Skocz do zawartości
xxx24

Jakie Chłodzenie?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar zlozyc sobie zestaw:

 

procesor: A64 3000+ Venice

płyta główna: DFI LanParty UT NF4 SLI-D

pamięć RAM: Hynix 2x512 MB PC3200

karta graficzna: PCIex WINFAST PX6600GT EXTREM 128MB

itd.

 

Mam zamiar podkrecic procesor jak najwiecej i w zwiazku z tym mam problem dotyczacy chlodzenia.

 

Jak podaje producent ZALMAN CNPS7700-Cu nie jest kompatybilny z w/w plyta.

Znalazlem wiele dobrych opinii na temat coolera THERMALRIGHT XP 120.

 

Prosze o rade jaki cooler bedzie najlepszy pod wzgledem wydajnosci jak rowniez wydzielanego halasu, ze wskazaniem na wydajnosc.

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie więcej hałasu ale troszke lepsza wydajność.Pentagram cu-92 lub cu-100.Też nie za drogie.

1498537[/snapback]

no raczej te pentagramy nie są wydajniejsze od Arctic Cooling Freezer 64

 

xxx24 ile masz kasy na te "chłodziwo"

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no raczej te pentagramy nie są wydajniejsze od Arctic Cooling Freezer 64

 

xxx24 ile masz kasy na te "chłodziwo"

1498563[/snapback]

Jak to nie są????

Sam miałem i jedno i drugie teraz mam i widz że freezer jest mniej wydajny tylko cichszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie są????

Sam miałem i jedno i drugie teraz mam i widz że freezer jest mniej wydajny tylko cichszy.

1498574[/snapback]

Głupoty gadasz, FREEZER 64 jest dużo lepszy...miałem Pentagrama i zmieniłem na to:

 

AC FREEZER 64

 

- wydajny

- cichy

- tani

 

Nie ma się co zastanawiać, bierz AC FREEZER 64

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam miałem i jedno i drugie teraz mam i widz że freezer jest mniej wydajny tylko cichszy.

1498574[/snapback]

U mnie Freezer lepszy od Pentagrama QVC100 CU o ok. 5-8 stopni. W zależności od obciążenia procka.

Edytowane przez dem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam XP-90C taki jaki sam posiadam. Wydajność w pełni wystarczająca jak w podpisie idle 27 stres 38. Tyle ze wentyl oddzielnie musisz dokupić. Takie tempy mam na jakims no name 80mm przy 2400rpm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konstrukcja jaka maja pentagramy i zalmany 7k powoli odchodzi do lamusa, lepiej sprawdzaja sie kombinacje z heatpipe i to jest przyszlosc. Kiedys nie do pomyslenia bylo ze najlepsze coolery beda aluminiowe :) panowala tendencja ze musza to byc ogromne miedziane "klocki" kruszące mobo. Ja tez radzilbym freezera jesli ma byc umiarkowanie tanio. Bo jesli chodzi o wydajnosc to teraz najlepszy jest Big typhoon potem xp-120, no i nie licze scythe bo u nas go nie dostaniesz narazie.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

posiadam Arctic Cooling Freezer 64 i jestem z niego bardzo zadowolony...temperatura procesora Athlon 64 3000+ (939) w granicach 30 st.C - w trybie normalnej pracy czyli. internet, muzyka, film...

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thermaltake Big Typhoon. Extremalnie cichy, Extremalnie wydajny i z extremalnym zapasem mocy. Cena troche extremalna ale można przeboleć gdy go sie załozy i zobaczy w akcji. Jednym słowem extremalnie dobry zakup :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaczynam sie niepokoic... ja na standartowym coolerze od AMD 64 venice mam 27-32*C wlasnie zamowilem sobie Freezera by cos tam sobie popodkrecaca tutaj mi ze maja ok 30* w trybie normalnej pracy... czyzbym jednak bez sensu wydal kase ?! (ma byc w tym tygodniu juz zamowiony...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no coz niektorych poprostu denerwuje jak ma 20* n procku w koncu to zadna zabawa ;D podkrecic najlepeiej najnowszego Pentka za pare tysiakow wrzucic w ogrzewanie i adenalinka jest jak jest na krawedzi sfajczenia :D bo co to za zabawa gdy podkrecasz a on jest zimny?! phi!

 

 

:lol:

 

nie no nie ma jak sie chamsko dowalic do szczegolow ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Scythe Ninja: bezkompromisowa wydajność. Doskonale nadaje się na pasywne chłodzenie, jak i do podkręcania najnowszych procesorów. Jak do tej pory, to najlepszy radiator na rynku. i bez wiatraka, cisza totalna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam pytanie. Właśnie chciałem sobie kupić komputerek z prockiem Athlona 64 Venice. Miałem zamiar kupićgo w całości w mojej miejscowości. Ceny są dobre jednak mam problem bo majątylko wersję box procesora. Procesor ma być średnio podkręcony myślę tu o ok 230-260 x 9. I tu moje pytanie czy wystarczy standardowy radiatorek??? z góry dzięki i pozdrowienia dla każdego :)

Edytowane przez frogkiller

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam pytanie. Właśnie chciałem sobie kupić komputerek z prockiem Athlona 64 Venice. Miałem zamiar kupićgo w całości w mojej miejscowości. Ceny są dobre jednak mam problem bo majątylko wersję box procesora. Procesor ma być średnio podkręcony myślę tu o ok 230-260  x  9. I tu moje pytanie czy wystarczy standardowy radiatorek??? z góry dzięki i pozdrowienia dla każdego :)

1509513[/snapback]

Oczywiście ,ze wystarczy.Nawet nad to.Programem speedfan mozesz ustawic jego obroty na 80%.W takiej konfiguracji idle 34-35 C w stresie do 46C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od płyty. W MSI (kierunek prawo lewo) mam tak ustawioną podstawkę że wentyl dmucha na tylną ściankę (gdzie u mnie odbierają od niego ciepłe powietrze 2 wentle). W Epoxie tak samo. W DFI kierunek góra dół.

 

Edit:

 

Nie przypatrzyłem uważnie. W DFI kierunek ->prawo-lewo<-

Edytowane przez Madness

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...