Skocz do zawartości
cavarr

Freezone Xc-80 Al / Alcu / Cu

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli, że były już takie przypadki? :D Może sie zapytam inaczej czy byl ktoś komu sie udało?? Ten Galaxy jest z tego co mi sie wydaje :D na PCB wersji GT, ale to pewnie problem z całą rodziną 6600 jest?

 

Tak sie zastanawiam Pentaka nie sprzedać na allegro...Istnieje coś zamiast tego pentagrama z podobną wydajnością i ceną(z tym pewnie będzie ciężko :/)?

Edytowane przez Szala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

Czyli, że były już takie przypadki?

były przypadki dotyczące kłopotliwego montazu na 6600 tzn. któryś z użytkowników forum miał problem

 

p.s hej a nie sprzedałbys mi tego Pentaka?

Edytowane przez fredus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ma takie coś, jak brat wróci jutro od girl to wezme cyfrówką walne zdjęcie , ale jeszcze nie wiem co zrobić z tym pentagramem, może oddać na gwarancje? :D ... A jak z alternatywą ?

 

A może ktoś zainteresowany Radkiem X300 :D? Zastanawiam sie nad wrzuceniem na niego pentagrama, on ma całkiem inny rozstaw "wkrętów" wookół rdzenia.

Edytowane przez Szala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szala

 

Masz oczy? tylko na 6600(GT) PCI-Ex

 

choć jak bym dorwał foto zada tego AC i wiedział jaki ma rozstaw otwory na kołki to może coś by wyszło... nie, HSI utrudnia życie

 

mam foto zadka tego AC, za ch...ińskiego boga nie włozysz na 6600(GT) AGP

http://www.cooling.pl/product_info.php?cPa...products_id=785

Edytowane przez Bobslej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastosowanie: GeForce 6200, 6600, 6600 GT

To po pierwsze!!

 

A tak wogóle to galaxy ma pcb GT i ja mam PCI-E, jakbyś nie wiedział... Nie martw sie umiem czytać ;)

 

A masz jakieś porównanie tego Silencera do Zalmana/Pentagrama? Bo znalazłem ale do wersji NV5 na 6800...i tam wypada lepiej Silencer :D

Edytowane przez Szala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym czy pentagram jest dobry, w tej chwili bym przemyślał :D

 

Ten test już czytałem ;) nie wiem nie moge nigdzie znaleźć testu :/...tak coś czuje jednak że kupie tego Silencera, albo Zalmana :P

 

Może sie jeszcze podpytam w temacie o 6600 :)

Edytowane przez Szala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szala - tez mam tą karte, montowałem pentaka tyle ze AL, po 2 godzinnych bojach, wkurzyłem sie, nie zakładałem wcale tego backplate tylko zamonotowałem na sruby i jest wypas, temperaturka w idle 32c, w stress na 580mhz rdzen - 55c, a z tym backplatem to jakas lipa, chyba z zelbetonu go robili bo nie idzie zamontowac tego, no chyba ze chce sie ukruszyc rdzen... ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja w sobote zamontowałem sobie na radeona 9600 pro suszarke xc-80 al i jestem zadowolony. czytam odpowiedzi i wiele osób uszkodziło rdzeń, wystarczyło przykręcic prosto :P. mi zlozenie do kupy zajelo max 3 min, jednak dobrze zapewnic sobie dodatkowa pare rak. pomimo tego że to tylko al na rdzeniu poszlo mi 15 mhz wiecej niz na standardowym, poza tym taktowanie pamieci poszlo w gore o prawie 20 mhz :blink:. tempearturka spadla o ok 6 stopni w spoczynku, a w stresie o 10 (radiator praktycznie caly czas zimny) :) do tego nie wiem w jaki sposob ale procek mi sie tak nie grzeje (roznica kilku stopni), poza tym jest duzo ciszej i niebieska dioda skłoniła mnie do zainstalowanie dodatkowego podswietlanego wentyla w kompie :) (mial byc bez diody :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurczę, mój pentagram zaczyna terkotać przez jakieś 2min po właczeniu "zimnego" kompa rano, gdy pochodzi tą chwilkę jest tak samo cichy jak był...co zrobić? gwarancja czy dać sobie z tym spokój?

hehe to identycznie jak wiatrak w moim starym codegenie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja - apropos terkotania - w ogole wylaczylem wentyla w pentagramie. Gf3Ti nie grzeje sie az tak bardzo.

 

Terkotanie niestety jest - szkoda. Nie bawie sie w gwarancje, ale jak bede zmienial karte czy cos, wtedy sie pobujam z serwisem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja - apropos terkotania - w ogole wylaczylem wentyla w pentagramie. Gf3Ti nie grzeje sie az tak bardzo.

 

Terkotanie niestety jest - szkoda. Nie bawie sie w gwarancje, ale jak bede zmienial karte czy cos, wtedy sie pobujam z serwisem...

 

Na moim GF też mogę wyłączyć w idle wentylator zupełnie, gpu ma wtedy 50c wiec nie ma problemu ale gorzej jak zapomne i włacze jakas aplikacje 3d :P A jak narazie terkocze tylko przy starcie wiec to ignoruje, bo nie chce oddawać na gwarancje, i potem znów zakładać tego kloca na gpu bo montaz jest tragiczny :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zamotowalem juz pentka na x800gto Istalacja bezproblemowa Trwala jakies 10 minut bo rece mi sie telepaly Temp spradly znaczaco idle 50 32 a stres z 75-21 czyli o jakies 20 stopni :D Wiec polecam tego pentka dodam ze jest to wersja Cu Zobaczmy co bedzie sie dalo dalej ?? Wydaje mi sie ze to nie bylo stracone 89zl :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...