Skocz do zawartości
ULLISSES

Windows 7 (Seven) 32bit/64bit

Rekomendowane odpowiedzi

Gość glasser

1. Piszę tu od dawna i niezależnie od stanu zdrowia.

2. Home Cinema to nie jest przypadkiem wersja z własnymi kodekami?

 

Instalowałeś jakieś kodeki? Czy problemu nie rozwiązuje wtyczka DirectSound w Winamp/AIMP?

Nie wiem, czy pod 7 to działa, ale spróbuj odpalić "DXDIAG". Poszukaj też ustawień z "akceleracją sprzętową" dla dźwięku - było gdzieś w panelu sterowania.

1. To staraj się nie pisać jak masz gorączkę.

2. Tak, ma swoje.

Instalowałem, jak zawsze, ffdshow. Nie, nie rozwiązuje problemu wtyczka DirectSound. Problem występuję w każdym programie do odtwarzania dźwięku/filmów.

Na Win7 nie ma już ustawień akceleracji dźwięku w dxdiag.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instalowałem, jak zawsze, ffdshow.

No i teraz pytanie: wersja zwykła czy x64? Bo na stronce MPC-HC znalazłem opis, który mówi o współpracy tego odtwarzacza z kodekami ffdshow x64. Tutaj dostępne wszystkie wersje:

http://sourceforge.net/projects/ffdshow-tryout/files/

Można by próbować odinstalować obecne i wrzucić x64.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i teraz pytanie: wersja zwykła czy x64? Bo na stronce MPC-HC znalazłem opis, który mówi o współpracy tego odtwarzacza z kodekami ffdshow x64.

Przeciez i tak 32 bitowy MPC HC moze korzystac tylko z 32 bitowego ffdshow, a MPC HC x64 tylko z ffdshow x64.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taki oto problemos. przy wchodzeniu w folder np z filmami, gdzie ikony ustawione sa na miniatury. system odswieza zawartosc folderu co za tym idzie kazdy plik/miniature z osobna. ok. pozniej wchodze znowu do tego folderu system juz nie odswieza, bo przeciez zrobil to wczesniej. problem w tym ze za ktoryms razem znowu odswieza zawartosc. przy kilkudziesieciu plikach w folderze, kilku folderach robi sie to uciazliwe. nie mozna tego jakos wylaczyc. aby odswiezyl raz i wsio?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez i tak 32 bitowy MPC HC moze korzystac tylko z 32 bitowego ffdshow, a MPC HC x64 tylko z ffdshow x64.

Nie wiem, nie znam się na tym, zarobiony jestem.

 

Skoro MPC nie ma problemu, to widocznie używa innych kodeków niż reszta systemu. Wystarczy więc sprawdzić, czego używa, i zainstalować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jest jakiś sposób na zainstalowanie sterownika nie podpisanego cyfrowo? Zastosowałem sposób z Visty w konsoli CMD, pisało że operacja zakończona pomyślnie, mimo to jednak dalej przy instalacji widnieje komunikat o nie podpisanym cyfrowo sterowniku, daje mimo to zainstaluj ale ten pojawia się w nieskończoność ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jest jakiś sposób na zainstalowanie sterownika nie podpisanego cyfrowo? Zastosowałem sposób z Visty w konsoli CMD, pisało że operacja zakończona pomyślnie, mimo to jednak dalej przy instalacji widnieje komunikat o nie podpisanym cyfrowo sterowniku, daje mimo to zainstaluj ale ten pojawia się w nieskończoność ;/

Tu (jak i w tym temacie) opisalem jak to zrobic: LINK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to Wam nie przeszkadza?

3400540[/snapback]

mam taki oto problemos. przy wchodzeniu w folder np z filmami, gdzie ikony ustawione sa na miniatury. system odswieza zawartosc folderu co za tym idzie kazdy plik/miniature z osobna. ok. pozniej wchodze znowu do tego folderu system juz nie odswieza, bo przeciez zrobil to wczesniej. problem w tym ze za ktoryms razem znowu odswieza zawartosc. przy kilkudziesieciu plikach w folderze, kilku folderach robi sie to uciazliwe. nie mozna tego jakos wylaczyc. aby odswiezyl raz i wsio?
Musisz mieć jakiś bardzo stary powolny dysk że dzieje się to w sposób przeszkadzający. Inaczej niż ograniczenie sprzętowe nie widzę powodu tego. Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to Wam nie przeszkadza?

Animacja w zwolnionym tempie. Zauważam to ciągle przy każdym pojawiającym się i znikającym okienku i mnie trafia szlag :P W Windows Vista jest tak płynnie, że można dostać choroby lokomocyjnej :P

Jakoś nie zauważyłem i nie przeszkadza mi to ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam, i nigdy nie miałem w żadnej z wersji siódemki ani nie widziałem u nikogo innego na żadnej z konfiguracji. Na jakim to kompie jest? Czy nie jest w tym czasie czymś obciążony?

Widziałem takie zachowanie na:

1. Pentium Dual E2180 (kręcony i niekręcony - 2GHz def oraz 2.95), 4GB RAM, 4850

2. Core 2 Duo E6750, 3GB RAM, x1950Pro

3. Athlon 4850e niekręcony, 1GB RAM, integra 780G

4. znajomy mówi o tym samym na Core i5, 2GB RAM, GTS250

Jak widać w komentarzach do filmiku, 99% ma taki sam problem. To samo tutaj: http://www.windows7taskforce.com/view/3016

 

edit - animacja okienek zachowuje się tak niezaleznie od obciążenia systemu, po prostu jak by brakowało kilku klatek animacji.

Edytowane przez soulburner

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość glasser

Nie wiem, nie znam się na tym, zarobiony jestem.

 

Skoro MPC nie ma problemu, to widocznie używa innych kodeków niż reszta systemu. Wystarczy więc sprawdzić, czego używa, i zainstalować.

Czytasz w ogóle co ja piszę? Bo mam wrażenie, że nie. Jeszcze raz:

- muzyka zacina się NA WSZYSTKICH odtwarzaczach oraz na dwóch kartach, więc odpadają niedorobione stery od Creative'a

- przy odtwarzaniu filmu, ścieżka dźwiękowa się NIE zacina, niezależnie na czym odtwarzam

Czy teraz jest jaśniej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytasz w ogóle co ja piszę? Bo mam wrażenie, że nie. Jeszcze raz:

- muzyka zacina się NA WSZYSTKICH odtwarzaczach oraz na dwóch kartach, więc odpadają niedorobione stery od Creative'a

- przy odtwarzaniu filmu, ścieżka dźwiękowa się NIE zacina, niezależnie na czym odtwarzam

Czy teraz jest jaśniej?

Wróciłem do pierwszego Twojego postu i myślę, że... zabraliśmy się do problemu od d... strony. ;]

 

1. Czy dźwięk przestaje ciąć po uruchomieniu FF?

2. Czy tnie się np. przy kopiowaniu plików lub uruchamianiu panelu sterowania itp?

3. Odtwarzanie muzyki nie ma priorytetów - system nie ma pojęcia, co wysyła aplikacja do serwera audio.

4. Dziwne, że wtyczka ASIO i ta druga rozwiązują sprawę, jeśli nie rozwiązuje jej DirectSound. Spróbuj w Winamp/Aimp przestawić z DirectSound na WaveOut. Jeśli to rozwiąże problem, to DirectSound jest gdzieś posypany.

5. Sprawdź pewne ustawienie:

Control Panel->Sound, zaznaczasz Speaker, potem na dole Properties (po prawej), potem ostatnia zakładka (Advanced) i tam jest 2 opcje. Sprawdź czy druga jest zaznaczona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to rozwiąże problem, to DirectSound jest gdzieś posypany.

Trzeba by zacząc od tego ze w Viscie i W7 DirectSound nie istnieje i jest emulowany... Edytowane przez SGJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość glasser

Wróciłem do pierwszego Twojego postu i myślę, że... zabraliśmy się do problemu od d... strony. ;]

 

1. Czy dźwięk przestaje ciąć po uruchomieniu FF?

2. Czy tnie się np. przy kopiowaniu plików lub uruchamianiu panelu sterowania itp?

3. Odtwarzanie muzyki nie ma priorytetów - system nie ma pojęcia, co wysyła aplikacja do serwera audio.

4. Dziwne, że wtyczka ASIO i ta druga rozwiązują sprawę, jeśli nie rozwiązuje jej DirectSound. Spróbuj w Winamp/Aimp przestawić z DirectSound na WaveOut. Jeśli to rozwiąże problem, to DirectSound jest gdzieś posypany.

5. Sprawdź pewne ustawienie:

Control Panel->Sound, zaznaczasz Speaker, potem na dole Properties (po prawej), potem ostatnia zakładka (Advanced) i tam jest 2 opcje. Sprawdź czy druga jest zaznaczona.

Z góry przepraszam, że może byłem/będę niemiły, ale już nie mam siły. Szlag mnie trafia, jak MS sprzedaje taki szit, który nie potrafi odtwarzać normalnie dźwięku. Po innych forach patrzyłem i inni też mają problemy z dźwiękiem, więc to nie tylko u mnie taki cyrk.

Do rzeczy:

1. Z Firefoxem to tylko przykład, dźwięk się zacina sam z siebie. Chyba tylko dobrze działa, jak system jest w spokoju, a ja nawet myszki nie tykam :P

2. j/w, ciężko mi stwierdzić, w których momentach się tnie.

3. To było moje luźne przemyślenie, bo film działa dobrze, a muzyka tnie :/

4. ASIO, jak pewnie wiesz, omija wszystkie ciach!ły takie jak mixer. Podejrzewam, że coś w systemie jest zwalone lub przestawione.

5. Obie są zaznaczone, a do testów drugą odhaczyłem, ale bez skutku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z góry przepraszam, że może byłem/będę niemiły, ale już nie mam siły. Szlag mnie trafia, jak MS sprzedaje taki szit, który nie potrafi odtwarzać normalnie dźwięku. Po innych forach patrzyłem i inni też mają problemy z dźwiękiem, więc to nie tylko u mnie taki cyrk.

Do rzeczy:

1. Z Firefoxem to tylko przykład, dźwięk się zacina sam z siebie. Chyba tylko dobrze działa, jak system jest w spokoju, a ja nawet myszki nie tykam :P

2. j/w, ciężko mi stwierdzić, w których momentach się tnie.

3. To było moje luźne przemyślenie, bo film działa dobrze, a muzyka tnie :/

4. ASIO, jak pewnie wiesz, omija wszystkie [ciach!]ły takie jak mixer. Podejrzewam, że coś w systemie jest zwalone lub przestawione.

5. Obie są zaznaczone, a do testów drugą odhaczyłem, ale bez skutku.

Proponuje nakładkę na sterownik dzwięku - SRS Audio Sandbox 1.9.0.4. Na drugim kompie u mnie (lapie) naprawiło problem z dzwiękiem, a do tego on sam jest o niebo lepszy.

 

Mam pytanie. Jedzie do mnie Windows 7 Proffesional ze USnA, ale przyjedzie za 15 dni. Czy mogę ściągnąć z netu CloneCD Windows'a 7, nie podać klucza, nie aktywować, a zrobić to dopiero jak dostane oryginalny nośnik + klucz??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz mieć jakiś bardzo stary powolny dysk że dzieje się to w sposób przeszkadzający. Inaczej niż ograniczenie sprzętowe nie widzę powodu tego.

raid0 z 3 dyskow po 7200rpm nie jest az taki wolny ;] powiem inaczej. takie wczytywanie mnie wkur. da sie to wylaczyc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwny problem pod Win7 (64-bit, build 7100), nie mogę wymusić na swoim lcd 60Hz (R4870). Próbowałem już różnych wersji sterowników i ciągle to samo. Dziwne jest to, że w Catalyst Control Center w opcjach jest niby 60Hz, ale już grzebiąc we właściwościach pulpitu jest ciągle 59Hz... tzn. teoretycznie jest dostępna opcja 60H, ale przestawienie jej nic nie daje, bo po ponownym wejściu nadal wskakuje 59Hz. Przez w/w sytuacje odechciewa się grać, bo cały ekran "pięknie się rozłazi", a v-sync też przez tą sytuację nie działa jak trzeba - przy v-sync "on" obraz dziwnie haczy. Na Viście nie było podobnych problemów, a wracanie do niej zdecydowanie odpada...

Czy na waszych katach ze stajni ATI macie/mieliście podobne problemy, jakieś skuteczne rozwiązania?

Mialem dokladnie ten sam problem z nowo kupionym Radeonem HD4770. Po zmianie szybkosci odswiezania z 59 na 60 Hz i uruchomieniu jakiejs gry znow mialem 'okrojony' pulpit. Wreszcie w Catalyst Control Center znalazlem ustawienie - nie pamietam dokladnie jak to sie nazywa po angielsku (pisze z innego komputera) - ktore po przejsciu w tryb 3D zachowywalo ta sama szybkosc odswiezania jak w 2D, i pomoglo. Pracowalem z XP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Powoli przygotowuje sie do migracji na Win7 64, zbieram wszystkie sterowniki do sprzetu itd i na dniach kupuje system. Pozostaje jednak kwestia oprogramowania. Pomyslalem sobie, ze przy okazji nowego systemu chcialbym doinstalowac na nim jak najmniej dodatkowego softu, w sensie, co sie da to realizowac za pomoca wbudowanych narzedzi lub takich, ktore MS sam udostepnia za free (a ktorych seryjnie brak). Szczerze mowiac, nie bawilem sie praktycznie w ogole nowym Windowsem, doslownie kilkanascie minut na leciwym juz laptopie z PIII i 768MB pamieci (o dziwo chodzilo to zadziwiajaco sprawnie) i chcialbym spytac co z ponizszej listy programow, ktore standardowo instaluje na poczatku, moge wykreslic:

 

7zip

Foxit Reader

Auslogic Registry Defrag

Burn Aware Free (tutaj tylko nagrywanie danych, ISO i audio CD, nic poza tym)

CCleaner

kodeki CCCP

Defraggler

GG

Picasa

Opera

Winamp

Skype

uTorrent

eMule

Office 2007 / Open Office

Microsoft Security Essentials

 

Boldem zaznaczylem to co na 100% i tak zainstaluje, reszta pozostaje otwarta. Oczywiscie dochodza inne programy do obslugi konkretnych urzadzen typu QuickCam, ale to pominalem.

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Mastha212

 

Z listy podanej przez ciebie to w zasadzie nic nie da się wykreślić .

 

W7 ma tylko obsługę archiwów zip , rarów ani innych nie ruszy .

 

P2P nie ma nic , więc uT + emule konieczny będzie .

 

WMP12 to kobyła , fakt Winamp od jakiegoś czasu podobnie ale z tych dwóch to Winamp .

 

Z programów biurowych masz tylko psedoworda czyli Wordpad .

 

 

 

A ja mam akurat kolejny problem z W7 ( może nie do końca problem ) - konkretnie systemowa przeglądarka zdjęć i ich powiększanie - robi za dużą sieczkę z obrazu ( pixele ) , w XP tak nie było , małe zdjęcia w dużym powiększeniu były jeszcze czasami znośne , tutaj przy podobnym stopniu powiększenia robi się straszna pikseloza .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co, przecież to bardzo przydatna funkcja jak się ma hdd. Wystarczy ustawić żeby odbywało się to w godzinach w których mniej korzystamy z komputera.

Poza tym domyślnie i tak jest ustawione w środku nocy co w większości przypadków nigdy się nie włącza.

Przydatna, ale mechanizm wbudowany w Windows działa tak, że jak miałeś komputer wyłączony o 3 w nocy (domyślne ustawienie, że się ma włączyć), to defragmentator uruchamia się przy najbliższym uruchomieniu systemu. Działa tak samo jak Windows Update. Dlatego dysk mieli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałem sobie doinstalować gry windowsowe, bo w wersji pro ich nie ma w standardzie. No i problem jest tki że w okienku dodaj/usuń składniki systemu windows nie wyświetla mi się nic, a według tutoriali tam powinny być gry. Idzie je jakoś z netu dociągnać? Na stronce m$ w dziale gry nie było tych gierek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...