Skocz do zawartości
cavarr

Freezone Xc-80 Al / Alcu / Cu

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny raz w dziedzinie chłodzenia Pentagram przyprawia nas o deja vu.

 

Ciekawe co na to Zalman, przecież to tak samo jak cała seria Freezone, kopia ich produktów. Jakby nie było stracą przez to trochę kasy.

Edytowane przez Mastiff

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie sądzę, klienci zalmana zazwyczaj mają kasę. to tak jak z podróbkami perfum-jak kogoś nie stac na oryginał to kupi na ulicy a jak stac kupi w sklepie, więc nie wpływa to negatywnie na sklepy, bo jak nie ma kasy to się nie kupi a klient ze sklepu, ktory ma kase nie kupi podróbki, ponieważ jest przyzwyczajony do oryginału. moim zdaniem tak samo jest i w tym przypadku

Edytowane przez dreamek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajnie że Zalman będzie miał w tej konkurencji konkurenta :)a co do wydajności to pewnie będzie podobna :)ach i cenki polecą już się cieszę bo jestem akurat na zakupie jakiejś 16 potoczkowej karty ze stajni Ati więc od razu zamienię standardowe na zalmana albo tego pentagramka Proszę o więcej info i fotek na temat tego bliźniaczka :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieakwe jaka wydajnosc w porównaniu do Zalmanów.

1494296[/snapback]

Wydajność pewnie taka sama.

W końcu to 300g miedzi w identycznej konstrukcji

(z tego co pamiętam zalman ma ok 270g).

 

Ja napewno sobie zmienie :D mojego AC, który mi troche terkocze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zamknie się w granicy 50zł miedziak od Pentagrama go kupię :D

 

Wie ktoś kiedy ma wejśc na rynek?

1496113[/snapback]

miedziak ma podobno kosztowac ~80ziko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie, ten Al na slizgowym lozysku powinien byc bardzo ciuchutki. Bol troche ze pewnie zarowno te pentagramy jak i zalmany (tej konstrukcji) nie sa mimo wszystko zbyt wydajne. Mnie osobiscie nie interesuje ani SLI ani miejsce pod grafa (a dokladniej zadne bo mam 0 kart PCI). Przydaloby sie mocne chlodzenie do 6800/x800 ktore nie ma zadnych kombinacji "spłaszczających" czy tez puszczajacych czesc ozebrowania nad karta poprzec heatpipe. Proste, "wiszące" z karty nastawione na duza wydajnosc chlodzonko dla tych ktorzy nie chca miec 5 kart PCI na pokladzie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie, ten Al na slizgowym lozysku powinien byc bardzo ciuchutki. Bol troche ze pewnie zarowno te pentagramy jak i zalmany (tej konstrukcji) nie sa mimo wszystko zbyt wydajne. Mnie osobiscie nie interesuje ani SLI ani miejsce pod grafa (a dokladniej zadne bo mam 0 kart PCI). Przydaloby sie mocne chlodzenie do 6800/x800 ktore nie ma zadnych kombinacji "spłaszczających" czy tez puszczajacych czesc ozebrowania nad karta poprzec heatpipe. Proste, "wiszące" z karty nastawione na duza wydajnosc chlodzonko dla tych ktorzy nie chca miec 5 kart PCI na pokladzie  :wink:

1496646[/snapback]

Skoro mówisz, że takie wenty nie są najwydajniesze,

to powiedz co według Ciebie lepiej chłodzi powietrzem,

bo akurat zalman AS łyka bez problemu :D.

 

Mam AS na X800XL i na takiej karcie inni mają niższe tempy z zalmanem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Np aerocool z ostrym nadmuchem, czy ten nowy Thermalright V1 o ktorym topic jest wlasnie.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Generalnie chodzi mi o to ze brakuje duzej konstrukcji nie nastawionej na oszczedzanie slotow PCI. Dobre tez jest porownanie do wc, bo w przypadku coolerow na cpu jest widoczny dsrastyczny postep wydajnosciowy i juz byle wc moze mic problemy z najlepszymi konstrukcjami. Jednak w przypadku kart graficznych ciagle jeszcze bardzo daleko, wlasnie dlatego ze nie powstaja naprawde masywne konstrukcje. Jak tak dalej pojdzie pojawia sie ludzi ktorzy beda mieli wc z 1 blokiem tylko na gpu :)

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tabelki wynika że NV5 Silencer dość cianko wypada w porównaniu do reszty...Ale zastanawia mnie to że nigdy u mnie ntemp. nie była wyzsza niz 58 stopni w load...Coekawe jak oni to testowali...

1496910[/snapback]

Dołączona grafika

To tez pewnie zalezy od wentylacji czesciowo calej budy, ale rdzen 16/6 @ 400mhz byl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre tez jest porownanie do wc, bo w przypadku coolerow na cpu jest widoczny dsrastyczny postep wydajnosciowy i juz byle wc moze mic problemy z najlepszymi konstrukcjami. Jednak w przypadku kart graficznych ciagle jeszcze bardzo daleko, wlasnie dlatego ze nie powstaja naprawde masywne konstrukcje.

Gigabyte specjalizuje sie z kartach z heatpipami, wiec nie jest tak zle.

Poza tym , po co kupowac te najdrozsze karty z najwyzszymi zegarami? Wyrzucony pieniadz. Te tansze da sie chlodzic pasywnie.

Gdyby naszybsze karty pozwalaly w grach na bardziej szczegolowy rendering elementow obrazu , to mialby sens zakup najlepszych kart. Dodatkowe kilkadziesiat framow jest gra nie warta podejmowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym , po co kupowac te najdrozsze karty z najwyzszymi zegarami? Wyrzucony pieniadz. Te tansze da sie chlodzic pasywnie.

Gdyby naszybsze karty pozwalaly w grach na bardziej szczegolowy rendering elementow obrazu , to mialby sens zakup najlepszych kart. Dodatkowe kilkadziesiat framow jest gra nie warta podejmowania.

1498830[/snapback]

Hmm no to zalezy od naszych oczekiwan. Wbrew pozorm nowsze tytuly potrafia calkowicie wykozystywac najnowsze karty i bynajmniej wcale nie do maksymalnych detali max aa i fa, ale do zwyklej plynnosci w multiplay'u. Ale mowie to kwestia wymagan, jedni ciesza sie z 30fps i to dla nich szczyt luksusu wiec dyskusja na ten temat bylaby trudna bo ludzie sa w tej kwestii bardzo podzieleni. Do moich zastosowan ten 6800 ktorego posiadam przy dobrym a64 moglby minimum jakie wymagam przy graniu w hl2 zapewnic, ale nie jest to zaden luksus/komfort jak na taka topowa karte przystalo gdzie mozna jechac sobie na full detalach z wsyztkimi bajerami i miec te 60fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

theboo u mnie zdjęcia widać :)

 

a co do wydajności nowych pentaków VGA względem Zalmana jest cieniutko :( różnica flagowych produktów w stresie na 5V i 12V jest naprawdę duża :(

 

5V Pentagram XC-80Cu 68C

Zalman VF700Cu 63C

12V Pentagram XC-80Cu 58C

Zalman VF700Cu 54C

Edytowane przez Nierealny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko, że z aluminiowym nie znalazły się w komplecie radiatory na pamięć. AlCu z takimi koszuje ok 20zł wiecej. ale z drugiej strony jest głośniejszy.

i dołączam się, dla R9550 aluminiowa wersja Pentka, to idealne rozwiązanie dla wyciszenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...