Skocz do zawartości
Jin*

Seriale

Rekomendowane odpowiedzi

Imo to nie chodzi o rozumienie fenomenu. Albo ktoś lubi taki klimat, albo nie. To, czy dana postać jest czarna lub biała zależy od punktu widzenia innej postaci/czytelnika. W oczach Deanerys czy wolnych ludzi zza muru Starkowie nie są biali. Fakt, można wybrać kilka postaci w miarę jednoznacznych ale cała reszta jest w odcieniach szarości. Odbiór bohaterów zależy od obozu, który wybierze widz/czytelnik. Wybór narzuca trochę scenariusz serialu, bo książka wg mnie nie jest już taka oczywista.

A brak dalszych części sagi i to, że serial już ją wyprzedza i coraz bardziej rozmija to inna kwestia. Nadmiar wątków pobocznych w książce czasem może przytłacza ale widzom serialu tego zaoszczędzono.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Quave

Lepiej sobie odpuść. Przeczytałem (na tą chwilę) całe dwie części i o ile pierwsza jest bardzo dobra, to druga jest znacznie słabsza. Dość łatwo można zauważyć , że pierwsza część GoT odniosła sukces i autor planuje sagę. W skrócie: ciekawy początek,lannisterowanie wody,trochę akcji, znowu przerywnik, jak zapomnisz co ciebie zaciekawiło w ostatnim fragmencie wracamy i sieczka na koniec.

Nie wiem jak was, ale mnie najbardziej nudził wątek Deanerys

 

Próbowałem oglądać serial, ale nie dałem rady przebrnąć przez I serię. Mógłby ktoś w skrócie opisać jak mają się sceny batalistyczne. Ciekawi mnie jak (i czy) przedstawili turnieje i wojny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ubogi, bo sezon musiałby mieć ze 20 albo i więcej odcinków gdyby chcieli pokazać wszystkie wątki.

 

Sceny batalistyczne nie są raczej mocną stroną serialu jak i książki. Z każdym kolejnym sezonem jest lepiej ale to nie LOTR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba conajwyzej bitwy. 

Co do GoT to serial jest masakrycznie ubogi wzgledem ksiazki.

Za to wyrazanie sie o serii po przeczytaniu pierwszego tomu... no prosze...

I juz od pierwszego sezonu z nia niespojny - np. zdobywanie jakiejs tam twierdzy, co Arya sluzyla w nim ojcu Tyriona. A oceniac mozna styl pisania autora juz po jednej ksiazce jak najbardziej i miec podglad jak dalej sie zapowiada to uniwersum. Narazie kolekcjonuje ksiazki z wersji HBO - z tego co wiem to te stare maja roznej wielkosci okladki :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Billions - po pierwszym sezonie. Bardzo dobry. Rudy z Homeland (Damian Lewis) - rewelacyjny. I wcale nie gorsi Paul Giamatti i Maggie Siff.

The Night Manager - mini serial, wart obejrzenia. Choćby z powodu Hugh Lauriego i Toma Hiddlestona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W koncu cos ciekawszego w tym sezonie GoT, chociaz szkoda, ze dopiero pod koniec odcinka :/ Teraz pewnei akcja w krowlewskiej przystani i za jakies 2-3 odcinki el umarlak wyzwoliciel.

W środku też coś się działo...

 

Wreszcie dolina arrynów wejdzie do akcji a JS najprawdopodobniej ruszy na południe. Przyćmione trochę przez powstanie megakhalasaru ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JS to ruszy na Winterfel, a to trudno nazwac poludniem ;) Mozliwe, ze Sansa zemsci sie na Littlefingerze. Watpie aby Starkowie i Arynowie ruszyli na poludnie, bo wszyscy juz wiedza jak to sie skonczylo wczesniej. Po za tym ogarniecie polnocy zajmie sporo czasu a Inni tez pewnie nie proznuja, tak wiec za 1/2 odcinki wyciecie w pien wrobla i zapewne final w Winterfel. Czyli taki "standard" 2 lub 3 wciagajacych odcinkow i reszta zapychacze. Ciekawe czy w koncu watek Daenerys ruszy z kopyta, bo w sumie przez te 6 sezonow zs duzo u niej sie nie dzialo :/

Edytowane przez Quave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Winterfell jest na południe od muru ;)

Sansa tak nie koniecznie musi się mścić na Petyrze, poniekąd dzięki niemu znalazła się na północy i raczej dobrowolnie bierze udział w jego intrydze. Starkowie muszą najpierw ogarnąć rozbitą północ zanim wybiorą się na południe szukając sprawiedliwości. 

Zabicie wróbla wydaje się zbyt oczywiste, ja bym obstawiał jakiś nagły zwrot akcji ;)

Wątek Daenerys jak dla mnie się nie wlecze, podbiła kilka miast, ma smoki, teraz dothraków. Bardzo ciekawi mnie jak rozwinie się wątek Brana - jak na razie nie wnosi za wiele do fabuły. Może na koniec sezonu inni dotrą do muru? No i co zrobi Dorne poza zabiciem księcia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z polnoca chodzilo mi o ziemie Winterfell itd. Co do Daenerys watek sie nie ciagnie?

 

 

Moge sie troche mylic, bo juz za donrze nie pamietam fabuly, ale... 1 sezon sa wspomnieni z jej bratem, 2 sezon grala naloznice i na koncu dopiero akcja ze smokami. W 3 wielka wedrowka, wiec nuuda. W 4 w znowu cos sie dzialo, podboje. Pozniej znowu nuuda z tym jak sie miasta buntuja. No moze zjawienie Tyriona cos tam wnioslo. I teraz zjednanie dzikusow... efektowne ale, kazdy przeciez sie spodziewal czegos takiego, tylko ze wiekszosc pewnie liczyla na cos ze smokami i ludzkie prazynki ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja polecam Silicon Valley - tematyką pasuje do forum. Nie jest zbyt przesłodzony, całkiem zgrabny serial do obejrzenia przy piwku.

 

Dobry serial, oglądam go regularnie. Jednak nie każdemu się on spodoba. Ja podczas oglądania często się śmieję, a moja dziewczyna patrzy i mówi, że przecież nie mam tutaj nic śmiesznego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie ile to jeszcze DC bedzie ciagnelo swoje marne seriale... Po 2 calkiem niezlym sezonie arrow serial kompletnie ubili i odrzuca na sama mysl o nim. Flash nie byl jakis rewelacyjny ale jakis tam niski poziom utrzymywal, ale to co ostatnio sie dzieje to porazka. A Legends of tomorrow nawet nie zaczalem, bo juz sam trailer walil tandeta. Niech dc da se na spokoj ze swoja radosna tworczoscia, bo tylko sie kompomituja. Swoja droga kto ten syf oglada, ze wciaz to ciagna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niski nie niski ale wyzszy niz arrow (po za 2 sezonem). Zostal jeszcze jeden odcinek tego sezonu i pewnie tez sobie daruje ten serial. 

 

Za to agenci tarczy mieli dobry final i juz zapowiada sie jakas draka z doktorkiem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty tak na powaznie? Co do tej scenki to nie przypominam sobie jej z serialu. Dziwi mnie, ze ludzie to ogladaja bo:

- seriale maja slaby scenariusz

- sceny walk to tragifarsa

- aktorzy graja jak klody (nie ma to jak mina srajacego kota w wykonaniu arrowa przez 99% trwania serialu)

- coraz gorsze efekty specjalne

- o scenariuszu juz wspominalem?

- ciecia na nakrecenie nowej czolowki do nowych epizodow - np. Flash mowiacy ze jest najszybszy na swiecie, a juz 5+ osob go wyprzedza z palcem w...

 

Juz w powerrangersach z lat 90 bylo chyba lepsze aktorstwo i sceny walk :) A najgorsze ze dc zalewa rynek coraz wisksza iloscia tego syfu - sypergirl, legends of syfland.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście w dobie internetu mamy dostęp w dużej ilości dobrych seriali, a DC - cóż oglądamy tylko te wartościowe dla Nas.

Ja już Arrow-a, Flash-a, odpuściłem. Legends i Sjuperckow w ogóle nie zacząłem, nie ma sensu.

 

Zostawiłem Daredevila i Agentów Tarczy. Pierwszy trzyma poziom, a drugi coś widzę, że mają jeszcze pomysły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...