Skocz do zawartości
ULLISSES

Windows 7 (Seven) 32bit/64bit

Rekomendowane odpowiedzi

Dołączona grafika
Microsoft Windows 7 32/64-bit

Przed zadaniem pytania poszukaj odpowiedzi w :arrow: starym temacie o Windows 7
JEŻELI PROSISZ O POMOC NAPISZ JAKIEJ WERSJI SYSTEMU (32/64-bit) PROBLEM DOTYCZY.


Szybkie odpowiedzi na szybkie pytania:
Q: Windows 7... a może jednak Windows XP?
A: Zdecydowanie Windows 7. Jest to bardzo dobry system, nie ma po co sięgać po wysłużonego XP'ka. Nie mówiąc już o tym, że w przyszłości programy będą pisane pod nowe systemy, o XP programiści prędzej czy później zapomną. Trzeba iść z duchem czasu, w szczególności jeżeli nie niesie to ze sobą nieprzyjemnych konsekwencji.

Q: Home Premium, Professional, Ultimate... pomocy! Która opcja jest dla mnie najlepsza?
A: Przeciętnemu użytkownikowi spokojnie wystarczy wersja Home Premium. Pomocne w dokonaniu wyboru może być np. uproszczone porównanie na PCLabie oraz dokładniejsza tabela na angielskiej Wikipedii.

Q: Która wersję wybrać? 32bit czy 64bit? Podobno programy 32bit nie działają na systemie 64bit.
A: Jeśli masz procesor 64bit i przynajmniej 2GB RAM, to nie widzę sensu używania wersji 32bit. 64bit to wersja nowocześniejsza i z czasem wszelkie aplikacje będą pisane głównie pod tą wersję. Zostanie przy wersji 32bit w przypadku 64bitowego kompa to zacofanie. A jeśli chodzi o aplikacje: ten, kto tak powiedział, to jest idiotą. Zdecydowana większość aplikacji chodzi bez problemu na wersji 64bit. Problemy mogą mieć stare aplikacje pamiętające system Dos, ale i z tym sobie można poradzić dzięki aplikacji DosBox.

Q: Czy moje ulubione gry będą działać na 64-bitowym systemie?
A: Tak, żadna nowsza gra nie powinna mieć problemów z działaniem na 64-bitowej wersji systemu. Ze starszymi tytułami różnie bywa, ale generalnie rzecz biorąc także nie powinno być problemów. Warto pamiętać o aktualizacji gier do najnowszych wersji.

Q: Co to jest XP Mode i jak tego używać?
A: XP Mode to nic innego jak wirtualny Windows XP. O tym jak korzystać z tej funkcji możecie przeczytać w poradniku na stronie SGJ'a.

Q: Słyszałem, że XP Mode jest dostępny tylko dla wersji Professional, Ultimate i Enterprise?
A: Poradnik na stronie SGJ pomoże ci uruchmić tryb XP nawet na Home Premium.

Q: Do tej pory używałem wersji testowych i kupiłem wersję sklepową. Mogę zrobić aktualizację?
A: Powinieneś zrobić swieżą instalację systemu.

Q: Do tej pory używałem odtwarzacza SubEdit ale on na Win7 nie działa. Co zrobić?
A: Są dobre alternatywy jak np. BESTplayer czy Media Player Classic. Jeżeli jednak chcesz SE przeczytaj temat o uruchamianiu SE na Win7.

Q: Czy mogę zmniejszyć wielkość paska zadań (taskbara)?
A: Naturalnie, wybierz wyświetlanie małych ikon w ustawieniach paska. Jeżeli to nie wystarczy wybierz w Personalizacji - Ekran opcję 100%.

Q: Chciałbym mieć pasek szybkiego uruchamiania znany z Windowsa XP bądź Visty. Czy coś takiego jest w ogóle możliwe?
A: Zostało to bardzo przejrzyście opisane na stronie OSinfo.pl przez SGJ'a.

Q: Gdzie jest klasyczne menu start?
A: Nie ma. Bardzo dobrze, że nie ma. Nowe jest wygodne i bardziej funkcjonalne, Microsoft powinien już w Viście pozostawić tyko tą opcję.

Q: Słyszałem, że można zwiększyć wydajność NTFS. Jak to zrobic?
A: W poleceniu uruchom należy wpisać fsutil behavior set disablelastaccess 1

Q: Które usługi systemowe mogę powyłączać?
A: Wyłączenie niektórych usług według Black Viper'a

Q: Jak przyspieszyć kopiowanie plików przez sieć?
A: Należy wylączyć kompresję RDC.
- Panel Sterowania/Programy i Funkcje/Wyłacz i włącz funkcje systemu windows
- Odnajdujemy moduł Kompresja RDC i odznaczamy go
Proste sposoby na zmniejszenie ilości zajmowanego miejsca przez system by Sysak
  • W Panelu Sterowania->System->Ustawienia zaawansowane->Ochrona Systemu wyłącz przywracanie systemu dla dysku C: i usuń dotychczasowe pliki. Z przywracania nie korzysta się za często ale jeżeli wiesz, że zdarza ci się "rozkładać" Windowsa lepiej zostaw tę operację w spokoju [;
  • Wyłącz plik stronnicowania. Nie rób tego, jeżeli korzystasz z aplikacji wymagających dużych ilości pamięci.
    Innymi słowy: dokładnie rozważ ten krok, jeżeli nie jesteś pewien co robisz pomiń ten punkt.
  • Uruchom wiersz poleceń jako administrator (do wyboru w menu pod PPM), wpisz powercfg -h off. W ten sposób wyłączysz hibernację i zaokszczędzisz kilka GB. Hibernacja na ogół nie jest potrzebna użytkownikom komputerów stacjonarnych, użytkownicy laptopów używają jej czasem do konfiguracji planu zasilania.
  • Włącz oczyszczanie dysku.

Wyłączenie indeksowania* by sly44
* Nie każdy się może z tym zgdzić bo niby to spowalnia wyszukiwanie plików, ale ja jakoś tego nie zauważyłem...
Wyłączenie spowoduje, że dyski nie będą ciągle "mieliły".

- Otwieramy okno Mój komputer
- Klikamy na każdą partycję po kolei prawym myszki
- Własciwości
- Odznaczamy ptaszek przy opcji Indeksuj ten dysk w celu przyspieszenia wydajnosci
- Potwierdzamy wybierając ZASTOSUJ DLA WSZYSTKICH PODFOLDERÓW I PLIKÓW i na komunikat ostrzezenia klikamy IGNORUJ WSZYSTKIE
- Czekamy cierpliwie na zastosowanie (tą czynność wykonujemy osobno dla kazdej partycji o ile ptaszek indeksowania jest zaznaczony)

Następnie klikamy lewy klawisz windows + R (polecenie uruchom)
- Wpisujemy services.msc
- W oknie listy usług odszukujemy usługę o nazwie Usługa Wyszukiwania w Systemie Windows (Windows Search) i ustawiamy jej tryb na wyłączony, klikamy Zatrzymaj

// pierwszy post

Witam
przesiadłem się z Visty 32 bit na Windows 7 64bit na laptopie Asus N50V grafika to 9650mGT i problem jest tak że instalowałem 5 różnych sterowników do tej grafiki i na każdej robia sie krotke zwiechy i gasi sie ekran i zapala ponownie , wyskakuje wtedy komunikat "windows media nvidia kernel mode przestał działać lecz odzyskał sprawność" już normalnie nie wiem co mam robić czytałem na zagranicznych forach lecz nie znalazłem skutecznego sposobu na to.:/ dodam że również wyskakuja takie artefakty migotaja po ekranie rozne kropki itd prosze o jakiekolwiek wskazowki

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej niemożliwe zeby sie przegrzewała ponieważ na viscie 32bit takiego problemu wogole nie mialem ... problem pojawil sie po przejsciu na win 7 64bit temperatura w programie speed fan jak i everest to 43 C i to jest temp w ktorej sa takie objawy i coraz czesciej sie restartuje

Edytowane przez bunioslaw1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pasku zadań (odblokowany pasek) nie mam możliwości przesuwania tego paska (podział ikon - nie mogę rozszerzać) nie chodzi tu o podnoszenie w górę, gdyż to akurat działa. http://mintywhite.com/windows-7/windows-se...launch-toolbar/ - tutaj jest to ładnie ujęte - chciałbym, żeby z lewej strony miał skrót i w prawej części (a nie, że za każdym razem jak kliknę forefoxa, to już nie mogę otworzyć drugiego okienka (niewygodne uruchamianie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pasku zadań (odblokowany pasek) nie mam możliwości przesuwania tego paska (podział ikon - nie mogę rozszerzać) nie chodzi tu o podnoszenie w górę, gdyż to akurat działa. http://mintywhite.com/windows-7/windows-se...launch-toolbar/ - tutaj jest to ładnie ujęte - chciałbym, żeby z lewej strony miał skrót i w prawej części (a nie, że za każdym razem jak kliknę forefoxa, to już nie mogę otworzyć drugiego okienka (niewygodne uruchamianie).

Jeśli dobrze rozumiem i chcesz mieć tak:

 

post-141941-1256692153_thumb.jpg

 

to musisz odpiąć wszystkie rzeczy z paska (tu musiałbym odpiąć Total Commander, Firefox i Biblioteki). Na gołym już pasku przesuniesz Quick Launch w lewo i ustalisz szerokość. Następnie blokujesz QL, przypinasz do paska co chcesz już po prawej stronie od QL.

 

O to chodziło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

// Posty niezgrabnie połączone, bo się burdelik zrobił - sorry

// ULLISSES

 

Witam. Probowal ktos moze uruchomic film z dzwiekiem DD lub DTS na windows 7 przez ac3 filter? na windowsie xp,vista dzialalo to bez problemu po odpowiednim ustawieniu ac3 filtera (wlaczeniu opcji SPDIF), oczywiscie film byl z zapisanym dziekiem DD, np. film dvd z wypozyczalni. Mam do kompa podlączony amlituner yamahy przez 1 kabel coaxialny i oczywiscie glosniki 5.1

 

------------------------------------------------

 

przestaw w panelu audio windows ze speakers na spdif i ustaw jako domyślne urządzenie i dźwięk popłynie

 

------------------------------------------------

 

Dokładnie jak kolega wyżej napisał.

Zarządzanie dźwiękiem to jedna z najbardziej udanych cech Windows 7 i wydaje mi się bardzo intuicyjne. Jedyne co mi przeszkadza to wolno włączające się ustawienia soundblastera.

------------------------------------------------

dzieki dziala. ale dziwne bo dam glowe ze juz tego probowalem i nie mialem zadnego dzwieku wtedy. moze dlatego ze probowalem tego na becie 7000 i mialem starszego ac3 filtera a teraz mam rc i ac3 tego z przed 3 dni bodajrze.

------------------------------------------------

ile ramu pobiera wam 7 po pelnym zaladowaniu ?

u mnie ponad 1g, to jest normalne ?

Edytowane przez ULLISSES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam nie wiem dlaczego ale raz na jakis czas moj win 7 x64 zawiesza sie nie pojawia sie blue screen tylko frez i nic nie da sie zrobic jedynie reset. Co ciekawe podczas grania czy innych operacji na kompie nie zauwazylem tego, dzieje sie tak jak akurat nic nie robie poprsotu dziala sobie komputer. Lapie za myszke chce cos tam zrobic, a tu stoi wszystko. Wykluczam temp bo sa niskie co do zasilania to skoro podczas gierania np nic sie nie dzieje to chyba w windzie nie powinno byc problemu z tym. Program jakis tez raczej nie bo w tym czasie czesto nic nie mam odpalonego jedynie moze antywirus. postawilem system jeszcze raz ale dzisiaj znow sie zwiesil. Czasem dziala caly dzien komp, gram, slucham muziki itd. robie wiele rzeczy i nic sie nie dzieje, a np. na drugi dzien odpalam kompa siedze nic nie robie a tu nagle freez :/ nie rozumiem tego... co moze byc jeszcze przyczyna nie wiem czy to sprzet czy system ? Sprzet jak w podpisie... bios na def, nic nie jest podkrecone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile ramu pobiera wam 7 po pelnym zaladowaniu ?

u mnie ponad 1g, to jest normalne ?

Masz 4GB ramu, system Ci pobiera 1. Zostaje Ci jeszcze 3GB, które lezą nieużywane... IMO lepiej, żeby sys zjadł więcej ramu i przez to działał sprawniej niż, żeby używał 500MB i wszystko się wczytywało max długo.... A jak odpalisz aplikację, która potrzebuje ram'u to sys się odchudza i używa o wiele mniej niż tych 1GB. To nie XP, tutaj jest o wiele lepszy system zarządzania pamięcią ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znowi mi sie zawiesil nie bylem przy komputerze i w sumie nic nie robilem wczesniej wylaczylem opcje wylaczania dyskow itd. Tak samo siadam do kompa ekraz zamrozony i nic sie nie da zrobic :/

miałem kiedyś podobną sytuację, winnym okazał się kabelek od dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam nie wiem dlaczego ale raz na jakis czas moj win 7 x64 zawiesza sie nie pojawia sie blue screen tylko frez i nic nie da sie zrobic jedynie reset. Co ciekawe podczas grania czy innych operacji na kompie nie zauwazylem tego, dzieje sie tak jak akurat nic nie robie poprsotu dziala sobie komputer. Lapie za myszke chce cos tam zrobic, a tu stoi wszystko. Wykluczam temp bo sa niskie co do zasilania to skoro podczas gierania np nic sie nie dzieje to chyba w windzie nie powinno byc problemu z tym. Program jakis tez raczej nie bo w tym czasie czesto nic nie mam odpalonego jedynie moze antywirus. postawilem system jeszcze raz ale dzisiaj znow sie zwiesil. Czasem dziala caly dzien komp, gram, slucham muziki itd. robie wiele rzeczy i nic sie nie dzieje, a np. na drugi dzien odpalam kompa siedze nic nie robie a tu nagle freez :/ nie rozumiem tego... co moze byc jeszcze przyczyna nie wiem czy to sprzet czy system ? Sprzet jak w podpisie... bios na def, nic nie jest podkrecone

Mam podobnie, jak gram czy cos robie jest oki. Ale nie raz jak komp sobie nic nie robi potrafi sie tak zawiesic ze tylko reset pomaga. Nie mam pojecia co to byc moze. Zamula mi tez system bardzo jak mam winamp ustawiony na powtarzanie i mam play list ktora sklada sie tylko z piosenki/piosenek ktorej juz nie ma na dysku. Dam play i ledwo udaje mi sie wejsc do menagera zadan(to trwa wieki) Edytowane przez robgrab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no u mnie akurat nie zauwazylem zmulenia jedynie zawiasy... znalazlem cos bardzo interesujacego sprawa dotyczy chipsetow 790 i wlasnie frezza w systemie.

link z tego wynika ze osoby ktore maja procki z HT takim samym jak czestotliwosc taktowania NB czyli 2000 Mhz i u mnie tak wlasnie jest to wowczas moze byc problem i zalecaja zeby podkrecic jedno z nich lub zmniejszyc taktowanie. Ja narazie zapobiegoawczo na okres testowy zmienilem taktowanie ht na 1800

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uporządkowałem nieco sytuację, pousuwałem posty dotyczące podziału. Jeżeli ktoś ma pomysł co powinno się znaleźć w szybkim FAQ proszę o PMkę, było by sympatycznie gdyby wszyscy włączyli się w tworzenie pierwszego postu. Mam nadzieję, że ULLISSES się nie pogniewa za moją ingerencję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzyłem syfiastego programu "speed up my pc' i teraz okienka staly sie dziwnie 'niespokojne' Np wejscie na dysk powoduje ze okienko jakby mruga itd utd.. Niestety przywrocenie zmian w programie nie poskutkowało. Jest sposob poza ponowna instalacja windowsa na przywrocenie normalnych ustawien...? Niestety nie mam az 14 giga wolnej przestrzeni na pierwszej partycji by zaktualizowac system.... I niestety wylaczylem przywracanie systemu :/ Moze jakis program ktory optymalizuje, ale w sposob inteligentny...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! mam problem z zapisaniem niektórych zmian ,które wprowadziłem "efektów wizualnych">"wydajność" np. odchaczyłem opcje aby system nie stosował animacji minimalizowania i maxymalizowania okien.. wszystko jest ok do momentu aż uruchomię ponownie komputer... co tutaj jest nie tak ?? pozdr.

 

>oczywiście użwam wygodnego konta administratora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie związanie z paskiem szybkiego startu (to akurat powinno trafić do FAQ, mogę tę część stworzyć). Otóż czy macie jakiś sposób na to, żeby on nie żyło własnym życiem i nie znikało kiedy mu się podoba po restarcie? Próbowałem na razie sposobu z dodanie klucza NoSaveSettings, ale jeszcze zbyt krótko go używam, żeby móc stwierdzić jego skuteczność. Znacie inne rozwiązania?

Edytowane przez Konar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwny problem pod Win7 (64-bit, build 7100), nie mogę wymusić na swoim lcd 60Hz (R4870). Próbowałem już różnych wersji sterowników i ciągle to samo. Dziwne jest to, że w Catalyst Control Center w opcjach jest niby 60Hz, ale już grzebiąc we właściwościach pulpitu jest ciągle 59Hz... tzn. teoretycznie jest dostępna opcja 60H, ale przestawienie jej nic nie daje, bo po ponownym wejściu nadal wskakuje 59Hz. Przez w/w sytuacje odechciewa się grać, bo cały ekran "pięknie się rozłazi", a v-sync też przez tą sytuację nie działa jak trzeba - przy v-sync "on" obraz dziwnie haczy. Na Viście nie było podobnych problemów, a wracanie do niej zdecydowanie odpada...

Czy na waszych katach ze stajni ATI macie/mieliście podobne problemy, jakieś skuteczne rozwiązania?

Edytowane przez Boxster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos mi powie czy Win 7 w wersji 64 bitowej tez dziala tak kijowo jak Vista 64 bit w grach?? U mnie roznica kolosalna na moim sprzecie, musialem przesiasc sie na 32 bitowa wersje, bo tak rwalo na 64-ce...

jedynie posiadam fear pm i chodzi na 7 64b bez zadnych zaciec wiec cos moze masz ze sterownikami,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi wlasnie COD4 dziala fatalnie. Mam 64b i COD4 dziala mi gorzej niz na XP, ktory byl juz dosyc zasyfiony i bez formata przez dluzszy czas.

 

Mam 2x spadek FPS, gre mi tnie/warpi, nie ma plynnosci, ogolnie kapa. Mam wrazenie ze gra dziala wolno, taka zamulona. Dzis robie formata jeszcze raz i instaluje wszystko od nowa, jesli efekt bedzie taki sam, wracam na XP.

 

Nie mam pojecia czemu tak jest :x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...