Skocz do zawartości
Crosis

Grand Theft Auto: San Andreas

Rekomendowane odpowiedzi

TIP na przyśpieszenie gry

 

Może już było już o tym pisane ale jakoś niezauważyłem (a temat śledzę od początku jego powstania) ;) Tak więc zmniejszenie w grze palety kolorów z 32bit na 16bit daje bardzo dużego kopa :D Poniżej moje wyniki, popatrzcie i sami oceńcie:

 

1024x768x32bit - High - AA off - Mipmap On - około 30-35 FPS, często spadało do około 20 (np. w lesie)

1024x768x16bit - Very High - AA 1 (w grze ustawiane) - Mimpam On - około 40-45 FPS, w lesie spada max do 28 :D

 

U mnie zmniejszenie palety kolorów na 32 bit pozwoliło właczyć AA i ustawić w grze Very High :wink: A i jak by sie ktoś pytał, mam Caty 5.4

 

Pozdro

Edytowane przez freelancer7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ci którzy mają w GTA:SA zwiechy co 10-20 minut(muzyka leci a obraz stoi)niech zmienią sterowniki na Omegi 2.6.2.5 które są na stronie www.guru3d.com

Mi pomogło-mam nadzieje że innym też pomoże.

Pozdrawiam.

1500711[/snapback]

na catalystach 5.5 i 5.6 nie co 10-20 ale co godzinkę-dwie dzieją sie takie jajca,, vpu recover prawdopodobnie ale nawet na nie oc karcie,, na lekko oc po czymś takim wraca normalne taktowanie,, alt tab, potem z powrotem i wszystko działa,,, btw 2.6.2.5 to ogólnie bardzo udane drivery,,, bezkonfliktowe, wydajne :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ci którzy mają w GTA:SA zwiechy co 10-20 minut(muzyka leci a obraz stoi)niech zmienią sterowniki na Omegi 2.6.2.5 które są na stronie www.guru3d.com

Mi pomogło-mam nadzieje że innym też pomoże.

Pozdrawiam.

1500711[/snapback]

milalem to wlasnie napisac mi tez pomogly te omegi zwieche na nich mialem ale jedna dluuuuuuuuuzszy czas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze zeczywiscie pomaga t zmniejszenie palety kolorów. Choc ja nie mam ati. Ja smigam na 1024x768x16, AA 2, i i filtr anizo na 2, detale i dystans namax i smiga spoko. Wczesniej miałem palete 32 i dał si grac choc odczuwało sie mulenie.

Potem sprawdze frapsem.

 

Dzieki freelancer 7 :)

Edytowane przez OS7RY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja się swoim niggas nie będę chwalił :P

 

No do możliwości sprzetu to na Radku 9500Pro niekręconym gram 1024x768 dystans na maxa, detale na hihg i AAx4 (2 w grze) i daje rade, co prawda są przycinki miejscami ale do około 15-20 klatek) idzie grać i gra wygląda pięknie. Grafika widać że poprawiona względem Vice City, jak ktoś nie widzi różnicy to ma widocznie za słaby sprzęt żeby tą różnice poczuć :P.

 

Ciekawe motywy wychodzą z holownikiem samochodów, jak już ktoś pokazywał na jakimś screenie podpiołem sobie jeden holownik pod drugi a drugiemu podpiołem jakieś auto i takim karawanem popylałem po wiosce, fajna zabawa. Druga sprawa rzeczk która była w GTA2 i zabrakło w trójce i vice city a mianowicie naczepy do ciężarówek. Kombajn to dzika zabawka i te koła przednie mu się jeszcze skręcają ale daje rade. Stestowałem sobie jeszcze spuchacza, można w nim podnosić i opuszczać lemiesz, nieźle taranuje się nim samochody :P. Jest jeszcze ten traktorek. Spaliłem w jednym gumy i mi skil drive przyrówł o jeden paseczek hehehe, wie ktoś może co można pod niego podczepić ? jakaś przyczepka czy co ? I gdzie to coś można znaleźć ?

 

Tak właściwie przydała by się w miarę dokładna rozpiska takich nietypowych pojazdów i przyczep (jeśli są), nawet zaznaczone na mapie, może ktoś posiada ?

 

Nie ma co ale ta giera ma niesamowity klimacik, przedewszystkim wielkość przestrzeni i nieograniczona wolność (czasami ;) :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma ktos problem z tzw. czarnymi drogami ??

 

Dołączona grafika

jak widac na obrazku przy odpowiednim ulozeniu kamery droga w oddali robi sie czarna filtrowanie anizotropowe x8 prawie zalatwia problem lecz na moim radku troche wydajnosc wtedy spada ;) pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie pomożcie !! ja juz nie mam sily. po kupnie gry, zainstalowalem na starym systemie (xp juz z rok na kompie mialem) i gralem 4 dni potem nagle sam komp mi sie zresetowal (podczas grania w SA) czego efektem byl reset biosa. biosa ustawilem tak jak wczesniej, wchodze do windy i qpa ani razu nie pgoralem w gta dluzej jak 3 min (za kazdym razem wysyp do windy czasem reset kompa) dalej ==> nascie razy instalowalem rozne sterowniki do grafy i dzwieku, direct x'y itp. formata zrobilem nawet (nie mowiac o setkach prob roznej konfiguracji dzwieku/grafy/gta) i dalej nie moge grac. o to moj sprzet:

 

MSI KT880 delta fsr

athlon 2000xp+ (10x200 1.625v)

512 ddr noname (400)

radeon 9800 (@pro)

SB audigy@2zs

 

najlepsze jest to ze wiekszosci pomaga aktualizacja sterow do dzwieku i grafy no wiec jak zaktualizowalem do dzwieku jako A2zs to dalej to samo, wiec zainstalowalem stery referncyjne (te ktore dostalem z dzwiekowka) wtedy odziwo zmiana bledu na wyskakujacy blad w gta_sa.exe (wyslij raport lub nie wysylaj) no to zaktualizowalem te stery do A1 i dalej to samo caly czas probojac z nowymi sterami do grafy itp oraz z wylaczeniem akceleracji dzwieku. krotko mowiac probowalem wszystkiego co przeczytalem na tym forum i 5 zagranicznych !!! i [gluteus maximus]. Jakies propozycje ?? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma ktos problem z tzw. czarnymi drogami ??

 

[img*]http://img32.echo.cx/img32/2682/gta6ia.gif[/img]

jak widac na obrazku przy odpowiednim ulozeniu kamery droga w oddali robi sie czarna filtrowanie anizotropowe x8 prawie zalatwia problem lecz na moim radku troche wydajnosc wtedy spada ;) pozdro

1501221[/snapback]

Jak dobrze pamiętam to na forum :

 

http://www.gtaforums.com/?showforum=137

 

Było podane rozwiązanie tego problemu - wyłączenie mip mapów w sterach/grze LUB w sterach I grze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niestety wylaczenie w grze nic nie daje  a w sterach od radka nie znalazlem takiej opcji :( moe ktos powiedziec gdzie ?? ( mam radlinkera )

1501245[/snapback]

No ludzie nie przesadzajcie,taki mały drobiazg a już chcecie wszystko zmieniać:)

Też mam te drogi takie czarne-mi to nie przeszkadza.

A co do Omeg to zgadzam się,są to bardzo udane stery-wkońcu pomogły mi w GTA:),a już myślałem że sobie nie pogram a tu taka niespodzianka :D Zainstalowałem je,odpalam GTA ,gram 2 h i żadnej zawieszki.Po prostu świetne stery;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego na konfingu athlon 3000+ 1024Mb Ram płyta główna Msi K7N2 delta-L i Radeon 9800Pro! gra tak klatkuje ze grac sie nie da próbowałem róznych sterowników ustawiałem wszystko i [gluteus maximus]! jeden kolega powiedział mi ze to przez zintegrowana karte dźwiękową

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jest niestety pierwsza ogromna "skaza" jak dotychczas prawie idealnego obrazu gry a mianowicie misja "los desperados" - po misji z bratem oraz Cesarem- te sa w porzo

 

kompletnie nie przemyslana, nielogiczna , upierdliwa i w bezsensownym wykonaniu

w miescie kompetny chaos ,wszyacy lataja dookolo z telewizorami - hehe ,a akurat policja dopieprza sie do CJ jak ten ma za zadania przejac dookola ulice

 

goofniana misja rzutujaca na w moich oczach extra gierce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uff mam już 50% gry i wkońcu dorwałem Jet Pack'a :D <-- super sprawa

 

czym dalej sie brnie tym misje ciekawsze. super była misja w tym całym kompleksie "51" :)

 

ta gra mnie cały czas mnie zaskakuje wiec lece :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość EagleDelta

haha na bannk ze przez zintegrowana karte muz. pogratuluj koledze i zycz mu zdorwia haha

pewnie dzialaja CI jakies programy w tle albo masz zle skonfigurowanego PC

 

------

 

ja mam pytanko czy jak mam 2*256 400mhz kingstone w dualu i jakas zwykla ELIXIR 400mhz ddr to czy nie spowalnia ona tych pamieci w DUALu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie, wpisałem raz kod na samolot (z ciekawości bo chciałem polatać) no i jestem debil bo zapisałem stan gry i teraz mi pisze, że jeden lub więcej cheatów jest aktywnych i czy chce kontynuować zapisywanie...i mam tak cały czas gdy chcę zapisać grę. mogę jakoś ten komunikat usunąć? bo teraz wychodzi na to, że niby cheatowałem cały czas :( a ja chciałem tylko polatać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elO!

 

Nie ma tego w faq wiec sie zaraz zapytam

 

Ale najpierw powiem tylko, że skan quide'a w faq to w pewnym sensie propagowanie piractwa ;) Bo to tak jakby mówić "nie interesuje nas skąd macie grę, ale i tak wiemy, ze macie wersje bez instrukcji wiec instrukcje macie w faq". I prosze mi nie mowic, ze ktoś mógł zgubić instrukcje czy cuś. Poprostu to moje zdanie i odczucie. Moja własna subiektywna opinia. A każdy sobie może zamieszczenie skana instrukcji interpretować jak chce.

 

A wiec sie pytam o to. Jak zrobić świece, tzn podnieść motor do góry, tak samo jak hamować na przednim kole? Na PS2 nie mam z tym problemów, a tutaj KP2 i KP8 nie działają a KP 3 i 6 obraca sie kamera :E

 

I nie piszczie "lol, poczytaj poprzednie posty leniu" czy coś w tym stylu. Wy wiecie, gdzie jest wyjaśnienie tego, jeśli jest, bo.... jakby to powiedzieć... juz to czytaliście :) A ja nie wiem nawet czy zacząć szukać od poczatku czy od końca, a czas na 30 stron to tak troche zajmuje ;)

 

Z góry thx za info i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elO!

 

Nie ma tego w faq wiec sie zaraz zapytam

 

Ale najpierw powiem tylko, że skan quide'a w faq to w pewnym sensie propagowanie piractwa ;) Bo to tak jakby mówić "nie interesuje nas skąd macie grę, ale i tak wiemy, ze macie wersje bez instrukcji wiec instrukcje macie w faq". I prosze mi nie mowic, ze ktoś mógł zgubić instrukcje czy cuś. Poprostu to moje zdanie i odczucie. Moja własna subiektywna opinia. A każdy sobie może zamieszczenie skana instrukcji interpretować jak chce.

 

A wiec sie pytam o to. Jak zrobić świece, tzn podnieść motor do góry, tak samo jak hamować na przednim kole? Na PS2 nie mam z tym problemów, a tutaj KP2 i KP8 nie działają a KP 3 i 6 obraca sie kamera :E

 

I nie piszczie "lol, poczytaj poprzednie posty leniu" czy coś w tym stylu. Wy wiecie, gdzie jest wyjaśnienie tego, jeśli jest, bo.... jakby to powiedzieć... juz to czytaliście :) A ja nie wiem nawet czy zacząć szukać od poczatku czy od końca, a czas na 30 stron to tak troche zajmuje ;)

 

Z góry thx za info i pozdrawiam.

1501511[/snapback]

na klawie jest "strzalka w gore" wstawanie na motorze + hamowanie=jazda na przednim, strzalka w dol + gaz= podnoszenie kola ;) Edytowane przez greg505

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem..może jestem przewrażliwiony..ale dziwna ta grafika..(1024x768, detale vhigh, aa 2, i ten bit maping wyłączony, zresztą na włączonym to samo). Nienaturalna. Wszystko jakby niewykończone, świecące. AA w sterownikach wyłączyłem, ale akurat te poszarpane krawędzie to nie problem, bo przy włączonych taka sama grafika..

 

:\

 

Też tak macie?

Edytowane przez KiNDer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie, poprzedni post mi usunieto, nie wiem czemu :-| :sad:

 

Moj komp:

 

Radeon 9550 128 mb ddr

Sempron 2.4

256 ram

 

 

Na jakich detalach bedzie mi bezstresowo chodzil SA? Prosze o pomoc, bo nie wiem czy mam kupic gre!!!

 

 

Aha, nic nie podkrecalem itp. PLZ POMOCY!

Edytowane przez Bekomo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem szkółke jazdy na złotka. Oto jakie fury dostajemy. Kolejno od lewej: Same złota, srebra, brązy.

Dołączona grafika

 

EDIT

Kinder to jest robione własnie na takich ustawieniach jak podałes ale obrazek pomniejszony w ACDsee zeby forum sie nie rozjeżdżało. U mnie nic takiego jak napisałes nie występuje.

Edytowane przez Mogiel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...