Skocz do zawartości
Jin*

Seriale

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie CSI, to przecież Crmiminal Minds: Suspect Behavior. Wygląda to na nieudany spin-off skoro dostał cancella po pierwszym sezonie.

 

Racja to CM ;)

 

Nie mam co oglądać ostatnio, chyba wróce do kontynuowania Breaking Bad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, z tym że mój post był odpowiedzią na ocenę tego odcinka 10/10, która dla jest po prostu za wysoka.

 

No owszem z tym się zgadzam. Całego serialu i tak nie oceniam wyżej niż 8.5/10. Ma w sobie to coś co wciąga. Ogólnie lubie tego typu klimaty. Oglądam teraz Sons Of Anarchy i też niezłe nawet. Na razie obejrzałem dwa odcinki. Zobaczymy jak będzie potem :)

 

Obejrzałem też The Walking Dead i powiem szczerze, że też żałuję, że dopiero teraz. Świetnie zrealizowany i nawet z dość dużym rozmachem. Zaskakujący czasem, bo nie przewidziałem niektórych wydarzeń. No i to co lubię. Czyli zombie. Wszystkie Residenty powinny się na tym wzorować.. No może oprócz Degeneration, ale to jednak animacja. Co dalej Boardwalk Empire również dobry serial na którego kontynuacje nie mogę się doczekać. Oprócz Sons of Anarchy brakuje mi jeszcze jakiegoś serialu do obejrzenia. Może ktoś coś jeszcze poleci co przeoczyłem. Raczej nie oglądam żadnych w stylu Californication, Dexter, House czy tym bardziej CSI i inne tego typu (nie cierpię ;) ). Interesują mnie takie właśnie nietypowe. Jak o zombiakach. W dawnych latach czy mafijnie/gangsterskie..

 

Co do wspomnianego całkiem niedawno OZ to zdążyłem obejrzeć porę odcinków i raczej nie wrócę. Serial po prostu nudnawy dla mnie. Mało co się tam dzieje. Liczyłem na co innego jednak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wspomnianego całkiem niedawno OZ to zdążyłem obejrzeć porę odcinków i raczej nie wrócę. Serial po prostu nudnawy dla mnie. Mało co się tam dzieje. Liczyłem na co innego jednak.

 

Dokładnie. Nasłuchałem się kilku dobrych opinii i się zawiodłem. Próbowałem się wciągnąć ale gdzieś chyba po 7 odcinkach odpuściłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oprócz Sons of Anarchy brakuje mi jeszcze jakiegoś serialu do obejrzenia. Może ktoś coś jeszcze poleci co przeoczyłem. Raczej nie oglądam żadnych w stylu Californication, Dexter, House czy tym bardziej CSI i inne tego typu (nie cierpię ;) ). Interesują mnie takie właśnie nietypowe. Jak o zombiakach. W dawnych latach czy mafijnie/gangsterskie..

 

To moze Supernatural, 4400, V, Fringe jesli tez nie te klimaty to jesli lubisz zombiaki to pewnie i wampiry wiec Moonlight i Vampire Diaries, z dawnych lat obowiazkowo Rome (Rzym) i Spartacus, w roznych nietypowych klimatach sa tez Jericho, Survivors, Leverage, Hustle, Burn notice.

O zadnym z nich nie mozna powiedzie, ze sa nudne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rome, 4400, Sparrtacus oczywiście już oglądałem ;) Wszystkie dobre na swój sposób. Sprawdzę resztę. Co do The Wire to faktycznie może być ciekawe. Tematyka nieco podobna do Sons Of Anarchy. Co do SOA to jestem jak na razie zadowolony. Chłopaki robią sporo ciekawych akcji i przede wszystkim pożytecznych. Serial bardzo mi się spodobał.Da się odczuć świetny klimat tego serialu.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzym teraz zacząłem oglądać i będąc w połowie sezonu pierwszego mogę powiedzieć, że serial jest dobry ale zachwyty są moim zdaniem na wyrost. Duży plus za pokazanie polityki rzymskiej jednak ogólna realizacja jakoś nie wciąga. Oczwiście dokończę ale dla mnie to jest 7+/10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rome, 4400, Sparrtacus oczywiście już oglądałem ;) Wszystkie dobre na swój sposób. Sprawdzę resztę. Co do The Wire to faktycznie może być ciekawe. Tematyka nieco podobna do Sons Of Anarchy. Co do SOA to jestem jak na razie zadowolony. Chłopaki robią sporo ciekawych akcji i przede wszystkim pożytecznych. Serial bardzo mi się spodobał.Da się odczuć świetny klimat tego serialu.

 

Obejrzyj koniecznie Rubicon. Niestety serial zakończył się na 1 sezonie. :( Widocznie za dobrze pokazał, co się dzieje w tajnych agencjach rządowych. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wierze ze to pisze ale prawde mowiac to po dwoch odcinkach BB mam mieszane uczucia. Dosc powolny start sezonu w ktorym najbardziej denerwuje mnie straszne skananie z watku na watek. Nie mozna sie dobrze wczuc i za chwile pojawiamy sie w innym miejscu. Mam nadzieje ze sie rozkreci

Edytowane przez Carson
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio zaliczyłem The Vampire DIaries z dziewczyną. NIe wierzę, że przez to przebrnąłem. Toż to moda na sukces - telenowela z wątkiem wampirów w tle! LOL Ale i tak fajne, choć wstyd się przyznać :P

 

Luther S2 ogólnie słabszy od pierwszej serii, choć wciąż sycący. Kto nie widział, niech żałuje.

 

Zapodałem sobie jeszcze dla odświeżenia Kompanię Braci w 1080p - ależ to majstersztyk!

 

A jeszcze na koniec sprzedam plotę - Friendsy się pojawiły w HD!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

A jeszcze na koniec sprzedam plotę - Friendsy się pojawiły w HD!!!

Wszystkie sezony? Bo kilka miesięcy temu widziałem pierwsze trzy, z niemieckiej HDTV, a od tamtej pory nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie zaczałem 3 sezon True Blood po przerwie i musze powiedziec , ze serial absolutnie do mnie nie trafia. Wszyscy go tak wychwalali, ze wypasiony w i ogole, a w moim przekonaniu nie urasta do pięt taki serialom jak 6 feet under czy Sopranos. Zwyczany sredniak i chyba kierowany ku kobiecej publice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jestem ciekaw tych friendsów w HD. Jak ktoś będzie miał namiar to proszę o info na PW. To samo tyczy się SG-1, których też ostatnio szukałem na BD. Nawet i bym kupił wersje ENG i sam zrobił ripy + napisy dla własnego użytku. Co do ostatnich odcinków Breaking Bad to mam mieszane uczucia. Serial mocno zwolnił, ale wciąż jest ciekawy. Większej akcji spodziewałbym się dopiero pod koniec sezonu. Aż sam jestem ciekaw jak to wszystko się potoczy. Chociaż pewien scenariusz już sobie ułożyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

SG-1 prędko nie będzie, bo trzeba by wszystkie efekty robić od nowa, albo transfer z taśmy i upscale CGI (jak np. Firefly). Jesli jest jakaś nadzieja, to lepiej niech poczekają i zrobią porządnie. Niedawno cały Atlantis wyszedł na BD, śladowe ilości CGI są w SD (np. widoczek miasta czy niektóre statki), ale większość od razu była robiona w HD, bo serial zaczał w 2004.

 

Ta sama sytuacja jest ze Star Trekami i w sumie resztą starych seriali sci-fi. Star Treki natomiast na 100% wyjdą wyłącznie jeśli zrobią od nowa efekty. Zrobili The Original Series, to zrobią i nowsze, kwestia tylko kiedy.

 

Z Friendsami to akurat żaden problem bo kręcili na tasmie filmowej w 16:9. To co poszlo w HDTV wyglądało super, oby szybko zrobili kolejne sezony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy sezon BB raczej taki sobie póki co. Zobaczymy co będzie pod koniec sezonu.

Raczej można się spodziewać nawrotu choroby Waltera pod koniec sezonu.Zwłaszcza, że 5 sezon ma być tym ostatnim

. Obejrzałem parę odcinków Friendsów w HD i muszę przyznać, że nieźle to wygląda. Liczę na wszystkie sezony w tej jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak wrazenia z BB po 7 odcinkach? Bo ja jestem delikatnie zawiedziony (mam powody po genialnych 3sezonach). Fabula prowadzona w dosc powolnym tempie, ilosc zwrotow akcji ograniczona naprawde do minimum (znow przez przyzwyczajenie do 3 pierwszych sezonow), odcinki sa wypelnione masa dlugich statycznych ujec (sporo z nich przypomina nietypowy odcinek z 3go sezonu, gdzie to walt z jessim ganiali muche po labolatorium). Jednak mimo wszystko serial nadal oglada sie przyjemnie, szkoda tylko ze nie az tak jak poprzednie sezony.

Edytowane przez Carson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To musi być jakaś reklama chyba, bo już sam nie wiem. Przecież to będzie normalna FPS,a tu pokazali jakiegoś shootera na konsole pod pistolet typu Dead House czy Time Crisis. Albo to jakaś inna gra i zwykły przypadek. :) Odcinek słabszy od poprzedniego IMO. Tam było więcej ciekawych scen. Tu mamy tego niewiele. Scena jak GUS spotyka się z jakimś szefem kartelu. Ciekawe o co może chodzić. Czyżby to był ktoś ważniejszy od Gus'a. Jakaś konkurencja co wymaga od niego jakiejś zapłaty/haraczu za pozwolenie produkcji. Z rozmowy gościa wychodzi, że chce czegoś więcej. Może chodzi o Walta, albo co innego. Ogólnie 4 sezony zaczyna się dość spokojnie i oby później się rozkręcił. Serial ma coś w sobie i wciąga mimo wolniejszej fabuły. Ma spory potencjał i gdyby to rozwinąć to mógłby się z tego zrobić kawał dobrego filmu. W tego typu serialach pokazuje się wyjątkową brutalność i sporo akcji. Mamy tu do czynienia z jakimiś poważnymi kartelami narkotykowymi, które mogą mieć układy z Policją i może innymi organizacjami. Gus to jeden z takich co lubi się wkupić w łaski Policji czy konkretnie DEA. Scena w fast foodzie z Hunkiem i synem Walta była zaskakująca dość. Sam Gus mocno tajemniczy i umie przerazić. Po kimś takim nie wiadomo czego się spodziewać. Dlatego Walter tak się go boi i chcę go zabić. Hunk może sporo namieszać, ale przypuszczam, ze może nawet pomóc jakoś Walterowi niż go pogrążyć. Scenariuszy może być wiele. To kontrowersyjna tematyka i tu można sporo pokazać. Ważne by zakończyli ten serial z głową i nie popadli w absurd jak to miało miejsce z takim Prison Brake. Gdzie pierwsze 3 sezony (3 najsłabszy) były dość dobre, ale potem było już tylko gorzej. Oczywiście każdy ma swoje gusta i jednym się może podobać taki BB jak teraz. Jakby dawali za dużo akcji na początku to mogłoby to źle wpłynąć na fabułę. Za dużo kombinowania i absurdów. No i jest to serial z małą ilością głównych bohaterów. Więc raczej nie będą nikogo się pozbywać dopisując w scenariuszu śmierć któregoś. Jak to było w Loscie (zwłaszcza) czy też wspomnianym PB. Ja tam chce tylko dobrego zakończenia 4 sezonu i na poziomie 5 z mocnym finałem.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

To był RAGE i jest to przypadek 'product placementu' IMO. Najfajniejszym w ostatnim odcinku był powrót szperającego Hanka. Na dobre.

Kartel wydaje się dość prosty - Gus zaczyna za dużo zarabiać i większe meksykańskie 'organizacje' też chcą kawałek tortu.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do kartelu to przypomnijcie sobie rozmowe ich przedstawiciela z gusem ;) Oni nie chca kawalka tortu, oni chca caly tort. Podejrzewam ze chca kontrolowac caly biznes Gus'a na co z pewnoscia sie nie zgodzi i w nastepnym odcinku moze byc goraco.

Edytowane przez Carson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak spoilerujecie to piszcie o jakim serialu, bo niby skąd mam wiedzieć czy otworzyć i przeczytać jak nie wiem o czym w środku napisane :)

 

ja z obecnie emitowanych śledze:

- entourage - kozak, szkoda że odcinki takie krótkie i że to zapowiedziany ostatni sezon

- true blood - równia pochyła, co sie tam dzieje to już mega abstrakcja, smoków i dinozaurów jedynie brakuje - a jakby sie pojawiły to wyjaśnili by je kolejnym błachym absurdem i elegancko pociągneli fabułe - juz mnie tam nic nie zaskoczy

Edytowane przez gnz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...