Skocz do zawartości
cavarr

Freezone Xc-80 Al / Alcu / Cu

Rekomendowane odpowiedzi

@honor - jakie podkladki? te male gumowe okragle?? moje dalem do... smietnika :P

 

co do tego 9600 -> a czy nie lepiej poprostu rozebrac grafe i zabrac ją do sklepu i przymierzyc? ja tak robilem kiedys z silencerem na gecuba...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

To bardzo dużo, na poprzedniej stronie kolega @honda666 napisał że ma na 6600 non GT i na niej pentaka Al i po dwóch godzinach grania w NFS MW temp nie przekjracza mu 54 C i w dodatku ma kręcona grafe :D wiec ty musisz miec chyba źle załorzonego Pentaka, albo za dużo pasty nawaliłes :?

Edytowane przez fredus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bardzo dużo, na poprzedniej stronie kolega @honda666 napisał że ma na 6600 non GT i na niej pentaka Al i po dwóch godzinach grania w NFS MW temp nie przekjracza mu 54 C i w dodatku ma kręcona grafe :D wiec ty musisz miec chyba źle załorzonego Pentaka, albo za dużo pasty nawaliłes :?

jak się pożądnie zakreci to pasta i tak wypłynie :razz: :-| wiec cos nie tak, moze czujnik walnięty :? a jaką paste załozyłęs bo tamta w zestawie to niezły shit :rolleyes: ja mam a.s. 5 na 6600 jutro bede wiedział jakie tempy bo jeszce procka nie ma, aha czy był tu jakis przypadek o spaleniu grafu przez a.s. 5? bo słyszałem ze przewodzi prąd :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam arctic ceramique nałożyłem na nowo i temp w idle na max obrotów teraz 56-57stopni ale wiatrak wyciągający z budy puszczony na 12v a w stresie max 70stopni.Wydaje mi sie że jest ok na standardowym miałem w stresie na kręconej 90st i buda może też słabo wentylowana.A geforca 6600 miałem i temp była na tej karcie dużo niższa także sie nie dziwie że al pentak dał rade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde założyłem po raz pierwszy pentaka, aby dowiedzieć się, że koliduje z zalmanem na mostku :mur: .

Tylko nie rozumiem w czym jest w sumie problem. Blaszki Pentagrama bez problmu się wyginają, więc do dzieła :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś może tego XC-80Cu na X800XL i może podać mi temperaturu w stresie?

mam na X800GTO2@16p 540/600, wiec chyba jeszcze bardziej wymagajce srdowisko i temp.:

idle 36 C

stres 65 C

buda jest srednio przewiewana (1 coolrmester 80x80 i 1 zalaman ZM-F2 na 5v z tylu..) mam nadzieje ze jak doloze fander'a dedykowane na karte z boku to temp spadna troche..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Założyłem XC-80Cu na GF 6600 GT, montaż to katorga!! by wogóle zamontować, to musiałem zmienić miejsca śrub z nakrętkami... nie no, ide na gware i biore VF700 Cu :-P ... Snob jestem, wiem

Edytowane przez Bobslej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. Co jest cichsze, oczywiście na 5v... Pentagram XC-80Cu czy QVC-120Cu. Mam w kompie tego na proca i chciałbym aby ten na grafę go nie przekrzykiwał.

Edytowane przez LCC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

No chyba raczej XC-80 Cu bo ma mniejszy wentyl :D chociarz..... to nie oznacza że musi byc cichszy ale tak mi sie wydaje :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim!

Właśnie zainstalowalem Al na Ge Cube'a 9550 i wchodzi elegancko:). Wszystko jest ok ale że jestem panikarzem to musze zadać to pytanie:): kiedy może okażać się że coś skaszaniłem? na razie wsio smiga piknie (juz jestem po 1 3Dmakq03:) ale mim to sciska mnie żołądek że coś może być nie tak:( A jeszcze tak na marginesie to myslałem że szlag mnie trafi jak go zakładałem!!! A niebieskie światełko wygląda GITES!!!:D Jeszcze raz przepraszam za pytanie ale tak jak pisałem jestem starym panikarzem:P

Za wszelkie odp. będe OGROMNIE wdzięczny!

Edytowane przez teps86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I właśnie takiej odpowiedzi oczekiwałem!!! A jeszcze jedno: nie udało mi sie umieścić radiatora dokładnie na środku GPU. Jest on przesunięty trochę w jedna stronę. Czy to może powodować potem jakieś problemy? Jak będę miał go jeszcze raz zakładać to chyba se odpuszcze... Pozdrawiam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis montowałem Pentaka XC-80AL na moją karte, montaz to jakas parodia, backplate wykonywali chyba pijani chińczycy w dodatku z czarną opaską na oczach i do zrobienia tego uzywali chyba żelbetonu ! Podobno pentagram miał być kompatybilny z wszystkimi grafami, a to bzdura, u mnie chaczył o radiatory na pamieciach(które były seryjnie), musiałęm je odlepić, potem zaczepiał o zworkę od zmiany napięcia gpu, w koncu zamontowałem cooler, ale bez tego beznadziejnego backplate, nie wiem jak to jest mozliwe aby załozyc z tą blaszką z tyłu cooler...u mnie sie trzyma na samych zakrętkach, bez backplate'a, ale sruby są jakos tak krzywo, wogole spasowanie czesci tego coolerka jest żałosne, nic nie pasuje dobrze do siebie...grr...no ale cóz, cena niska wiec na czyms musieli ciąć :) co prawda temperatura spadła o 21c, ale ile to kosztowało nerwów przy montazu ;]

 

 

PS-> 55c w stress, GPU @ 580mhz, max rpm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Grzesiu

 

Nie martw sie, montaż mojego XC-Cu to terror. radiatorki pentagrama musiałem o 2-3mm przesunąć i nie kryją całych memów, ten "backplate" u mnie był źle wykonany (krańcowe otwory za krótkie), wziołem więc pilnik/iglak i do dzieła :P

 

Ale i tak zmieniam na VF700 Zalmana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Grzesiu

 

Nie martw sie, montaż mojego XC-Cu to terror. radiatorki pentagrama musiałem o 2-3mm przesunąć i nie kryją całych memów, ten "backplate" u mnie był źle wykonany (krańcowe otwory za krótkie), wziołem więc pilnik/iglak i do dzieła :P

 

Ale i tak zmieniam na VF700 Zalmana

Trzeba bylo je przyciac diaxem ;) ja tak zrobilem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dresy ze sklepu nie chcą zmienić....

 

Kto chce Penta XC-80 Cu odkupić?

 

jak by co to na PW.

 

 

W najgorszym wypadku "będę cioł metal, krzesał iskry, polerował zad i wymieniał wiatrak :P"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panow. Chcialem sie podzielic wrazeniami z uzytkowania jednego z pentakow a mianowicie modelu ALCu. Dostalem go na gwiazdke (tak sobie zazyczylem) bo niestety moj VGA Silencer v3 juz zaczal niezle wyc. Po przeczytaniu watkow i opinii nie bylem jakos szczegolnie pozytywnie nastawiony na to ze podkrecalnosc mojej karty sie zwiekszy ,ale jak juz przebrnalem przez lekka meczarnie z montazem spotkala mnie mila niespodzianka. Otoz nie dosc ,ze radiator jest lekko cieply (rdzen przesmarowany ceramique) to jeszcze na taktowaniach 430/740 nie mam zadnych kropek w GTR ani markach czyli coolerek zwiekszyl mozliwosci oc!!! Wczesniej na silencerze bylo dosc goraco i radiator sie nagrzewal ,a tutaj wrecz przeciwnie i mam nawet zimniej w obudowie!! Jak na razie jestem bardzo zadowolony i polecam ten wiatraczek ,bo za taka kaske naprawde oplaca sie go lyknac, no i wyglada bajerancko ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...