Skocz do zawartości
Crosis

Grand Theft Auto: San Andreas

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem :)

 

Poprosiłem Qmpla o to aby mi przegrał na płytę GTA, które miał na komputerze. Dostałem całość na dwóch płytkach...

 

Gdy chcę zainstalować to pojawia mi się taki błąd

KLIK

mogę to jakoś naprawić czy źle została przegrana :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopuję ^^

 

 

Po znalezieniu płytki, postanowiłem polansować się na hoodzie.

No i teraz mym problem- jak można wyprowadzić ten największy samolot z hangaru? Wszelkie próby kończą się duużym "kaboom" :sad:

 

Czy w ogóle jest możliwe latanie nim?

 

Pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z MTA tym od wiścigów, gdy chwile pogram gra zaczyna dziwnie szybko działać co najmniej 3 razy szybciej niż powinna, wszyscy znikają, gdy zgine pojawiają sie jakieś dziwne loadingi, nie wiem czemu. Dzije się to tylko na mapach gdzie są plansze nad wodą zbudowane z pomostów że łatwo spaść, a jak jest np. cały teren lub nawet wybrzerze to wszystko jest oki.

 

Mój komp:

Athlon X2 3600+

2GB ramu

Geforce 8600GT

Windows XP SP2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Przechodzę ponownie tą grę, i na obecnym sprzęcie się ona po prostu rozsypuje. Ten engine sobie tragicznie radzi z wartościami FPS powyżej 100 - gra się często zamyka po ukończeniu cutscenki, jakieś bramy itp otwierają się niesamowicie szybko, z gadkami przechodniów dzieją się nie raz różne dziwne rzeczy, a niektórych misji wogóle nie da się przejść, np. Home Invasion, gdzie po podniesieniu pudła pojawiał się dziwny dźwięk, obraz skakał po czym leżę na ziemi i widzę napis Wasted. Tak więc czasami konieczne jest włączenie frame limitera na chwilę, bo inaczej klapa.

 

Również np. szkołę samochodową zdecydowanie łatwiej ukończyć z włączonym frame limiterem, bez niego choćby test na dwóch kołach jest niewykonalny.

 

Przyznam że nie spodziewałem się że w obecnych czasach komp może być za mocny dla wcale nie starej gry.

Przydał by się jakiś globalny frame limiter (podkreślam frame limiter, nie Vsync), którego wartość można by ustawić w opcjach karty graficznej, wtedy było by po problemach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak włączysz gre dajesz alt+tab, włączasz menadzer zadań(ctrl + alt + delete) dajesz procesy, znajdujesz gre dajesz na niej prawy przycisk myszy dajesz ustaw koligację i odznaczasz jedeno jajo, powinno pomóc.

Edytowane przez demon92

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

No raczej ten trik nie ma prawa pomóc bo jak pisałem to wina wysokich framerate, a nie kilku rdzeni. Gierka nie wykorzystuje kilku rdzeni, więc wyłączenie jednego nie zmniejsza ilości FPS. Co ciekawe nawet pojawiły się jakieś dziwne zwolnienia i przyspieszenia raz na czas.

Kolejna misja której nie dało się przejść bez frame limitera to ta w której okrążamy statek helikopterem i nas zestrzeliwują RPG. Podczas wchodzenia na kontenery często pojawiał się napis wasted.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

No jest, przecież o tym cały czas mówię że trzeba go włączyć do niektórych misji. Tylko że on ogranicza framerate do 25 FPS, co jest tragedią i pośmiewiskiem. Komfort i przyjemność z gry jest bliska zeru przy takiej ilości FPS, dlatego pisałem że przydał by się jakiś globalny frame limiter ustawiany w sterownikach, ustawił bym np. 50 FPS i po problemach we wszelkich grach (np. w F.E.A.R. by się przydał, bo z włączonymi cieniami często framerate skacze między 50 i 100 FPS, co jest bardzo widoczne).

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem znowu usiąść do GTA SA. Ale na nowym kompie mam same problemy z grą. Takiej niestabilności dawno nie widziałem.

Zaznaczam, że wszelkie inne tytuły chodzą dobrze.

 

Problemy jest po prostu zwis gry. Najczęściej przy pauzie (ESC) lub minimalizacji. Czasami patrze na mapkę (np. jak przed chwilą przy okazji misji strażackich), jednak za którymś razem w końcu zamiast menu pokazuje się jedynie czarny ekran. Za pomocą alt+tab przełączam okno na menadżer zadań i wykonuje zaszczytny zabieg KILL HIM. W każdym razie wszystko na czarnym tle, a jakże, przecież to coś nie może się zminimalizować bez problemu, żebym mógł chociaż myszki użyć, gdzie tam :/

 

W pierwszym poście info nie ma na ten temat...a wiecie, 105 stron to duużo do czytania :( Więc PLIS help me ;)

Edytowane przez Havoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wreście wziołem się za przechodzenie gry.

Niestety do wykonania misji muszę przejść tzw " S " dla samochodów i samolotów - zostały mi ostatnie i nie moge przejść tych kursów/

Jest jakiś szybki sposób żeby to ominąć?

Została mi misja z małym samolocikiem dalnosterowanym i te cholerne Ski i nie moge grać z przyjemnością dalej.

Nie ma trainerów czy coś na takie cos?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Włącz sobie frame limiter i powinieneś przejść bez problemu. Sam się długo męczyłem zanim tego spróbowałem.

 

Swoją drogą jakiś lol z rozdziałkami w tej grze. Na CRT-ku mogłem bez problemu wybrać 1360x768, a obecnie na TV LCD nie ma jej, niezwykle ciekawe. Co śmieszniejsze w GTA III i Vice City te rozdziałki wybrać można.

Inna sprawa to że widescreen jakoś dziwnie wygląda w tej grze, nie dość że wcale nie widzimy więcej bo obraz jest obcięty na dole i na górze (ogólnie działa to jak funkcja Zoom w przypadku telewizji), to jeszcze proporcje wydają się jakieś dziwne (sporo rzeczy zniekształconych, np. HUD).

GTA IV mam nadzieję ma już normalny natywny support dla panoramicznych rozdziałek.

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Pomóżcie. Gra się nie uruchamia. Dwuklik na ikonę programu skutkuje niczym. Proces nawet na chwilę się nie pojawia.

 

Gra przeinstalowana. Chodziła dawno dawno temu na poprzedniej konfiguracji sprzętowej (P4, AGP). Teraz nie, czyli pewnie problem sprzętu, bo system ten sam czyli XP SP2.

 

Core2 Duo, 8800 GTS, Forceware 169.21, 2 GB ram.

 

Jakieś pomysły ? 2 rdzenie winne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Wejdź w Moje Dokumenty\GTA San Andreas User Files i usuń plik gta_sa.set. Musisz niestety od nowa wszystko ustawić, ale za to gra działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Przy "ustawieniach aplikacji" San Andreas w menu samo włącza Vsynca bo inaczej sie robi kosmos, jednak w trakcie gry go wyłącza. I jeśli minimalny FPS jest poniżej 60 to nie warto włączać w Vsynca w tej grze, bo framerate potrafi co chwile skakać między 30 a 60 FPS (przy 60 Hz oczywiście). Poza tym przy 60 FPS gierka już zaczyna się czasami gubić. Szkoda że to port z konsoli, bo nie pozwala wykorzystać możliwości kompa dających płynną animację, tylko trzeba się męczyć z frame limiterem.

Mam nadzieję że GTA IV nie będzie miało już żadnych problemów przy wielu FPS-ach, w końcu nowy, współczesny engine.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem sobie popykać w GTA SA, pojawił się typowy problem i nie moge sobie z tym poradzić. Kiedyś grałem i było ok ale nie pamiętam jakie stery miałem :sad: Giną mi tekstury na ludziach. To co w FAQ 1 poście nie pomaga. Konfig jak w podpisie. Próbowałem różne stery catalysty i omegi 2625.

 

EDIT: Wgrałem niedawno Catalysty 5.5 i było tak samo. W grze przełączyłem na 16bit i w sterowniku zmniejszyłem o 1 poziom jakośc textur i mipmapy no i jakaby pomogło, czasami lekko tylko zanikną ale nie całkowicie.

 

Może ktoś wie jakie będą odpowiednie stery/ustawienia dla Radeona 9100 aby wsio było ok?

Edytowane przez ::snoopy::

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...