Skocz do zawartości
cavarr

Freezone Xc-80 Al / Alcu / Cu

Rekomendowane odpowiedzi

Słyszalem ze vga silencer cos tam wali ale o co dokladnie chodzi?ja kompa czyszcze co tydzien.

1724263[/snapback]

 

Tu http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=101337 masz o tym temat.

Pozdr

P.S. Wymień to gófno....a na co to już zależy ile wolisz wydać.

Edytowane przez zayonnc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pentagram...

 

Kupiłem XC-Cu na GF 5600 (wiem, przesada, ale mysle w przyszlośc) i wypaśny on jest... tylko ciężki... i problem zawadzającego radiatorka rozwiązałem, przesuwając do o 5mm :D

Edytowane przez Bobslej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

w takim razie poszukac XC-80 w dobrej cenie.

(...)

1721439[/snapback]

No i poszukalem. XC-80 Cu. Zamowilem w czwartek w http://www.angela.pl i dzis w godzinach lekko przedpoludniowych zapukal do mnie listonosz. Chlodzenie duzo ciezsze nawet od masywnego AC VGA Silencera rev. 3. Demontaz tego drugiego to bulka z maslem, ale zalozenie XC-80 Cu rzeczywiscie nalezy do karkolomnych zadan.

 

Uzywalem oczywiscie dotychczasowej pasty - Arctic Ceramique. Radiator notorycznie slizgal sie po rdzeniu podczas ustawiania srubek. Na szczescie do pomocy zatrudnilem moja dziewczyne, ktora pomogla mi w nakreceniu nakretek.

 

Po montazu chlodzenie siedzi pewnie i zakrywa niemal caly rdzen lacznie z shimem. Radiator nie haczy o zaden element karty. Wszystko wyglada jak fabrycznie dopasowane :) Oczywiscie nakleilem tez dolaczone do zestawu radiatorki na pamieci. Zawsze to jakies chlodzenie. Lepsze takie niz zadne.

 

Efekt? Co do overclockingu, to nie zabieram sie za to, bo nie mam takiej potrzeby. Wymienilem chlodzenie glownie ze wzgledu na pierdzacy wentylator w Silencerze. Naocznym efektem zmiany na Pentagrama jest podwyzszenie temp. procesora w idle z 25 do 27C i w stresie tez o okolo 2-3 stopnie. System DES (bezposredniego wydmuchiwania) celniej pozbywal sie cieplego powietrza z okolic karty. Obecnie zadanie to spoczywa na pozostalych dwoch wentylatorach w obudowie. Wydaje mi sie jednak, ze swiadczy to tez o lepszym dzialaniu chlodzenia na karcie graficznej. Skoro chlodzenie wydziela wiecej ciepla niz poprzednie, znaczy ze wiecej owego ciepla odbiera od pamieci i rdzenia.

 

A oto fotki:

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Edytowane przez grocal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co wam się nie podoba w montażu... banał.

 

PS

chyba kupiłem felerną sztuke bo spód mam tak wypolerowany, że można się przejżec jak w lustrze...

wydajnośc- podczas grania(UT2k4@1024-768@AAx4@Anisox8) na GF 5600 i pracy@5v jak zatrzymałem wentyl i pomacałem radiator, to myślałem że zejde-zimny tzn poniżej 36*C

 

Full Fun :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w montażu jest wszystko do [gluteus maximus], jeśli chodzi o radka 9800 to bezproblemowo ale już taki gf6800 ma jadro odsłonięte (blaszka zabezpieczająca jest niższa od jadra) i o ukruszenie nie trudno a jak wiesz karta ta kosztuje ponad 1000zł., dla jednych mało ale dla mnie sporo i nie byłoby mnie stać żeby w ciagu 2 miesięcy kupić sobie nową

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sobie poradziłem z instalacją samodzielnie. Model Al.

 

Spostrzeżenia na GF FX 5200:

* przesiadłem się z Niebieskiego Zalmana który był parzący

* puszczone najciszej jest w zasadzie niesłyszalne

* puszczone najgłośniej mnie drażni

* na najcichszych jest zimne

* ładnie świeci - mój na niebiesko

* wart był tych 45 PLN - jest lepszy niz pasywny Zalman za 20zł - a dostajemy lepsze chłodzenie, FanMate + rozgdzielacze do Molexa.

 

Generalnie - fajna sprawa ;]]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę, czy można podpiąć tego Pentagrama XC-80Cu bezpośrednio do gniazdka na grafice - mam 6600GT - bez regulatora obrotów i z poziomu np biosu karty czy rivatunera obniżyć obroty na maksa? On na low ma 1350rpm ale chyba na tyle mu pozwala regulator a tu mógłbym skręcić go do 1200 albo mniej. Czy to ma sens i da się to zrobić? Nie będę ukrywał, że pasowałoby mi 1200rpm albo mniej bo te 1350rpm to trochę za dużo i u mnie w kompie ten Pentagram będzie najgłośniejszym elementem. Co o tym myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i zamontowałem Pentagrama XC-80 CU i fakt jest ciszej niż na standardowym wyjcu ale mam pewne wątpliwości co do temp. Mianowicie bez OC po podczas obciążenia temp jest ok 56 stC (po 10 minutach 3DMarka 2003), czy to aby nie za wysoko? Dodam, że pentak puszczony na 12V (wtedy nie jest już cicho).

 

Aha na standardowym coolerze było po 30 min 3DMarka 2003 51 stC...

 

Czy ktoś kto ma fireblade mógłby napisać jak u niego się ten pantagram sprawuje?

 

 

I mam też pytanie o montaż, jak mocno dokręcaliście pentagrama?

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może deczko wiecej go dokrec, chyba za słabo przylega do GPU  :D

1736657[/snapback]

 

Ale już jest mocno dokręcony, aż się ten cały stabilizator wygiął...

Hmmm może za dużo pasty dałem?

teraz niestety nie mam czasu, ale jutro rozmontuję to ustrojstwo i zobaczę jak to wygląda jeszcze raz.

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie zobacz czy nie nawaliłes za duzo pasty bo to tez jest częsta przyczyna wysokich temperatur

1737145[/snapback]

 

Zamontowałem przed chwilą jeszcze raz i fakt dałem poprzednio za dużo pasty ale teraz już założyłem porządnie i nadal lipa z temp. Po 30 min w 3DMarku2003 58stC :mur: (pentak na 12V) a na standardzie było 51st po 30min z wiatrakiem na maxa...

NC 7 stC to spora strata, mam nadzieję, że jak się pasta uleży to będzie trochę lepiej, muszę też zamontować jakiś wiatrak wyciągający powietrze z budy.

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja rada:

1) Poczekaj pare dni az pasta sie wygrzeje (jakiej uzyłes??)

2) koniecznie zamontuj jakis wiatrak wyciągający powietrze z budy (to podstawa)

3) jezeli po tych wszystkich zabiegach nic sie nie zmieni to zobacz czy spód radiatora jest dobrze wyszlifowany bo zdazały sie sztuki które miały zle wyszlifowany spód, jezeli tak jest no to znajdz sobie topic o szlifowaniu radiatorów i zrób Pentakowi lustro na spodzie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja rada:

1) Poczekaj pare dni az pasta sie wygrzeje (jakiej uzyłes??)

2) koniecznie zamontuj jakis wiatrak wyciągający powietrze z budy (to podstawa)

3) jezeli po tych wszystkich zabiegach nic sie nie zmieni to zobacz czy spód radiatora jest dobrze wyszlifowany bo zdazały sie sztuki które miały zle wyszlifowany spód, jezeli tak jest no to znajdz sobie topic o szlifowaniu radiatorów i zrób Pentakowi lustro na spodzie  :D

1738275[/snapback]

 

Ad1. Arctic ceramique

Ad2. No wiem, ale na razie nie mam kasy, poza tym mam dwa wiatraki w zasiłce, ale i tak będę musiał jakąś 120 kupić

Ad3. spód radiatora wygląda nieźle, nie sądzę aby szlif miał mu pomóc.

Aha a co do zaglądania do tematu o szlifowaniu to na szczęście nie musze bo już to robiłem, i nawet jeszcz mam papier wodny (chyba od 500 do 2000).

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

ja kupiłem XC80-Cu na 9550 :lol:

 

ale bede Vmody zakładał więc raczej sie przyda :-P

 

no i właśnie mam pytanie- jakie wymiary mają śrubki mocujące, bo w back plate dziury są mniejsze niż w samym urządzeniu i nie moge dopasować odpowiednich śrubek

 

chodzi mi o długość i średnice- no i może średnice tego czubka i nakrętki :-P

 

please

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@nuras_en

Chciałbym się tylko dowiedzieć jaki mają w stosunku do siebie poziom hałasu. Mam w kompie idealną ciszę z Pentakiem 120CU ustawionym na 5v - 1200rpm-16dB na procu, więc czy XC-80CU będzie od niego głośniejszy na 5v - 1360rpm? Bo jak tak to kupiłbym cichszą wersję AL. Kupiłbym odrazu AL ale intersuje mnie CU ze względu na lepsze chłodzenie... dlatego też moje pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainteresowałem się Freezone Xc-80CU ze względu na dobry stosunek cena/wydajność jaki prezentuje. Mam karte Leadtek 6800GT i standardowe chłodzenie mimo iż w miarę efektywne potrafi dać o sobie hałasem :( (wyciszam ExpertToolem do 20% bo wytrzymać się nie da oglądając film)

 

Mam prośbę do posiadaczy Freezone Xc-80Cu lub AlCu oraz kart 6800GT - zróbcie dla mnie pewien test

 

Potrzebne będą 2 narzędzia:

rthdribl v1.2 - demko HDR w czasie rzeczywistym

NVTempLogger v3.34 - malutki programik nvidii nie wymagający instalacji, który zapisuje temp do log i zrobi wykres w excelu :)

 

Procedura testowa:

- OC karty na 400/1100 (niekoniecznie, ale na takich ust. zegarów ja robiłem)

- odpalić NvTempLogger.exe, klikamy prawym na ikonie temperatury i wynieramy Logging --> ON

- odpalić rthdribl.exe (wystarczą defaultowe ustawienia - i tak obciążą grafe na max)

 

20 minut wystarczy na pełne wygrzanie grafy więc wyłączamy rthdribl i wstawiamy tutaj loga :) (mój w załączniku)

 

 

Na standardowym chłodzeniu Winfasta max temp. to 68st C. Jestem b.ciekaw jak wypadnie Pentagram :D

NvTempLogger.txt

Edytowane przez turzol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałem zapytać tylko - jak 'mocno' dokręcic spód ?

Bardzo ma sie patyczek wygiąć, ma byc prosty czy jak? Zapodajcie jakieś fotki ?

 

Jezeli zakladasz na radzia to raczej mozesz krecic do oporu ;) Ja takzrobilem ;)

 

Gorzej maja posiadacze gf serii 6 bo tam jak sie przedobrzy mozna zmiazdzyc gpu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...