Skocz do zawartości
cavarr

Freezone Xc-80 Al / Alcu / Cu

Rekomendowane odpowiedzi

Jędrzej - chodzi nie o gumki a właśnie o tę blaszkę...Gumki zamontowane między nakrętki a kartę.

1537418[/snapback]

chodzi Ci o to mocowanie takie podluzne z gumowym kolkiem na srodku ? jesli tak to radze ci to zamontowac bo ci moze karta pęknąć (mozliwe)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakby komus sie chcialo zrobic fotki (dobrej jakosci) jak swieci ten wentyl w dzien i w nocy to bylbym bardzo wdzieczny. ja znalazlem jedynie to:

1537721[/snapback]

slabe te zdjecia, jak patrzysz ma karte z gory ktora jest w kompie to wyglada to o wiele lepiej bo jest tjb caly czerowny a jak patrzysz prosto na wiatrak to wyglada to jak poprostu swiecace 4 diody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1200mhz roznicy na procku i widac roznice i system mailem stary, bo jeszcze ati 9500pro pamietal ;]

1537779[/snapback]

He - teraz zobaczyłem ze jestem na 14 miejscu dla kart 6800 LE - Chyba by trzeba poprawić ten wynik :) Coś się pewnie da zrobić :)

 

Edit: Już jestem na siódmym - podbiłem zegary na rdzeniu i pamięciach - wynik 4651

 

http://service.futuremark.com/compare?3dm05=1008714

 

Ale gość ktory ustawił na rdzeniu 450 - to już niezly wyczyn dla takiej karty

Edytowane przez Thoom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He - teraz zobaczyłem ze jestem na 14 miejscu dla kart 6800 LE - Chyba by trzeba poprawić ten wynik :) Coś się pewnie da zrobić :)

 

Edit: Już jestem na siódmym - podbiłem zegary na rdzeniu i pamięciach - wynik 4651

 

1537829[/snapback]

 

tu masz 1 miejsce na 6800le ;]

1537899[/snapback]

super... takie tematy to mozecie sobie pisac na PM a nie w oficjalnym topicu o chlodzeniu pentagrama pisac o 1szych miejscach kart graficznych...

 

admin powinien dac %

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super... takie tematy to mozecie sobie pisac na PM a nie w oficjalnym topicu o chlodzeniu pentagrama pisac o 1szych miejscach kart graficznych...

 

admin powinien dac %

1537943[/snapback]

Jak mi się wydaje to właśnie dzięki coolerkowi Pentagrama udało się osiągnąć taki a nie inny wynik - więc jeśli to offtopic to tylko malutki :) Wyluzuj.

 

Edit: literówka

Edytowane przez Thoom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok spoko :] juz luzuje ale troche to jest denerwujace ze zamiast pisac o kulerkach ile temp wczesniej ile teraz jakie problemy macie albo cus mowicie o wynikach :P

 

zreszta pochwale sie :P moj wynik byl kiedys na 1szym miejscu na futuremarku ale na default chlodzeniu :P, 7430 w 3d 03 ciekawe ile bedzie na nowym ale gdzies o 20mhz rdzen pojdzie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok spoko :] juz luzuje ale troche to jest denerwujace ze zamiast pisac o kulerkach ile temp wczesniej ile teraz jakie problemy macie albo cus mowicie o wynikach :P

 

zreszta pochwale sie :P moj wynik byl kiedys na 1szym miejscu na futuremarku ale na default chlodzeniu :P, 7430 w 3d 03 ciekawe ile bedzie na nowym ale gdzies o 20mhz rdzen pojdzie :-)

1538111[/snapback]

rezbyś sie nie rozczarował, też myślałem ze zmiana chłodzenia mi pomorez o wiele a poszedł tylko o kilka mhz wiecej :/ ale jeszze inaczej umocuje i bedzie moze lepiej ;)

 

sry za mały OT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostalem dzis mojego pentagramika xc-80 CU i coz moge powiedziec - jest WYPAS :D

Niestety podczas demotazu starego boxa okazalo sie ze mam rdzen R350 ale to nic :)

Wydaje mi sie, ze dobrze go zalozylem bo listki bez OC sa bardzo cieple ( arctic silver 5 robi swoje ) :-P , choc zapomnialem zalozyc te gumowe podkladki :? ale jutro i tak biore sie za kreconko...

 

W zwiazku z prośbą R.i.P.`a o umieszczenie fotek penta w nocy umieszczam tak owe.

 

Robione przy swietle niebieskiej katody

Dołączona grafika

 

Te natomiast byly robione kompletnie pociemku i bez flesza, stad niezbyt dobra jakosc

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

No i fotka za dnia :) z zamontowanymi radiatorkami

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezle sie prezentuje wlasnie zamierzam sie za kupno tego cuda. Z tego co widze po wiersjach jakie obsluguje to tam jest napisane ze obsluguje 6600 Series Czy to sie tyczy takze GT ? Otoz nie wiem czy go zaloze na mojego Asusa 6600GT.

 

A tak po za tym platinium to ten pentagram na procku to naprawde nie ma kurzu i jest zawsze czysty czy go regularnie czyscisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzalem w instrukcji tego penta i jest napisane ze obsluguje on rowniez GT ale lepiej dokladnie sprawdz, zeby nie kupic kota w worku.

A co do tego coolera na cpu to czyszcze go dosyc czesto bo co jakies 2 tygodnie. Niestety niedawno mialem remont i strasznie sie kurzylo wiec troche kurzu sie juz w kompie nazbieralo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ _Platinium_ wielgasne dzieki! o to mi wlasnie chodzilo. super to wyglada, kolor pasowalby do mojego razerka ;p wyglada caly jakby sie palil z goraca.. tylko czy bylby sens zmieniac mojego nv5 na to? ;o

 

edit:

aha a bardzo gasnie jak sie pusci na low obroty?

Edytowane przez R.i.P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezle sie prezentuje wlasnie zamierzam sie za kupno tego cuda. Z tego co widze po wiersjach jakie obsluguje  to tam jest  napisane ze obsluguje 6600 Series Czy to sie tyczy takze GT ? Otoz nie wiem czy go zaloze na mojego Asusa 6600GT.

1542085[/snapback]

Oryginał czyli Zalman VF700Cu/Alcu jest chyba jedynym możliwym wariantem (ze względu na ukośny montaż GPU i mostka PCX->AGP) do zamiany z suszarkami boxowymi z 6600GT (AGP). Więc pewnie te Pentagramy również powinny pasować. Edytowane przez Voukodlak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wersje PCIe wiec mostka nie ma. No coz jeszcze poszukam, moze sie uda znalezc.

 

A tak btw to jak sprawdzacie temp. w stresie. Puszczasie 3d marka czy co ? Ja walczylem ET pogralem jakies 15 min to mialem max 60stC. A jak sobie puscilem DEMO! 3dmarka05 to mialem 73stC. Wiec chyba musze sobie zalatwic dobre chlodzonko ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mimo wszystko musze przyznac ze po zmniejszeniu na low rzeczywiscie diody troche przygasaja

1543026[/snapback]

masz na mysli 5v czy reczna regulacje tym pokretlem? :wink:

na 12v mocno go slychac?

 

ps. ja swojego alcu juz dostalem, ale czeka na poczcie :)

Edytowane przez madek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam na mysli kontrolę tym regulatorem obrotów.

Roznica miedzy 5v i 12v jak dla mnie jest niewielka, ale to dlatego ze zagluszają go inne :)

Na poczatku wentyl troche szumil ale pozniej jakby sie dotarl i teraz chodzi ładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim :-)

 

Mam pytanie.

Do MSI GF 4 Ti (64 MB) co mi polecacie z tego Pentagrama? Wersję Al czy AlCu?

 

Jak jest z radiatorkami? Czy są wydajne i czy nie przeszkadzają przy instalacji, jak ktoś tu wcześniej pisał?

 

Dzięki za odpowiedzi

 

Pozdrówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...