Skocz do zawartości
ULLISSES

Windows 7 (Seven) 32bit/64bit

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety to nie wina driverów. Tych sterowników używam już od dawien, dawna i nigdy nie było z nimi problemów.

 

PS: Komputer po odstaniu około 30 minut (nie był przegrzany, bo sprawdzałem), odpalił i śmiga. Tylko narazie nie odpalałem żadnej gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.

Posiadam dwa dyski, z jednego nie korzystam cały czas więc zmieniłem:

[Opcje zasilania] [Dysk twardy] wyłącz po 10 minutach.

[1]

Problem w tym że jak się wyłączy po tych 10min. a później wyłączam cały komputer to przed samym wyłączeniem ten dysk się uruchamia. Nie wiem po co? Czy coś jeszcze zapisuje przed wyłączeniem?

[2]

Drugi problem dotyczy opcji Readyboost (pendrive) która potrafi włączać ten drugi dysk po tym jak on się wyłączył. Da się jakoś wymusić w Readyboost aby cache'ował tylko pierwszy dysk?

[3]

Czy są jakieś zaawansowane opcje Readyboost np. nadawanie priorytetów czy wyłączanie cache'owania niepotrzebnym programom?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możecie polecić jakiegoś dobrego firewalla dla W7 ? Odpowiednik Sygate Personal Firewall ? Czy ten firewall z W7 powinien wystarczyć?

 

Dodatkowo. Mam uczelniany W7 professional 64 bit z MSDN. Problem ze jak otwieram obraz to nic nie widać (tylko plik readme w któym jest napisane coś o UDF file). Da się nagrać taki obraz na płyte używając nero ? W ogóle jak tego typu obraz (systemu) się nagrywa aby płyta była bootowalna ? Jakaś jest specjalna opcja do nagrywania obrazu iso ?

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Systemowy firewall wystarcza w 99% przypadków, bo po przełączeniu w tryb zaawansowany potrafi kontrolować również ruch wychodzący, chociaż konfiguracja tego może sprawiać małe kłopoty - z tego co kojarzę to nie krzyczy, gdy jakiś program próbuje wysyłać dane do sieci, tylko po prostu go blokuje, a nakładki dodające taką funkcjonalność są płatne.

Co do nagrywania obrazu dysku, wystarczy dowolny program z funkcją nagrywania obrazów *.iso, nic nie trzeba kombinować, czy ustawiać, po prostu nagrywasz.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yuucOm jeśli chodzi o friewall to polecam darmowy comodo IS - pozwala on filtrować wszystkie pakiety i będzie pytał co ma z tym zrobić (ma kilka trybów i dość sporo ustawień). Z MSDN-u powinieneś ściągnąć plik .exe którym ściągasz obraz płyty. Po jego ściągnięciu i zamontowaniu np w Deamon powinieneś mieć normalną strukturę instalacyjnej płyty W7 - przynajmniej tak było za moich czasów ;)

Obraz wypalasz dowolnym programem i startujesz instalację z płyty lub USB.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc ;). Obraz ściągnąłem z FTP uczelni w postaci ISO (z MSDN tylko kod ściągnąłem) ale nic nie widziałem w środku dlatego pytałem - nagrałem jako iso nero 6 i jest ok ;). Dzięki też za polecenia firewalla - własnie bardzo lubiłem Sygete Personal Firewall który sobie sam mogłem dokładnie skonfigurować (zawsze krzyczał jak jakaś usługa chciała mieć dostęp do sieci i mogłem ją blokować na zawsze albo tylko na teraz ). Dzięki niemu (i pewnie ogólnemu porządkowi) mam system Win XP przez ponad 5 lat bez formatu który działa jak żyleta ;]. Doskwiera mi już po prostu dysk który jest na starym ata ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja:

- przed przeprowadzką miałem neta z UPC po WiFi na routerze TL-WR841N(D?) z jakąś tam nazwą WiFi - przyjmijmy nazwaUPC

- po przeprowadzce mam neta od lokalnego dostawcy (wifinet.szczecin.pl), który przychodzi skrętką do w/w routera, sieć WiFi ma już inną nazwę, a mój komputer podłączony jest do routera kablem

- ikonka w trayu oraz Centrum sieci pokazuje mi, że jestem podłączony do sieci nazwaUPC i moje pytanie jest w tymi miejscu: czy można to gdzieś zmienić w systemie?

 

E: 7 x64

Edytowane przez stivo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam następujące pytanie:

przed świętami zamierzam kupić nowy komputer bez systemu ponieważ posiadam na płycie Win7 Ultimate 64bit tyle że bez Service Packa, czy wystarczy bez SP1? czy muszę mieć Win7 z SP1 na płycie? mam nadzieje że wystarczy to co mam, a SP1 ściągne sobie po instalacji systemu z witryny Windows Update, z góry dzięki za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Do końca nie wiem, ale na mój rozum to wina któregoś składnika systemu. Nie wiem - dlatego pytam tutaj.

Mam bardzo dziwny problem, już od długiego czasu, jednak teraz wpadłem na pomysł, by się Wam poradzić co to może być. U kumpla jest wszystko dobrze, u szwagra także, a u mnie:

 

Dołączona grafika

 

To się dzieje nie tylko na Youtube, nawet nie tylko w Firefoxie. Nie pamiętam już okoliczności innych, bo było to sporo czasu temu, ale najbardziej dokuczliwe jest takie coś właśnie na YT.

Ktoś wie o co tutaj chodzi? Bo nieraz potrafi wq.... :mur:

 

EDIT:

Nikt się nie spotkał z czymś takim ani nie wie od czego to może być? Nawet nie wiem co mam wpisać w google, jak to ująć by wyszukać rozwiązanie problemu :mad:

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ty zostajesz groźnym kryminalistą poszukiwanym listem gończym :)

 

Przed aktywacją na nowej płycie dzwonisz na infolinię małegomiętkiego i prosisz o jej odblokowanie bo ci np. płyta główna padła, a takich już nie robią i musiałeś zainstalować inną. Z tego co wiem nie powinni robić problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś wie czemu przestaly mi się wyswietlac miniatury ikon? Chodzi o zdjecia.. Wchodze do jednego z folderow - pojawiaja sie same ikonki, wejde do innego, pojawiaja sie miniatury ale szybko zmieniaja sie na zwykle ikony..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, a właściwie szwagier na kompie z aktualizacjami.

Chodzi o to, że za każdym razem gdy uruchamia się komp to jest ekran "Konfigurowanie aktualizacji systemu Windows", normalnie idzie od 0 do 100% w powiedzmy koło 20 sekund i system startuje. Wszystkie aktualizacje są zainstalowane poprawnie, nie ma żadnej niezainstalowanej, a to konfigurowanie dokucza za każdym uruchamianiem systemu. Ja nie wiem co można zrobić, może ktoś z Was wie? :unsure: Dodam, że już usuwałem folder SoftwareDistribution, utworzył sobie nowy świeży, ale nic nie dało...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie coś mi się zrobiło z firefoxem:

Dołączona grafika

 

Tj, na pasku zadań pojawia się druga ikonka FF, pod którą mam podgląd kart itd. mimo tego, że mam przypiętą już jedną ikonę FF. Pewnie nie wyraziłem się jasno, ale ciężko mi to właściwie ująć. Chodzi o to, że mam dwie ikony FF na pasku, zamiast jednej z bieżącym podglądem :lol:

 

dobra, reinstalka ff pomogła.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użyłem programu RefreshPC, który służy do przywracania ustawień/usług systemu do takich jakie są zaraz po zainstalowaniu i przestało mi działać AeroSnap... Czy ktoś wie jak to ponownie włączyć?

 

EDIT: Nieaktualne, już sobie poradziłem.

Edytowane przez USB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

 

Tj, na pasku zadań pojawia się druga ikonka FF, pod którą mam podgląd kart itd. mimo tego, że mam przypiętą już jedną ikonę FF. Pewnie nie wyraziłem się jasno, ale ciężko mi to właściwie ująć. Chodzi o to, że mam dwie ikony FF na pasku, zamiast jednej z bieżącym podglądem :lol:

 

dobra, reinstalka ff pomogła.

 

Tak na przyszłość, jeśli ktoś będzie miał podobny problem, to jego rozwiązanie jest o wiele prostsze niż reinstalacja, mianowicie - zamykamy Firefox'a, usuwamy/odpinamy ikonkę z paska zadań, otwieramy Ff i przypinamy go na/do paska zadań - v'la, mamy go w jednym przycisku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, opłaca się instalowac Win7 na mój sprzęt, będzie to jakoś sensownie chodzić? WinXP od dłuższego czasu powoduję, że przycisk "RESET" zaczął się wycierać. Jak kiedyś nie mogłem narzekać tak teraz wszystko się je... psuje :) A to zwis GG, a to nagla utrata dźwięku, zawieszenie pasku start. Dobra to podam chociaż sprzęt:

 

Athlon X2 4400+

ASUS M2N-E

3 GB RAM DDR2

Nvidia 7900GS

 

Jeszcze jeden problem - nie mogę znaleźć sterowników pod WIN7 do mojej płyty głownej, nawet na stronie producenta... Czy WIN7 to ogarnie? A może jednak sobie z tego powodu odpuścić?

 

Dzięki za odpowiedzi, pozdro.

Edytowane przez RuDeK :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na przyszłość, jeśli ktoś będzie miał podobny problem, to jego rozwiązanie jest o wiele prostsze niż reinstalacja, mianowicie - zamykamy Firefox'a, usuwamy/odpinamy ikonkę z paska zadań, otwieramy Ff i przypinamy go na/do paska zadań - v'la, mamy go w jednym przycisku.

 

Właśnie to nie działało. Ogólnie to jestem już lekko pod<span style='color: red;'>[ciach!]</span>iony tym systemem. Xp'eki potrafiły pracować u mnie po 3-4 lata bez problemów, a tu ciągle coś.

 

Mam teraz taką zagwozdkę, że nie mogę niczego zainstalować - żadnego nowego urządzenia. Nie ważne, czy to pendrive, aparat, nowa myszka...po prostu wszystko kończy się błędem "nie znaleziono odpowiedniego sterownika" i urządzenie wisi w menadżerze urządzeń jako nieznane. Problem dokładnie taki jak tu:

Nie można zainstalować sterowników w windows 7

Jakby ktoś spotkał się z czymś takim i naprowadził mnie trochę co można z tym zrobić byłbym niezmiernie szczęśliwy. Poprzednim razem pomogła reinstalacja. Za drugim razem zresztą też...ale nie będę stawiał systemu co 2-3 miesiące, bo to karwa się chore zaczyna robić.

 

 

 

Athlon X2 4400+

ASUS M2N-E

3 GB RAM DDR2

Nvidia 7900GS

 

Da radę, ja mam sevena wrzuconego na atoma 1.6 i 1024mb ramu i śmiga całkiem sensownie.

 

 

Jeszcze jeden problem - nie mogę znaleźć sterowników pod WIN7 do mojej płyty głownej, nawet na stronie producenta... Czy WIN7 to ogarnie? A może jednak sobie z tego powodu odpuścić?

 

Teoretycznie wszystko winno się zainstalować samo. Jedyne sterowniki które instalujesz sam, to chyba tylko od grafiki. Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się jakoś zrobić, skrót klawiszowy, który wyświetla menu do wybierania programów w tle, ale NIE przełącza za pierwszym razem o jedno okno? Coś w stylu alt+ctrl+tab, tylko bez przełączania o 1 okno po wciśnięciu?

Jest coś takiego z aero flip, ctrl+win+tab, wyświetla okna w 3d, ale nie przełącza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe. Myślałem raczej nad jakimś tweakiem do rejestru, ten system alt+tab który ma winda jest ok, sposób w jaki to jest wyświetlane, tylko żeby się pozbyć tego pojedynczego przełączenia. Ale vistaswitchera wypróbuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...