Skocz do zawartości
Jin*

Seriale

Rekomendowane odpowiedzi

Odnosnie dexa, czy tylko mnie cala historia ZDS przestala kompletnie interesowac po tym jak sie okazalo, ze profesor Gellar od dawna nie zyje i nie ma nic wspolnego z cala sprawa? Jakos tak bezplciowo sie zrobilo, dobrze ze przynajmniej poboczne watki mnie nadal ciekawia.

Edytowane przez Carson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Od jakiegoś czasu wychodzą te release x264, chyba ta nowsza wersja 10bit, normalnie release 480p który zajmuje 550mb, w tym formacie mkv schodzi do 160-200mb a jakość jest praktycznie bardzo zbliżona. Jestem w szoku jakie dobre kodeki teraz istnieją.

 

Zabawne że dalej XviD-y wychodzą, duże i o beznadziejnej jakości. Inna sprawa, kto jeszcze ogląda LD czy SD, jak jest możliwość HD? Nawet na małych monitorach jest różnica, chyba że ktoś na smartfonach ogląda seriale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, ja oglądam 350MB bo dla tylko nielicznych serialów chce mi się ściągać 1GB 720p.

 

Pamiętacie Fear Factor? Po pięciu latach wraca do ramówki NBC i wczoraj wyemitowano pierwszy odcinek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam co do HD to ja mam podobnie, tylko nieliczne tutyły wybieram w tym formacie reszta standardowo 350.

Jakie programy do odtwarzania HD możecie polecić ? osobiście uzywam KM Player.

 

Czy ktoś ogląda Homeland ? zastanawiam sie czy warto to oglądać.

 

Obecnie kończę drugi sezon Vampire Diaries i nawet się wkręciłem ale scenariusz czasami powala głupotą, szczególnie w przypadku głownej bohaterki.

 

Następny serial to Sons-ostatni sezon już się skończył więc ma zielone światło - wolę oglądać całość, serią.

 

w kolejce czeka wspomniany Homeland, Curb your enthusiasm, Justified i Parks and recreation - ktoś może się wypowiedzieć czy warto ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogladalem BE. Grubo.

 

Oj grubo grubo. W zasadzie to przewidywałem taką końcówkę, ale zakładałem też inną.

 

 

Że Nucky wejdzie w tym czasowy układ z Jimmym. No cóż jednak okazało się że nie wybacza.Szkoda że uśmiercili tą postać. Pytanie co teraz się stanie. Będzie walczył z makaronami. No i co zrobią czarni (White ;) ). Pewnie też będą mieli coś do powiedzenia. Jak widać potrafią ustalać warunki. Jak z tym strajkiem, który by zabił handel. A przy tym i sprzedaż nielegalnego alko. No i jeszcze dochodzi sprawa prochów. Pewnie i o tym co nieco będzie w 3 sezonie. Zapowiada się grubo. Ale oby od początku z akcją, a nie jak to w pierwszym i drugim sezonie dopiero pod połowy

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ogląda Homeland ? zastanawiam sie czy warto to oglądać.

Warto, podobno wsysa jak 24 czyli leci się z epizodu na epizod. Fabuła jest ciekawa i zagmatwana. Osobiście nie oglądałem, zaplanowałem sobie maraton na święta, ale ojciec z tygodnia na tydzień wyraża zadowolenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj grubo grubo. W zasadzie to przewidywałem taką końcówkę, ale zakładałem też inną.

Że Nucky wejdzie w tym czasowy układ z Jimmym. No cóż jednak okazało się że nie wybacza.Szkoda że uśmiercili tą postać. Pytanie co teraz się stanie. Będzie walczył z makaronami. No i co zrobią czarni (White ;) ). Pewnie też będą mieli coś do powiedzenia. Jak widać potrafią ustalać warunki. Jak z tym strajkiem, który by zabił handel. A przy tym i sprzedaż nielegalnego alko. No i jeszcze dochodzi sprawa prochów. Pewnie i o tym co nieco będzie w 3 sezonie. Zapowiada się grubo. Ale oby od początku z akcją, a nie jak to w pierwszym i drugim sezonie dopiero pod połowy

.

 

Co za zje.any final! Chyba nigdy mnie tak nie podirytowal finalowy odcinek sezonu jakiegokolwiek serialu. Teraz osoba odpowiedzialna za scenariusz do 3 sezonu bedzie musiala stanac na rzesach zeby mnie zainteresowac (jak wiekszosc widzow z tego co sie orientuje). To zupelnie jakby z Dextera usunac Debre po kilku sezonach, albo Jessiego z Breaking Bad. Jak mozna wywalic po 2 sezonach postac ktora byla praktycznie trzonem (albo polowka) serialu. Tak sie nie robi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widocznie mają jakiś w tym plan. ;) Ja się cieszę, że tak się potoczył ciąg zdarzeń. Podejście niesztampowe, reżyser nie patyczkuje się, załatwił sprawę jak Tarantino w "Inglorious Bastards". :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ogląda Boardwalk Empire ? Świetny serial jeżeli lubicie klimaty mafii,prohibicji, smołków bez filtra itp z lat 20 ubiegłego wieku.

 

Zakazane imperium (TV Series 2009) - IMDb

 

Zacząłem to oglądać odkąd n`ka udostępniła HBO OnDemand.

Rzeczywiście serial kapitalny.

Pilot tego serial był reżyserowany przez Martina Scorsese.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co za zje.any final! Chyba nigdy mnie tak nie podirytowal finalowy odcinek sezonu jakiegokolwiek serialu. Teraz osoba odpowiedzialna za scenariusz do 3 sezonu bedzie musiala stanac na rzesach zeby mnie zainteresowac (jak wiekszosc widzow z tego co sie orientuje). To zupelnie jakby z Dextera usunac Debre po kilku sezonach, albo Jessiego z Breaking Bad. Jak mozna wywalic po 2 sezonach postac ktora byla praktycznie trzonem (albo polowka) serialu. Tak sie nie robi...

 

a ja jestem odmiennego zdania ;)

 

 

 

dla mnie super ze Nucky "poszedl po zasadach" a nie ze sie rozplakal nad sytuacja i zmiekl. Bardzo szkoda postaci Jimm`ego, ale mysle ze "nowa" Pani Thompson tez ostro namiesza w przyszlym sezonie :>

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja jestem odmiennego zdania ;)

 

 

 

dla mnie super ze Nucky "poszedl po zasadach" a nie ze sie rozplakal nad sytuacja i zmiekl. Bardzo szkoda postaci Jimm`ego, ale mysle ze "nowa" Pani Thompson tez ostro namiesza w przyszlym sezonie :>

 

 

 

Ojjjj tak...

 

 

Zaczynając od problemów z gruntami pod autostradę. :D

 

Edytowane przez Corso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem to oglądać odkąd n`ka udostępniła HBO OnDemand.

Rzeczywiście serial kapitalny.

Pilot tego serial był reżyserowany przez Martina Scorsese.

 

No i lipa.

N`ka narobiła smaka i już zastrzegli dostępność HBO OD tylko dla tych którzy mają paczkę HBO.

Straciłem tylko czas na kilka odcinków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brakuje mi dobrego serialu zwiazanego z kosmosem.

Przymierzam sie do Star Treka, ale problem w tym, ze nie przetrawie 1 serii z lat 60siatych (TOS).

No nie zmusze sie tego ogladnac, klimat starych produkcji kompletnie do mnie nie przemawia.

Zanudzilbym sie na smierc, albo umarl ze smiechu/zazenowania - oczywista oczywistosc, ze zdaje sobie sprawe jak na tamte czasy serial byl pionierski pod kazdym wzgledem, ale niestety musze porownywac do obecnych produkcji.

W kazdym razie mam pytanie czy ma sens ogladac serial ale tylko od nowszych produkcji (z tego co widze, chyba od New generation).

Duzo strace? Bede mial duzo pytan co, jak, dlaczego tak? A moze wrecz kompletnie nie bede wiedzial o co tam chodzi bez 1 serii?

Poratuje ktos? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę Cię zmartwić, jakiś czas temu próbowałem podejść do Next Generation (ostatnio oglądałem na początku lat 90tych) i po 4 odcnikach nie wytrzymałem, tempo akcji, dramaturgia, scenografia na poziomie Mody na sukces. Dla mnie nie oglądalne. Śmiało można objerzeć tylko filmy. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

TNG, DS9 i Voyager to dla mnie rewelacyjne seriale. Sam zacząłem od nich, i TOS jeszcze nie oglądałem, a jako że wyszły w pełni zremasterowane z nowymi efektami w HD, to trzeba by obejrzeć. Na pewno sporo wyjaśni z historii Star Treka, bo filmów 1-6 też nie oglądałem. Często są w nowszej generacji nawiązania do dawnych czasów, więc na pewno fajnie to znać, wtedy chyba m.in. była wojna z Klingonami, a i Romulanie chyba nie byli tak neutralni.

 

Ogólnie te seriale są nudne, jeśli chodzi o tempo akcji. Tam praktycznie nic się nie dzieje, od czasu do czasu coś sie wydarzy, ale głównie to są bardzo wolne i spokojne wątki, i dla mnie to jest właśnie genialne. Nic sie nie dzieje, a chce sie oglądać i wciąga strasznie. TNG się przeciętnie zaczyna, ale potem robi sie na prawde fajnie, szczególnie od trzeciego sezonu. Odcinki bardziej luźne, z dużą dawką humoru, to majstersztyki, wymienić by choćby można wakacje na planecie Risa czy odgrywanie westernu w holodecku. Postacie są świetne, także te pojawiające się gościnnie.

 

Dla mnie najlepszy był DS9, absolutny majstersztyk, od początku do końca wszystko mi sie podobało, jedynie kilka słabszych odcinków, rzadko więcej niż jeden na sezon.

 

TNG, DS9 i Voyager oglądałem już dwa razy, i powolutku nabieram ochoty na kolejną rundkę. Cudownie jakby kiedyś wyszły te seriale w HD, ale powiedzieli że nie wydadzą ich bez zrobienia od nowa wszystkich efektów, tak jak w TOS, więc to raczej odległa przyszłość.

 

Klimat tych Star Treków jest rewelacyjny, przez to że wszystko jest stare, te komputery i urządzenia. W tym najnowszym filmie kompletnie nie czuć że to Star Trek, co by nie zrobili, to już nigdy nie będzie to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Star Trek to praktycznie tylko Jean-Luc Picard ;)

 

w NG najbardziej podobaly mi sie watki z BORG i Klingonami :]

 

za co zreszta kocham tez DS9 i Voyagera :]

 

Carso powiem Ci jezeli Cie jeszcze nie zachecili inni ze nawet moje dziwcze bliknelo wszystkie seriale ( chociaz byla bardzo sceptyczna : "oni ciagle leca a ten lysy tylko gada ... lecmy tam lecmy tu etc ;-) ) ale po przekonaniu jej do obejrzenia wszystkiego zostala wielka fanka serial ...

 

 

ps mnie najmniej przypadl do gustu : Enterprise ze kotem bakula jakos nie pasowal mi do roli kapitana ;-)

Edytowane przez Pietia(lania)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie się podoba nawet Enterprise choć przyznaje jest słabszy od TNG i Voy. Byłoby pięknie obejrzeć wszystko w HD.

Tak samo Farscape w HD chętnie bym zobaczył po raz kolejny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi co do Treka.

Zaglebilem sie jeszcze po forach i wyszukalem info o wersji Tos (remastered) wiec moze sprobuje jakos przez to przebrnac i ogladnac wszystko od poczatku (tzn w kolejnosci wedlug dat emisji).

Problem bede pewnie tez mial z ta animowana seria.. Ale widze glosy, ze smialo mozna odpuscic.

 

Obecnie jestem po 3 odc TNG i podoba mi sie, czuje ze sie wciagne podobnie jak w Gwiezdne Wrota i bedzie pol roku ogladania :)

 

Dzis na probe wezme z 2-3 odc Tos w poprawionej wersji, jak nie to trudno pojde droga TNG i nowszych.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Finał Dextera a tu nikt nic nie pisze. IMO przeciętny mimo paru fajnych aspektów.

 

Na plus jest ciekawa zawiłość relacji Debra-Dexter i cliffhanger, reszta to po prostu kolejny odcinek historii - bez rewelacji.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...