Skocz do zawartości
cavarr

Freezone Xc-80 Al / Alcu / Cu

Rekomendowane odpowiedzi

Zachwyciłem sie tymi chlodzonkami GPU Pentagrama po czytaniu info na ich temat że mają się pojawić.

Myślalem że tak samo dobre jak Pentagramy na CPU który już posiadam.

Lecz zawiodłem się po recenzji na stronie PcLab

Link:http://pclab.pl/art15529.html

 

Chyba jednak zostane przy tym co mam lub kupię Zalmana chociaż rożnica 30zł nie gra roli ale lepsze wykonanie i lepsze chłodzenie.

 

Pozdrawiam. :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie od dzisiaj wiadomo że pentagram robi produkty (w tym coolery-i to dobre!) dla ludu... jak ktoś ma $$$ do leci po zalmana, jak ma $ to po penta, a jak ktoś ma ... to nie ch poczeka aż uzbiera na penta :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zachwyciłem sie tymi chlodzonkami GPU Pentagrama po czytaniu info na ich temat że mają się pojawić.

Myślalem że tak samo dobre jak Pentagramy na CPU który już posiadam.

Lecz zawiodłem się po recenzji na stronie PcLab

Link:http://pclab.pl/art15529.html

 

Chyba jednak zostane przy tym co mam lub kupię Zalmana chociaż rożnica 30zł nie gra roli ale lepsze wykonanie i lepsze chłodzenie.

 

Pozdrawiam. :mur:

1530464[/snapback]

roznice w wydajnosci nie sa takie duze a pent jest lepiej wyposarzony. jak dla mnie zalman w tej formie nie jest wart wiecej o 30pln, bo te 30pln to 30%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lecz zawiodłem się po recenzji na stronie PcLab

Link:http://pclab.pl/art15529.html

Panowie,nie wiem czy czytaliśmy te same testy ale ja czytałem test na pclab'ie gdzie miedzany Pentagram pokonuje miedzianego Zalman'a o 0,5*C.Fakt, że jest gorzej wykonany i ciut wyższy ale jest (nieznacznie, ale zawsze) wydajniejszy od Zalman'a i jeszcze tańszy od niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc założyłem wersję miedziano-aluminiową. Jak dla mnie rewelacja za tą cenę.

Karta Gainward 6800LE odblokowana 16/6, zegary 350/850 - temperatura rdzenia nie przekracza 61 stopni. Przy fabrycznym chłodzeniu dochodziła do 80 stopni. I ta cisza - coolerek podpięty na 5V - nic nie trzeba regulować a i tak jest bardzo wydajny, nie mówąc co by było, gdyby podpiąć go na 12V. POLECAM!

Edytowane przez Thoom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nawet gdyby nie było to co? Na moim GeForce też nie ma i nie lamentuje. Montaż tego coolerka jest banalnie prosty i trzeba chyba mieć dwie lewe ręce żeby coś uszkodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak na CPUowych Pentagramach...

Choć się podczas instalacji 3 godz się woziłem, bo się odwróciła zapinka... :D

Edytowane przez Bobslej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wie ktos czy na radkach 9800pro szafirowskich jest coppershim na rdzeniu???

Bo jesli nie ma to chyba wezme zalmana alcu...

1534794[/snapback]

Jest ramka wokol rdzenia, wiec ryzyko uszkodzenia male

Sam chyba zamówie na swojego XC-80 AlCu, bo oryginalny wentylator to suszarka, a Zalmana ZM80C-HP z poprzedniej grafy sprzedam bo mnie wkurza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zamawiam sobie pentagrama miedzianego, tylko szkoda ze te radiatorki sa tak malych rozmiarów...

A tak apropos to gdzie je kupujecie bo ja chyba zamowie na cooling.pl po 95 zika.

1535162[/snapback]

89 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1535176[/snapback]

Ja wziąłem z cooling.pl, bo mieli chyba jako pierwsi :)

W prównianiu z AS4 na moim X800XL oczywiście pent wypada dużo lepiej.

 

Zeby arctic był niesłyszalny to w idle

miałęm go na 23% obrotów i temp 46-48, teraz

przy 5V mam 43.

 

W stresie miałem ponad niecałe 60C (70% went) teraz

55 przy 5V.

 

Ogólnie jestem zadowolony, szczególnie cieszy mnie tak kompletna cisza !!!!!! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wziąłem z cooling.pl, bo mieli chyba jako pierwsi :)

W prównianiu z AS4 na moim X800XL oczywiście pent wypada dużo lepiej.

 

Zeby arctic był niesłyszalny to w idle

miałęm go na 23% obrotów i temp 46-48, teraz

przy 5V mam 43.

 

W stresie miałem ponad niecałe 60C (70% went) teraz

55 przy 5V.

 

Ogólnie jestem zadowolony, szczególnie cieszy mnie tak kompletna cisza !!!!!! :D

1535415[/snapback]

te wyniki sa z x800xl po o/c jak w podpisie?

jesli tak to powiem szczerze najs temperaturki :)

 

mam nadzieje ze alcu styknie na mojego radka, z tym ze bedzie trzeba sprawdzac metoda dotykowa (czujnika brak)

 

te diody mocno przygasaja na 5v? :D

Edytowane przez madek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thoom => spore miales te temp. na moim winfascie 6800 odblokowanym na 16/6 po oc do 400/850 w stres mialem max 55st na fabrycznym chlodzeniu w trybie nieslyszalnym, bo nigdy mi sie cooler na drugi bieg nie wlaczyl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thoom => spore miales te temp. na moim winfascie 6800 odblokowanym na 16/6 po oc do 400/850 w stres mialem max 55st na fabrycznym chlodzeniu w trybie nieslyszalnym, bo nigdy mi sie cooler na drugi bieg nie wlaczyl.

1535700[/snapback]

Pomiary sprawdzałem na różnych sterownikach i róznymi programami - wyniki są powtarzalne - na coolerku Gainwarda w stresie temp dochodziła do 80 stopni - niestety Gainward w tym wypadku coolerkiem się nie popisał - mały kawałek metalu z głosnym wiatraczkiem na full obrotach. Gainward potrafi zrobić dobry i wydajny coolerek, ale nie w tym wypadku (6800LE).

 

Mała uwaga dla wszystkich. Jeśli ktoś mierzy temperatury rdzenia graficznego SpeedFanem - to ten program w takim wypadku zawsze zaniża temp o 10 stopni w stosunku do tego co pokazuje sterownik Nvidii lub Riva Tuner (sprawdzane na kilku kompach).

 

I tak jak wcześniej napisalem - za tą kaskę Pentagram wymiata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak widac winfast ma przeswietne chlodzenie w serii 6800, 600g miedzi robi swoje :) a pentka alusa sobie sprawie na moje 9550.

1536584[/snapback]

Fakt - 600 gram miedzi na pewno pomaga.

 

Niemiec - jeszcze jedno pytanko - na jakim sprzecie są te wyniki w 3dmarkach?

Edytowane przez Thoom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj stalem sie szczesliwym posiadaczem tego oto cuda

PENTAGRAM FreeZone XC-80 Cu

wszystko ladnie slicznie i solidnie (jak zawsze PENTAGRAM)

ale strasznie ciezko sie to mocuje, gdyby mi kolega nie pomagal twalo by to pare razy dluzej.

 

i tak:

na Leadtek Winfast 128/128 300/550@530/700 (lajtowy oc) mam temperature 43-45`C a 49 w stresie a na defautlowym chlodzeniu mialem na dzien dobry 58`C a w stresie mialem cos kolo 60-65`C wszystko ladnie cichutko pracuje, ladnie swieci jestem zadowolony, cena tez wporzodku 76.50 bezposrednio od pentagram.pl po zalogowaniu sie (login i pass moge dac na PM) no ale strasznie ciezko sie to montuje. i musialem zdjac 1 radiator z pamieci bo mocowanie by nie pasowalo...

 

Gorąco POLECAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mój cały z miedzi siedzi na 9800 Pro, a najlepsze to to, że zapomniałem zainstalować stabilizator;/ ale działa nieźle - 15 mhz lepiej niż na standardowym chłodzeniu, więc nieźle no i cziszej a radiator chłodny.

Obawiam się tylko o ten stabilizator ale nie chce mi sie znów karty wyciagać;/, może cos sie stac??

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HMURNIAK:

o ktore Ci stabilizatory chodzi ? te male gumowe kuleczka ? mi sie wydaje ze one sa po to zeby srubka nie klepotala sie o blaszke, tez tego zapomnialem zalozyc :(

 

Niemiec:

po zalogowaniu sie na stronie ceny wygladaja tak:

 

PENTAGRAM FREEZONE XC-80 Al

49 z VAT (40,16 netto) - sugerowana cena detaliczna

35,00 netto - cena dealerska

 

PENTAGRAM FREEZONE XC-80 AlCu

72 z VAT (59,02 netto) - sugerowana cena detaliczna

51,50 netto - cena dealerska

 

PENTAGRAM FREEZONE XC-80 Cu

95 z VAT (77,87 netto) - sugerowana cena detaliczna

67,90 netto - cena dealerska

 

do cen dealerskich trzeba doliczyc VAT wiec za XC-80Cu wychodzi jakies 76 zl.

przesylka kosztuje 15 zl i nie ma znaczenia ile bierzesz za 1 czy 10 radiatorow tyle samo 15zl.

 

czas oczekiwania 1 dzien przywozi firma kurierska GLS.

tylko nie wiem czy mozna prywatnie to zamawiac czy trzeba brac fakture na firme ale oplaca sie.

 

JAK KTOS MA JUZ KTORYS Z TYCH RADIATOROW TO PISZCIE JAKA TEMP MIELISCIE NA DEFAUTOWYM CHŁODZENIU A ILE NA NOWYM PENTAGRAMIE :]

Edytowane przez JedrzeJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...