Skocz do zawartości
Jin*

Seriale

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jak i jonathan, czekam na "Gre o tron" - ciekaw jestem jak wypadnie w porównaniu do książki.

 

Z tego co widzę niewiele o tym było pisane w temacie, może dlatego, że serial jeszcze nie jest emitowany :)

W książce było multum bohaterów, wątków, intryg - pierwszy raz czytałem coś takiego. W dodatku bez wyraźnego podziału na bohaterów pozytywnych i negatywnych - a przy tym fajnie wszystko ogarnięte. W jednym tomie kogoś nie cierpiałem, a w kolejnym wręcz przeciwnie.

Są tutaj wojna, zemsta, intrygi, sex, przedni humor i dialogi, ironia, sarkazm, zdrada a nawet odrobinę magii, aczkolwiek dopiero w późniejszym czasie.

Więc zachęcam do oglądania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak i jonathan, czekam na "Gre o tron" - ciekaw jestem jak wypadnie w porównaniu do książki.

 

Z tego co widzę niewiele o tym było pisane w temacie, może dlatego, że serial jeszcze nie jest emitowany :)

W książce było multum bohaterów, wątków, intryg - pierwszy raz czytałem coś takiego. W dodatku bez wyraźnego podziału na bohaterów pozytywnych i negatywnych - a przy tym fajnie wszystko ogarnięte. W jednym tomie kogoś nie cierpiałem, a w kolejnym wręcz przeciwnie.

Są tutaj wojna, zemsta, intrygi, sex, przedni humor i dialogi, ironia, sarkazm, zdrada a nawet odrobinę magii, aczkolwiek dopiero w późniejszym czasie.

Więc zachęcam do oglądania :)

 

A ile tomow masz za soba?? ;]

 

Niektorych pewnie zacheci do ogladania Sean Bean - hle hle hle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Ostatni odcinek Stargate Universe jak dla mnie świetny. Straszna szkoda że kończą ten serial, bo ma swój oryginalny klimat. Brakuje troche eksploracji planet czy lepszej głównej fabuły, ale mi ogląda się bardzo przyjemnie.

 

Myślałem że za tydzień będzie koniec, ale doszły jeszcze dwa odcinki do listy (właśnie 18 mi coś nie pasowało). Mam nadzieję, że chociaż zakończą jakoś sensownie.

 

Mam też nadzieję, że znajdą się pieniądze na zrobienie SG-1 w HD (trzeba wszystkie efekty od nowa, w pierwszych siedmiu sezonach, a i w późniejszych niektóre rzeczy były w SD), bo kosztowało by to dużo kasy i czasu, ale na pewno by się sprzedały, tak zresztą jak i Star Treki.

Pierwsze osiem sezonów oglądałem dwa razy (9 i 10 i te całe Ori to porażka), strasznie bym chętnie ponownie obejrzał, ale przyznam że DivX-y wyglądają bardzo kiepsko na TV, a DVD nie wiele lepiej (jako że widescreen).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tak, ciekaw jestem co się będzie działo. W nim zło aż się gotuje. :D

 

Zdjęcie finału odcinka "As I Lay Dying"

 

 

 

Pytanie kto to jest K czy E ? :wacko:

Edytowane przez kamilo23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra o tron no nie powiem... serial z rozmachem robiony

czekam niecierpliwie na kolejny odcinek

 

Też mi się spodobał, ale 7 rodzin to daje niesamowitą ilość kombinacji - czy ktoś kto to czytał może rozwiać moje wątpliwości i potwierdzi że to nie jest "Moda na sukces" lub coś w tym guście w wersji fantasy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mi się spodobał, ale 7 rodzin to daje niesamowitą ilość kombinacji - czy ktoś kto to czytał może rozwiać moje wątpliwości i potwierdzi że to nie jest "Moda na sukces" lub coś w tym guście w wersji fantasy?

 

 

Pytaj a odpowiem

Wiele rzeczy w serialu jest uproszczonych, lekko zmienionych.

Nie widac tyle wilkorow co w ksiazce, Drogo jest tez ciut inaczej ukazany... Wiele wiele roznic, ale ogolnie ekranizacja fajna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ jonathan

Główne zastanawiam się czy z uwagi na mnogość możliwych kombinacji rodzinnych hollywodzcy producenci nie zrobią z tego "Santa Barbary" w stylu fantasy.

So far, so good.

A propos książek czy to jakaś zamknięta historia czy sprawa ciągnie w stronę takich rozwiązań jak w Forgotten Realms?

 

 

Czy ktoś tu ogląda Justified?

Ekranizacje na bazie prozy Elmore Leonarda wydają się być lepsze od samej prozy :-)

Edytowane przez S_Works

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieli się trzymać kanonu, nawet jak są różnice to mniemam, że niezbyt ważne?

 

Justified jest ok, chociaż niby nic bardzo ciekawego się nie dzieje, a i klimatów "południa" za specjalnie nie lubię (ten akcent...) to jednak zawsze z chęcią oglądam następny odcinek. 2 sezon jakiś przyjemniejszy mi się wydaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Chicago Code niezłe, choć nie nazwałbym tego serialem sensacyjnym. Podoba mi sie że jest minimum wątków prywatnych, czego nie lubie w takich serialach. Mimo wszystko jakoś nie "czuję" tych postaci. Z tego co mówił mi znajomy to w ekipie są ludzie co robili The Shield, a to ponoć świetny serial, do którego się przymierzam.

 

 

Justified super, jak dla mnie lepszy sezon niż pierwszy (który też był świetny). Postacie w tym serialu są niezwykłe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak miałem jakiś czas temu z Burn Notice. Dotarłem do początku 2 sezonu i pomimo obejrzenia tylu odcinków ciągle nie czułem żadnego przywiązania do postaci. Żadna mi się ani trochę nie spodobała. Niby serial był ok, ale czułem się jakbym tylko tracił czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Ostatnio kolega mi powiedział o zabawnym motywie z Davidem Schwimmerem w brytyjskim programie/serialu Come Fly with Me. Nie wiem co to za wytwór jest, ogólnie jakiś totalny debilizm, ale ten motyw akurat bardzo fajny.

 

Wyciąłem jeśli ktoś zainteresowany - Download David Schwimmer on Come Fly with Me

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...