Skocz do zawartości
cavarr

Freezone Xc-80 Al / Alcu / Cu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość maciekkk

ludzie przeicież za 55zł macie zalmana alcu co pewnie taką xc70 zjada na dzien dobry 2019981[/snapback]

Już było o tym sklepie na forum ;) Cena jest nieprawdziwa :(
jaki haczyk?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam nowego pentagrama juz od ponad tygodnia i podoba mi sie... moja grafa nie posiada czujnika tempemperatur wiec wam nie powiem o ile spadla :] ale wiem, ze lepiej mi sie grafa kreci i to nawet o duzo :P

 

na max obrotach jest slyszalny, a na 5V jest cichutki... montowanie go teraz jest takie same jak w zalmanach

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Solitarius

Pentagram XC70 AL

 

+

 

montaż

wyposażenie

waga

głośność

 

-

 

wydajność

 

Niestety na 6600gt temp są jak na boxie, 50C idle... na małych obrotach, mi to odpowiada bo ma być cicho, ale wydajnością cooler nie powala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Solitarius

Na rdzeń poszła Arctic Ceramique... mam już kolekcje kiepskich silikonów, z czego ten od Thermaltake jest zaskakująco w porządku... temp może 1-2C spadły w stosunku do Ceramique, no ale czas stygnięcia o wiele się polepszył !

Edytowane przez Solitarius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwne te temperatury

 

moze nie dokreciles na maxa?

 

 

u mnie na MSI 66GT wydajnosc chlodzenia jest ok ale cholernie szumi szczegolnie slychac to w nocy jak cos sie sciaga

 

i idle mam ok 33-35 stress 48-52 wg. hardware monitor w riva tuner

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Solitarius

50C idle 70C load... to jest XC70, dokręcić na chama się nie da. Poza tym to AL, myśle że temp normalne...

 

Dołączona grafika

 

 

poza tym ja mam wentyl prawie na maksa skręcony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

50C idle 70C load... to jest XC70, dokręcić na chama się nie da. Poza tym to AL, myśle że temp normalne...

 

 

 

poza tym ja mam wentyl prawie na maksa skręcony

A ja myślę ze temp nie normalne, 53c mam na 575Mhz taktowanym rdzeniu 6600GT. Na wersji XC80AL, moze pentagram opiera sie na radiatorze od pamięci albo kondensatorze?

Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Solitarius

70 to nie 80... 70 nie można mocno dokręcić... system montażu taki jak w zalmanie, więc myślę że jest ok... po prostu za słaby docisk, słabe obroty... a temp znowu nie są takie złe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem wczoraj pentagrama XC70al szału nie robi, ale na standardowym radiatorze po chwili grania miałem 80 stopni, teraz na 591&1,27 grafika ma 64 stopnie w stresie. Dodatkowo oc rdzenia wzrosło o 15mhz:D. Wentylator jest naprawdę cichy nie mogę narzekać na niego, moja grafika ma regulacje programowa obrotów i do 80% obrotów wiatrak jest niesłyszalny, ja ustawiłem 70%.

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No panowie nie jest tak wesoło z tym XC-70 AL+.Mam go od wczoraj i same problemy.Narazie leży sobie w pudełku ,a to dlatego że nie da rady go zamontować do R9600Pro.Mam w domu dwie takie karty szafirka i GB.W GB wszystko jest oki przy samym zakładaniu ale jaki zonk przy wsadzaniu do płyty .Karta a właściwie XC opiera się o sąsiednie PCI tak że nieda rady karty docisnąć.Co do szafirka jest jest jeszcze ciekawiej,przy montażu na karte zawadzaja kondensatory, co akurat dało się załatwić rozchyleniem finów.Niestety przy próbie wsadzenia do płyty ten sam problem , co prawda troszkę mniej brakuje bo szafirek ma o 3 mm wyżej rdzeń ale o dociśnięciu nie ma mowy.Jak tak patrzę na wasze zdjęcia mam wrażenie że tam tak samo cos ciasnawo jest i może dlatego czasami macie lekko zastanawiające temperatury.Będę z tym walczył w najprostrzy spsób tzn.pilnikiem .Aha moje ołyty to GB GA-7N400 i MSI K8N Neo FSR.Jednym słowem właściciele R9600Pro UWAGA.

 

 

Sprawę załatwił pilnik i wprawna ręka, ale niesmak pozostał.

Edytowane przez sivy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktoś z Was montował PENTAGRAMa FREEZONE XC-80 Cu na Sapphire Ati Radeonka 9550 128/128 ??

Nie będzie zawadzał o kondensatory ??? Zaraz idę do sklepu po tego coolerka i che miec 100% pewność.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

Poco ci Cu do tej karty?? Przecierz ona prawie wogóle ciepła nie wydziela, AlCu to absolutne maksimum, chyba że myślisz o przyszłości, i będziesz chciał to chłodzenie wykorzystać w nowej karcie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

Skoro 9550 jest na liście kompatybilnych kart to pentak musi pasować :D

Edytowane przez fredus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki.

Mam okazję kupić Zalmana VF700 Cu za 85zł [nówka].

Co bardziej opłaca się brać ?? Zalmana VF700 Cu czy Pentagrama XC-Cu.

Wziąbym Zalmana ale nie mam 100% pewności, że wejdzie na Szafira 9550.

Więc pytanie do Was droczy forumowicze.

Opłaca się brać Zalmana i jeśli tak, to czy wejdzie ??

pozdrawiam

Edytowane przez piotralek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie krotka piłka:

Kupiłem Radeona X700@Pro IceQ - i teraz pytanko:

 

Czy Pentagram bedzie cichszy od Silencera ktory jest fabrycznie instalowany na Radeon'ie X700 ? Powiem ze ten troszke skrobie - nie ze jest głosny - ale to nie jest to czego oczekuje :lol:

 

Oczywisice jestem zainteresowany wersja X-80 AL. Inna nie wchodzi w gre.

Edytowane przez Ecuadoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...