Skocz do zawartości
cavarr

Freezone Xc-80 Al / Alcu / Cu

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanko: czy XC80 Al styknie na radeona 9700 podkręconego do granic możliwości (może być puszczony na pełne obroty) czy raczej lepiej doinwestować w AlCu? Dodam że mam pastę Arctic Silver 5 :-)

Edytowane przez gremlin@@@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli mam byc szczery to chyba lepszym wyborem bedzie VGA silencer rev.3 albo ATI VGA silencer rev.2

 

Ja nie widze roznicy w "wydajnosci" miedzy vga silnecerem a xc-80cu, a karta ladnie mi sie grzeje, bardziej niz 9700, wiec nie wiem czy jest sens kupowac go, wkoncu jest o 50zl drozszy nisz vga silencer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli mam byc szczery to chyba lepszym wyborem bedzie VGA silencer rev.3 albo ATI VGA silencer rev.2

 

Ja nie widze roznicy w "wydajnosci" miedzy vga silnecerem a xc-80cu, a karta ladnie mi sie grzeje, bardziej niz 9700, wiec nie wiem czy jest sens kupowac go, wkoncu jest o 50zl drozszy nisz vga silencer.

Tyle, ze AC VGA Silencer podobno zabija Radeony - http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=101337

 

Wlasnie to chlodzenie wymienilem na Pentagrama XC - 80 Cu. Po pierwsze, bo zaczelo terkotac a po drugie - lepiej dmuchac na zimne. Nie mialem z nim problemow, chlodzilo dobrze, ale ta wizja ewentualnej awarii....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

A czy coś takiego http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=17882 byłoby wydajniejsze od pentagrama Al ?

cichsze

ale nie wydajniejsze

nie zapominajcie ludzie że konstrukcje ala XC80 owiewają pamieci, kondensatory, PCB iwszystko w pobliżu wiec przyczyniają się do większej stabilności karty i lepszego oc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okey ale his masz zalozony fabrycznie ( czyt. tak jak powinno byc) zresszta nie slyszalem zeby komus his padl?

 

Nie za bardzo rozumiem o co Ci chodzi ale myślę, że o HIS'a Ice-Q, tak padła taka grafa http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=101337&st=570 użytkownik pitx1 post nr.595....

Ale wg mnie jak ktoś ma jeszcze ochotę dalej dyskutować o silencerze to do tamtego tematu niech zmierza a nie tu zaśmieca...

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Pentagram AL wystarczy na GF6600GT @ 570? (nie chce AL-Cu bo nie mam tyle kasy, i nie potrzebuje tych smiesznych radiatorków, bo mam miedziane seryjnie)

Ja jakiś czas temu zakupiłem Pentagrama AL XC na mojego GF 6600 nonGT (@550) i musze powiedzieć, że spisuje się znakomicie. Temperatura w stresie (np.: 2 godziny pykania NFS MW) nie przekracza 54C. Wcześniej na stadardowym wentylu w stresie dochodziła temp do 74C (AOE 3). Więc teoretycznie powinno Ci starczyć takie chłodziwo. Ja zaskąpiłem i nie kupiłem Cu i nie narzekam B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sluchajcie - czy ktos z was osobiscie sprawdzal jak jest z glosnoscia prnta cu vs. zalman cu ?

wlasnie sprzedaje swojego alcu , i musze powiedziec, ze cichyb to on nie jest... przynajmniej nie dla mnie. wydajnosc ujdzie...

zastanawiam sie co nowego wybrac (a moze cos jeszcze innego polecacie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

Powiem tak, kiedy miałem pentaka Cu to na najniższych obrotach był nie słyszalny a że miałem go na 9600 pro to mógł właśnie na takich obrotach chodzic :D Ale w stosunku do Zalmana to nie wiem jak jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam szybkie pytanko: wejdzie mi ten Pentagram na Radeona 9550XT GeCube? Chodzi mi oczywiście o to czy nie zawadzi o jakiś kondensator czy cuś:) Przeglądałem temat i nie zauważyłem żeby byla o tym jakas mowa. Dzięki za wszelkie info!

Pozdrawiam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie o to mi chodzi -> jak jest z glosnoscia w stosunku do zalmana... tylko mi nie mowcie jak jest w teorii, bo przeczytac sobie sam umiem w opisie sklepow...

 

@ivan06 - musial bys podpiac pod grafe (chyba)

 

@teps86 - skoro na 9600 wlazi, to na gecuba tymbardziej -> w koncu to jest to samo pcb. a jak cos bedzie zawadzalo, to najwyzej odegniesz fina i juz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sluchajcie - czy ktos z was osobiscie sprawdzal jak jest z glosnoscia prnta cu vs. zalman cu ?

[...]

wlasnie o to mi chodzi -> jak jest z glosnoscia w stosunku do zalmana... tylko mi nie mowcie jak jest w teorii, bo przeczytac sobie sam umiem w opisie sklepow...

Jest tak, ze seryjny regulator obrotow zalmana daje mniejsze napiecie na minimum, przez co zalman wolniej sie kreci i jest cichszy. Ja osobiscie mam podlaczony dod xc-80 cu kontroler od zalmana i wiatrak jest ciut cichszy niz gdy pracuje na pentagramowym regulatorze.

 

Co do porownania zalmana vs pentagrama to nie wiem ;) ale egulator ma lepszy zanman ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

?

moze i tak, ale nie bede kupowaz zalmana i jeszcze regulatora do niego (w komplecie z zalmanem nie ma regulatora -> jest tylko ta przejsciowka 2x5V + 2x12V, ktora jest takze w pencie (przynajmniej tak pisali w jakims tescie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

W pentagramie jest regulator + przejsciowka 2x5V + 2x12V. Ja regulator zalmana mialem z 2 kompa w ktorym siedzi zalman na cpu B)

prawda

 

pent na 12V jest dośc głośny (bez budy, na biurku, zaraz przed klawą i myszką, wiec dość blisko uszu)

ale na 5V jest już znacznie cichszy i tylko ciut słyszalny

Edytowane przez majkel84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@teps86 - skoro na 9600 wlazi, to na gecuba tymbardziej -> w koncu to jest to samo pcb. a jak cos bedzie zawadzalo, to najwyzej odegniesz fina i juz

no niby tak ale na stronie Zalmana przy VGA VF700 (konstrukcji niemal bliźniaczej) jest wyszczególnionych dobrych kilkanaście 9600 9600Pro, Xt i nawet jakieś 9550. Sęk w tym że nie ma na tej liście mojej karty ani tez nie ma jej na liście kart pasujących... I jeszcze jedno co to jest fin???

Pozdr:)

Edytowane przez teps86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niby tak ale na stronie Zalmana przy VGA VF700 (konstrukcji niemal bliźniaczej) jest wyszczególnionych dobrych kilkanaście 9600 9600Pro, Xt i nawet jakieś 9550. Sęk w tym że nie ma na tej liście mojej karty ani tez nie ma jej na liście kart pasujących... I jeszcze jedno co to jest fin???

Pozdr:)

Na stronie Zalmana jest tez napisane, ze na moja karte nie wchodzi ich produkt o ktorym mowisz, a pentagramik spoko pasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj kupiłem XC-80 alcu, przed chwilą montowałem, jak narazie pentagram vs honor 1:0 :angry:. Nie mam shima na rdzeniu i radiator mocno się kołysze. Moim zdaniem śruby są jeszcze trochę za krótkie. Jak przemyślę sprawę to będzie druga próba. Gdzie dajecie te czarne gumowe podkładki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...