Skocz do zawartości
ULLISSES

Windows 7 (Seven) 32bit/64bit

Rekomendowane odpowiedzi

Dopiero dziś przesiadłem się na W7 , jak mi się spodoba to zostanie na dłużej .

 

I mam parę zagadek , w XP miałem parę swoich ustawień :

 

- pasek szybkiego uruchamiania , w XP miałem go z lewej strony ekranu , w W7 nie potrafię czegoś takiego włączyć , nawet nie da się przenieść żadnego paska narzędzi - włączone trzymają się dolnej belki niczym przyklejone .

 

- systemowa przeglądarka plików - w XP domyślnie był to jeden proces - klikając jedno zdjęcie włączał się podgląd systemowy , klikając kolejne zdjęcie przeglądarka je po prostu ładowała , bez żadnych dodatkowych okien - było tylko jedno ; w W7 kliknięcie każdego kolejnego zdjęcia otwiera kolejne okno przeglądarki zdjęć , zaznaczam że nie chce mi się instalować specjalnie do tego innych aplikacji ( wiem jak to działa w IrfanView i XnView - nie odpowiada mi ) .

 

Edycja - jeden problem naprawiony , w sumie rozwiązanie było banalne .

Nie wiem ktory problem rozwiazales ale na ten 1 juz czesto sie natknalem.

 

Jesli to komus potrzebne to przeczytaj to klik.  Mysle ze dla kazdego w wersji ENG bedzie zrozumiale :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość glasser

Mam poważny problem z dźwiękiem pod Win7 x64. Krótko i na temat:

- wszystkie stery najnowsze

- żadnych wirusów

- dwie karty dźwiękowe: X-Fi XtremeGamer oraz PCM2702 pod USB

Problem polega na tym, że dźwięk zacina się przy jakimś obciążeniu systemu, dla przykładu uruchamianie Firefoxa. Na obu kartach jest to samo, nie ma znaczenia odtwarzacz.

Instalowałem drugi raz system, ale bez skutku. Sprzęt w porządku ponieważ na innych systemach nie ma tego problemu.

Pewnym obejściem jest używaniu wtyczki ASIO lub WASAPI w foobarze - wtedy dźwięk działa jak należy.

Problem jest tylko przy słuchaniu muzyki, przy oglądaniu filmu, dźwięk się nie zacina.

Na moje oko to wygląda, jakby odtwarzanie muzyki miało bardzo niski priorytet.

Jakiś pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość glasser

Zaraz okaże się, że problem występuje tylko w Foobar i zapewne jest to jego starsza wersja nie działająca poprawnie pod Windows 7. Spróbuj użyć innego programu - AIMP lub Winamp. Korzystaj w obu z DirectSound.

Oj, czytanie ze zrozumieniem kuleje.

 

PS. LOL, już mam ostrzeżenie, zajebiście :D Lepiej tu niż na egiełdzie :D Zostaje na dłużej ;)

Edytowane przez glasser

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, czytanie ze zrozumieniem kuleje.

 

PS. LOL, już mam ostrzeżenie, zajebiście :D Lepiej tu niż na egiełdzie :D Zostaje na dłużej ;)

Czyje? Moje czy Twoje? Nie znam foorbara, bo to wg mnie brzydki odtwarzacz, ale z Twojego opisu wyraźnie wynika, że:

- w filmach jest ok (wina kodeków/wtyczek programu odtwarzającego?)

- poza Foobarem nie wymieniasz żadnych innych odtwarzaczy (j.w.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość glasser

Czyje? Moje czy Twoje?

Zgadnij :D

Nie znam foorbara, bo to wg mnie brzydki odtwarzacz,

Wg mnie wręcz odwrotnie

Dołączona grafika

ale z Twojego opisu wyraźnie wynika, że:

- w filmach jest ok (wina kodeków/wtyczek programu odtwarzającego?)

- poza Foobarem nie wymieniasz żadnych innych odtwarzaczy (j.w.)

Gdybyś właśnie czytał ze zrozumieniem to byś wiedział, że na innych jest to samo.

Napiszę ponownie: niezależnie od karty muzycznej (mam dwie) oraz niezależnie od programu do odtwarzania, muzyka się zacina i już. Dopiero użycie ASIO lub WASAPI powoduje poprawne działanie dźwięku, ale to jest tylko środek zaradczy, a ja chcę usunąć problem, który, wg mnie, leży po stronie systemu. Na innych forach, ludzie mają podobne problemy co ja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość glasser

Ale ja mam wytłumaczenie w postaci gorączki. ;]

Jak masz gorączkę, to po co piszesz po forach?

Teraz zastanów się, czemu w filmach jest ok. Czyżby ffdshow?

Właśnie zastanawiam się i nie wiem do tej pory. Player to Media Player Classic Home Cinema.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Audigy 2 Gold, ściągnąłem najnowsze KX-y, które ponoć są kompatybilne z W7, noi tak tez jest bo wszystko pięknie sie zainstalowało, system wykrywa KX-y, w menedżerze urządzeń także, ale dźwięku niema ;/ obok zegara pojawia sie ikonka z głośnikiem i krzyżykiem sygnalizująca jakiś problem, nie wiem o co chodzi bo wygląda na to ze jest skonfigurowane jak trzeba no ale dźwięku jak nie było tak niema.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość glasser

Posiadam Audigy 2 Gold, ściągnąłem najnowsze KX-y, które ponoć są kompatybilne z W7, noi tak tez jest bo wszystko pięknie sie zainstalowało, system wykrywa KX-y, w menedżerze urządzeń także, ale dźwięku niema ;/ obok zegara pojawia sie ikonka z głośnikiem i krzyżykiem sygnalizująca jakiś problem, nie wiem o co chodzi bo wygląda na to ze jest skonfigurowane jak trzeba no ale dźwięku jak nie było tak niema.

Miałem to samo na SB Live!. Skończyło się sprzedaniem karty. Teraz bardzo tęsknię za sterami kX, bo dla mnie były rewelacyjne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem rozwiązanie :) Klikamy prawym przyciskiem myszy na ikonke głośnika, klikamy w ,,urządzenie do odtwarzania,, a następnie mamy do wyboru kilka urządzeń np Wave Out 2/3, Wave Out 4/5 itd itd. noi musimy pokombinować które jest dobre ustawiając je jako domyślne, mi pomogło ustawienie 4/5 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Właśnie się skapowałem, że system nie zainstalował mi jednego sterownika. Mam pytanie, jakim programem będę wstanie dowiedzieć się co jest nie zainstalowane? Dodam, że wszystko chodzi ok, ale jednak coś jest nie zainstalowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jak jest z odświerzaniem w W7?

Mam LCD 22" 1680x1050 60Hz. W zakladce monitor są tryby do wybierania odświerzania i tez sa ukryte te niedostepne. Bynajmniej jest dostępna opcja 59Hz i 60Hz. Sam system ustawił 59Hz i ja nie moge w żaden sposób ustawić tych 60Hz. Nawet z poziomu softu NV mogę wybrać 60, albo po zapisaniu wraca do 59. Jest na to jakaś rada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie, na Viście, na Samsungu T260HD było 59Hz i prawdę mówiąc myślałem, że tak ma być :lol:

Chociaż w grach często mogłem sobie wybrać 59 lub 60. I jak był wybór to wybierałem 59 z powodów j.w.

Wczoraj w końcu znalazłem czas, żeby zainstalować W7 na pieca i dokładnie na tych samych sterach 191.07 mam 60Hz.

Sterownik do monitora Vista i W7 pobierały przy pierwszym odpaleniu WU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mniejszy lag, ale oczywiście różnica, w tym wypadku, 1Hz jest niezauważalna.

Lag to jest lag a odświeżanie to odświeżanie. Za lag odpowiada elektronika monitora.

 

W tym wypadku wina jest w sterownikach NV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Właśnie się skapowałem, że system nie zainstalował mi jednego sterownika. Mam pytanie, jakim programem będę wstanie dowiedzieć się co jest nie zainstalowane? Dodam, że wszystko chodzi ok, ale jednak coś jest nie zainstalowane.

Ale o co chodzi - masz "nieznane urządzenie"? Sprawdź po identyfikatorze everestem (sprzęt -> urządzenia fizyczne) co to jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość glasser

Lag to jest lag a odświeżanie to odświeżanie. Za lag odpowiada elektronika monitora.

 

W tym wypadku wina jest w sterownikach NV.

Nieprawda. Duże znaczenie ma odświeżanie, im większe tym mniejszy lag. Doskonale to widać, kiedy LCD obsługuje 60Hz i powiedzmy 75Hz, można naocznie się o tym przekonać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne pytanko,

czy idzie ustawić różne szybkości kursora dla touchpada i myszy? Szybkość myszy mam na około 60% i jest fajnie, ale touchpad działa wtedy bardzo wolno. Jak by to miało znaczenie, to mysz Logitech vx nano, a łechtaczka alps

 

update:

 

Jeszcze jedna sprawa. Na becie miałem fajnie rozwiązaną sprawę z regulacją głośności, tzn jak miałem wpięty wzmacniacz w gniazdo słuchawek, to głośność ustawiała się na max dla wyjscia słuchawkowego, a po wyjęciu jack'a dla laptopowych głośników była poniżej połowy, teraz wszystko jedzie na jednych ustawieniach, co jest trochę wnerwiające. Stery najnowsze ze strony realteka. Karta to realtek hd audio

 

Update1:

 

Texas Instruments PCIxx12 Integrated FlashMedia Controller - czytnik kart, tylko co z tego, że wiem, co to jest, jak nie umiem znaleźć działającego sterownika, te co śmigały na viscie x64 nie działają, innych brak :(

 

Update2:

Niby ta sama wersja sterów, ale pobrana ze strony toshiby śmiga

Edytowane przez piotreek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz gorączkę, to po co piszesz po forach?

 

Właśnie zastanawiam się i nie wiem do tej pory. Player to Media Player Classic Home Cinema.

1. Piszę tu od dawna i niezależnie od stanu zdrowia.

2. Home Cinema to nie jest przypadkiem wersja z własnymi kodekami?

 

Instalowałeś jakieś kodeki? Czy problemu nie rozwiązuje wtyczka DirectSound w Winamp/AIMP?

Nie wiem, czy pod 7 to działa, ale spróbuj odpalić "DXDIAG". Poszukaj też ustawień z "akceleracją sprzętową" dla dźwięku - było gdzieś w panelu sterowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam taki problem. Chciałem ustawić ograniczenia na dysk dla użytkowników. Wybrałem zakładke zabezpieczenia kliknąłem na użytkownicy i zaznaczyłem ptaszki odmów i dałem ok. W rezultacie nawet moje konto z uprawnieniami administratora nie ma dostępu do tych plików i nie moge zmieniać uprawnień dla użytkowników. Jest jakiś sposób aby przywrócić ustawienia dostępu wszystkim?

Edytowane przez Ghostman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...