi 3 lata i bedziesz musial udowodnic, ze zrobili to niezgodnie z prawem bo w dniu zakupu informujac, ze mozesz kupic oem na skladany przez siebie komputer. Tylko ze cd key dalej jest zablokowany, a ty sie dalej procesujesz i znajac polskie realia wyrok nie jest przesadzony. Tak czy siak jestes udupiony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzwonilem 3 razy do microsoft polska, do 3 roznych konsultantow, oraz logowalem sie 2 razy na czacie z konsultantem i w kazdym wypadku dostalem potwierdzenie mozliwosci instalacji systemu w wersji oem przez Microsoft Polska. Tak wiec jak przyjdzie co do czego to mamy dowody.

 

No i wszystko fajnie, tylko jak przyjdzie co do czego i MS Polska dostanie w koncu ta instrukcje:

 

http://oem.microsoft.com/script/contentpag...x?PageID=563841

 

 

i nagle stanowisko MS PL sie zmieni to tak, bedzie mozna sie sadzic. Tylko, ze jak zablokuja ci cd key to bedziesz sie procesowal z nimi 3 lata i bedziesz musial udowodnic, ze zrobili to niezgodnie z prawem bo w dniu zakupu informujac, ze mozesz kupic oem na skladany przez siebie komputer. Tylko ze cd key dalej jest zablokowany, a ty sie dalej procesujesz i znajac polskie realia wyrok nie jest przesadzony. Tak czy siak jestes udupiony.

Kombinujesz jak "koń pod górę".

Problem będzie tylko wtedy jak przyjdą Ci do domu i skontrolują. Ale zawsze masz odpowiedź: ten komputer jest złożony na sprzedaż > kupiec "in space". Albo: sprzedany Żonie albo podarowany Synkowi. Nie martw się na zapas: nie na darmo Tow. Gierek ułożył hasło: Polak potrafi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie jak wyłączyć akceleratory w IE 8.0 w Windows 7?

Chodzi o ten kwadracik który pojawia sie po zaznaczeniu tekstu.

Problem polega na tym że jak zaznaczę tekst i nacisnę CTR + C to nie zawsze kopiuje mi tekst do schowka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie do końca sprawdziłeś o co kaman.

Tam gdzie mówisz można wyłączyć każdy akcelerator z osobna. Po wyłączeniu wszystkich akceleratorów ten kwadracik i tak pozostaje. Chodzi o to żeby sie go pozbyć. Jak wyłączyć ten cały modół odpowiedzialny za akceleratory.... :( ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...