Skocz do zawartości
cavarr

Freezone Xc-80 Al / Alcu / Cu

Rekomendowane odpowiedzi

No ale chyba do def. a ja jak widzisz mam troche podkrecone. ;]

1513145[/snapback]

Myślę, że i pokręciś się na nim da, przecież ten aluminiak jest bardziej wydajny od oryginalnego chłodzenia Sapphire ( i też na niebiesko świeci ;) ). RV350 na szczęście mało się grzeje. W końcu Gigabyte na pasywnym chłodzeniu da się wykręcić.

Tylko właśnie radiatory na pamiątki byłyby dobrą rzeczą, chociaż z drugiej strony, te z kompletu pewnie jakością nie grzeszą, jak i taśma do ich przyklejenia...

 

Ale... koniec o R9550, bo zaraz się posypią ostrzeżenia. I słusznie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzac po zdjeciach te radiatorki tak samo sie nadaja jak te zalmana.

Sa, bo sa, ale chyba nic nie wnosza dobrego.

To mocowanie nie jest najlepsze, jak ktos nie ma wprawnego oka i wyczucia mozne ukruszyc rdzen. Mogli by zrobic kolki po obydwu stronach tak jak jest w zalmanie 7000 i stopniowe dokrecanie regulowalo by sile nacisku a tak trzeba idealnie wkrecic 2 srobki, zeby wszystko dobrze stykalo.

Alusa sie oplaca, sam regulator obrotow na allegro najmarniej kosztuje 10-15zl wiec za wiatr wychodzi juz nieduzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypas... Jak myślicie, będzie wydajniejszy od TT Fanless? cichszy napewno nie, bo TT to pasywniak... i wymaga potężnej klimy w budzie... no i bloczek wodny na allegro można od Gagata za 36 zł (WC mam prawie gotowe-węże przyciąć)

 

Co polecacie:

-zostać przy TT :?

-qpić Anthraxa Alu :D

-qpić bloczek Cu :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie przeglądałem chłodzenia grafik no i szczerze mówiąc trochę mnie zastanawia jedna rzecz. Czy warto kupic Pentagram XC-80Cu za 95zł czy lepiej dołożyć trochę do Zalman ZM80C-HP - 109zł ? Ten drugi wydaję się być lepszy... A może jeszcze inny cooler? np Be-Quiet Polar Freezer VGA NVidia I ATI za 99zł ? Co sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam mam pasywnego, i takie super nie są... wymagają dobrego przewiewu by utrzymać niskie tempy... a taki pentagram zadowala się niekidy wentylem w zasilaczu... a mój TT fanless musi mieć minimum 2 wentyle 8x8 z tyłu lub 1 120x120... t opasywy tylko tam gdzie są dobre przewiawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie przeglądałem chłodzenia grafik no i szczerze mówiąc trochę mnie zastanawia jedna rzecz. Czy warto kupic Pentagram XC-80Cu za 95zł czy lepiej dołożyć trochę do Zalman ZM80C-HP - 109zł ? Ten drugi wydaję się być lepszy... A może jeszcze inny cooler? np Be-Quiet Polar Freezer VGA NVidia I ATI za 99zł ? Co sądzicie?

1518691[/snapback]

zalman pasywny lepszy ??? w czym? chyba jako dodatkowy grzejnik w zimę :lol:

Wracając do tematu polecam Penta ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D Ja yba zostane przy TT jako nieszczęśliwy właściciel WC

-pompka terkocze

-strach przed wylewem

 

Tempy są niezłe:41*C w stresie, ale yba zmienię na TT Sonic Twr... bezpieczniejszy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK... Zdradzę tylko, że najnowsze konstrukcje Zalmana znajdą się w starciu z Pentagramami już niebawem na naszej stronce. :D Wyniki są szokujące. ^_^

1522453[/snapback]

Wyniki sa juz znane, chyba na pierwszej stronie byl link do testow z IN4.PL .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałme na mojego radka kupic sobie wersje AL al po przeczytaniu tego artykułu mi się odechciało, kiepska wydajność i jeszcze problemy z montażem :mur:

1523580[/snapback]

No po Alu nie można było się wiele spodziewać. Ja się zastanawiam nad tym Cu ale czy będzie warto go kupić do karty za 230zł? No i druga myśl która mi na myśl przychodzi to zmiana karty więc to jest tez problem bo nie wiem jeszcze jaką kartę będe kupować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na In4 do testu pojawiłe się dodatek pokazujący, że poprzedni test był źle przeprowadzony. Po poprawce wyniki już są bardzo zbliżone do tych na pclab.pl, więc ten pentki sa na prawdę niezłe, a na pewno tak samo wydajne jak zalman, a do tego maja dużo fajnych dodatków - cena też robi swoje. A z montażem to gość chyba przegiął - jakoś na pclabie nie mieli problemów... - dwie lewe ręce miał czy co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pentagramom juz nie zaufam:(

 

jak bede bral cos do mojego 9800 to h\chyba zdecyduje sie na zalmanka AlCu

1530146[/snapback]

A co masz do Pentagramów? Coś się złego stało? Ja mialem QC-80Cu a teraz śmiga QVC100-Cu+ i jest wszystko ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego do [gluteus maximus]? przecie wiele zalezy od warunków otoczenia, może nie doczytałem ale nigdize nie bylo napisane przy jakiej temperaturze otoczenia wykonywano testy...

1526290[/snapback]

 

nie chodzilo o same temp ale o roznice temp co zreszta widac po poprawce testu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh chlodzonko mi jest potrzebne 'now' a tych pentagramow jeszcze nie ma w sklepach... wiec zastanowilem sie i jednak nie oplaca mi sie kupowac tak 'drogiego' chlodziwa na takie scierwo [9550;], dostalem vga silencerka po bardzo okazyjnej cenie i mysle, ze z palcem wystarczy do vmoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...