Skocz do zawartości
ULLISSES

Windows 7 (Seven) 32bit/64bit

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Harry Lloyd

Jak wyłączyć powiadamianie o małej ilości wolnego miejsca na dysku? Wyłączyłem to badziewie w RT7 Lite, jakimś cudem dalej jest. Dodałem ręcznie wpisy do rejestru wg instrukcji w goglach, jakimś cudem dalej jest.

 

 

To moje drugie podejście do tego systemu, i mimo iż RT7 Lite oraz Classic Shell dużo zmieniły, to ciągle mnie irytują niektóre rzeczy. Nie ma jednej zalety względem Visty, i nie wiem czy po raz drugi nie wrócę do sprawdzonego i obcykanego systemu którego używam 2.5 roku.

 

Miałem się też przesiadać na kompie głównym (HTPC), ale póki co sie wstrzymuje. Dobrze że mam okazje potestować spokojnie na drugim kompie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra bo mi witki opadły wczoraj...

świeży system, raptem tygodniowy, bez sp ale praktycznie wszystkie krytyczne poprawki były.

Przekładam kompa fizycznie w inne miejsce. Oczywiście rozłączam kable itp. Podłączam wszystko. Komp sie odpala, winda jak to na SSD ładuje sie w 14sek.

Mysz i klawiatura NIE DZIAŁA. Zapewne zamiana portów na czas przełożenia coś zmieniła....No nic, przekładam, kupa, nie reaguje. Porty na pewno sprawne, klawiatura ma podświetlenie numa, mysz świeci, flaszka na usb po włozeniu prawidłowo witana komunikatem o potrzebie skanowania systemu plików...tylko mysz i klawa nie działa. Na żadnym porcie. Restart nie pomaga.

Klawa działa w biosie, a mysz dodatkowo w instalatorach. Niemniej już w trybie awaryjnym żadne z nich też nie działa...

 

OCB?

Musiałem system reinstalować...

 

A propo świeżego sysa, nie moge odpalić MMC...czyli gpedit.msc. Chyba te świeża instalka już uszkodzona jest...

Edytowane przez Gregu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Usunąłem ze ikonek skrótów strzałkę. Mam jednak problem ze skrótami, które odwołują się do gier ze Steam. Na nich strzałka została i nie wiem jak się tego pozbyć. Może wiecie, który wpis w rejestrze za to odpowiada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam taki problem.

Windows 7 długo się instaluje i nie bardzo wiem czym to spowodowane.

ma dwa kilku minutowe przestoje

Pierwszy przestój zaraz po zielonym pasku niebieskie tło działą tylko kursor trwa to ok 3 min!!

Natępny postój to ekran z napisem "Instalator rozpoczyna prace" trwa 5 min!!!

Napedy w obu przypadkach nie pracują czyli 8 min niewiadomego postoju

Pózniej jest już ok

Acha sprzęt to :

Asus M4N78pro

Penom II x3 705e

2gb ram

Na innej platformie amd stary komp athlon xp 2200 takich postojów nie ma

Tak samo na core 2 duo 8200e

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkiego trzeba spróbować ;)

 

Kumpel miał podobny problem z 10-minutowym włączaniem Siódemki, tyle, że na intelu s1156. Przestawiłem mu tryb dysku z AHCI na IDE i się znacznie skrócił czas "myślenia", jednak nadal nie było zadowalająco. Ale mój trop był dobry i Ci go przedstawiłem, możesz pokombinować u siebie.

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem kosmiczne czasy przy instalowaniu z dvd. Wczoraj testowo puściłem instalkę z pendrive i po 14 minutach już do gotowego systemu wchodziłem. :) 7 minutek do pierwszego resertu, żadnych przestojów, nawet na chwilkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie - czym dobrze jest wyczyścić rejestr Windowsa 7 64bit.

Mam problem na komputerze klienta z modemem HSDPA ZTE, który się nie zainstalował tak jak trzeba i teraz nie działa.

Po włożeniu do portu USB system robi ten swój dźwięk i tyle, koniec. Urządzenia nie ma nigdzie.

Jeśli chodzi o sam modem to jest napewno działający, bo sprawdziłem go na swoim komputerze i na miliard procent działa. Więc swoje żaluzje skierowałem na W7, który sobie z tym problemem poradzić nie może. Aha... modem jest od Orange...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyszczenie jak i kompaktowanie rejestru było skuteczne na Windowsach 95/98. Teraz generalnie nie zaleca się tego.

 

Mam akurat Blueconnecta i Huaweia ale może to coś pomoże. W katalogu instalacyjnym na flashu w modemie jak i w Program Files mam małego execa, który resetuje modem/magistralę? co powoduje ponowne wykrycie modemu i pojawie się tego w Menedżerze urządzeń jak i w aplikacji do składania połączeń z Internetem. Może ZTE też coś podobnego praktykuje.

 

Instalowałeś soft od Orange w trybie kompatybilności z XP czy ta paczka od razu była kompatybilna z Siódemką?

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że do flasha się dostać na danym komputerze nie mogę, a instalacja w ogóle nie doszła do skutku taka "Program Filesowa" bym to nazwał.

 

To już nie pierwszy modem Orange z którym mam dokładnie ten sam problem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z innej beczki: Win7 64 oem i zmieniam sprzęt jak rozumiem muszę kupić nową licencję?

Pytanie z kolejnej beczki: posiadam dysk WD 640 podzielony na 3 partycje, na 1 jest win7, teraz będę instalował na SSD oczywiście podczas instalacji dysk 640 nie będzie podłączony, a jak go podłącze później to co się stanie? Pojawi się to badziewiasty wybór systemu?

Pytanie z ostatniej beczki: jeżeli mam teraz partycje c, d, e to co muszę zrobić żeby oba dyski się nie gryzły (SSD z HD) jak chcę żeby SSD był w całości na system i nazywał się "C"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z innej beczki: Win7 64 oem i zmieniam sprzęt jak rozumiem muszę kupić nową licencję?

Zależy, co zmieniasz, ale zasadniczo tak. Jakkolwiek być może aktywacja systemu na nowym komputerze będzie możliwa.

 

Pytanie z kolejnej beczki: posiadam dysk WD 640 podzielony na 3 partycje, na 1 jest win7, teraz będę instalował na SSD oczywiście podczas instalacji dysk 640 nie będzie podłączony, a jak go podłącze później to co się stanie? Pojawi się to badziewiasty wybór systemu?

Jeżeli nie odłączysz WD, instalator podczas instalacji da Ci wybór: naprawa/uaktualnienie systemu albo nowa instalacja na wybranej partycji. Prawdopodobnie SSD dostanie literę D, rozruch (boot loader) będzie na C, czyli pierwszej partycji starego dysku i podczas rozruchu pojawi się menu wyboru systemu.

 

Jeżeli odłączysz WD, system zainstaluje się na SSD jako C, a po podłączeniu starego dysku partycje dostaną kolejne litery, czyli stary system będzie D, dalej E i F. Bootowanie starego systemu będzie możliwe, jeżeli WD wybierzesz w biosie jako urządzenie domyślne. Po bootowaniu ze starego dysku stary system będzie miał literę C, nowy prawdopodobnie D a pozostałe partycje ze starego dysku kolejne litery.

 

Pytanie z ostatniej beczki: jeżeli mam teraz partycje c, d, e to co muszę zrobić żeby oba dyski się nie gryzły (SSD z HD) jak chcę żeby SSD był w całości na system i nazywał się "C"?

Dyski to nie psy - na pewno nie będą się gryzły. Mam 4 dyski i żaden nawet nie warknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyski to nie psy - na pewno nie będą się gryzły. Mam 4 dyski i żaden nawet nie warknie.

 

Kiedyś jeden mnie ugryzł i poleciało sporo danych :) Czyli przy wymianie proc płyta ram, będę niestety musiał 500 złociszy wydać :/ Dzięki za rozwianie wątpliwości :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pussik

Mam taki problem w systemie. Nie widzę miniaturek obrazków ;/

 

Strasznie irytujace jak np chce komus wyslac obrazek z folderu, gdzie jest 100 roznych i nie widać ich miniaturek, musze kazdy zaznaczac ic zasem sie pojawia podglad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyszczenie systemu ze śmieci > CCleaner

Czyszczenie rejestru > Eusing Free Registry Cleaner

 

Do czyszczenia rejestru i jednocześnie systemu ze śmieci polecam Jv 16 Power Tools http://www.dobreprogramy.pl/jv16-PowerTools,Program,Windows,13143.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...