Skocz do zawartości
Jin*

Seriale

Rekomendowane odpowiedzi

The man in the high castle - pierwszy sezon - jak dla mnie bomba, bardzo klimatyczna realizacja, spokojne tempo i zakręcona fabuła znana z książki P.K.Dicka. Ale nie dla każdego podejdzie...

Myślałem że to już nie wyjdzie... Pilot był już strasznie dawno temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzec jeszcze raz? Ja to ledwo wymeczylem... Pierwszy sezon bdb. Drugi db. Trzeci i dalej to juz rownia pochyla, gdzie w ostatnich odcinkach zmuszalem sie do obejrzenia tego syfu do konca :/

 

 U mnie podobnie. 1 sezon niezły. Drugi dawał radę. Ale potem to już przekombinowali. Moze ze 2 - 3 odcinki mi się podobały z 4 sezonu. 3 cały był dla mnie słaby i naciągany. Głupota goniła głupotę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 U mnie podobnie. 1 sezon niezły. Drugi dawał radę. Ale potem to już przekombinowali. Moze ze 2 - 3 odcinki mi się podobały z 4 sezonu. 3 cały był dla mnie słaby i naciągany. Głupota goniła głupotę.

Wiekszosc chlopow ma takie samo zdanie.

Stacja Cw potrafi robic dobre seriale, ale niestety ich target to panie w wieku 18-49, wedlug mnie bardziej 15-25.

Przez to ciagle te milostki, meskie klaty, aktorzy z przypadku (ale ladni i mlodzi) i laczenie par w stylu 'kazdy z kazdym'.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arrow cóż by tu powiedzieć walki śmieszne, niektóre wątki mogą zaciekawić (szczególnie z ligą zabójców), albo łączenie wątków z Flashem.

 

Ruszyły Kroniki Frankensteina, Sean Bean w roli głównej (Ned Stark dla nie wtajemniczonych) zapowiada się dośc dobry serial.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos z was jeszcze ogladal odswiezone X-Files? Niektore sceny wydaja sie zywcem z vhs wyciagniete bez zadnej obrobki.

 

Mówisz o nowej serii ? Może to zamierzone. Ja to musze zacząć i skończyć 9 sezon, bo dotrwałem do 2 odcinka. Niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos z was jeszcze ogladal odswiezone X-Files? Niektore sceny wydaja sie zywcem z vhs wyciagniete bez zadnej obrobki.

 

Oglądałem sezony 1-7 w wersji 1080p po 60gb/sezon, i jakość była bardzo dobra. Było kilka kadrów, jakiś budynek np. kilka sekund ujęcie gdzie faktycznie wygląda jakby materiał miał niską rozdzielczość, ale tego było raptem kilka ujęć w całych 7 sezonach jakie widziałem.

Dalej raczej nie oglądam (bez Muldera).

A ten nowy sezon chyba jeszcze nie wyszedł. Z tego co widzę premiera 24 stycznia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic takiego nie zauważyłem, tylko takie sceny, np. jakiś budynek pokazany, opis w rogu ekranu, i potem akcja dzieje się wewnątrz. Ujęcie 3s. I takich ujęć w CAŁYCH 7 sezonach które widziałem było może 5 maksymalnie, te które zauważyłem. Żadnych rozmazanych twarzy itd, przynajmniej nie w tym co ja oglądałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Making a Murderer http://www.filmweb.pl/serial/Making+a+Murderer-2015-752805- może spodobać się a jak tak  to i ...

The Jinx: The Life and Deaths of Robert Durst http://www.filmweb.pl/serial/Przekl%C4%99ty%3A+%C5%BBycie+i+%C5%9Bmierci+Roberta+Dursta-2015-737090może podejść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narcos - bdb. material na serial, jednak serial zrobiony od [gluteus maximus] strony :/ Dali na glownego bohatera blondasa z wasikiem, ktory kompletnie nie pasuje i irytuje nie tylko swoja geba ale i ciaglym komentowaniem wszystkiego co kilka sekund... Jego partner tez jakis ciekawy nie byl. Przez ta debilna narracje wszystko wydawalo sie pociete i niekompletne. Najjasniejsze pkt. serialu to aktorzy grajacy Pablo Escabara (szczerze, to mimo zaznajomienia sie z historia tego czlowieka i tego co wyczynial to podczas sensu od 3 czy tam 4 odcinka ciagle mu kibicowalem) i szefa Search Bloc - czyli Horacio Carille. Najwiecej psuje wlasnie narracja tej "blondyny" z wasem z DEA :/ 7/10 (tylko za swietne 2 postacie co wymienilem wczesniej).

 

edit: Zakonczyli 1 sezon w najdebilniejszym momencie jakim mogli - po ucieczce Escobar pozyl dosc krotko, aby robic kolejny sezon. Jedyne sensowne wyjscie to kartel z Cali, ale to juz nie bedzie to samo :/

Edytowane przez Quave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wspominałem 13 dni temu ;)

 

Przy okazji, heroes znowu dostał Cancela..jajca na całego. Tego serialu już nigdy nie dokończą pewnie.

 

 

The Expanse wciąga. Ma coś z klimatu Babilon 5 nie uważacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The Expanse - w końcu porządny serial sci-fi, może przez to że na podstawie książek. Babilon 5 już niezbyt pamiętam, choć kilka lokacji faktycznie go przypomina, ale przy pierwszych odc odczułem bardziej inspirację twórców grą o tron. Tyle że w kosmosie i nie o tron, ale sporym elementem są intrygi i tajemnice. No i jest jeszcze pewien rodzaj podejścia do większych scen akcji tzn. pierwszą bitwę w kosmosie pokazano jak bitwy w chyba 2 sezonie GoT, czyli praktycznie wcale. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio ci się to podobało? Ja jestem świeżo  po obejrzeniu starych serii w hd, to ten nowy odcinek sezonu 10 wypada tragicznie. Wszystko upchane na 40 minutach, bez logicznego sensu. Budżet też skromniutki, efekty wydają się gorsze niż w wielu starych odcinach mimo upływu lat. Nie chodzi mi tylko o cgi, bo tutaj wiadomo że ciężko wypaść słabiej, ale widać że te efekty nie są najwyższych lotów, coś jak tanie seriale od syfy. Do tego nie ma w ogóle efektów w postaci charakteryzacji, potwory w starych epizodach były zrobione bez użycia efektów komputerowych, i wyglądały naprawdę dobrze, szczególnie jak się zobaczy remaster. Ale wracając do odcinka..

Mulder wpada do tej chatki, 90% scen w pomieszczeniach, jakbyś oglądał Klan. Ten serial słynął z ujęć z powietrza, w plenerze, powolnego budowania klimatu. Teraz w ogóle można to znacznie taniej zrobić przy użyciu dron, a nie helikopterów, także tym bardziej mnie to dziwi.

Kwestia spójności całej historii o obcych, to zgoda, że bardzo ciężko to połączyć z resztą odcinków bez luk, żeby to miało sens. Ale przy tym co już było, fakt że Mulder tak łatwo daje wiarę w spisek że za tym stoją ludzie, wydaje się kompletnie naciągany. Może to tak nie wygląda jak się oglądało jakieś tam odcinki x-files w tv 10 lat temu, ale jakbyś zobaczył cały serial niedawno, to zupełnie nie trzyma się kupy. W poprzednich odcinkach/filmach Mulder wielokrotnie ma do czynienia z obcymi, przybierającymi ludzki kształt, czy też np ratuje Scully z gigantycznego statku kosmicznego uwiezionego pod lodem w Arktyce który potem odlatuje. Nagle o tym zapomniał?

W ogóle cała motywacja którą kieruje się oboje głównych bohaterów, szczególnie Scully, nie ma to sensu.

Cały ten wstęp, zero zagadki i tajemnicy, ufo rozbijające się w biały dzień, nie tak przyciągało widza stare x-files.

Ponoć dalsze epizody są lepsze, dla mnie premiera tego sezonu to tragedia, fatalny odcinek pod każdym względem.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, że nie wracałem do X-Files od czasu premiery, a to dlatego że odpuściłem sobie oglądanie gdy Duchovny odszedł - nie chciałem psuć sobie dobrych wspomnień. Ostatnie co pamiętam, to że poszedłem do kina na Fight the future i wyszedłem z niego z wielkim WTF na twarzy :) Na chwilę obecną pojęcia nie mam co jest kanoniczne, a co nie. Jednakże wymaganie żeby scenarzyści kontynuowali toczka w toczkę to co było, to chyba trochę przesada. Takiego Evil Dead udało się uwspółcześnić, może i tu się uda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(SPOILERY!)

 

Szczerze to mam mieszane uczucia. Z jeden strony dość fajnie to zrealizowali bo mogłobyć gorzej. Z drugiej zabraklo tego klimatu i scen, pracy kamery. To nie to co pierwsze sezony. Ale mamy 2016 rok jednak. Nieco inna technologia.  Widać inne podejście obrał reżyser. Szkoda, chociaż uważam że tragedii nie ma pod względem technicznym. Gorzej z fabułą/wątkiem. Co to ma być ?!?. Rozumiem że musieli jakoś kontynuwać wątek, ale ta teoria że kosmici niby byli, ale to nie oni byli agresorami tylko jakaś tajna grupa ludzi wykorzystała ich technologi do manipulowania ludźmi i przejęca władzy. Sorry, ale to jest tak słabe że nie wiem na co oni liczą.  Ja tam X-files kojarzę z obcymi.  Naprawdę mogli to inaczej kontynuwać. Nawet z inwazją i walką z obcymi. 6 fajnych epizodów i dobre zakończenie. A tak moga to ciagnąć długo przez 2 sezony lub nawet więcej o jakiś spiskach, gdzie obcy będą na marginesie. No nic dzisiaj 2 odcinek i zobaczymy. Oglądam na fox bez 5.1 i napisów, bo szkoda mi transferu na to po pierwszym odcinku.   Ogólnie 6.5/10 na chwile obecną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...