Jump to content
Sign in to follow this  
ULLISSES

Windows 7 (Seven) 32bit/64bit

Recommended Posts

Jak instalujesz system najlepiej mieć podłączony w danym momencie tylko jeden dysk by główny sektor rozruchowy nie powędrował w inne miejsce.

Edited by rafa

Siadło mi coś w systemie i po checkdisku nie odpala mi się explorer.exe po zalogowaniu do profilu. Efekt jest taki, że po wprowadzeniu hasła mam czarny ekran i kursor myszy. Oczywiście mogę uruchomić Menadżer zadań, a z jego pomocą msconfig czy services, ale sam Explorer przez takie wywołanie nadal się nie odpala. Próbowałem już kilku różnych podpowiedzi znalezionych w sieci i nic nie pomogło.

Zastanawiam się właśnie czy zadziała zrobienie nakładki systemu (instalacji bez formatu)? Bo format partycji i czysta instalacja to ostateczność. Ale może dałoby się jakoś inaczej to naprawić.

Przedstawię krótko swą sytuację:

W mym starym już komputerze posiadam 2 dyski (20 i 80GB)

Na dysku 20GB posiadam Windowsa XP.

Wczoraj z włączonego systemu XP zainstalowałem Windowsa 7 Home Premium 32bit z pendrive'a (zrobiłem na innym komputerze bootowalnego pendrive'a, ale płyta niestety nie posiada funkcji bootowania z USB).

Po bezproblemowej instalacji i pierwszym bezproblemowym odpaleniu Win7 odłączyłem dysk 20GB na którym był XP.

Teraz podczas boota wyskakuje napis "Brak pliku NTLDR. Naciśnij CTRL+ALT+DELETE aby zrestartować."

Czy da radę przenieść i zmodyfikować te pliki z dysku 20GB na dysk 80GB i zostawić do użytku jedynie dysk 80GB i Win7?

Nie mam napędu IDE i nie mam jak go zdobyć więc naprawa tego pliku z płyty instalacyjnej jest niemożliwa do wykonania.

O ile dobrze pamiętam da się, ale musisz z płyty z siódemką uruchomić kompa i odpalić tryb napraw Ten Komputer.

Potem wybierasz wiersz poleceń i wklep: fixboot

na komunikaty odpowiadasz twierdząco, a następnie fixmbr...

Musi wstać...

Edited by SpiderMAN
  • Upvote 1

A jak kupiłem kiedyś na allegro obudowę za 10zł i była na nim nalepka z licencją na XP Home? I to nie OEM bo można instalować na tym kluczu bez końca na różnych kompach. Sam system mam ściągnięty ze strony microsoftu (MSDN), tylko podaję ten klucz.

System przechodzi wszelkie testy legalności.

Uprawnia mnie to w jakiś sposób do tego uaktualnienia za 129zł?

Tak z głupa pytam Dołączona grafika

Nie. Masz fakturę na ten system? Aktywację w M$ przejdziesz, bo numer jest poprawny, ale w przypadku ewentualnej kontroli legalności systemu nie masz czym udowodnić legalności jego nabycia.

Ale z drugiej strony, czy jest gdzieś w prawie że musisz do końca życia trzymać wszystkie dowody zakupu? Kupujesz system osobno czy też komputer jako całość i nigdy nie wyrzucisz faktury nawet po gwarancji?

Mam problem który polega na tym iż podczas kopiowania plików z partycji na inną lub na zew dysk czy pendrive po chwili transfer spada ale to pewnie predkość dysku. Natomiast pomimo mocnego procka i 8gb ram dodatkową włączam np film czy muzykę to zrywa, tnie. Podejrzewam ze coś siedzi w win 7. Antywira wyłaczyłem i nadal to samo. Nie mam żadnego świństwa.

Ale z drugiej strony, czy jest gdzieś w prawie że musisz do końca życia trzymać wszystkie dowody zakupu? Kupujesz system osobno czy też komputer jako całość i nigdy nie wyrzucisz faktury nawet po gwarancji?

Fakt, taki wymóg wygląda głupio, ale kto powiedział że firmy mają ustalać wyłącznie mądre zasady?

Legalność Windozy potwierdzają trzy elementy - certyfikat autentyczności, oryginalny nośnik i faktura na system, konieczne jest posiadanie co najmniej dwóch z nich. Nie mogę znaleźć teraz tego wymogu na stronach M$, googlowanie wyrzuca jedynie wypowiedzi ekspertów M$ na forach, 100% pewności to by było po telefonie na ichnią infolinię.

PS. Faktury trzymam tak długo jak posiadam daną rzecz :P

Pozwólcie, że zadam pytanie, na które pewnie padła już odpowiedź, ale trochę mi się nie che czytać 87 stron wątku Dołączona grafika No więc: Mam Athlona X2 4400+ i 2 GB ramu. Jest sens przechodzić z XP na WIn 7 czy jednak siódemeczka przymuli tą konfigurację? Wolałbym 7ke, tyko obawiam się, że nie będzie to dobrze wyglądało na moim sprzęcie...

Edited by Dż0ki

7 nie przymula, jest lekkim systemem. Ale 1GB ramu to jest za ciut mało na jakikolwiek system.

Witam Wszystkich!

Jestem w zasadzie świeżo po instalacji Win 7 i mam mały problem. Nie jestem w stanie sprawdzić wydajności komputera w windows'owym benchmarku. Test się odpala, zaczyna sprawdzać grafikę, a następnie komputer się zawiesza i tylko reset pomaga. Sprawdzałem stabilność w Prime_95 i dysk twardy w HD Tune - w obu przypadkach wszystko ok. Jakieś sugestie?

Dzięki za pomoc.

Witam ponownie.

Dzięki za pomoc.

Problem rozwiązany - za duże taktowanie grafy.

3D Mark i test wydajności Win 7 - działają.

Mam nieco irytujący problem. Kiedy słucham muzyki na foobarze i włączę jakiś filmik na youtube to samoistnie ścisza się muzyka z foobara. W opcjach systemowych dźwięku mam już ustawione w zakładce komunikacja "nic nie rób" oraz w zaawansowanych preferencjach głośników odznaczoną opcję "zezwalaj aplikacjom na przejmowanie wyłącznej kontroli nad tym urządzeniem".

W opcjach softu karty dźwiękowej (Xonar D1) nie widzę żadnej opcji, która mogłaby za to odpowiadać.

Macie jakieś sugestie?

Po instalacji 7 na nowym dysku, system mi pozamieniał litery partycji, pozatym ustalił sobie jako systemowy wogóle niepodzielony 1TB dysk, na którym trzymam tylko dane. Teraz go nie widać wogóle w explorerze, w easusie normalnie jest widoczny ale nie wiem jak ustawić, żeby to była normalna partycja. Pewnie rozwiązanie jest banalne, ktoś pomoże? Wogóle nie ogarniam 7mki.

edit: rozwiązane, można usunąc post.

Edited by łysyjacek

Panowie jak pozbyć się tego powiadomienia które dodałem do załącznika.

Wyskakuje to podczas grania co powoduje minimalizację gry do paska i moje nerwy...

post-121885-0-48439900-1358723061_thumb.jpg

Edited by M1siek

Panowie jak pozbyć się tego powiadomienia które dodałem do załącznika.

Wyskakuje to podczas grania co powoduje minimalizację gry do paska i moje nerwy...

Po angielsku (nie widziałem Windowsa po polsku od hohoho):

Control Panel-> System and Security-> Action Center-> Change Action Center Settings

Odptakuj Windows Troubleshooting.

Pozdrawiam

• Upvote 1

Witam, nie będę zakładam specjalnie nowego tematu - pytanie następujące:

Chciałbym ustawić sobie aby wchodząc w mój komputer -> folder z filmami wyświetlały mi się ich okładki zamiast standardowej ikony "teczki z wsadzoną okładką filmu". Chcę aby wyświetlała się sama okładka. Da radę coś takiego zrobić ?

czy ktoś sie orientuje, gdzie mozna sprawdzić (najlepszym źródłem byłaby strona microsoftu) sumę kontrolna obrazu Windows 7 Home Premium x64 PL ?

mam problem, komputer po włączeniu ciągle mi się resetuje, utworzyłem użytkownika "gosc" i tu działa normalnie, można coś z tym zrobić, naprawić aby na koncie administracyjnym działał też dobrze?

moge odpalic normalnie komputer ale musze być zalogowany jako gosc, bo jesli jestem jako administrator minutka i reset (bluescren ale taki szybki ze nawet nie jestem wstanie przeczytac) a na gosciu normalnie dziala.

zrobiłem combofixem jednak dalej to samo;/ chyba profil administratora jest uszkodzony

chyba już działa dobrze!

http://www.hotfix.pl...creen-n8062.htm

Edited by Blue

Słuchajcie od wczoraj mam problem z systemem, po godzinie wywala mi taki blue screen. Co to może oznaczać? Temat przypięty nie za bardzo mi pomógł. Z góry dzięki za pomoc.

Dołączona grafika

Żadna opcja nie pomaga, komp się zawsze zawiesza równo po godzinie od odpalenia. Najpierw sprawdziłem dysk ssd programem HD Tune i nie wykazał żadnych błędów. Potem przeskanowałem dysk z poziomu dosa komendą CHKDSK /R. System również przeskanowałem programem antywirusowym Avira. Wcześniej wydawało mi się, że właśnie ten antyvir może być powodem tych zawieszek, gdyż często wyskakiwał komunikat na pulpicie, że Avira toolbar przestał działać. Przeinstalowanie tego programu bez użycia toolbara też nic nie zmieniło. Nie wiem co można jeszcze zrobić, może coś w rejestrze poczyścić. Macie jeszcze jakieś pomysły. Komp jest odkurzony. PS. Puściłem jeszcze raz antivira i wykrył 12 ukrytych obiektów które mogą sprawiać problemy, po czym je wyczyścił. Jednak nadal po godzinie pojawia się blue screen. http://postimg.org/image/49f8ssxdx/ Edited by Corso

Wielkie, wielkie dzięki G.R.E.G za pomoc! Dołączona grafika :) To była kwestia update'u firmware ssd. Co ciekawe producent uprzedzał o awaryjności tego dysku po 5184h użytkowania, u mnie to się zdarzyło po ponad 6000h. :) Jeszcze raz dzięki za pomoc!