Skocz do zawartości
cavarr

Freezone Xc-80 Al / Alcu / Cu

Rekomendowane odpowiedzi

a sproboj jakies wichry podlaczyc zeby wialy na karte na 12v tak dla testu... moze ona sie przegrzewa jednak?

$kubi wszystko jest zimniutkie,buda otwarta co ciekawe wlasnie zainstalowalem COD 2 i tam ani sladu bledow-dziwne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Pentagrama XC-80AlCu do mojego MSI GeForce 6600GT i mam nielada ból głowy :cry: . Z tego, co wyczytałem dziś na IN4.pl instalacja tego chłodzenia nie należy do najłatwiejszych, a 6600GT nie ma shima wokół rdzenia :/ W przeszłości "udało mi się" ukruszyć Athlona XP podczas, którejś kolejnej zmiany chłodzenia i nie mam ochoty powtarzać takiej wpadki. Czy może mi ktoś poradzić, jak zabrać się do zmiany oryginalnego chłodzenia na tego Pentagrama, ewentualnie podać linka do jakieś instrukcji obrazkowej (nie tej oryginalnej oczywiście :P )?? Dzięki za wszelką pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam swojego Pentka od lipca i narazie wszystko jest jak najbardziej ok. Radiatorki sie trzymaja na pamiatkach, wentyl nie terkocze. Wszystko w jak najlepszym porzadku. Inna sprawa ze niemal od poczatku jade na max obrotach (ale i tak jest cichsze od orginalnego chlodzonka r9800pro). Poprostu musze "zagluszyc" niemile dzwieki dla ucha (o wysokiej czestotliwosci - pisk) jakie wydaje moj twardziel ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Pentagrama XC-80AlCu do mojego MSI GeForce 6600GT i mam nielada ból głowy :cry: . Z tego, co wyczytałem dziś na IN4.pl instalacja tego chłodzenia nie należy do najłatwiejszych, a 6600GT nie ma shima wokół rdzenia :/ W przeszłości "udało mi się" ukruszyć Athlona XP podczas, którejś kolejnej zmiany chłodzenia i nie mam ochoty powtarzać takiej wpadki. Czy może mi ktoś poradzić, jak zabrać się do zmiany oryginalnego chłodzenia na tego Pentagrama, ewentualnie podać linka do jakieś instrukcji obrazkowej (nie tej oryginalnej oczywiście :P )?? Dzięki za wszelką pomoc.

a ja już 2 razy nakładałem to chłodzeniei bez zadnych problemów. po prostu zapewnij sobie kogos do pomocy, zeby równo utrzymywał karte i wszytko bedzie ok :)

 

btw. przy zmianie pasty na titan silver zauważyłem że sa drobne (głębokość minimalna) ryski na spodzie radiatora. opłaca sie je szlifować?? i czym najlepiej mam mozliwośc skorzystania z pomocy grawera :)

Edytowane przez przemekbydgoszcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

montaż rzeczywiście jest troche uciążliwy, w celu ułatwienia montażu przyklejiłem śrubki do coolera taśmą bezbarwną, gdy śrubki są ładnie nieruchome montaż to już tylko formalność,potem tylko zdjąć taśme i odpwiednio dokręcić cooler i wszystko gra aż miło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

posiadam grafikę MSI GeForce Ti4200 i zepsuło mi się chłodzenie. (teraz temperatura to min.50 w stanie spoczynku, a odgłosy, które dochodzą z budy to po prostu horror) Chciałbym z tego powodu zakupić jakieś nowe chłodzenie w miare tanie i przede wszystkim ciche. Zauważyłem następujące coolery: Pentagram Freezone XC-80 AlCu (69zł) i Pentagram Freezone XC-80 Al (49zł). Jednak AlCu ma w zestawie odrazu dołączone radiatorki, z kolei Al jest o 20 zł tańszy. Jednak gdybym kupił Al musiałbym dokupić radiatorki, powiedzmy SilentiumPC BGA RAM Booster Plus w cenie 19zł co daje w sumie 68zł. Dodać do tego dobrą i tanią :) paste termoprzewodzącą powiedzmy 20 zł daje w sumie 88/89zł.

 

I teraz pytania:

Który zestaw bardziej opłaca się wybrać, który by lepiej chłodził?

Jaką pastę termoprzewodzącą wybrać?

Może jakieś inne sugestie i pomysły na tanie wychłodzenie i wyciszenie MSI GeForce Ti4200?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup lepiej za 90 zł wersje Cu! Możesz tego pentka przełożyć na każdą kartę na rynku i schłodzi ci na min obrotach kartę :-) A dla twojej karty to spokojnie starczy ci ta pasta dołożona w zestawie, ale jak chcesz to po jakimś czasie możesz zmienić na Arctic ceramique lub arctic silver 5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale o to mi właśnie chodzi, że Al nie wychodzi taniej, gdyż jak dokupie radiatorki, to mi wyjdzie tyle samo, bo w AlCu radiatorki są w zestawie.

Czyli cena Al(49zł)+radiatorki(19zł)=AlCu(w zestawie radiatorki)(69zł)

Więc teoretycznie zakup Pentagrama Freezone XC-80 Al jest po prostu nieopłacalny!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz ja zwracam się z pytaniem, mam radka 9600pro od gigbajta, mam też własnoręcznie dopiłlowane radiatory Spire'a (te niebieskie z komputronika) i pytanie: jakie chłodzenie? Czy kupić AlCu i sprzedać radiatorki na allegro (pyt. za ile? ;)) czy Al lub nawet Cu, żeby na przyszłość było :) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz $ bierz Cu napewno przyszłościowe rozwiązanie, z drugiej strony na 9600 pro, Al starcza spokojnie, w dodatku masz radiatorki wiec nie ma problemu z chlodzeniem pamięci, ale wybór należy do Ciebie, AlCu nie brałbym wcale, jak dla mnie takie to nie wiadomo co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AlCu nie brałbym wcale, jak dla mnie takie to nie wiadomo co

Może dla ciebie... dla mnie jest lepsze od Al i gorsze od Cu :lol2:

 

HomerSimpson jak masz już radiatorki to proponowal bym wersję Al ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, mam pytanko- pasta termoprzewodząca.

Chce zmienić tą standardową pentagrama(biała kupa) na AC MX1. I przy okazji chce wyszlifować podstawe pentagramka. Opłaca sie robota :wink:?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Uszatek

A waszym zdaniem do 9800 PRO z zamontowanymi wcześniej radiatorkami na RAMach będzie wystarczał sam Al? Czy na samym Al bedzie można trochę popodkręcać? Czy mże lepiej zamontować ARCTIC COOLING VGA Silencer http://allegro.pl/show_item.php?item=84314895 ??? Czytałem że są niebezpieczne ale Rev. 3. Co wg Was lepiej ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span>???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy taki Pentagramek nie będzie o nic zawadzał na moim 9800 pro? Karta wygląda dokładnie tak: http://img143.imageshack.us/my.php?image=dscn42150as.jpg z tym że teraz ma dodatkowo czerwone radiatorki pentagrama na pamięcaich ram :)

Nie bedzie o nic zawadzal. Pentagramy pasuja idealnie na 9800PRO, wiem bo sam mam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A waszym zdaniem do 9800 PRO z zamontowanymi wcześniej radiatorkami na RAMach będzie wystarczał sam Al?

pentagramik pięknie wieje na pamiątki, dopiero teraz radiatorki staną się pełnosprawne.u mnie na boxowym chłodzeniu, po kilku godzinach grania, można było zostawić skóre z palca na radiatorkach, takie były gorące. teraz są delkatnie letnie, chłodne aż miło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem następujące coolery: Pentagram Freezone XC-80 AlCu (69zł) i Pentagram Freezone XC-80 Al (49zł). Jednak AlCu ma w zestawie odrazu dołączone radiatorki, z kolei Al jest o 20 zł tańszy. Jednak gdybym kupił Al musiałbym dokupić radiatorki, powiedzmy SilentiumPC BGA RAM Booster Plus w cenie 19zł co daje w sumie 68zł. Dodać do tego dobrą i tanią :) paste termoprzewodzącą powiedzmy 20 zł daje w sumie 88/89zł.

 

I teraz pytania:

Który zestaw bardziej opłaca się wybrać, który by lepiej chłodził?

Jaką pastę termoprzewodzącą wybrać?

Może jakieś inne sugestie i pomysły na tanie wychłodzenie i wyciszenie MSI GeForce Ti4200?

chyba musze deczko wyprostowac Twoja wypowiedz:

 

po pierwsze radiatorki dolaczone do pentagrama to chlodzenie na kostki BGA - kwadratowe (nie dam glowy ale na 99% tak jest) a na 4200 zapewne masz TSOP czyli prostokatne, nie przydadza CI sie, a co za tym idzie na te radiatorki za 19 zloty raczej nie masz co patrzec, tylko lepiej kup sobie spire'a za 8 zl i bedziesz mial spokoj, albo poszukaj gdzies normalnych radiatorków, wymontuj z radia :P ja bede montowal z dyrona :) . Jesli znajdziesz kupca na radiatorki z pentagrama albo chcesz je bo kiedys Ci sie przydadza to bierz alcu. ja mam na r9600 al i nie nazekam, ani na glosnosc ani na odprowadzanie ciepla. A co do pasty to spokojnie mozesz zamontowac na dolaczonej do zestawu silikonowce, wg mnie przy tej karcie nie bedzie praktycznie zadnej roznicy. A co do innych sugesti to chyba nikt nic innego Ci nie poleci ;)

 

 

i kupiłem, Al :-) jutro będzie, zobaczymu czy coś jeszcze da wyciągnąć sie z mojego radka, a tak ot to już powoli mysle o wymianie... ale to za jakis czas :]

Homer bedziesz musial pozbyc sie radiatorkow :/ bo zapinka nachodzi na jedna z kosci pamieci, nie wiem jak u Ciebie ale u mnie w zaden sposob sie nie miescila, poza tym radiator pentagrama za slabo idzie do gory i nie ma szans zeby Ci sie zmiescil pod radiatorkami na pamieciach, aktulanie mam zdemontowane wszystkie. Jednak znalazlem rozwiazanie :) kolega zrobi mi identyczna zapinke tyle ze krotsza (nie chcialem niszczyc oryginalnej) a na pamieci (od storny zapinki) przyklejam (czekam na tasme tarmoprzew.) radiator od durona :D przeciety na pol, od strony rdzenia chlodzenie pamieci jest praktycznie niepotrzebne B) bo wentyl dobrze wieje B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pentagramik spox urządzenie jednak niektorzy mu zarzucaja iz wiatrak sie psuje... no tak samemu mi się popsuł tzn zaczal glosno chodzic, jednak wyslalem go na gwarancje i przyszedl mi pentagramik z wymienionym coolerkiem i jest wszszystko jak nowe...

bardzo dobry kontakt i gwarancja firmy MMV...

 

p.s sory za ten jezyk ale jestem gotowy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

$kubi

 

lozyska pentagram ma fatalne

ale zrobilem taki experyment z pent od kumpla pozyczylem ta blaszke i dalem do mego zalmana i temperatura spadla o 5stopni i jeszcze widze ze pcb sie tak nie krzywi

ciekawe czy da sie kupic ta blache gdzies bo musze ja kumplowi oddac

Edytowane przez Umbrella

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze mój pentagram tez terkocze, ale chłodzi dobrze to nie wymieniam narazie bo mi sie nie chce znow go montowac spowrotem(udręka!!)..a blachy z tylu karty wogole nie dalem, i pcb jest troche wygiete...;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...