Skocz do zawartości
ULLISSES

Windows 7 (Seven) 32bit/64bit

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedy zminimalizowałem grę wyskoczyło mi okienko z pytaniem:

czy chcesz zmienić schemat kolorów aby zwiększyć wydajność?

 

Jakoś z automatu wcisnąłem cokolwiek i teraz nie wiem jaką opcję wybrałem. Schemat się nie zmienił więc pierwsza odpada.

Druga opcja umożliwia pozostanie przy aktualnym schemacie i zadawanie tegoż pytania ponownie

Trzecia opcja nie zmienia schematu i wyłącza pojawianie się pytania.

 

Da się jakoś sprawdzić co wybrałem?

 

p.s.

Czy jest to jakaś głupota windowsa czy na prawdę należy zmienić schemat w takim momencie? Kiedy wyskoczyło mi to miałem jeszcze 6gb wolnej pamięci, a procesor się nawet nie zagrzał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem, a mianowicie zawiesza mi się pobieranie.

 

Sprzęt jak w sigu + router Netgear dgn2200. System win 7 64bit. Przeglądarki Firefox i Internet Explorer. Różnie z tym bywa, ale czasami po kilku minutach, czasami dłużej. Problem występuję z pobieraniem www (sterowniki itp.) czy buforowaniem wideo (you tube itp). Internetowe radio również niedomaga. Sytuacja wygląda tak, że transfer (lub buforowanie) w pewnym momencie staje i koniec, trzeba restartować (jeżeli to możliwe np. sterowniki) lub ściągać od nowa (rapidshare, wymagane potwierdzenie - kod z obrazka itp.). Niektórych plików czy wideo nie można pobrać/obejrzeć :sad: . Torrenty działają bez problemów. Sytuacja na XP nie występowała :mur: Proszę o pomoc :sad: pzdr

Edytowane przez chemiczny_ali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko, sytuacja wygląda tak, obecnie mam WD10EADS 1GD i Win& HomePrem, od dawna, więc sporo różnych programów się przewinęło, w tym updaty na bieżąco itp, jednak dysk jest najsłabszym elementem kompa. Zamówiłem Cruciala m4 64GB aby tam umieścić system, podstawowe programy i czasem jakąś grę. Teraz pytanie, jak to najlepiej zrobić? Podejrzewam, że czysta instalka, ale wówczas będę musiał się bawić w ściąganie SP1 i następnych updatów, czy można to jakoś uprościć? Jaki sposób będzie najwydajniejszy już po postawieniu Win7? Win& +SP1 + WU? Czy może Win7 + WU? Myślałem o nLite, ale z tego co widzę nie ma obsługi Win7. Co poradzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po całym poranku zabawy, jedno czego się nie udało to połączyć SP1 z Win7, żaden z programów typu Vlite nie widzi pliku exe, czy też rozpakowanego go, z sp1, który pochodzi z tego 2GB pliku pobranego z microsoft strony :) Jedno co, to udało się w czasie ściągania go, pobrać łatki wypuszczone po sp1 :) Może ktoś ma jakąś sprawdzoną metodę tworzenia WIN7 SP1 z posiadanej płytki? Bo póki co myślę o pobraniu nie modyfikowanego pliku iso z neta :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety oba akceptują tylko takie same pliki, możliwe, że pobieram złą opcję sp1, cóż najpierw skombinuję win7 sp1 a później będę zmieniał. Na razie mam czas. Pytanko, czy obraz win7 sp1 en, z dodaną łatką polonizująca przyjmie klucz oryginalnego win7 pl? (ten sam tym win7).

 

RT 7 Lite, daje radę to zrobić, potrzeba tylko zaznaczyć opcję, że mamy zamiar integrować SP1. Mankament jest taki, że trwa to 30min+ i 3/4 razy zakończyły się u mnie errorem.

Edytowane przez Esper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś ma jakąś sprawdzoną metodę tworzenia WIN7 SP1 z posiadanej płytki? Bo póki co myślę o pobraniu nie modyfikowanego pliku iso z neta :/

 

A próbowałeś zintegrować SP1 z płytką instalacyjną, np. wg TEGO przepisu i dopiero potem integrować co trzeba Vlitem?

EDIT: ech, właśnie widzę że większość opisów właśnie używa tych programów które wymieniono, więc niewiele pomogłem :/

Edytowane przez katoda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm mam dziwny problem:

 

Windows nie chce sie instalowac z pendrive'a , ani z nagrywarki DVD zewnetrznej po zmianie plyty na asrocka z68 Extreme 3 gen 3.

 

Instalator wywala komunikat, ze nie ma plikow sterownika do tego urzadzenia.

 

Win 7 Proffesional z SP1 PL prosto z MSAA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam windows 7 i prawdę mówiąc mam go od 2 dni i się odnowa wszystkiego uczę .A teraz pytanko mam folder z filmami dużo plików i za każdym razem jak go otwieram długo się wczytuje na zielono na górze. Nie da się tego przyspieszyc albo ominąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam windows 7 i prawdę mówiąc mam go od 2 dni i się odnowa wszystkiego uczę .A teraz pytanko mam folder z filmami dużo plików i za każdym razem jak go otwieram długo się wczytuje na zielono na górze. Nie da się tego przyspieszyc albo ominąć?

 

wchodzisz w folder, ppm -> właściwości -> ostatnia zakładka, tam masz rozwijaną listę na samej górze, z której wybierasz bodajże pierwszą pozycję (u mnie to jest General Items, mam windę po angielsku nie wiem jak to jest dokładnie przetłumaczone na polski) generalnie chodzi o to że w ten sposób optymalizujesz folder pod kątem plików jakie zawiera, jak zmienisz tak jak mówię to powinno być szybciej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam problem, może ktoś będzie znał jego rozwiązanie. Niedawno wysypały mi się gadżety. Nie te główne, ale te z serii All Cpu Meter. Zamiast nich mam biały kwadrat. Próbowałem chyba wszystkich podpowiedzi z sieci i niestety żadna nie zadziałała. Gorzej, dzisiaj wypróbowałem kolejną, stworzyłem plik a w nim umieściłem:

net stop sidebar.exe

regsvr32 /s msxml3.dll

regsvr32 /s scrrun.dll

regsvr32 /s jscript.dll

regsvr32 /s atl.dll

Regsvr32 /s "%ProgramFiles%\Windows Sidebar\sbdrop.dll"

Regsvr32 /s "%ProgramFiles%\Windows Sidebar\wlsrvc.dll"

reg delete "HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion

\Internet Settings\Zones" /f

net start sidebar.exe.

 

Skutek jest taki, że gadżety nie działają dalej i dodatkowo poszły mi połączenia z folderami: moje dokumenty, pobrane, muzyki, pulpit itp. Pierwotnie miałem przeniesioną lokalizację tych folderów na inny dysk. Teraz winda, wywaliła mi te powiązania i zrobiła sobie kolejne foldery. Kłopot z tym, że nie mam już zakładki lokalizacja w nich i nie mogę z powrotem ich jakoś poprzenosić. Pytanie jak przywrócić wszystko do stanu pierwotnego? Jak odzyskać zakładkę lokalizacja przy folderach?

Dodatkowo, wcześniej miałem w oknie eksplorera skróty do dokumentów, muzyki, pobranych. A teraz wyświetlają mi się tylko ulubione. Jak porobić skróty z powrotem?

 

edit:

Nie aktualne. Kasując ustawienia internetowe, wywaliłem ustawienia programów, gier itp. Dodatkowo sterownik od karty graficznej co jakiś czas się odzywał, więc w końcu postawiłem system od nowa. Choć swoją drogą ciekawe, jak można to wszystko ponaprawiać, nie instalując systemu od nowa.

Edytowane przez makak_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm mam dziwny problem:

 

Windows nie chce sie instalowac z pendrive'a , ani z nagrywarki DVD zewnetrznej po zmianie plyty na asrocka z68 Extreme 3 gen 3.

 

Instalator wywala komunikat, ze nie ma plikow sterownika do tego urzadzenia.

 

Win 7 Proffesional z SP1 PL prosto z MSAA.

 

nie masz czasem pena lub tej nagrywarki podlaczonej do niebieskich portow usb(usb3.0)? jesli tak to wsadz je do usb 2.0(prawdopodobnie czarne) i powinno ruszyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam Windowsa 7 Home Premium (64bit) i Mam mały problem. Dysk SSD jest podzielony na 2 partycje z czego 70GB jest na system. Zostało mi już nieco ponad 9,5 GB wolnego miejsca. Pamiętam, że podczas instalacji windowsa miałem zwiech i musiałem podejść jeszcze raz. Ostatnio zauważyłem folder "Windows.old".Wydaje mi się, że jest to pierwszy system który podczas instalacji się zawiesił. Teraz moje pytanie, czy zważywszy, że mam coraz mniej miejsca na dysku mogę skasować ten folder bez szkody (waży 11gb)? Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to sie juz przewinelo w tym temacie, ale moze warto dodac do FAQ?

 

Enable Windows 7's Hidden "God Mode" - TechSpot Guides

 

Create a new Folder anywhere you want (you can create shortcuts to it later, if you want, or just put it on your desktop).

 

Paste the following as the folder name: God Mode.{ED7BA470-8E54-465E-825C-99712043E01C}

"God Mode" simply provides users with a centralized Control Panel for all of Windows' settings, from changing your desktop background to setting up a VPN or partitioning your hard drive. In all, there are nearly 50 categories and most have several entries.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam nastepujacy problem w win7. zawieszanie sie sterownika grafiki, pojawia sie komunikat "sterownik ekranu przestal dzialac, ale odzyskal sprawnosc", nie ma znaczenia czy jest to ati czy nvidia. wszelkie kombinacje ze sterownikami spelzly na niczym. czy moze w obudowie jest za goraco? obecnie posiadam obudowe modecom feel307. wszelkie rady mile widziane.

 

konfiguracja :

 

mb: Gigabyte Ma770t-ud3p

proc : AMD Athlon II X4 640

ram : 4gb

grafika : gf 260 gtx

zasilacz : Pure Power L7-530W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ;)

 

Przychodzę do was z problemem, dotyczacym Win7.

 

Otóż od początku. Mam system Windows 7 Ultimate. ostatnimi czasy działy się dziwne rzeczy. Tzn. Podczas grania komputer lubił się wyłączać. Przy użytkowaniu neta, PC mógł chodzić cały dzień. Ogólnie pomyślałem, że komp się wyłącza bo może znowu karta graficzna się przegrzewa (miałem takie wypadki, ale zainstalowalem chłodzenie i było OK). No ale dzisiaj, po kolejnym takim "wyłączeniu" komputer nie wstał... A zamiast tego powitał mnie BSoD'em, zaraz po zniknięciu okna "Trwa ładowanie systemu windows". Udało mi się zrobić foto tego BSoD'a. A więc komunikat w skrócie (poza tymi tekstami, aby zrestartować PC itp. itd.) Pokazywał coś takiego:

 

STOP: c00002e3 Security Accounts Manager initial a following error:

nośnik jest zabezpieczony przed zapisem

 

Error Status: 0xc0000189.

(tutaj tekst aby zrestartować PC, bla bla...)

 

 

Collecting data file flash dump...

Initializing disk (tutaj flesz zasłonił jakiś kawałek wyrazu) crash dump...

Beginning dump of psyhical memory to disk: 100 (Ta liczba zwiększa się stopiowo od zera w około 2sekundy, po czym gdy dojdzie do 100, to PC się resetuje)

 

 

Specyfikacja mojego PC:

 

Intel Core 2Duo @2,20Ghz (nie kręcony)

2GB DDR2 RAM 800mhz

ATI Radeon HD 2600XT 256mb vram.

Zasilacz Foxconn - Model NO: HH-400EBEA (Rated: 300W, Peak: 350W)

 

 

Proszę o pomoc, bo zostałem w tym momencie na lodzie...

 

 

PS: Komputer w trybie awaryjnym działa bez przeszkód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...