Skocz do zawartości
ULLISSES

Windows 7 (Seven) 32bit/64bit

Rekomendowane odpowiedzi

 Witam mam problem z CMD - nie działa żadna komenda. Po uruchomieniu podana jest ścieżka c:\Users\nazwa użytkownika> zamiast C:\Windows\System32> jak to naprawić?? W zmiennych środowiskowych nie miałem "PATH" dodałem ale nadal nie działa. Dodam że jak uruchomię CMD jako administrator jest ok mimo że ja mam admina;/;/

Pomocy

Edytowane przez iamthekacper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

C:\Users\Kacper>set

ALLUSERSPROFILE=C:\ProgramData

APPDATA=C:\Users\Kacper\AppData\Roaming

CommonProgramFiles=C:\Program Files\Common Files

CommonProgramFiles(x86)=C:\Program Files (x86)\Common Files

CommonProgramW6432=C:\Program Files\Common Files

COMPUTERNAME=JA-TEZ-JA-TEŻ

ComSpec=C:\Windows\system32\cmd.exe

FP_NO_HOST_CHECK=NO

HOMEDRIVE=C:

HOMEPATH=\Users\Kacper

LOCALAPPDATA=C:\Users\Kacper\AppData\Local

LOGONSERVER=\\JA-TEZ-JA-TEŻ

NUMBER_OF_PROCESSORS=8

OS=Windows_NT

PATH= C:\Windows\System32\;C:\Windows\;C:\Windows\System32\Wbem

PATHEXT=.COM;.EXE;.BAT;.CMD;.VBS;.VBE;.JS;.JSE;.WSF;.WSH;.MSC

PROCESSOR_ARCHITECTURE=AMD64

PROCESSOR_IDENTIFIER=Intel64 Family 6 Model 30 Stepping 5, GenuineIntel

PROCESSOR_LEVEL=6

PROCESSOR_REVISION=1e05

ProgramData=C:\ProgramData

ProgramFiles=C:\Program Files

ProgramFiles(x86)=C:\Program Files (x86)

ProgramW6432=C:\Program Files

PROMPT=$P$G

PSModulePath=C:\Windows\system32\WindowsPowerShell\v1.0\Modules\

PUBLIC=C:\Users\Public

SESSIONNAME=Console

SystemDrive=C:

SystemRoot=C:\Windows

TEMP=C:\Users\Kacper\AppData\Local\Temp

TMP=C:\Users\Kacper\AppData\Local\Temp

USERDOMAIN=Ja-Tez-Ja-Też

USERNAME=Kacper

USERPROFILE=C:\Users\Kacper

VBOX_INSTALL_PATH=C:\Program Files\Oracle\VirtualBox\

windir=C:\Windows

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciąg poleceń, czy któres działa?

 

ping google.pl

ping.exe google.pl

c:\windows\system32\ping google.pl

c:\windows\system32\ping.exe google.pl

Edytowane przez ZlyUser

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zmusić 7ke do udostępnienia połączenia internetowego więcej niż jednemu komputerowi? Teraz przy udostępnianiu muszę wybierać między dwoma połączeniami lokalnymi.

 

Zrobic z nich mostek. W efekcie widoczny bedzie jeden interfejs na ktory mozesz udostepnic polaczenie.

 

// Edit: lolaboga, nie zauwazylem, ze ten post mial juz prawie 2 miesiace ;-)

Edytowane przez KrzychuG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 pytania na temat Win 7.

 

Pierwsze, czy po instalacji Win 7 jest mozliwosc wyboru windowsa przed startem jak w przypadku 2 kopi XP na 2 partycjach? Niestety, wiem ze niektorzy ktorzy beda korzystali z kompa jak wejda na Win7 to ich cos trafi ;)

 

Dwa, czy zyskam wydajnosciowo w grach po przesiadce z XP 32bit na Win 7 64bit?

E2160@3.2ghz

2-3GB ram

R4830

 

Nie wiem czy warto zainwestowac w ten system ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej, mam takie problem z raidem,

chcialem zainstalowac jak zawsze system na dysku C, sformatowalem go w instalatorze i zmienil sie jego status z partycji aktywnej, rozruchowej na podstawową. I teraz nie moge zainstalowac na C: w ogole systemu. co na to moge poradzic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja nie mialem tej partycji 100mb i teraz nawet jak usune ja i utworze jest to samo... bez sensu to wszystko. na tym sb850 sa takie niespodzianki...tak samo jak nie moglem normalnie zainstalowac systemu na dysku pomimo dodania recznie sterownikow. ale znalazlem obejscie tego tylko ze instalacja nie przebiegala normalnie i zawsze cos bylo nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gronio89, spróbuj diskpart'a - Opis narzędzia wiersza polecenia Diskpart

 

Ja ostatnio powiększałem sobie partycję pod 7'emkę i podczas bawienia się z partycjami, podczas ich tworzenia, Win 7 zmienił mi gł. dysk na dysk dynamiczny, w efekcie czego nie mogłem zainstalować systemu / ; Poszukałem trochę w sieci i natknąłem się na diskpart'a właśnie, za pomocą tego narzędzia utworzyłem aktywną partycję/wolumin pod system i udało mi się zainstalować Win 7 na dysku dynamicznym, co według niektórych jest niemożliwe [ ; : )

 

 

A tak z innego pojemnika, to mam problem z Win 7 Enterprise 64 bit, mianowicie, nie mogę wejść w tryb awaryjny / ; - start kompa, F8, wybieram tryb awaryjny, sterowniki się ładują, włącza się ekran logowania do systemu, dysk 'zrzędzi' ; ) i następuje reset / ; W internecie znalazłem coś takiego - Windows 7 resets in Safe mode i Windows 7 Enterprise Safe Mode Problems. Wychodzi na to, że ta wersja Win 7 tak ma, ale może jednak ktoś tutaj zna sposób na to, żeby jednak ten 'Safe mode' odpalić?

Edytowane przez metal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracam do problemu, który opisywałem na poprzedniej stronie. Oddałem znowu komputer do serwisu esc i znowu dostałem notkę, że u nich na dysku sieciowym wszystko działa. Znowu zainstalowałem windowsa i dzisiaj rano powitały mnie bluescreeny. Zrzut z BlueScreenView Możliwe jest że to wina dysku twardego ? Bo jeżeli esc testuje na windowsie z dysku sieciowego i u nich komputer działa to może tu tkwi problem.

Edytowane przez Suchoj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie chciałem zapytać co to za partycja 8 GB. Wcześniej tego nie miałem padła mi winda i przy ponownej instalacji pojawia się nowa partycja 8 GB , której nie mogę ani sformatować ani usunąć. Mam dwa takie same dyski Samsunga 500 GB F3. Pomyślałem sobie, ze może dysk jest uszkodzony , fizycznie go odłączyłem i odpaliłem nowa instalkę...na drugim dysku to samo...o co kaman ?

Za każdym razem jak wchodzę do menadżera dysków odpala mi się okienko z inicjowanie dysku a następnie taki komunikat...

post-109434-0-49526700-1290965621_thumb.jpg

post-109434-0-96947400-1290965991_thumb.jpg

Edytowane przez m@rcinpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zmianie systemu z XP na 7 nie działa mi wejście mikrofonu na froncie obudowy. Moja płyta główna to Abit IP-35E, kodek to ALC888. Zainstalowałem najnowsze sterowniki ze strony Realteka, ale nic nie pomogło.

 

Poszukaj w opcjach Realteka aby nie wykrywalo przedniego panelu (otworz panel kontrolny klikajac ten pomaranczowo-brazowy glosniczel). Screena nie podam niestety bo mam integre innej firmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie chciałem zapytać co to za partycja 8 GB. (blablabl ciach!ły bla b la bla). Pomyślałem sobie, ze może dysk jest uszkodzon ?

 

Jaka partycja? Jaki dysk 500? Przeciez jasno i wyraznie widac ze to nie jest zadna partycja tylko cały 8GB dysk nie posiadający partycji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie padlo juz tu pewnie pierdyliard razy... czy z plyty Upgrade da sie postawic Windowsa od zera? Rzecz w tym, ze mam HTPC z angielskim Windowsem, ktory prawdopodobnie trafi do rodzicow, a matka po angielsku ani slowa.

Musze wiec im system spolszczyc, a jedyny nosnik PL, jaki mam, to wlasnie upgrade. Uda sie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka partycja? Jaki dysk 500? Przeciez jasno i wyraznie widac ze to nie jest zadna partycja tylko cały 8GB dysk nie posiadający partycji.

 

Tak dysk 500 GB. Najśmieszniejsze jest to że w kompie nie mam żadnego flash'a( oprócz 256 MB) lub innego urządzenia o pojemności 8 GB :) Stąd moje pytanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie padlo juz tu pewnie pierdyliard razy... czy z plyty Upgrade da sie postawic Windowsa od zera? Rzecz w tym, ze mam HTPC z angielskim Windowsem, ktory prawdopodobnie trafi do rodzicow, a matka po angielsku ani slowa.

Musze wiec im system spolszczyc, a jedyny nosnik PL, jaki mam, to wlasnie upgrade. Uda sie?

 

Kiedyś był taki programik do zmiany pliku językowego. Vistalizator. Jak pogooglasz pewnie go znajdziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, od paru dni mam zainstalowanego Win7. Wszystko działa perfekcyjnie, lecz mam jeden problem, nie wiem czy jest to spowodowane słabym procesorem czy czym.... Jak ściągam coś i słucham muzyki w iTunes, albo oglądam film w KMPlayer mam zacięcia, tzn dziwne pyknięcia, przecięcia w dźwięku. Gdy mam załączone kilka programów jak uTorrent, gg10 + Itunes, używa mi koło 20-50% procka.

 

Mój komputer:

 

Windows 7 Ultimate 32 Bit

AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 3600+ 2.01 GHz

2,00 GB Ram

ATI Radeon HD 4600 Series

 

Logi z HiJackThis:

Wklejka #430283 | Wklej.org

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich użytkowników forum. Piszę tutaj bo mam pewien problem. Gdy zainstaluje win 7 wszystko jest ok, ale gdy zainstaluje wszystkie sterowniki i inne potrzebne programy to niestety ale Windows się zawiesza. Po każdym resecie Pc Windows działa ok 2 do 5 min i znowu się zawiesza i tak za każdym razem. :angry:

 

Mój pc to:

Procesor Intel Core 2 Duo e4500

Płyta Głowna Asus P5B-E

Ramy 2x 2gb Kingston 800

Grafika Geforce 9600GT

Zasilacz 500W Modecom LOGIC 12CM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...