Skocz do zawartości
cavarr

Freezone Xc-80 Al / Alcu / Cu

Rekomendowane odpowiedzi

rcube własnie zamuwiłem Pentaka xc-80 alcu i własnie tak sie zastanawiam jak mocno dokrecic spód...i jestes pewien że można dokrecic na fulla? Rdzen sie nie ukruszy? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rcube własnie zamuwiłem Pentaka xc-80 alcu i własnie tak sie zastanawiam jak mocno dokrecic spód...i jestes pewien że można dokrecic na fulla? Rdzen sie nie ukruszy? :wink:

Na Twoim radeonie się ukruszy, bo nie masz shima.

 

rcube chyba miał na myśli radeony z serii X(nie wiem czy wszystkie mają shima ale pewnie tak< zresztą to nie ma znaczenia, bo każdy sam zbaczy czy ma shima czy nie).

Pozdr

P.S. Więc uważaj, jak będziesz zakładał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy komuś kto ma XCka zaczął on terkotać albo coś??? narazie się tak tylko pytam, trza to odpukać :P

Powiem ci za kilka miesiecy- mam i ZALMANa a ostatnio kupilem Pentaka.

Zalman ma juz prawie rok i jak na razie chodzi jak nowy. Komp pracuje 24/7.

Pentak robi w podobnych warunkach.

Osobiscie w oczy rzuca sie o niebo lepsze wykonania ZALMANa a jak z jakoscia wentylka w Pentku to dam znac za jakis czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim radeonie się ukruszy, bo nie masz shima.

 

rcube chyba miał na myśli radeony z serii X(nie wiem czy wszystkie mają shima ale pewnie tak< zresztą to nie ma znaczenia, bo każdy sam zbaczy czy ma shima czy nie).

Pozdr

P.S. Więc uważaj, jak będziesz zakładał.

 

Hm.. myslalem ze r9600pro ma cs'a ;) Choc sa rozne "blaszki". Gf6600 chyba nie ma a z tego co widzialem gf6800 ma ale chyba za niskie ;)

 

 

 

PS.

Ja mam r9800pro ;) Co do krecenia na maxa w grafach z zabezpieczonym gpu. Na maxa nie znaczy ze nie nalezy zachowac umiaru. Ale w moim przypadku zostawilem srubki mocujace w pozycji takiej ze juz nie idzie bardziej krecic chyba zebym sie wiertarka posluzyl ;) Z drugiej strony zauwazylem tez ze piora Pentagrama sa zaledwie dwa milimetry tylko nad kondziorami ;)

Acha po miesiacu uzytkowania przynajmniej u mnie gabka od stabilizatora mieknie, srubeczki sie leciutko poluzowaly i znowu dokrecilem na maksa heh ;) (choc pewnie wielu w takim stanie je by zostawila juz przy pierwszym montarzu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dostałem to cudeńko ale wersje Cu :D Montaz okropny, składałem chyba 40 minut : wszystko slizga sie na pascie, srubki trzeba dopasowac skrecic i woguyle wogule no ale jak sie wkoncu udało to potestowałem to cudenko ale nie byłem pewny czy wystarczająco dokreciłem to wszytsko wiec zapusciłem mu pod rząd wszytskie 3d marki 01,03,05 wszystko przeszedł bezproblemowo wiec chyba jest dobrze a radiator był ledwo ciepły :-P jesli chodzi o O/C to potem potestuje ale z tego ci wiem to na Pentakach wiele sie nie pokreci :wink: ale zobaczymy, jesli chodzi o cisze to na najnizszych obrotach jest niesłyszalny, na najwyzszych niestety juz troche wyje, u mnie chodzi na 1/2 obrotów i jest spoko

Pozdro

Edytowane przez fredus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim forumowiczom mam takie pytanko.Posiadam karte gainward 6600gt ultra xp vivo agp nie golden sample podkreconą rzdeń 530 a pamięci 1150 lekki overclocking założyłem właśnie w wielkich bólach pentka xc80-cu pasta arctic ceramique + radiatorek na mostek his zalmana.Temperatura na najniższych obrotach w idle jest na kreconej 57 stopni czy to dużo czy mało 1 wentyl wyciagajacy z budy80 + chieftec z 2 wentylami 420w.Prosiłbym posiadaczy 6600gt na agp o odpowiedż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Evil Martins - założyłeś temat osobny. Teraz zaśmiecasz ten wątek. Prosisz sie o %.

 

Ludzie - zacznijcie mysleć. To nie jest temat o tym 'co kupić' tylko dyskusje na temat tego konkretnegio coolera.

Jesteś zainteresowany właśnie NIM - ok - ale nie pytaj tu o inne...

 

Jeszcze raz i dostaniesz 10% i 7 dni ZPP.

Edytowane przez zavader

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt ze te śrubki uciekają ale uzywając tych gumowych podkładek jako stoper do śrubek jest łatwiej nakrecic nakretke bo śrubka nie ucieka .

I u mnie na abicie NF-8 pentek owiewa genialnie chipset jak bedzie zapotrzebowanie to wstawi fotki jak to wygląda . I w radku Sapphire 9550 nie załozycie jednego radiatorka z tego powodu ze tzw stabilizator jest nad pamiecia .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ostatnio model Al.

Montaż (z pomocą brata) szybki i bezbolesny jednak zawadzały radiatorki na pamięciach w związku z tym cooler nie zakrywa całego rdzenia. Jest mniej wiecej tak jak na rysunku(czerwone to fragment ktory nie jest zakryty) :

Dołączona grafika

 

I tu moje pytanie czy tak moze być?

Czy koniecznie musze zdjac radiator z jedenj i zakryc caly rdzeń?

Dodam jeszcze że karta to GF3. Przy zakupie zależało mi najbardziej na ciszy i cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba może tak byc, u mnie chyba tez malutki kawalątek jest nie tak bardzo docisnięty przez radiator, ale karta narazie działa bez problemów, jak komp sie nie wiesza i przechodzi wszytskie 3d marki to nie ma problemu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba może tak byc, u mnie chyba tez malutki kawalątek jest nie tak bardzo docisnięty przez radiator, ale karta narazie działa bez problemów, jak komp sie nie wiesza i przechodzi wszytskie 3d marki to nie ma problemu :D

 

Tak tylko, że Tobie zakrywa rdzeń a odkryty jest kawałek gup (ale nie rdzenia) a w GF3 gpu wygląda zupełnie inaczej, mniej więcej tak jak NF2, i wg mnie lepiej żeby cały był zakryty.

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

-Chciałem sie dowiedziec jak cichy jest PENTAGRAM FREEZONE XC-80 ALCu ,czy jest on bardzo słyszlny zależy mi na wyciszeniu no i na tym modelu .

-Czy ma ktoś go na takiej karcie jak ja Gigabyte Radeon 9550(128)4ns jak tak to mógłby ktoś coś napiać na ten temat ,czy jest zadowolony itp

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

-Chciałem sie dowiedziec jak cichy jest PENTAGRAM FREEZONE XC-80 ALCu ,czy jest on bardzo słyszlny zależy mi na wyciszeniu no i na tym modelu .

-Czy ma ktoś go na takiej karcie jak ja Gigabyte Radeon 9550(128)4ns jak tak to mógłby ktoś coś napiać na ten temat ,czy jest zadowolony itp

 

pzdr

po co ci chlodzenie za 70zl do karty za 200 :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po co ci chlodzenie za 70zl do karty za 200

Niektorzy za ciszę są w stanie wiele dać

 

Co do mojej sprawy ujmę inaczej pytanie.

Jak będzie lepiej: jeśli cooler nie bedzie w pelni zakrywał rdzenia czy jesli jeden radiatorek bedzie zdjety z pamieci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 9550 stayka maly radiator bez wentyla, wiec po co kombinowac z wentylatorem?

 

Co do tematu:

Wczoraj kupilem zestawik xc-80 CU i revolteki miedziane BGA, wczesniej mialem vga silencer 3 + niebieskie zalmany na ramie.

 

Co do zestawu, wyglada calkiem niezle, wiadomo nie jest to jakosc zalmana ale musicie przyznac ze jest tanszy, "fabryczne" radiatorki to kpina, dobra ale nie wazne :wink:

 

Pierwsza przymiarka pentagram zawadza o 2 z 4 gorych radiatorow i o kondziorek ;) po lewo od gpu ( lewy rog shima). Diax poszedl w ruch i radiatorki spilowane. Zlozylem wszystko, skrecilem ( porabany montarz ) odapalam i dziala, pierwszy radosc , dziala ;)

 

Nastepnie przyszedl czas na testy glosnosci, na high jest glosniejszy niz VGA silencer 3 na low podobny, moze ciut cichszy.

 

Teraz to co tygryzsy lubia najbardzije czyli o/c B)

 

Jak to opisac... wielka kupa, na vga silenterze dochodzilem max bez artow do 444 mhz na gpu tak na xc-80 cu dochodze także do 444mhz, dodatkowo pol kilo revoltekow miedzianych nic nie dalo jak pamieci szly do 384 na niebieskich aluminiowych zalmanach tak na miedzi tez ida do tylu :mur:

 

Jednym slowem 143zl psu w pupe,

 

 

JEZELI MASZ VGA SILENCERA 3 NIE WYMIENIAJ GO NA PENTAGRAMA, NIE MA PO CO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poza tym zawsze bedzie mogl je wrzucic na inna, nowsza, mocniejsza grafe.

dokładnie tak jak piszesz :wink:

 

heh tylko, że tak się składa, że gigabyte 9550 ma znacznie cichsze firmowe chłodzenie niż jest freezone...

Pozdr

Pozdr

to firmowe odrazu wyrzuciłem do śmieci -katastrofa :-|

 

Do 9550 stayka maly radiator bez wentyla, wiec po co kombinowac z wentylatorem?

ponieważ karta ta jak juz wiadomo bardzo dobrze sie kręci takze myśle ,że takie chlodzonko bedzie sie sprawdzało :wink:

 

p.s zobaczcie sami co mam jaki śmieszny wiatraczek jeszcze przerobiona wtyczka ,a juz nie pisze o tym jak cicho chodzi omg :mur:

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli robisz vmody to ewentualnie może Ci się to opłaci...

 

Co do zakładania na nowszą grafę, to wg mnie nie ma sensu teraz tylko po to kupować bo za kilka miesięcy albo wyjdzie coś lepszego albo będzie dużo tańsze, lepiej zrób sobie jakiś włącznik/wyłącznik do tego wiatraczka który masz i jak będziesz chciał to będziesz miał ciszę a jak będziesz potrzebował wydajności to sobie włączysz.

 

Oczywiście wybór nalezy do Ciebie, aha i trochę bez sensu zrobiłeś pozbywając się standardowego wiatraczka, bo bez vmodów + jakieś wiatraczek to spokojnie sobie radzi.

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buu widze że nie tylko ty jestes zawiedziony, kupiłem na swoją karte ( Radeon 9600 Pro) tego Pentaka XC- 80 Cu i spodziewałem sie że wycisne z rdzenia duzo wiecej. Na standartowym chłodzeniu rdzen szedł max do 450 mhz a z pentakiem no moze 455 mhz :mur: cholera szkoda myslałem że bedzie lepiej no ale trudno przynajmniej jest cichy i niezle chłodzi jak po graniu dotkne te wachlażyki to są zimne i wogule karta nie jest zbyt ciepła wiec jest niezle :D ale z O/C mogło by byc lepsze na tym chłodzonku :-P

Edytowane przez fredus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

nie rozumiem czego wy oczekujecie od 9550

przecież te karty tak mało sie grzeją , że zwykły radiatorek na GB wystarcza żeby dobić do 500MHz (450 bez nawiewu nawet)

wiec o czym ta rozmowa. XC80 są wydajne, czyli przy takim 9550 sie nie popiszą dopóki nie zrobicie porządnego Vgpu + Vddq

wasze karty po prostu kończą się na tym taktowaniu i póki nie zwiększycie im napięcia to i FC nie pomoże polecieć wyżej :lol:

widać to wyraźnie np na X800

 

BTW: spróbuj założyć AC Silencera na RV450 @550MHz :lol:

Edytowane przez majkel84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

majkel84 ja akurat opisywałem sytuacje na karcie troche bardziej sie grzejącej B)

 

EDIT :

:oops: zapomnialem napisac na co zalozylem tego pentagrama, mianowice xc-80 cu chlodzi mi szafirka 9800 XT. Tzn, to jest mutacja r360 i samsungi 2,8 czyli wersja Pro ale ma wgrany bios od XT.

Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...