Skocz do zawartości
cavarr

Freezone Xc-80 Al / Alcu / Cu

Rekomendowane odpowiedzi

nuras en-> na pierwszej stronie topicu są linki do 2 testów Pentagrama, jeden jest właśnie na 6600GT ale Leadteka. Czasem warto najpierw poszukac...

 

Xanagaz-> w Komputroniku w Łodzi jest po jednej sztuce z Al AlCu i Cu. Z własnego doświadczenia wiem że te ich informacje o stanie magazynu an ich stronce mogą być różne, więc dla pewności lepiej przedzwonić.

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

Nom AC silver 5 jest super ale jak coś popaprasz wokół GPU to będzie nie dobrze, więc polecam ci bardziej Arctic Ceramique mam ją i jest spoko :lol: wypas pasta :wink:

Edytowane przez fredus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 6600GT Galaxy i powiem szczerze, że jak temperatura GPU na luzie jest ok 52 stopnie i ogólnie podczas gier grzeje się, ale nie tak strasznie, tak pamięci to się po prostu gotują. W niektórych gierkach, np.FEAR to po 15min nie można ich dotknąć bo się można oparzyć. Po 0,5h takiego grania zazwyczaj albo komp się zawiesz albo resetuje. Mam na półce XC80-Al, czy jak go założę to poprawi się jakoś sytuacja? :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jajko

Pewnie po zalozeniu penta troche sie poprawi lecz w Twoim wypadku przydaly by sie jakies radiatorki na pamieciach lub jakis dodatkowy nawiew.

Niby radiatorki są na pamięciach. Karta wygląda dokładnie jak na tej aukcji: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=80202526

Czym wydajniejszym mógłbym to zastąpić, ewentualnie jak rozwiązać cały ten problem za jednym zamachem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby radiatorki są na pamięciach. Karta wygląda dokładnie jak na tej aukcji: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=80202526

Czym wydajniejszym mógłbym to zastąpić, ewentualnie jak rozwiązać cały ten problem za jednym zamachem?

Na tym zdjeciu nie ma radiatorow na pamieciach niestety. Za jednym zamachem moglbys ten problem rozwiazac montujac radiatory, tylko przy zachowaniu oryginalnego chlodzenia sie raczej nie zmieszcza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ops no to jestem nieźle zielony :unsure: . Faktycznie jak się przyjżałem to na pamięciach radiatorków nie ma. Ale to nie one sie gotują, tylko to co jest obok wiatraczka, ten taki prostokątny radiator. Co to jest i dlaczego sie tak gotuje? Może gdybym założył penta tak żeby ten półokrąg obejmował też z góry ten radiator to by się tak nie gotowało? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest mostek HSI stosowany w kartach na AGP, ktory konwertuje sygnał z PCI-E na AGP. Bez niego karta by nie dzialala pod zlacze AGP. Przewaznie jest to jeden z najbardziej grzejacych sie elementow karty. Pentagram powinien go schlodzic jezeli bedzie bezposrednio nad nim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci za kilka miesiecy- mam i ZALMANa a ostatnio kupilem Pentaka.

Zalman ma juz prawie rok i jak na razie chodzi jak nowy. Komp pracuje 24/7.

Pentak robi w podobnych warunkach.

Osobiscie w oczy rzuca sie o niebo lepsze wykonania ZALMANa a jak z jakoscia wentylka w Pentku to dam znac za jakis czas.

Przyszedł czas na małe podsumowanie:

ZALMAN- jak cicho pracował tak cicho pracuje

Pentak- znalazł nowego nabywce na Allegro.....

 

Po 2 miesiacach pracy zaczal wyraznie zwiekszac swoja glosnosc, nie chcialo mi sie bawic w serwis wiec poszedl na aukcje. Niestety stara prawda sie potwierdza- nie warto oszczedzac na jakosci.

W sumie ostatnimi czasy ZALMAN kosztuje na Allegro niewielkie pieniadze w porownaniu do Pentaka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale wiedzlem do swoj karty pentka cu bo dali mi w sklepie dosc duzo znizke:D i bardziej mi sie oplacalo a na zalmana nie chcieli dac :((( Co do pasty to zamowielm Ocz mam nadzije ze wybor jest dobry i ze nie bede zalowac wydanej kasy Jak tak to bedzie 3ba szukac jelenia ktory kupi odemnie pentka a wtedy kupie na banka zalmanka:D wszystko czas pokaze

Edytowane przez wasiu222

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Niestety ale wiedzlem do swoj karty pentka cu bo dali mi w sklepie dosc duzo znizke:D i bardziej mi sie oplacalo a na zalmana nie chcieli dac :((( Co do pasty to zamowielm Ocz mam nadzije ze wybor jest dobry i ze nie bede zalowac wydanej kasy Jak tak to bedzie 3ba szukac jelenia ktory kupi odemnie pentka a wtedy kupie na banka zalmanka:D wszystko czas pokaze

 

czemu ? Źle ci z pentem ? Jaka masz wersje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu ? Źle ci z pentem ? Jaka masz wersje ?

hmm jescze nie wiem bo dopiero w pondzialek dostane:D jak narazie to mi zle bo mam standardowe chlodznie ktore nadaje sie do .................. Napisze w jak zamontuje ale chyba nie tak szybko bo na paste jeszcze musze czekac I nie wiem do kiedy dostane paczke Niestety mieszkam w dziurze i w zadnym sklepie nie maja ani nie zamiaja past :mur:a co penta to zamowilem Freezone XC-80Cu Edytowane przez wasiu222

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem 2-go penta XC-Cu :D

pierwszy przed świętami podczas polerowania spadł ze stołu i wiatrak i radiator skasowane :mur:

 

teraz pent no.2 przechodzi polerke

 

PS

pierwszy pent był chyba niedorobiony, bo bez piłowania nie wchodził na 6600GT... a ten wchodzi bez oporów :P

Edytowane przez Bobslej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogą użytkownicy Zalmana i Pentagrama pokazać zdjęcia kart opartych na 9800? Konkretnie chodzi ile jest miejsca dla radiatorów na pamięci po stronie rdzenia. Fajnieby było jakby ktoś dał zdjęcie i naniósł wymiary na zdjęcie, konkretnie odległości od pamięci do początku Pentagrama lub Zalmana. Mam nadzieję, że wystarczająco dobrze wytłumaczyłem o co chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dosyć duży problem :(... Chłodzenia na grafikach zmieniałem wiele razy, ale jednak tym razem coś musiałem źle zrobić, moje galaxy 6600 GE poszła na tam ten świat:/ a więc było tak:

 

Wczoraj dostałem Galaxy 6600GE wraz z zakupionym Pentagramem AlCu, wczoraj potestowałem troche grafike. Udało mi sie osiągnąć troszke ponad 9tys. w 3dmarku 03, no ale to nieważne. Przed chwilą skończyłem zmieniać chłodzenie wszystko było dobrze windows sie włączył, sprawdziłem temperature okazało się, że jest 46 stopni(wcześniej na orginalnym chłodzeniu było 42), myśle może w stresie będzie lepiej włączam 3dmarka 03 końcówka 3ciego testu zwis :(... nic nie pomogło no to wyłączyłem kompa...próbuje znów włączyć i sie okazuje, że nie ma wogóle obrazu...zdjąłem chłodzenie przesmarowałem jeszcze raz pastą(tak jak wtedy silikonową), no i nic nie dało :(...Teraz zauważyłem ślady na pentagramie...jest to rysa w kształcie boku rdzenia :/ dosyć głębowa. Nie wiem mam nadzieje, że gwarancje na karte mi uznają...

 

Przestrzegam przed pentagramami, może i są ciut lepsze, ale ta zapinka...Pewnie za mocno dokręciłem, albo coś takiego...LIPA :/

 

Teraz mam uraz do Pentagramów :D...A zakupiłem również wersje CU chłodzenia na Mobo, ale nie chce mi sie już wyciągać płyty głównej...na dzisiaj mam dosyć dotykania kompa :D

Edytowane przez Szala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

montaż Penta na 6600 jest ryzykowny, ale chłodzenie przyzwoite

 

Tak sie spytam, czy istnieje jakieś wydajniejsze od zalmana i penta chłodzenie AC, ale z cichych?

Pomińmy BeQuieta i 2xFandery :D

Edytowane przez Bobslej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

Szala no niestety tak to jest z montażem pentaka na 6600 :blink: Nic na to nie poradzisz, a co do innych kart to chyba wszystko pieknie wchodzi i działa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...