Skocz do zawartości
Jin*

Seriale

Rekomendowane odpowiedzi

Numen, Lumen, Omen, Kuben. Jeden pies.

 

Nie wiem czy kogoś to interesuje ale w mideason będzie wyemitowany drugi sezon Breaking In (serialu, który miał popaść w zapomnienie po krótkim sezonie pilotażowym). Mnie to zdecydowanie cieszy bo 20 minutowy odcinek był świetny po podłym dniu.

 

Pewnie, że dobra, serial był smieszny :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do kolekcji obejrzanych mogę już zaliczyć The Wire. Świetna produkcja, zresztą jak większość od HBO, choć przez kilka pierwszych odcinków 1 sezonu trudno się było wkręcić, potem już mocno z górki (w pozytywnym znaczeniu).

 

Nasuwają mi się teraz pewnie luźne spostrzeżenia, dlaczego HBO tak usilnie w każdej swojej produkcji lansuje homoseksualizm - w Six Feet Under główny bohater David Fisher jest gejem (znany również jako Dexter Morgan z Dextera :wink: ). W Rodzinie Soparno, jeden z mafiosów Vito Spatafore, też gej. No to dalej, The Wire, tutaj już mamy zatrzęsienie, postrach dilerów z Baltimore - Omar Little, nie zgadniecie - gej. Pani detektyw Kima Greggs, dla odmiany lesbijka. Może teraz coś z nowszych produkcji - Boardwalk Empire, żona Jamesa Darmody, Angela Darmody - ukryta lesbijka. Z tych popularniejszych nie miałem niestety przyjemności jeszcze obejrzeć The Oz, ale w ciemno się mogę założyć, że jakiś tego typu wątek/wypełniacz się tam znajduje. Wydawać się mogło, że Amerykanie to taki nowoczesny i oświecony naród, a jednak widać nadal na siłę trzeba ich "reformować" poprzez ukryte promowanie takich kwestii społecznych w m.in. tych wielkich produkcjach. To tylko takie moje małe zastrzeżenie do świetnych i unikalnych na skalę światową produkcji stacji HBO.

 

Poruszacie tutaj kwestię Dextera, muszę przyznać, że oglądam go w zasadzie już tylko z przyzwyczajenia, ponieważ cały 6 sezon jest w moim mniemaniu naciągany i dosłownie o ciach!łach. Mimo to serial dalej w jakiś sposób cieszy. Uwielbiam te dialogi pomiędzy prof. Gellar'em (aka Doomsday Killer) i Travisem, mam wtedy wrażenie, że Gellar (Edward James Olmos) ledwo się powstrzymuje od tego, żeby nie wybuchnąć śmiechem :lol: Pewnie nie raz musieli te sceny powtarzać przy kręceniu :wink:

Skąd ten wielki zachwyt nad Lumen? Nie znacie się :wink: Dziwna jakaś taka ta babka była. Best ever - córka Trójkowego Christine Hill :)

 

Dołączona grafika

 

Jeszcze musze powiedzieć, że mega mnie irytuje postać Debry w tym sezonie, głównie cała ta akcja z zaręczynami Quinn'a. Sam Quinn i jego alkoholowe perypetie z Batistą - strzał w dziesiątke.

A LaGuerta sobie chyba ostrą kuracje botoksową zafundowała, bo co odcinek to młodsza :wink:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nasuwają mi się teraz pewnie luźne spostrzeżenia, dlaczego HBO tak usilnie w każdej swojej produkcji lansuje homoseksualizm - Z tych popularniejszych nie miałem niestety przyjemności jeszcze obejrzeć The Oz, ale w ciemno się mogę założyć, że jakiś tego typu wątek/wypełniacz się tam znajduje.

W OZ (więzienie) ? Uśmiejesz się ale w tym serialu temat, o którym piszesz osiąga apogeum. Niemniej serial b. dobry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

+1

 

a co do gejow i lesbijek w hbo to pominales true blood ;]

 

Zapomniałeś jeszcze o mini serialu "Anioły w Ameryce" :-P Mnie osobiście tego typu obecność gejów nie przeszkadza. W U.S and A homoseksualiści nie są traktowani jak obywatele drugiej kategorii, tam nie robi się z tego problemu jak u nas. Wyżej wymienione seriale sa produkcji Amerykańskiej wiec pokazują pełen przekrój ichniego społeczeństwa oraz norm społecznych. Daleko nam jeszcze niestety do takiego poziomu tolerancji i swobody obyczajowej.

Edytowane przez faro666
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak powiedziałem, nie miałem jeszcze przyjemności zapoznać się ze wszystkimi najpopularniejszymi produkcjami HBO. Jednak na podstawie już obejrzanych wysunąłem taki wniosek, że to właśnie akurat HBO wybitnie uwypukla te kwestie. Tak na szybko, to nie przypominam sobie podobnych zabiegów w serialach innych stacji (a mam tu na myśli w większości produkcje stacji amerykańskich). Mogę się z Tobą zgodzić, że to w pewien sposób przedstawia przekrój społeczeństwa, zgoda, ale w mojej opinii HBO trochę przesadza w drugą stronę.

 

Co do poziomu tolerancji i swobody obyczajowej w Polsce, to ani trochę nie odczuwam kompleksu względem wielkiego i wspaniałego US&A, ale to nie temat tego wątku :)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie HBO, a scenarzyści. The Wire napisał i wyreżyserował David Simon, który pracował niegdyś w redakcji The Baltimore Sun. Wg mnie ten serial wcale nie podkreśla homoseksualizmu, on go po prostu uwzględnia. Zauważ, ile jest równoległych wątków w The Wire, a tylko w 2 mamy homoseksualistów. The Wire jest prawdziwy, wspaniale pokazuje życiowe historie każdej z postaci. Dla mnie mistrz.

 

A w ogóle to homofobią powiało :D

Edytowane przez Marcin_gps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, oglądałem wszystkie dodatki i wywiady do dvd, a sam serial też wysoko oceniam - 9/10. No właśnie ile? Mamy przedstawione dwa związki homoseksualne okraszone scenami łóżkowymi (Omara i Kimy) i bodajże cztery heteroseksualne (McNulty, Daniels, D'Angelo i Carcetti). Dobra, niech będzie, jakaś tam proporcja jest zachowana.

 

Odnosząc się do drugiej części twojego posta, to może nie do końca dobrze to ująłem wcześniej (nie chodziło mi akurat wyłącznie o tą konkretną dziedzinę życia). Mogę nawet z przekonaniem powiedzieć, że mój poziom tolerancji jest większy niż niejednego mieszkańca USA. Czego nie lubię, to tak jak już wcześniej powiedziałem - lansowania, i tutaj zdania co do HBO nie zmienię. EOT.

 

Jeszcze co do The Wire, fajną kompilację znalazłem, Clay Davis i jego "shieeeeeeeeeeet" niszczy wszystko :lol2:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogląda ktoś jeszcze Boardwalk Empire? :wink:

 

Pewnie. Ostatni odcinek najlepszy w tym sezonie. Retrospekcja Jimmiego mnie zniszczyła :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No lekki hardcore, choć można było się tego spodziewać po wszystkich odcinkach z nią. ;) Generalnie druga połowa serialu trzyma wysoki poziom i tempo. Z innej beczki, warto przypomnieć, że w niedzielę premiera "Luck"! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądam BE na bieżąco. Początek drugiego sezonu taki sobie, ale druga połowa to już powrót do klimatów z pierwszego. Przed ostatni odcinek sezonu to już chyba szczyt. Mówię oczywiście o jednej szokującej scenie z Jimmym i jego.... No cóż nie będę nawet tego spoilerował. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądam BE na bieżąco. Początek drugiego sezonu taki sobie, ale druga połowa to już powrót do klimatów z pierwszego. Przed ostatni odcinek sezonu to już chyba szczyt. Mówię oczywiście o jednej szokującej scenie z Jimmym i jego.... No cóż nie będę nawet tego spoilerował. ;)

 

To bylo wrecz oczywiste ogladajac nawet wczesniejsze odcinki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

SOA sezon 4 sie skonczyl ;(

 

No, szkoda. Druga połowa sezonu wskazywała że to koniec serialu, a tu miła niespodzianka, i nawet ciekawie to wymyślili. Ogólnie ten ostatni odcinek to takie w sumie intro do kolejnego sezonu, który swoją drogą ponoć potwierdzili już jakiś czas temu, o czym nie wiedziałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu wychodzą te release x264, chyba ta nowsza wersja 10bit, normalnie release 480p który zajmuje 550mb, w tym formacie mkv schodzi do 160-200mb a jakość jest praktycznie bardzo zbliżona. Jestem w szoku jakie dobre kodeki teraz istnieją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...