Skocz do zawartości
cavarr

Freezone Xc-80 Al / Alcu / Cu

Rekomendowane odpowiedzi

zapodałem wczoraj na mojego radka i jest ok-cicho i dobrze chłodzi-rdzeń poszedł na 380( trzeba v-moda aby było więcej),na początku miałem problem z montażem:śrubkami ciężko trafić ale jak się da chłodzenie na rdzeń potem przetknie śrubki i przytrzyma palcami między łopatkami tak aby wyszły z drugiej strony to wszystko idzie super i nie ma problemów.Jedna uwaga:zakładajcie radiatory pierwsze bo potem jest problem a jak ktoś ma radka 9500 pro to trzeba odgiąć złącze zasilania bo radiator zawadza :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ponownie wróce do tematu z problemem montażu na mojej grafice. Zobaczcie na zdjęcia i powiedzcie czy zmieści się Zalman lub Pentagram ??

 

Fota nr 1

 

Fota nr 2

 

Fota nr 3

 

Fota nr 4

 

Fota nr 5

 

Fota nr 6

 

 

Co myślicie ?? Wejdzie zalman lub pentagram ?? Zauważcie że mam zamontowangeo wysokiego Zalmana niebieskiego, i o to się rozchodzi żeby nie było takiej sytuacji że nie mogę zamontować chłodzenia na grafe, przez tego Zalmana niebieskiego.

Edytowane przez Trendzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym zdjeciu nie widac w ktorym miejscu sa zaczepy tego chlodzenia z grafiki, i nie wiadomo jak by byl ulozony ten Zalman czy Pentagram. Chyba ze zupelnie inaczej sie montuje to orginalne monstrum chlodnicze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mniej więcej na środku. Zauważ że zalman niebieski jest w sumie na samym końcu chłodzenia standardowego.

 

 

coś takiego:

 

Fotka nr 1

 

Tylko że ja bym go założył inaczej. Na te dwa pozostałe otwory, żyby Zalman szedł do góry i nie zawadzał o Zalmana Niebieskiego.

 

Jak sądzicie zmiesci się ?? Czy lepiej dać sobie spokój ??

 

Otwory

 

 

I jeszcze ten link, pokazuje jak wygląda karta bez chłodzenia. Moja wyglada tak samo.

 

Gainward 6800

Edytowane przez Trendzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ponownie wróce do tematu z problemem montażu na mojej grafice. Zobaczcie na zdjęcia i powiedzcie czy zmieści się Zalman lub Pentagram ??

 

Co myślicie ?? Wejdzie zalman lub pentagram ?? Zauważcie że mam zamontowangeo wysokiego Zalmana niebieskiego, i o to się rozchodzi żeby nie było takiej sytuacji że nie mogę zamontować chłodzenia na grafe, przez tego Zalmana niebieskiego.

1562394[/snapback]

nie chce sie wymadrzac tylko dac rade, ale widze ze masz k.dzwiekowa na PCI jakiegos SB wiec po co AZ tak chlodzic mostek poludniowy ? jak to (moge sie mylic) bodajze jest k.dzwiekowa ktora i tak jest disabled ..?

Edytowane przez JedrzeJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale ja mam platforme AMD 64 .... i musze chłodzić ten mostek, bo na nim było oryginalne chłodzenie Epox-a ale buczało strasznie, to zmieniłem na to.

1562774[/snapback]

Wg mnie ten zalman na sb to przesada. Nawet jesli mocno sie grzeje wstaw (przyklej) tam cos niskiego a bardziej rozlozystego? Wyjdzie na to samo a jeszcze na tym zarobisz :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzieliście ruskie Pentagramy XC-80? Tu jest test http://overclockers.ru/lab/19422.shtml Jest tam gdzieś w tym arcie podana cena? (nic nie kumam z ich języka), ciekawe ile to kosztuje w przeliczeniu na pln. Może jakiś import :blink:

 

Trendzik, jak masz 4 otwory na karcie to myślę, że Ci wejdzie spokojnie, bo zawsze masz dwie możliwości montażu. Ja niestety mam tylko 2 i mojego zalmana złotego musiałem odkleić od SB Będę musiał go obniżyć (czyt. obciąć do połowy).

Edytowane przez fornas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przyszedl do mnie zamowiony Pentagram Freezone XC-80 Cu , od rau zamontowalem go na grafe, przyznam ze przy niskich obrotah jest nieslyszalny, a na wysokich lekko szumi. Teraz mam podkrecona grafe(ta co w podpisie) 325/700@400/880, na standardowym chlodzeniu mialem w idle 58* a teraz na niskich obrotach 46* :) . Prawde mowiac nie jestem pewny czy te radiatorki dolaczone do coolera na pamieci wystarcza, przeciez te orginalne byly w porownaniu do tych ogromne, czy one sobie pordza z odprowadzaniem ciepla?? I czy juz wiecej nie da sie z tej karty wycisnac??Mam juz odblokowane wszystkie potoki i vertexy.

 

Standardowe chlodzenie mialo funkcje, ze automatycznie zmieniala sie predkosc obrotow wentylatora w zaleznosci od obciazenia karty, czy na tym chlodzeniu tez jest mozliwe takie cos??bbo teraz wentyl nie jest podpinany pod karte tylko bezposrednio pod zasilanie od zasilki(przejsciowka z 3 pin do molex). Oprocz podlaczonego chlodzenia , mam tez wpiety molex w karte czy tak ma byc??

P.S te radiatorki ledwo sie trzymaly, gdy rano wstalem dwa lezaly oderwane, wczesniej wszystko dokladnie wyczyscilem ze starej pasty, ale teraz juz chyba nie odpadna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten Pentagram Freezone XC-80 Cu  podejdzie na moja karte graficzna taką jaką mam w sigu <_<

1574141[/snapback]

nie warto kupowac takiego pentagrama na tak slaba i tania grafike... chlodzenie drozsze od grafiki ?

no moze przesadzam ale na ta grafe raczej nie warto nawet tego najtanszego pentagrama...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie warto kupowac takiego pentagrama na tak slaba i tania grafike... chlodzenie drozsze od grafiki ?

no moze przesadzam ale na ta grafe raczej nie warto nawet tego najtanszego pentagrama...

1574171[/snapback]

Czy ja wiem.. mi sie wydaje ze warto , jakby zmienil kiedys karte na lepsza to chlodzenia juz bedzie mial.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem.. mi sie wydaje ze warto , jakby zmienil kiedys karte na lepsza to chlodzenia juz bedzie mial.

1574200[/snapback]

Ale czy to chłodzeni podejdzie, jeszcze z tej karty cośwyciągne bo na nową brak kasy narazie , bo przechodze na inną platformę,

 

Ale pytanie przmi czy będize pasował na moją kartę. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpadly mi dwa ale te od Pentagrama, widocznie tasma termoprzewodzaca dobrze nie chwycila, ale teraz jest juz ok, tylko zastanawiam sie czy mozna zrobic tak jak bylo na standardowym chlodzeniu, tzn. zeby obroty wentylaora zalezaly od obciazenia karty. Czy mozna tak zrobic??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No można chyba, ale po co ?? Ja mam zostawiony specjalnie kabelek 3 pin ( 7V ) pod Zalmana :D Na mojej karcie graficznej jak odblokuje 4 potoki pojawiaja sie delikatne zielone plamiki, może po zmianie chłodzenia będzie dobrze ... albo przynajmniej pęknie 400/900 taktowanie !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze kupowac termistor??nawet nie wiem co to jest, a tak wogole to jak dzialalo te "dynamiczne"chlodzenie na orginalnym chlodzeniu, tam nie bylo zadnego termistora!! A poza tym dlaczego moja karta9ta co w podpisie) idzie tylko na 400/880, oczywiscie z odblokowanymi wszystkimi potokami i vertexami?? Jak wam najwiecej podkrecil sie geForce 6800??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

dwa pytania:

 

1.Oplaca sie wymiana z org chlodzenia winfasta 6800GT na penta CU? Jesli temperatury beda przynajmniej takie same a cisza bedzie leczyc moje uszy, to juz bedzie ok. Czy ktos dokonywal takiej wymiany??

 

2.Do drugiego kompa z 9800SE od sapphira chce dokupic wersje Al napewno bedzie lepsza od orginalnego chlodzenia, oplaca sie to?

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na moim winfascie 6800@16p/6v mialem zajebiaszczo ciche chlodzenie. bieg turbo nigdy mi sie nie wlaczyl, nawet po wielu godzinach grania czy benchowania wiec nei wiem co ty chcesz od winfastowej "kanapki". temp tez mialem bardzo fajne, bo byly nizsze niz na fx5600 tez od winfasta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze kupowac termistor??nawet nie wiem co to jest, a tak wogole to jak dzialalo te "dynamiczne"chlodzenie na orginalnym chlodzeniu, tam nie bylo zadnego termistora!! A poza tym dlaczego moja karta9ta co w podpisie) idzie tylko na 400/880, oczywiscie z odblokowanymi wszystkimi potokami i vertexami?? Jak wam najwiecej podkrecil sie geForce 6800??

1578125[/snapback]

Człowieku, a co ty chcesz ?? i tak wysoko masz podkręconą, moja do 400 nie chce dojść, a mam model Golden Sample :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem wczoraj Xc-80 Cu. Ile ta k..wa mi krwi napsuła... Zamontowałem bez większych problemów na moim radku, zacząłem kręcić, wszystko ok. Zmniejszyłem taktownie rdzenia z maksymalnego i zaczynam marki. Pierwszy raz , bez problemów, za drugim razem wyskoczył błąd, nawet nie zwiecha, no i od tej pory arty. Pierwsza myśl - źle nałożona pasta (niestety shim na moim gpu jest nieznacznie wyżej od rdzenia i trzyma się zbyt mocno, żeby go ususnąć). Ponowne nałożenie pasty - to samo. Myślałem już, że usmażyłem rdzeń (nie pomagało obniżenie taktowania, blokowanie potoków, juz nawet windę postawiłem). Zakładamam oryginalne chłodzenie, wszystko ok. Wracam do Pentagrama, znów arty. Zaczynam więc szukać przyczyny... zbyt ciężki i wygina kartę - nie, zbyt mocno przykręcony - nie, już brakowało mi pomysłów. W końcu trafiłem. niesymetrycznie rozłożona waga "koślawiła" cooler. Nawet dobrze przykręcony nie przylegał idalnie do rdzenia i pomimo chłodzenia (już nawet montowałem go bez tylnej blaszki, przez co mogłem sprawdzić, czy nie grzeje się laminat pod rdzeniem) sypał śmieciami. Ostatecznie przykręciłem go "na chama" i wszystko ok.

 

A teraz wnioski. Wydaje mi się, że po pierwszym założeniu, kiedy wszystko było jeszcze ok, po nagrzaniu się karty, pianka na blaszce mocującej się poddała i poluźniła chłodzonko, a ja podejrzewałem zbyt mocne przykręcenie.

 

Mam nadzieję, że nie zraziłem nikogo do Pentagrama, a jedynie moje boje komuś pomogą .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie karta jak w podpisie czy wystarczy pentagram aluminiowy czy też trzeba aluminiowo-miedziany pilne bo stary już padł(oryginalny)

ktoś mi odpowiedział że Alu wystarczy ale wole sie upewnić

dzieki za odpowiedzi :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...