Skocz do zawartości
Jin*

Seriale

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdzałem, ale napiprojekt zamiast przekodować ąę do UTF8 ucina ogonki i mamy ae.

Na bieżącą chwilę robię to ręcznie przez Sublime/N++, ale przy całych sezonach po 20-pare odcinków... nie sprawdza się najlepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi kiedyś wszystkie pobrane napisy krzaczyło, miałem znaczki zamiast ąę itd, okazał się, że w playerze w opcjach musiałem zmienić rodzaj kodowania napisów, bo mimo zapisywania napisów w utf8 i tak nie śmigało. Obczaj to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądam na starej plaźmie, nawet nie mogę wybrać pliku z napisami, a gdzie jakieś zaawansowane opcje ;]

No nic, chyba najwyższa pora kupić malinkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TWD ID BACK MOTHERFUCKERS!

https://www.youtube.com/watch?v=hed9IrCWK3Y

Fajnie. Dotychczasowe cztery sezony oblecą, choć pomysł na przetrwanie wśród gryzących martwiaków polegający na beztroskim hasaniu w cienkiej koszulce i szortach cały czas wydawał mi się ... hmm, kretyński. Dobór kobiet przedziwny, na szczęście te bardziej denerwujące giną dość szybko (ta brzydka co ciągle marudzi i ta blondyna ze szkoły aktorskiej poziomu akademii ku czci hutnika i górnika, Murzynka też ma jakąś jedną minę srającego kota przez większość czasu, ale dobrze obraca żelazem, więc może być). Krew, flaki, żarcie surowizny pokazywane z bliska, podobnie jak rany cięte, kłute i miażdżone, ale już ani kawałka biustu lub bobra. To ci dopiero pokręcone zasady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja może polecę coś z "klasyki" (1996–1999):

 

http://www.imdb.com/title/tt0115270/

Jestem dopiero na 10 odcinku i jak na razie jest świetnie. Klimat gęsty i ciężki jak smoła.

Klimat serialu bardzo przypomina cięższe odcinki X-Files(może to mieć związek z tym, że tutaj też zaangażowany jest w Chris Carter).

Edytowane przez DeathTomahawk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Same dobre zapowiedzi. Vikings oczywiście wiadomo zostało jeszcze troszkę do powiedzenia, TWD no tu serial miał swoje lepsze i gorsze chwile. IMO tak pół na pół. Co do aktorów to faktycznie paru nie pasowało. The Last Ship rozkręca się i po 8 odcinku jest zadowolony. Pod Kopuła.. no cóż wole jednak książkę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak Wam sie podoba The Strain??

Ja po dwoch odcinkach jestem nawet wkrecony...  ogladam dalej ;]

Daje rade, żona też się zaciekawiła to oglądamy. Taki Fringe trochę jak ktoś wspomniał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wspólniczka doprowadziła do wzrostu stężenia wulgaryzmów w pokoju. Ale w końcu stwierdziłem że większość seriali "musi" mieć bohatera idiotę więc chyba dam radę z nią żyć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The Strain - 6/10 Absurd pogania absurd, dobrze to podsumował pewien użytkownik filmweb:

 

1. W rzeczywistości gdyby taki samolot wylądował i nie byłoby kontaktu z pilotami to do akcji wkroczyliby przede wszystkim antyterroryści, jakieś grupy rozpoznania, a nie epidemiolog nieuzbrojony z kobietą. Szczególnie, że nie było żadnych podstaw by sądzić, że jest zagrożenie epidemiologiczne. Czysta głupota, niedopuszczalna na jednym z największych lotnisk, w mieście doświadczonym terroryzmem.
2. Główny bohater w skafandrze ochronnym przeszukuje część samolotu z pasażerami ale już część cargo bez. Nawet te glistopodobne istoty bierze do ręki. Przewalając ziemie w trumnie także robi to bez żadnych zabezpieczeń.
3. Kontroler ATC codziennie mający do czynienia z samolotami dziwiący się jego ogromowi: "Wygląda jak dom ze skrzydłami". Tak jakby niedawno przyjechał ze stepów akermańskich. O piciu coli i jedzeniu podczas pracy na jednym z najruchliwszych lotnisk na świecie nawet nie wspominam.
4. Sama postać tego epidemiologa jest sztuczna. Gość wydaje się mieć tam taką władzę jakby przynajmniej był burmistrzem. A FBI, służby lotniska bez mrugnięcia wykonują jego polecenia. Sorry tam nie ma FBI- na miejsce przyjeżdża jedynie lokalna policja.
5. Dziadek z tajemniczą laską karmiący "zwierzątko" przypominające serce krwią ze swojego palca ( mam nadzieję, że owe serduszko jest na diecie- nie chciałbym żeby nabawił się anemii) pozwalający dwóm rabusiom zatrzymać magazynek pistoletu. Przecież bez nabitego pistoletu dalej wobec nich jest bezradny...
6. Trumna zamykana od wewnątrz. Mam rozumieć, że ten potwór by mieć trochę intymności zamyka się kulturalnie sam. Sam ten motyw jest dziwny: przemieszcza się po samolocie podczas lądowania ( o dziwo samolot ląduje mimo widocznej jego masy), infekuje pasażerów i załogę, potem ląduje, wyłącza silniki, światła...
Jeżeli jego misją jest zarażanie ludzi to w jakim celu zabija przełożonego kontrolera? Ale później najlepsze: pomimo bałaganu, który narobił, elegancko niczym ślimak przemieszcza się z własnym domem (trumienką), wskakuje do wana, zamyka się zasuwką od środka i jest już grzeczny.
7. Patolog pracujący sam przy tylu ofiarach w salce przypominającej masarnie z czasu PRL.

 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Archiwum X by to pasowało, ale jako jeden odcinek. Robienie z tego serialu dla mnie jest chybione. Sam pomysł nie podpasował mi.  A scena z samolotem to faktycznie absurd. CDC jest wzywane dopiero po fakcie gdy już wykryją przyczynę śmierci pasażerów. Lądowania samolotów na awaryjnych pasach bez wiedzy wieży kontrolnej jest traktowane przeważnie jako atak terrorystyczny i takież służby tym się zajmujące zostają wzywane. Na pewno nie Policja + CDC. To tak jakby wiedzieli że mają do czynienia z wirusem. Jak to obejrzałem to się zastanawiałem gdzie tu logika i o ch.. tu chodzi. Słabiutko.

 

 

Tak szczerze...po tym serialu to wydaje mi sie ze 95% tego spoleczenstwa to idioci ;]

 

Mam tak za każdym razem jak zaglądam do działu "Co Kupić" na naszym forum. ;)

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imo warto, chociaż żonie nie podpasowało i nie dokończyłem pierwszego sezonu.

 

Sam czekam na koniec czwartego sezonu The Suits i wtedy łyknę hurtowo.

 

Tak swoją drogą to na jeden serial czekam z niecierpliwością http://www.imdb.com/title/tt3032476/ :grin: pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie ostatnio Defiance 2 wciągnął bardziej niż pierwszy sezon. Warto jeśli ktoś przerwał oglądanie.

Pewnie dlatego, że teraz jest jakiś wyraźnie zarysowany ciąg przyczynowo-skutkowy pomiędzy odcinkami, a nie takie dość luźne historyjki ;)

 

No i zdaje się w tym tygodniu mamy 2h finał drugiego sezonu ;)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...