Skocz do zawartości
cavarr

Freezone Xc-80 Al / Alcu / Cu

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam pytanie dotyczące nakładania pasty srebrnej na GPU ... jakie macie z tym doświadczenia ?? .. czy możecie się podzielić wskazówkami ....

 

Mam nakładać tą artic silver ... czy dołączoną org. do pentagrama ... ?? -- chodzi o kwestje bezpieczeństwa ... CO RADZICIE ?? --- zważywszy na bardzo trudny montaż Penta.... rdzeń przecież może się przesunąć i ufajtać srebrzanką .. jakieś inne elementy ...

 

>>> jaka jest różnica .. w wydajności np: ceramiq/a orginalny pentagram ??? <<<

 

Szczególnie interesuje mnie jak tą kwestię rozwiązali użytkownicy moiej karty graficznej ... czy wogóle serii 6600 ;-)

 

Zgóry DZIĘKI WIELKIE :razz: B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ja nakładałem ArcticSilver tak jak na proca - zdejmowałem chłodzenie z grafy 2 razy i nadmiar zostaje na brzegu rdzenia i raczej niczego Ci nie upaprze;), no chyba, że za dużo dasz pasty...No i z tego co pamiętam to chyba ona nie przewodzi prądu - info ze strony komputronika.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tu się mylisz ... artic silver jest na 100% pastą przewodzącą prąd ... ale już założyłem i jest ... chyba ok... trzy razy zdsejmowałem cooler bo mi nierówno nachodził na GPU :mur: :mur: :mur: ... temp na 6600 kręconym 528/ 680 = 44C... 58 stres ...

Pent Al/Cu

 

 

>> Acha i jak mocno dokręcaliście zapinkę ... mi na początku rdzeń nie chciał najść na całe GPU ... mur.gif za trzecim razem wygląda że jest OK... tylko jak mocno dokręcać ??

Edytowane przez Armani01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam coś kupić na mojego radka 9800se@PRO bo te standardowe chłodzenie tylko szumi :lol:

 

Co będzie lepsze XC-80 Al czy ATI Silencer

1639229[/snapback]

 

Widze że karte masz podkręconą więc bierz XC-80 ale w wersji AlCu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Zainteresowalem sie pentagramem a dokladnie XC-80 Al. Chce go zalozyc na Radeon X600 Pro. Na oryginalnym chlodzeniu max bez artefaktow w cieple dni 400@440.

Gdy bylo chlodniej poszedl na 450.

 

Pentagram z dwoch powodow.

1. Cisza (do tego regulacja w razie potrzeby np sesja :) )

2. Wydajnosc (na pewno wieksza niz oryginalny zestaw)

 

Na pamieci chce zalozyc radiatorki Spire. Zdjalem je ze starej karty. Pamieci tego Gigabyte to niestety 4ns i domyslny zegar to 500 a nie 600 jak w wiekszosci x600pro.

 

Pytania:

1. Czy XC-80 Al wystarczy do max krecenia? (tzn do miejsca kiedy potrzeba v-moda, w sumie da sie go zrobic na tej karcie?)

2. Czy pentagram zmiesci sie razem z tymi radiatorkami na pamieci?

3. Przeczytalem caly topic a wiec czy ta karta ma shima?

4. Ile mozna wyciagnac na tej karcie z dobrym chlodzeniem? 500/600? Wiem ze to indywidualna sprawa karty ale mniej wiecej ile? Obecnie max w chlodne dni do 400/500@450/540.

5. Jakie napiecie dostaje wentylatorek grafiki z karty? Jest to 12V? Czy na Radeonie 9100 rowniez tyle?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez CruX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Zainteresowalem sie pentagramem a dokladnie XC-80 Al. Chce go zalozyc na 1645342[/snapback]

siema.

 

Też mam radkaX600pro kupiłem wersję pentagrtama AlCu i spokojnie sie na karcie zmieścił bez problemu wejdzie tobie al maja te same wymiary ale jesli chcesz karte krecić to ja polecam wersje alcu nie wiele doplacisz a lepsza wydajnosc i jeszcze radiatorki dostaniesz choć sa male przyklejilem je i wydajnosciowo sa nawet dobre karta poszla na tym chlodzonku tak ja w sygnaturce czyli dobze tez mam okrojona wersje vga400/mem500 :mur: ale karta poszla dosc znacznie jak widać ja polecam ALcu

Edytowane przez klawisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam radkaX600pro kupiłem wersję pentagrtama AlCu i spokojnie sie na karcie zmieścił bez problemu wejdzie tobie al maja te same wymiary ale jesli chcesz karte krecić to ja polecam wersje alcu nie wiele doplacisz a lepsza wydajnosc i jeszcze radiatorki dostaniesz choć sa male przyklejilem je i wydajnosciowo sa nawet dobre karta poszla na tym chlodzonku tak ja w sygnaturce czyli dobze tez mam okrojona wersje vga400/mem500 :mur: ale karta poszla dosc znacznie jak widać ja polecam ALcu

1645398[/snapback]

Witam

Widze ze rdzen Ci prawie wcale nie poszedl. Mi wiecej idzie na firmowym. Mysle wiec ze sam aluminiowy bez miedzi wystarczy dla mojej karty. Nie planuje raczej zmieniac karty w najblizszej przyszlosci wiec raczej to chlodzenie zostanie i nie bede go przekladal na nastepna karte. Pamieci Ci poszly swietnie. Masz je raczej z dostepem 3,3ns niz 4ns? Na radiatorkach z zestawu mi nie zalezy bo mam wlasne. Ale napisz ile masz miejsca miedzy radiatorkami a radiatorem pentagrama. One maja 6mm wysokosci? Moje maja 12mm wiec napisz czy sie zmieszcza i ile miejsca zostanie. Bede wdzieczny.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szy mógłby ktoś pstryknąć fotę dla załozonego jakiegokolwiek pentagrama na kartach ATI z zerii X... ? Mam X800GT i chciałbym obaczyć czy uda mi siępo zamontowaniu Pentagrama wsadzic go w slot, bo mój Zalmana na NB może trochę wadzić ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Widze ze rdzen Ci prawie wcale nie poszedl. Mi wiecej idzie na firmowym. Mysle wiec ze sam aluminiowy bez miedzi wystarczy dla mojej karty. Nie planuje raczej zmieniac karty w najblizszej przyszlosci wiec raczej to chlodzenie zostanie i nie bede go przekladal na nastepna karte. Pamieci Ci poszly swietnie. Masz je raczej z dostepem 3,3ns niz 4ns? Na radiatorkach z zestawu mi nie zalezy bo mam wlasne. Ale napisz ile masz miejsca miedzy radiatorkami a radiatorem pentagrama. One maja 6mm wysokosci? Moje maja 12mm wiec napisz czy sie zmieszcza i ile miejsca zostanie. Bede wdzieczny.

Pozdrawiam

1646266[/snapback]

 

pomiędzy radiatorkami a radiatorem penta jest 1cm i ok 4mm :D a co do rdzenia to mogę go więcej podkręcić tylko narazie zmniejszyłem bo wyskakiwał vpu

recover i myslałem że to przez zbyt mocno podkręcony rdzen ale okazalo sie ze vpu wyskakuje przez stery zaraz podkręcam 480 pujdzie spokojnie :D

 

Pozdro 4all :D

Edytowane przez klawisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No 480 juz lepiej wyglada :) Dzieki za zmierzenie odleglosci miedzy radiatorami :)

To jest max co mozesz dac na rdzen? Penciak jest bardzo cieply przy 5V na takim taktowaniu? Jakie masz pamieci 4ns czy 3,3ns? Na rdzeniu GPU masz shima u siebie?

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No 480 juz lepiej wyglada :) Dzieki za zmierzenie odleglosci miedzy radiatorami :)

To jest max co mozesz dac na rdzen? Penciak jest bardzo cieply przy 5V na takim taktowaniu? Jakie masz pamieci 4ns czy 3,3ns? Na rdzeniu GPU masz shima u siebie?

Pozdrawiam!

1646834[/snapback]

 

pamięci przypuszczam że 3,3ns bo dobże sie kręcą pent chodzi mi na 12V na 5V w stresie jest ciepły niby taki z lekka gorący ale nie paży więc nie jest tam jakąś grzałką w końcu sprzęt markowy w idle z lekka ciepły zadne tam gorąco czy to jest max co z rdzenia moge wycisnąć nie wiem wyżej nie prubowałem narazie żadnych artów nie widzę sprubuję więcej wycisnąć, shima nie mam :D :D

 

Pozdro 4all :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamięci przypuszczam że 3,3ns bo dobże sie kręcą pent chodzi mi na 12V na 5V w stresie jest ciepły niby taki z lekka gorący ale nie paży więc nie jest tam jakąś grzałką w końcu sprzęt markowy w idle z lekka ciepły zadne tam gorąco  czy to jest max co z rdzenia moge wycisnąć nie wiem wyżej nie prubowałem narazie żadnych artów nie widzę sprubuję więcej wycisnąć, shima nie mam  :D  :D

Pozdro 4all :)

1647050[/snapback]

Ostatnio jestem maniakiem wyciszania kompa (co widac w zestawie ponizej). Licze ze pentak pomoze mi wyciszyc mojego kompa (w podpisie jest wlasciwie mamy) i pozwoli tez podkrecic na max grafe. Daj znac ile wyciagnales. Tak mysle ze masz pamieci 3,3. Ja bede na maxa happy jesli wyciagne 400/500 @ 500/600. Skoro masz na 5V cieply nieparzacy radiatorek to mi to wystaczy :) Choc w sumie doszedl mi wlasnie wydatek pilny w postaci glosnikow... ale 50zl na penta chyba starczy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heheeh właśnie tez sie przed chwila sie zastanawiałem po co to tam jest:D Mów pentagramik działa od 30 minut i narazie faza testów:D Montaż naprawde przewalony jak komuś się jeszcze trzęsą ręce to już wogóle porażka:D Ale po 10 minutach sie udało:) Czas na podkręcanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak się boisz o kompa to połóż te granulki w budzie. ale jak nie masz kompa w łazience to możesz wywalić.

1648660[/snapback]

Hehe dobre :lol2:

Pioter88 te granulki sa tylko na czas transportu bo wiesz nie wiadomo jaka pogoda bedzie na kontenerowcu z chin :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak myślicie co będzie lepsze na Gf6800 XC80 CU czy Silencer Nv5 zależy mi na dobrym chłodzeniu pamięci do pentagrama dodane są radiatorki tylko nie wim czy one sie sprawdzą chociaż dmucha na nie ten XC. rdzeń na standartowym chłodzeni idzie na 400 mhz przy ostrym graniu maksymalna temperatura jaką uzyskałem to 57-58 stopni. za to pamięci sie sttrasznie grzeja przy 770mhz więc nie weim czy dadzą rade te radiatorki od pentagrama i nie wiem też jak sie sprawóje Silencer. ?? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak wogole to bude mam zdjętą i wydaje mi sie żę miedź szybciej odprowadza ciepło!!  :mur: ale zalman troche drogi a praktycznie żadnej różnicy w wydajnośći nie ma a Silencer??

1654583[/snapback]

Silencer bedzie gorszy zarowno od zalmana jak i pentagrama. W przypadku coolerow z wentylem, miedz jest lepsza. Przewaga aluminimum wychodzi dopiero w pasywie, lub jesli chcemy miec 90% wydajnosci coolera na minimalnych obrotach. W przypadku miedzi zwiekszanie przeplywu powoduje wyrazny wzrost wydajnosci.

Musisz wybrac miedzy drozszym zalmanem, ale lepszej jakosci, czy tanszym pentagramem ze swiadomoscia jego paru wad (chociaz jest ciut wydajniejszy).

Ja bym bral zalmana vf700 cu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już kupiłem XC80 Cu i jest bardzo dobrze 400mhz 12/6vp na standartowym dochodziłem do 58stopni a teraz maks 44stopni. A co do zalmana to drogi troche jest. a jest może jeden stopień przewagi dla zalmana wiec nie wydaje mi sie żeby było warto dopłacać 30 zł aby mieć taką różnice. Może sie myle... :? czyżby tak różnica była między oryginalnym a pentagramem ??

Edytowane przez PoWeReDbyaBiT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już kupiłem XC80 Cu i jest bardzo dobrze 400mhz 12/6vp na standartowym dochodziłem do 58stopni a teraz maks 44stopni. A co do zalmana to drogi troche jest. a jest może jeden stopień przewagi dla zalmana wiec nie wydaje mi sie żeby było warto dopłacać 30 zł aby mieć taką różnice. Może sie myle... :? czyżby tak różnica była między oryginalnym a pentagramem ??

1655386[/snapback]

Wg testow to pentagram jest wydajniejszy. Dokladac wiec warto nie dla wiekszej wydajnosci zalmana (bo nie ma czegos takiego), ale dla lepszej jakosci, wentyla ktory sie nie zuzywa tak szybko, ladniej wykonanego radiatora, lepiej wyszlifowanego spodu i roznych takich szczegolow na ktore sie sklada slowo jakosc. Cena tez w wypadku zalmana wolniej spada niz pentagrama co moze byc istotne gdybys to kiedys chcial sprzedac. Dla jasnosci nie uwazam pentagrama za produkt razaco zle wykonany, czy cos takiego, przeciwnie - te coolery sa coraz lepsze. Mimo to roznica jest i niepredko zniknie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup pan zalmana VF700 Cu heh :). Wlasciwie to zalezy czy masz dobrze wentylowana bude. bo pent w przeciwnym razie strasznie sie nagrzeje, bo w koncu miedz wolniej oddaje cieplo do otoczenia niz aluminium

1654502[/snapback]

większej głupoty nie słyszałem , miedż wolniej oddaje ciepło do otoczenia niż aluminum tzn że miedż gorzej przewodzi ciepło niż aluminium , lepiej się nie wypowiadaj na tematy o których nie masz pojęcia i nie masz ludzią w głowach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...