Skocz do zawartości
ULLISSES

Windows 7 (Seven) 32bit/64bit

Rekomendowane odpowiedzi

Na screenie wyraźnie widać zaznaczone 'wybierz wszystkie dyski' - odznacz

 

btw nie masz lub kiedyś nie instalowałeś jakiegoś innego oprogramowania do defragmentacji?

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam dalej ten dziwny problem, odpalam SC2 jedynie z włączonym Outlookiem i [gluteus maximus] - monit, że za mało pamięci i żeby zamknąć SC2. zrobię upgrade do 8GB, bo w sumie i tak potrzebuje, ale mam wrażenie że coś jest nie tak u mnie z OS. Syfu żadnego chyba nie mam, bo oni ComboFix ani MSE nic nie pokazują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na screenie wyraźnie widać zaznaczone 'wybierz wszystkie dyski' - odznacz

 

btw nie masz lub kiedyś nie instalowałeś jakiegoś innego oprogramowania do defragmentacji?

 

To nic nie daje...

Tak, instalowałem jakiś program, ale już go nie mam. Smart Defrag bodajże, którego nie raz już miałem i nie powodował takich rzeczy. Chyba jeszcze miałem Defragglera.

Aktualnie chciałem zostać tylko przy systemowym i ustawić, żeby automatycznie defragmentował, a tu [gluteus maximus].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spodobały mi się szachy z windows 7 i chcę zapytać czy można je przenieść na komputer z windows xp? jeśli się da to jak? pierwszy komputer ma windows 7 64bit ultimate a drugi ma xp sp2

 

nie wiem czy było jak tak to sorry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie, chociaz nie spodziewam sie odpowiedzi :/ - padl mi dysk a na nim org system win7, ktory dostalem razem z laptopem - licencja na spodzie laptopa pod wplywem ciepla stracila na czytelnosci tak wiec klucz tez poszedl sie .... - pytanie brzmi - czy istnieje jakis sposob na podstawie np nr seryjnego laptopa, na odzyskanie danych owego org systemu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spodobały mi się szachy z windows 7 i chcę zapytać czy można je przenieść na komputer z windows xp? jeśli się da to jak? pierwszy komputer ma windows 7 64bit ultimate a drugi ma xp sp2

 

nie wiem czy było jak tak to sorry

 

http://chomikuj.pl/marcinlubon1/Chess+Titans+XP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Takie coś mnie intryguje, czy mogę zrobić większy niż 3.99GB ReadyBoost w Windows 7, czy to niemożliwe w żaden sposób?

Czy Sunrise Seven wciąż stwarza problemy typu niespodziewane zawiechy i restarty? Kiedyś zainstalowałem i od momentu instalacji miałem straszne problemy i musiałem to wypieprzyć

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast bawić się w RB to dołóż ramu lub kup dysk SSD jak masz kasę , RB to tylko substytut .

 

Co do sunrise seven , u mnie działa normalnie i to od kilku wersji , normalnie da się tweakować system bez żadnych zwiech czy restartów .

 

 

Ramu mam 4GB, a dysk SSD do czteroletniego lapciana nie chcę dokupować, bo mam w planie kupić nowego lapa przed końcem roku a tego chcę zostawić przy biurku zamiast stacjonarnego, bo i tak bateria długo nie trzyma. W sumie to nie gram, tylko czasami jakieś dziwne zawiechy mi łapie, a szczególnie jak Sunrise Seven zainstaluję. Może dlatego, że to był laptop pod Vistę budowany? To VAIO VGN-FW11E - dość stary, jak już mówiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem sytuacje podobną ale instalowałem na jednym dysku xp i win 7. Pierwszy był windows 7 a za jakiś czas na oddzielnej partycji zainstalowałem windows xp i wyskakiwał mi właśnie błąd "brak pliku ntldr" więc znalazłem ten plik na płycie instalacyjnej windowsa xp, skopiowałem go na partycje z windowsem xp i działa Dołączona grafika. Jeśli byś takiego pliku nie znalazł na płycie płycie instalacyjnej windowsa 7 to może skopiuj z windowsa xp ten plik na tą partycje z windows 7. W każdym razie u mnie było podobnie i zadziałało

Edytowane przez michalelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siadło mi coś w systemie i po checkdisku nie odpala mi się explorer.exe po zalogowaniu do profilu. Efekt jest taki, że po wprowadzeniu hasła mam czarny ekran i kursor myszy. Oczywiście mogę uruchomić Menadżer zadań, a z jego pomocą msconfig czy services, ale sam Explorer przez takie wywołanie nadal się nie odpala. Próbowałem już kilku różnych podpowiedzi znalezionych w sieci i nic nie pomogło.

 

Zastanawiam się właśnie czy zadziała zrobienie nakładki systemu (instalacji bez formatu)? Bo format partycji i czysta instalacja to ostateczność. Ale może dałoby się jakoś inaczej to naprawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedstawię krótko swą sytuację:

 

W mym starym już komputerze posiadam 2 dyski (20 i 80GB)

Na dysku 20GB posiadam Windowsa XP.

Wczoraj z włączonego systemu XP zainstalowałem Windowsa 7 Home Premium 32bit z pendrive'a (zrobiłem na innym komputerze bootowalnego pendrive'a, ale płyta niestety nie posiada funkcji bootowania z USB).

 

Po bezproblemowej instalacji i pierwszym bezproblemowym odpaleniu Win7 odłączyłem dysk 20GB na którym był XP.

Teraz podczas boota wyskakuje napis "Brak pliku NTLDR. Naciśnij CTRL+ALT+DELETE aby zrestartować."

 

Czy da radę przenieść i zmodyfikować te pliki z dysku 20GB na dysk 80GB i zostawić do użytku jedynie dysk 80GB i Win7?

 

Nie mam napędu IDE i nie mam jak go zdobyć więc naprawa tego pliku z płyty instalacyjnej jest niemożliwa do wykonania.

 

O ile dobrze pamiętam da się, ale musisz z płyty z siódemką uruchomić kompa i odpalić tryb napraw Ten Komputer.

Potem wybierasz wiersz poleceń i wklep: fixboot

na komunikaty odpowiadasz twierdząco, a następnie fixmbr...

Musi wstać...

Edytowane przez SpiderMAN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak kupiłem kiedyś na allegro obudowę za 10zł i była na nim nalepka z licencją na XP Home? I to nie OEM bo można instalować na tym kluczu bez końca na różnych kompach. Sam system mam ściągnięty ze strony microsoftu (MSDN), tylko podaję ten klucz.

System przechodzi wszelkie testy legalności.

 

Uprawnia mnie to w jakiś sposób do tego uaktualnienia za 129zł?

Tak z głupa pytam Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...