Skocz do zawartości
cavarr

Freezone Xc-80 Al / Alcu / Cu

Rekomendowane odpowiedzi

Moja karta tak wyje (ta co w opisie), ze mam dosc! Zbieralem na Polar Freezer'a (BeQuiet) -pasywne by mocno wyciszylo, reszte podzespolow mam cichych... ale ponad 100zl ciezko mi wygospodarowac, szczegolnie ze potrzebuje tez jakiejs dobrej drukarki i karty TV ;). Dlatego mysle, ze zamiast tego Polar Freezera bym wzial XC-80, tylko zalozenie: musi pracowac na 5V (przynajmniej podczas nie-grania, czyli net itp. szczegolnie w nocy), dlatego wypadalo by zeby to bylo XC-80 Cu, ale tanszy jest AlCu, tylko nie wiem czy bedzie dobrze chlodzil na 5V.... zawsze to duzo mniej miedzi... Co myslicie? Starczy AlCu na 5V, czy trza Cu? 9600 Pro Ultra ma rdzen fabrycznie taktowany jak tak XT...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie w związku z montażem na G6800 ! Wyczyściłem wacikiem na patyczku ( Kontaktem ) rdzeń i pamięci. Czy dużo trzeba nakładać pasty srebrnej na GPU ?? Czy coś się stanie jeżeli troche wyleci za GPU ??

1584580[/snapback]

Tu masz dokladny i wystarczajacy opis:

http://forum.cooling.pl/viewtopic.php?t=229

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja karta tak wyje (ta co w opisie), ze mam dosc! Zbieralem na Polar Freezer'a (BeQuiet) -pasywne by mocno wyciszylo, reszte podzespolow mam cichych... ale ponad 100zl ciezko mi wygospodarowac, szczegolnie ze potrzebuje tez jakiejs dobrej drukarki i karty TV ;). Dlatego mysle, ze zamiast tego Polar Freezera bym wzial XC-80, tylko zalozenie: musi pracowac na 5V (przynajmniej podczas nie-grania, czyli net itp. szczegolnie w nocy), dlatego wypadalo by zeby to bylo XC-80 Cu, ale tanszy jest AlCu, tylko nie wiem czy bedzie dobrze chlodzil na 5V.... zawsze to duzo mniej miedzi... Co myslicie? Starczy AlCu na 5V, czy trza Cu? 9600 Pro Ultra ma rdzen fabrycznie taktowany jak tak XT...

1584524[/snapback]

Mam wersję Al-Cu, karta 6800LE w pełni odblokowana, taktowanie 400/900, temperatura w stresie nie przekracza 72 stopni, wentyl ustawiony na stałe na 5V - masz odpowiedź - na twoją kartę nawet wersja Al puszczona na 5V wystraczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanie. Rozebrałem mojego Gainwarda 6800, i na pamięciach jest chyba taśma termoprzewodząca (wyglada jak naklejki białe ;)) Czym to można usunąć z pamięci ?? Proszę o pomoc ... alkohol izopropylowy raczej nie wystarczy :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet na standardowym chlodzeniu odblokowalem wszystkie potoki, czyli mam teraz 16 i wszystkie vertexy. Na standardowym bylem zmuszony ustawi taktowanie na 380/800 bo karta sie za mocno grzala a i tak po paru godzinach grania bylo powyzej 70* w zamknieyej obudowie. Przy otwartej karta juz sie tak nie grzala wiec podkrecilem na 400/880. Niedawno zmienilem chlodzenie ze wzgledu na halas standardowego chlodzenia i na temperature. Mam teraz Pentagrama Freezone XC-80 Cu i jestem zadowolony, przy zamknietej budzie w idle mam 50* ale to dlatego ze mam tylko wywiewajacy wentyl z tylu budy i od zasilacza, mosialbym zamontowac z przodu budy wtedy temp. spadlaby a w stresie mam ok.60 i to na wyzszych taktowaniach!! :) Na najnizszych obrotach chlodzenie jest nieslyszalne a na najwyzszych slychac lekki szum ktory zupelnie nie przeszkadza.

P.S a Twoja karte do ilu podkreciles??

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Gainward mimo że Golden Sample, jakoś niechętnie podchodzi do tematu OC. Potoki są chyba uszkodzone, ponieważ są zielone kropki w 3D Marku w 3-cim teście. Nie wiem czy po zmianie nie uda się czasem ich odblokować ;) Oby !

 

Karta maksymalnie na standardowym chłodzeniu 385/880. Zamówiłem już sobie Zalmana na grafe (miedzianego) i zobaczymy, może uda się coś więcej powalczyć.

 

Wogóle powiedz mi jak rozsmarowałeś srebrną paste na GPU ? Czy na całym rdzeniu ? Wyciekała ci pasta poza GPU ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zdecydowalem sie na Pentagrama, tanszy a na dodatek w testach byl troche lepszy, no i ma poswietlany wentylator :). Musisz dokladnie oczyscic GPU ze starej pasty pozniej dac na srodku rdzenia paste wielkosci ziarenka ryzu, i przycisnac do niego cooler. Ja jeszcze odkleilem go zeby sprawdzic czy pasta sie rozprowadzila, jak bylo za malo dalem jeszcze troche pasty, i to wszystko, nic nie wyciekalo poza rdzen, a jak wycieknie to wystarczy to zetrzec jakims wacikiem z spirytusem(ja uzylem denaturatu) nawinietym na patyczek.

 

Po zmianie chlodzenia myslalem ze pojdzie jeszcze wiecej ja podkrecic, ale niestety nie, jedyne co to spadla temperatura o przeszlo 10* no i halas jest mniejszy :D

Pozdr.

Edytowane przez Patryk555

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Zalmana VF700Cu niedawno listonosz przyniósł. Zamontowałem. Ale mam obawy co do tych radiatorków małych niebieskich na pamięci. Czy One się nie odkleją jak pamieci karty będą rozgrzane ??przycisnołem je troche przy montażu, ale wystarczy chyba pociągnąć żeby takowy radiatorek odpadł. Oczywiście pamieci przed montażem czyszczone alkoholem izopropylowym(czystym).

 

Co o tym myślicie ??

 

Temperatura GPU 41 to duzo czy mało ??

Edytowane przez humax5400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prędzej czy później odpadną (jeśli są przyklejone na taśmę). Dlatego co jakiś czas sprawdzaj, czy są tam gdzie powinny, czy już leżą na dnie budy. U mnnie średnio wytrzymywały 3-6 miesięcy na taśmie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec kupilem alcu :mrgreen:

 

Na minimalnych obrotach jest nieslyszalny, na max obrotach slychac go ale raczej ciszej niz swieze i nowe defaultowe chlodzonko r9800pro :)

 

Zakladanie tego cuda w teorii jest proste a w pratkyce to raczej bez 2 osob sie nie obejdzie chyba ze ma sie w domu imadlo lub wielki talent w dloniach. Poprostu za wiele elementow do trzymania naraz, samemu i to latwo mozna sobie poradzic jesli sie pominie stabilizator (ktory tez jest jakby glownym utrudniem w skladaniu samemu tego calego zestawu).

 

 

Mile zaskoczenie ze strony Power Color. Mialem r360 na pokladzie, naprawde niezle wypolerowany cooler od spodu (na lustro wrecz) i srebna pasta na gpu staranie rozsmarowana :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

humax5400- i jak, udalo sie Tobie ja mocniej odkrecic???odblokowales potoki? temp. 41* to malo, masz zamknieta bude?? Widzialem na zdjeciach w necie ze przy zalmanie trzeba przycinac radiatorki bo sie nie mieszcza :/, przy moim Pentagramie nie bylo takich problemow, wszystko pasuje idealnie, tez mam takie male radiatorki, ale mysle ze one starcza bo sa chlodzone powietrzem ktore przeplywa przez glowny radiator.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

humax5400- i jak, udalo sie Tobie ja mocniej odkrecic???odblokowales potoki? temp. 41* to malo, masz zamknieta bude?? Widzialem na zdjeciach w necie ze przy zalmanie trzeba przycinac radiatorki bo sie nie mieszcza :/, przy moim Pentagramie nie bylo takich problemow, wszystko pasuje idealnie, tez mam takie male radiatorki, ale mysle ze one starcza bo sa chlodzone powietrzem ktore przeplywa przez glowny radiator.

Pozdr.

1592262[/snapback]

Karta z taktowania 325/700 poszła na 420/895 ! Wcześniej na standardowym chłodzeniu tylko 380 dla GPU mogłem dać.

 

Po odblokowaniu potoków są błędy w grafice, ale nie takie jak na oryginalnym chłodzeniu. Są dużo mniejsze, ale są , więc zablokowałem zpowrotem( delikatne arty że tak powiem). Tak mam zamkniętą bude. Mam obudowe Chiefteca, wentylowaną. U mnie też wszystko pasuje. To ludzie na GeForce 6600 GT maja problemy z montażem tych radiatorków, bez piłowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko mam - czy na x800xt@pe wersja Alcu pentageama wystarczy - mam teraz stockowe Ati i co do temperaturem jest ok - 40 idle i ok 65 w stresie no ale jest nieco za głośne jak na mój gust. Jeżeli ma ktoś pojęcie o głośności i temperaturach alcu na 12v w stosunku do stock ati to będę wdzięczny za wypowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko mam - czy na x800xt@pe wersja Alcu pentageama wystarczy - mam teraz stockowe Ati i co do temperaturem jest ok - 40  idle i ok 65 w stresie no ale jest nieco za głośne jak na mój gust.  Jeżeli ma ktoś pojęcie o głośności i temperaturach alcu na 12v w stosunku do stock ati to będę wdzięczny za wypowiedź.

1593885[/snapback]

Ja mam Zalmana miedzianego, i powiem ci że dla mnie na 12V (bo tak mam ustawione) jest bezgłośny. Delikatny szum powietrza. Na 100% będziesz zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Zalmana miedzianego, i powiem ci że dla mnie na 12V (bo tak mam ustawione) jest bezgłośny. Delikatny szum powietrza. Na 100% będziesz zadowolony.

1594009[/snapback]

Dzięki za wypowiedz - w takim razie problem z glosnością jest rozwiązany - w takim razie czy w przypadku alcu - moge liczyc na podobna wydajność co standart ati cooler na przyspieszonych obrotach? Na razie większego oc nie planuję - ale fajno gdyby temperaturki byly podobne. DZięki

edit - chyba dam sobie spokój z alcu i zakupie cu - to raptem 20 zł więcej a po co się denerwowac ;-)

Edytowane przez Sołtys25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wypowiedz - w takim razie problem z glosnością jest rozwiązany - w takim razie czy w przypadku alcu - moge liczyc na podobna wydajność co standart ati cooler  na przyspieszonych obrotach? Na razie większego oc nie planuję - ale fajno gdyby temperaturki byly podobne. DZięki

edit - chyba dam sobie spokój z alcu i zakupie cu - to raptem 20 zł więcej a po co się denerwowac ;-)

1595271[/snapback]

Ja mam Cu i ci nie odpowiem ... ale wydaje mi się że AlCu troszkę lepszą wydajność będzie miał niż oryginalne chłodzenie, i napewno będzie też cichszy. Bierz CU :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...