Skocz do zawartości
ULLISSES

Windows 7 (Seven) 32bit/64bit

Rekomendowane odpowiedzi

Ja wlasnie jestem po upgradzie RC1 Ultimate 64bit do wersji finalnej Home Premium 64bit.

 

Caly proces zajal mi ok jednej godziny. Partycja systemowa ma niecale 100GB, z czego jakies 27GB bylo wolne. Przed aktualizacja nie usunalem Alcohola oraz Daemona, przez co mialem z nimi male jaja po aktualizacji (a raczej z SPTD). Zeby spowrotem bylo jak nalezy, musialem sie poratowac tym: How to avoid problems after Windows upgrade installation.

 

Wydaje mi sie, ze system startuje mniej wiecej w takim samym czasie, jak przed aktualizacja (nie chcialo mi sie czasu). Index wydajnosci mi nieco spadl na grafice (Radeon 4850) - wczesniej 6.4 (dla aero oraz 3d), teraz 6.0. Procesor (E8400) bez zmian - 6.5. Nie sprawdzalem gier, wiec ciezko jest mi teraz powiedziec czy spadlo w nich nieco klatek, czy nie. Poki co wszystko jest ok :)

Edytowane przez brachol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

saYmanik nie prościej poszukać sterowników na stronie producenta? Uprzedzam pytania: Tak są do Audigy pod Windows 7 i tak działają bezproblemowo...

Edytowane przez KAX_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

sa jakieś problemy z asio na 7 32 ?:> bo ja właśnie doświadczam ;] asio4all 2.10 beta + fobar z wtyczką do asio i foobar nie widzi wyjścia.. wtf ?

 

W kwestii problemów z tnącym dźwiękiem - quick tip, kastrowałem dzisiaj usługi i wisi : MMCSS , Harmonogram klas multimediów , opis: Umożliwia nadawanie względnych priorytetów jednostkom pracy na podstawie systemowych priorytetów zadań. Usługa ta przeznaczona jest głównie dla aplikacji multimedialnych. Jeśli zostanie ona zatrzymana, poszczególne zadania powrócą do domyślnych priorytetów.

 

Uruchamianie auto i ja widzę usługa startuje razem z odtwarzaniem :] mejbi jej wykastratsu pomoże :]

 

Usługa na samym dole.

 

Przy okazji może ktoś podpowie co nie jest mi potrzebne ?:>

 

Pytanie dodatkowe - jaki mechanizm odpowiada za indexowanie ? czy jest ładna metoda full kastracji tego nieziemskiego fuczuresa ?:>

post-359-1267296654_thumb.jpg

 

Koniec końców anegdota :] Benczmark windowsowy wywalił mi 6 za dyski, na pojedynczym wd aaks jest sporo więcej, dokładam hitachi (12,5ms, pierwsze 100GB odczyt na poziomie 90-80MB/s) i 'wydajność' spada.

Reali life system jest podzielony na dwa dyski o najlepszych czasach wśród 7200, odczyty i zapisy są możliwie podzielone, świetnie lata, a winda twierdzi że wolno :P

 

I że pozwolę sobie ustosunkować się do drugiego q-a w FAQ. 64 czy 32 - nie zgadzam się. Softu na 64 nie ma, prędzej już na CUDA coś się znajdzie użytecznego. Ja z rzeczy których używam miałem .. winrara i noda. No to podziękuję, one rzeczywiście non stop liczą..

 

Więc - poza wykorzystaniem trochę większej ilości ramu ciężko o plusy 64. Wszystk się w locie tłumaczy. :P

 

okej,, ostatnie - czy 32 bit 7 nie miał łapać całych 4GB ? Gdzie to się przestawia ?

 

houk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Softu na 64 nie ma

wcale...

3470222[/snapback]

czy 32 bit 7 nie miał łapać całych 4GB ?

Tak samo jak vista i XP, ale ja bym tego obsługą nie nazwał. Poszukaj sobie informacji o PAE (nawet w tym temacie o tym było).

Edytowane przez kamail86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak myślałem że ta część postu będzie pierwsza do skomentowania ;P

 

no , właśnie przeleciałem tą listę ii.. hymm. okej jest trochę free utilsów 64bit ALE interesuje mnie gdzie są 64 bitowe pakiety biurowe (czytaj office), corel, gry, coś co ma szansę przyspieszyć i co czasem rzeczywiście długo liczy. Zaletą na pewno są kodery - to kop pewnie jest duży.

 

sorry ale 64 bitowy klient ftp grzeje każdego normalnego człowieka po sutach :] równie dobrze na dzisiejszym sprzęcie można by obcinać zasoby dla 'regulacji głośności'

 

jak nie pae to ramdysk i pozamiatatsu :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkręcał ktoś 8600GTS na win7 x64? Ja jak podkręcam np w rivia tunerze to mi potem wartości wracają do default, probowałem też ati tray tools i poweruser czy coś takiego... Czy to wina windowsa? Szczerze mówiąc na XP nie próbowałem podkręcać więc nie jestem do końca pewien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wiadomo wersja RC miała się skończyć 28lutego/1marca i po tej dacie można było znaleźć informacje, że system będzie się wyłączał co 2h itp. Od około 2 tygodni otrzymywałem info raz dziennie, żebym zarchiwizował dane, bo beta się kończy. Dzisiaj w ostatni dzień co godzinę wyskakiwała mi ta informacja, więc postanowiłem zrobić łatwy myk i przestawiłem datę i problem ustąpił. Czy pomimo poprawnie ustawionej daty po tym terminie system będzie w ogóle działał dalej?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Od wczoraj mam pewien pewien problem z dźwiękiem od karty muzycznej zintegrowanej na płycie głównej, a mianowicie windowsa 7 Ultimate posiadam od miesiąca i wszystko działało jak należy, aż do wczoraj... nie wykrywa mi karty muzycznej w panelu sterowania. Instalowałem już najróżniejsze sterowniki od realteka kompatybilne z win Vista jak i z Win7 ale nic to nie dało. Jedynie udało mi się zmusić kartę do działania przez ok 10min. jak zrobiłem update sterów przez "windows update" -> PPM->rozwiąż problemy z dzwiękiem... jakieś pomysły macie, na rozwiązanie problemu?.

Edytowane przez Kolos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź, czy usługi "Power", "Windows Audio" i "Windows Audio Endpoint Builder" masz ustawione w trybie automatycznym. Poza tym wyłącz kartę w BIOS'ie, usuń jej sterowniki z systemu po czym go zrestartuj i włącz ponownie kartę. System powinien ją wykryć i poprawnie zainstalować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź, czy usługi "Power", "Windows Audio" i "Windows Audio Endpoint Builder" masz ustawione w trybie automatycznym. Poza tym wyłącz kartę w BIOS'ie, usuń jej sterowniki z systemu po czym go zrestartuj i włącz ponownie kartę. System powinien ją wykryć i poprawnie zainstalować.

 

Usługi jakie mam dostępne to jedynie znalazłem jedną z nich a mianowicie "Windows Audio" reszty wogóle nie mam wymienionych :/. A z tym restartem karty dźwiękowej z "biosu" to już tak wczoraj robiłem z rezultatem mizernym. Edytowane przez Kolos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Poznajdywałem te usługi i wszystkie są ustawione na tryb automatyczny... podejrzewam, że karta się uszkodziła i nic z tym się nie będzie dało zrobić. Posprawdzałem już wszystkie zworki na płycie głównej i odpowiedzialne za dźwięk i na moje oko jest wszystko OK, już kiedyś miałem taką sytuacje na Win XP ( jedna zworka odpowiedzialna za zmostkowanie na płycie głównej karty ) się obluzowała i nie stykała z płytą i dźwięku nie było, ale kartę wykrywało. A teraz nic nie znajduje w systemie chociaż powinno przynajmniej z wykrzyknikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Starting on March 1, 2010 your PC will begin shutting down every two hours. Your work will not be saved during the shutdown. " znalazłem takie info na mailu, po przestawieniu wcześniej daty jak na razie wszystko działa jak wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie szybkie pytanie ...

... a mianowicie czy jesli jest laptop z preinstalowanym np. W7HP 32-bit OEM i jest np. naklepka pod spodem z kluczem, to czy moge zainstalowac 64-bitową wersję tego systemu i czy klucz będzie działał?

Chyba, że jest to uzależnione od producenta ...

 

Bo widzialem, że jeśli kupuje się wersję box, to w jednej cenie sa dwie wersje 32bit oraz 64 bit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie na tym polega licencja OEM, kupujesz 32 albo 64 bity i do tego co kupisz masz prawo. Inaczej będziesz miał pirata - nie ma stanów pośrednich.

Posiadacze BOX'ów płacą za możliwość wyboru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał już ktoś reset przez użytkowanie RC przez 2 godziny, bo miałem dziś twardego reseta i niewiem czy to przez to :angry:

 

Tak miał, jeden PC w domu ma RC i wygląda to tak, mija 2h black screen i startuje od nowa. Z zegarkiem w ręku co 2h... Mało przyjemne bez wcześniejszych ostrzeżeń i nie patrzy czy masz coś otwarte i nie zapisane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam problem z win7.

Juz drugi raz po reinstalacji systemu wystepuje u mnie pewna rzecz. Wszystko smiga dobrze, nie ma zadnych problemow, az tu w pewnym momencie serial/film ktory przed chwila ogladalem, ale przerwalem na chwile, przestaje byc wyswietlany w playerze, nie ma w ogole obrazu, sam dzwiek. Filmiki na youtube (czy jakikolwiek inny serwis) dzialaja, ale nie jestem w stanie dac fullscreena, bo sie ekran zacina - film leci dalej, teoretycznie system zachowuje sie jakby byl fullscreen wlaczony, jest po prostu freeze, dopoki fullscreena nie wylacze. Ta sama rzecz dziala sie na win7 64bit i 32bit(aktualnie).

Pomaga reset komputera.

 

Moj komputer:

Phenom x2 550 @ x4

Ma770-ud3p

2gb goodram

HIS radeon hd4870

 

Czym to moze byc spowodowane ?

Edytowane przez GunloK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to i ja już jestem pewien że to tak własnie wygląda no cóż trochę niefajnie trzeba się w minutnik zaopatrzyć :wink:

 

A wystarczyło tylko datę przestawić :wink: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pussik

Jak komp jest nieużywany, pracuje sobie w trybie idle, to na win7 zaczyna po jakimś czasie muuuuulić dyskami .

Gdy wcisnę jakis klawisz to przestaje, bo wychodzi z trybu idle.

 

Co to może być?

 

 

Kiedyś na Viście było to samo, muliła dyskami podczas bezczynności.

Edytowane przez Pussik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...