Skocz do zawartości
cavarr

Freezone Xc-80 Al / Alcu / Cu

Rekomendowane odpowiedzi

Przeczytałem cały temat o Pentagramie, ale nie ma żadnego porówanania do Silencer'ów. Czy ktoś to sprawdził? Bo nie wiem co kupić do mojej karty.

Druga sprawa...

Tak wygląda moja karta:

Dołączona grafika

Czy te radiatorki na ramach nie będą przeszkadzały w zamontowaniu Pentagrama?

Edytowane przez Luk@s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

większej głupoty nie słyszałem , miedż wolniej oddaje ciepło do otoczenia niż aluminum tzn że miedż gorzej przewodzi ciepło niż aluminium ,  lepiej się nie wypowiadaj na tematy o których nie masz pojęcia i nie masz ludzią w głowach

1655849[/snapback]

 

I co zjarało kakao :D ?? Dobrze wiem o czym pisze heh. Owszem miedz jest lepszym przewodnikiem ciepla i to wszyscy wiemy ale jesli chodzi o naturalna konwekcje (tu oddawanie ciepla) to juz jest z tym gorzej. Mozna by powiedziec nawet ze miedz bez nawiewu zachowuje sie jak maly grzejnik - trzyma w sobie dllugo cieplo a dowodem na to sa np rurki w systemach centralnego ogrzewania.,,. nawet te powrotne wykonane sa z miedzi wlasnie dlatego by stracic jak najmniej energii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

melonowy dobrze pisze, już sam fakt że w chłodzeniu pasywnym nie stosuje się miedzi o czymś świadczy. Zresztą eksperyment domowy też można zrobić i udowodni się ta teoria: przyłoż do czoła radiator z miedzi i z aluminium, potem odstaw je na chwile - 10 sekund powinno wystarczyć - następnie znowu je przyłóż. Ręke daje sobie uciąć że ten z aluminium będzie chłodniejszy od tego z miedzi. Edytowane przez spiderko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dzis zamontowalem (razem z pomoca kolegi) Pentagrama FreeZone XC-80 Cu na GF 6600GT. Musze przyznac, ze montaz nie nalezy do najprostrzych (trzeba sie troche napocic :). efekt za to jest bardzo zadowalajacy. Nie dosc ze ladnie wyglada to w dodatku chlodzenie jest bardzo wydajne i cichutkie. Na najnizszych obrotach mam przetaktowana karte na 580/1110 MHz (z 500/1000).

Mam tylko takie pytanie... GPU posmarowalem tym silikonem dolaczonym z pentagramem (niestety nie mialem nic innego), czy warto bawic sie pozniej w zmiane pasty na jakas srebrna (taka lepsza... nie jakas za 5 zl)? Boje sie tego rozmontowac dla 1-2 stopni mniej... jak pomysle o ponownym skladaniu tego do kupy to az mnie ciarki przechodza :)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-alibudda

U mnie po zmianie pasty z tej białej an arctic silver nie było żadnej róznicy w OC karty - nie mam pomiaru temp. na karcie. A montowałem to dziadostwo :-P już 4 razy u siebie i ciągle karta działa B) , więc trochę wprawy i nic strasznego.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imho nie warto rozkladac. Zyskalbys pare stopni (maksymalnie), ale nie sadze aby razaco sie to odbilo na oc. Moze kilka mhz na gpu, ale to raczej male wartosci. Taka paste to dobrze miec przed kupowaniem radiatorow i wtedy starcza na proca i na gpu i zawsze jest pod reka :wink: Najlepsze OCZ+ AS5, a z tanszych arctic ceramique (tez bdb).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki, dzieki za odpowiedz :) Chyba faktycznie nie ma co cudowac, w koncu ustawienia 580/1110 to juz i tak calkiem przyzwoity wynik, a ta cisza... BEZCENNA :)

Posiadam 2 "pentusy" :P na procku QVC-120Cu+ oraz na grafice XC-80Cu. Oba sprawuja sie bardzo dobrze (temperaturki niskie i cichutko), takze polecam wszystkim, którzy nie moga sie zdecydowac co wybrac.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam Radka 9800Pro AIW i chcialbym sie dowiedziec czy tuner TV zamontowany na karcie nie bedzie przeszkadzal w zamontowaniu Xc-80 AlCu. Jestem zainteresowny tym chlodzonkiem lecz nie chce kupowac w ciemno.

Zdjecia karty:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Btw tuner nie wystaje ponad standardowy radiator montowany na tych kartach.

 

 

UPDATE

A tu porownanie 9800Pro vs. 9800Pro AIW

Dołączona grafika

Edytowane przez Rafael Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: jak sie ma sprawa montażu tych coolerów do radiatora na HSI na karcie 6600 AGP (np. Leadtek) ??

Mam wątpliwości czy pnetagram nie będzie zawadzał o ten radiatorek.

1668534[/snapback]

wszystko bedzie pasic kolega ma i nawet radiatorki zmiescil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karta ze zdjecia (badz z sygnaturki)

CLICK

 

Chodzi o to czy blok freezone'a przykryje obydwa rdzenie (czy trzeba bedzie rozwiazac to w taki sposob jak w WinFascie 6600)

 

_______________

edited: pewnie sie dowiem jak kupie <_<

_______________

no i sie dowiedzialem - serdeczne dzieki

Edytowane przez kanathea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka

Planuje zakup Pentagrama Xc-80 AlCu (chyba wystarczy??) i mam zamontowane radiatorki na pamieciach Zalmana a dokładnie takie i nie wiem czy Pentagram nie bedzie zawadzał o te radiatorki ( a szczególnie zapinka)?? A tak wogule to bede mógł sie spodziewac lepszego podkrecania niz na standartowym chłodzeniu?? Karta to PowerColor Radeon 9600 Pro

Pozdro 4all

Edytowane przez fredus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, wie ktoś czy ten pentagram XC-80AL wejdzie do r9550 by gigabyte?

Chodzi o to czy na tej karcie: 1688946[/snapback]

 

Ja mam taki zestawik. I tak jak Orgiusz pisze zapinka zachodzi lekko na jedna pamiec na ktorej musialem przypilowac radiator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytania do posiadaczy Pentagrama Freezone XC-80 w dowolnej wersji (w szczegolnosci Cu).

 

1. Mialem standardowe chlodzenie na mojej karcie - wentyl zaczal pierdziec. Teraz mam AC VGA Silencer rev. 3 - wentyl zaczal pierdziec. Zaznacze, ze buda jest dobrze wentylowana a kurz wydmuciach!e raz na 1-2 tygodnie. Czy po paru miesiacach uzywania XC-80 tez mam spodziewac sie pierdzenia wentyla?!

 

2. Radeon 9800SE@PRO, zero przetaktowywania. Czy XC-80 Cu nie bedzie za mocny? Moze wystarczy AlCu lub Al?

 

Dzieki za odpowiedzi, panowie i panie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytania do posiadaczy Pentagrama Freezone XC-80 w dowolnej wersji (w szczegolnosci Cu).

 

1. Mialem standardowe chlodzenie na mojej karcie - wentyl zaczal pierdziec. Teraz mam AC VGA Silencer rev. 3 - wentyl zaczal pierdziec. Zaznacze, ze buda jest dobrze wentylowana a kurz wydmuciach!e raz na 1-2 tygodnie. Czy po paru miesiacach uzywania XC-80 tez mam spodziewac sie pierdzenia wentyla?!

 

2. Radeon 9800SE@PRO, zero przetaktowywania. Czy XC-80 Cu nie bedzie za mocny? Moze wystarczy AlCu lub Al?

 

Dzieki za odpowiedzi, panowie i panie!

1719915[/snapback]

z tego co sie orietuje raczej nie bedziesz mial problemow z Freezone XC bo jest lozyskowany a te po 5 latach zaczynaja sie sypac

VGA Silencer ten stary oczywiscie to padaka jesli chodzi o sam wentyl

Freezone XC alu ten jest najgorszy czyli lozysko slizgowe proponuje tobie alcu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam zakupilem xc-80 alcu i jestem zadowolony z wyboru. Wentyl skrecony na min obroty (nieslyszalny), a spelnia swoja funkcje o niebo lepiej niz standardow chlodzenie. Dodatkowo radiatory dodawane do wersji alcu/cu tez byly mile widziane. Jezeli ktos posiada 9800Pro AIW moze montowac go na swojej grafie bez obaw, ze zachaczy o tuner.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co sie orietuje raczej nie bedziesz mial problemow z Freezone XC bo jest lozyskowany a te po 5 latach zaczynaja sie sypac

VGA Silencer ten stary oczywiscie to padaka jesli chodzi o sam wentyl

Freezone XC alu ten jest najgorszy czyli lozysko slizgowe proponuje tobie alcu

1720726[/snapback]

Dzieki za konkretna odpowiedz! Ide w takim razie poszukac XC-80 w dobrej cenie. Co do VGA Silencera (to do bobsleja), to na moim R9800SE@PRO zaczal terkotac po 3-4 miesiacach - ale tylko po wlaczeniu komputera. Z reszta boksowy wentylator mial tak samo. Zobaczymy, jak po paru miesiacach sprawi sie Pentagram.

 

Dzieki jeszcze raz, Umbrella!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za konkretna odpowiedz! Ide w takim razie poszukac XC-80 w dobrej cenie. Co do VGA Silencera (to do bobsleja), to na moim R9800SE@PRO zaczal terkotac po 3-4 miesiacach - ale tylko po wlaczeniu komputera. Z reszta boksowy wentylator mial tak samo. Zobaczymy,  jak po paru miesiacach sprawi sie Pentagram.

 

Dzieki jeszcze raz, Umbrella!

1721439[/snapback]

nie masz czym sie przejmowac Pentagram napewno nie bedzie terkotal lozysko to lozysko wiec kupuj ale nie wersje al bo ma lozysko slizgowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SIemka,zastanawiam sie czy nie zmienic wysluzonego juz VGA SIlencera rev 3.0 na Penta xc 80 Cu albo Zalmana vf7000 cu na Radku z podpisu jaki jest w kompie siostry,sprzedalem go jej i chce zeby byla jak najbardziej zadowolona,a przy SIlencerze juz przy 420 rdzen i 740 pamieci pokazuja sie czasem arty,grafe razem z silencerem mam jakis rok,i od poczatku ja zmodowalem na XT i krecilem.No i nadchodzi era kiedy Radeok 9800 powoli staje sie za slaby ale mysle ze z rok moze dwa pociagnie,a siostra nie planuje nic wymieniac przez ten czas.Wiec zastanawiam sie czy na nowym chlodzeniu pencie albo zalmanie bede jescze w stanie wycisnac dodatkowe mhz,wiadomo nikt nie jest wrozka,ale mysle ze te arty sa spowodwoane temeraturami,bo pojawiaja sie po jakims czasie.Na grafe wieje z boku 80 mm Arcting Cooling.Myslicie ze warto pozbyc sie tego silencera i wymienic na cos innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SIemka,zastanawiam sie czy nie zmienic wysluzonego juz VGA SIlencera rev 3.0 na Penta xc 80 Cu albo Zalmana vf7000 cu na Radku z podpisu jaki jest w kompie siostry,sprzedalem go jej i chce zeby byla jak najbardziej zadowolona,a przy SIlencerze juz przy 420 rdzen i 740 pamieci pokazuja sie czasem arty,grafe razem z silencerem mam jakis rok,i od poczatku ja zmodowalem na XT i krecilem.No i nadchodzi era kiedy Radeok 9800 powoli staje sie za slaby ale mysle ze z rok moze dwa pociagnie,a siostra nie planuje nic wymieniac przez ten czas.Wiec zastanawiam sie czy na nowym chlodzeniu pencie albo zalmanie bede jescze w stanie wycisnac dodatkowe mhz,wiadomo nikt nie jest wrozka,ale mysle ze te arty sa spowodwoane temeraturami,bo pojawiaja sie po jakims czasie.Na grafe wieje z boku 80 mm Arcting Cooling.Myslicie ze warto pozbyc sie tego silencera i wymienic na cos innego?

1723441[/snapback]

zmieniaj bo ten radek pewnego dnia nie wstanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...