Skocz do zawartości
cavarr

Freezone Xc-80 Al / Alcu / Cu

Rekomendowane odpowiedzi

zmienial ktos moze wiatrak w tym pentku? nie wiem co tam dac, moj tak terekocze, ze uhm. Wczesniej mialem Fortrona to tego tak nie slyszalem teraz slysze tylko to :/...musze cos z tym dziadem zrobic ma byc silence : D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmienial ktos moze wiatrak w tym pentku? nie wiem co tam dac, moj tak terekocze, ze uhm. Wczesniej mialem Fortrona to tego tak nie slyszalem teraz slysze tylko to :/...musze cos z tym dziadem zrobic ma byc silence : D

Spróbuj rozebrać wentyl i nasmarować łożysko może pomoże :wink: Mam tego pentaka i u mnie wcale go nie słychać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w idle 40 do 42, w stresie... dokladnie nie powiem ale w okolicach 50 do 60 (musalbym dokladnie sprawdzic) - wiatraczek podpiety pod mobo i puszczony na 60% (ok 2.2k rpm) przy 100% troche glosny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to raczej srednie temp sa na tym coolerze ...

 

gdyz jesli masz 600mhz to na stock V bedzie z 1,2 moze 1,3v

ponad to trza wziac pod uwage ze rdzen jest w 0.80nm wiec i mniej sie powinien grzac ...

 

pamietam gdy mialem 6200 @ 8p 650/900 mhz ;-) - mialem na rdzeniu ok 1,68

GPU w 90nm , chlodzenie jakie zastosowalem byl PENTAGRAM ALCU80 ten do procesorow (dalo sie go zamontowac)

temp w max stresie nie przekraczala 50 stopni w idle natomiast bylo to ok 32 stopni

 

i tak zastanawiam sie czy ten XC70 CU wytrzyma powiedzmy takiego 7600 @ 900/1900 z 1,6-1,7 na rdzeniu ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba jeszcze wziac pod uwage to ze nalozylem tego gluta co dodaja w komplecie (akurat mi sie ceramik skonczyl a do sklepu mam daleko) no i temp w pokoju sa w granicach 25-27 stopni (jedno okno od poludniowego wschodu, drugie od poludniowego zachodu), do tego 2.2k rpm - najmniej jak to mozliwe u mnie bez regulatora obrotow

a poza tym gpu to nie cpu i nawet 60 stopni to nie jest duzo - dla mnie priorytetem jest cisza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam juz tego XC-70CU

 

trzeba powiedziec ze jest lepiej wykonany od XC-80

(spod radioatora, oraz uklad finow, system montazowy)

 

ale do rzeczy zrobilem i tak polerke spodu na lusterko

oraz zastosowalem as5

 

temp w idle to 43-45

Tak wiec troche wiecej niz u ciebie

 

p.s

ile masz V na rdzeniu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm

 

tak byla naklejka na samym dole ... trzeba byja ja odkleic by mozna bylo dostac sie do srodka wiatraka (rozkrecic go)

 

ale wyje**** ja ;-) a jakie ona ma znaczenie ?

Edytowane przez Strongmen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obstawiam ze ma zabezpieczac lozysko przed zanieczyszczeniami, jesli ja wyrzuciles to nie mam pomyslu. ja mam zamiar wywalic ten brzeczyk i zamontowac jakis niskoobrotowy wiatrak - powinno byc znacznie ciszej (choc narazie jeszcze nie narzekam) i wydajniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co widze jest to wetylator 60x60

 

jednak ma specialne otowry ktore umozliwiaja go domontowac (wkrecic) do radiatora

 

kupujac jakikolwiek wiatraczek 60x60 trzeba go "wycinac" z ramki, nie mowiac juz o pomysle jak przymontoac do radiatora (bo przeciez na kleju sie tego nie zrobi)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He ale odkopalem :)

Panowie mam xc-80 AlCu pracowal on u mnie na radku 9800pro, teraz kupilem sobie powercolora x1950gt i halas mnie dobija w zwiazku z tym pytanie czy moge tego pentagrama zamontowac na tym x1950? i drugie pytanko jak sprawdzic temp na grafice, w everescie i atitool nic mi nie pokazuje :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Od jakiegos czasu posiadam karte grafiki z cooler PENTAGRAM FREEZONE XC-70 Cu (kupilem z zamontowanym coolerem XC-70 Cu) a ze jestem z niego zadowolony (jest bardzo cichy) a z racji takiej ze synowi sie bardzo grzeje grafika chcialem zamontowac taki sam lecz sa tylko do kupienia nowsze wersje XC-70 Cu+ moze mi ktos powiedziec czy jest jakas roznica XC-70 Cu+ i XC-70 Cu bo z tego co widze to to samo...i czy po podlaczeniu dwoch takich samych grafik z tymi samymi coolerami w sli nie bedzie chaczyc karta o karte?

 

powiedzcie mi jeszcze czy regulator obrotow (bo gosc od ktorego kupilem karte nie mial zalozony i mowil ze nie potrzeba) jest sens zakladac? czy cooler bez tego regulatoru pracuje pelna szybkoscia 2800obr.min? czy wolniej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...