Jump to content
Sign in to follow this  
Jin*

Seriale

Recommended Posts

Fakt, że nie wracałem do X-Files od czasu premiery, a to dlatego że odpuściłem sobie oglądanie gdy Duchovny odszedł - nie chciałem psuć sobie dobrych wspomnień. Ostatnie co pamiętam, to że poszedłem do kina na Fight the future i wyszedłem z niego z wielkim WTF na twarzy :) Na chwilę obecną pojęcia nie mam co jest kanoniczne, a co nie. Jednakże wymaganie żeby scenarzyści kontynuowali toczka w toczkę to co było, to chyba trochę przesada. Takiego Evil Dead udało się uwspółcześnić, może i tu się uda.

(SPOILERY!)

Szczerze to mam mieszane uczucia. Z jeden strony dość fajnie to zrealizowali bo mogłobyć gorzej. Z drugiej zabraklo tego klimatu i scen, pracy kamery. To nie to co pierwsze sezony. Ale mamy 2016 rok jednak. Nieco inna technologia.  Widać inne podejście obrał reżyser. Szkoda, chociaż uważam że tragedii nie ma pod względem technicznym. Gorzej z fabułą/wątkiem. Co to ma być ?!?. Rozumiem że musieli jakoś kontynuwać wątek, ale ta teoria że kosmici niby byli, ale to nie oni byli agresorami tylko jakaś tajna grupa ludzi wykorzystała ich technologi do manipulowania ludźmi i przejęca władzy. Sorry, ale to jest tak słabe że nie wiem na co oni liczą.  Ja tam X-files kojarzę z obcymi.  Naprawdę mogli to inaczej kontynuwać. Nawet z inwazją i walką z obcymi. 6 fajnych epizodów i dobre zakończenie. A tak moga to ciagnąć długo przez 2 sezony lub nawet więcej o jakiś spiskach, gdzie obcy będą na marginesie. No nic dzisiaj 2 odcinek i zobaczymy. Oglądam na fox bez 5.1 i napisów, bo szkoda mi transferu na to po pierwszym odcinku.   Ogólnie 6.5/10 na chwile obecną.

Już sam ten początek, Skinner dzwoni do Muldera, to tylu latach żeby się spotkać bo to pilne, Mulder dzwoni do Scully, która musi rzucić wszystko mimo że ratuje życie dzieciom jako chirurg.. Myślałem że mamy trzecią wojnę światową, po to Skinner się kontaktuje. A tymczasem jakiś youtuber od spiskowych teorii che się z nimi spotkać........... :D

Drugi odcinek niby lepszy według powyższych ocen, bo zgodny ze utartym schematem? Jedyne co mnie martwi, to nieuniknione powtarzanie się motywów z poprzednich serii...

Dla mnie drugi też słaby.

I tak zobaczę wszystkie, ale szału nie robi ten serial, spodziewałem się czegoś dużo lepszego. Szczególnie właśnie będąc świeżo po obejrzeniu starych serii w 1080p.

Black Sails s03 wystartował. Po pierwszym odcinku sezon zapowiada się smakowicie :)

Witajcie , jaki serial mi polecacie jeśli przerobiłem te:

Games of Thrones  ( wymiatacz )

Breaking Bad ( wymiatacz )

Vikings

The Walking Dead

Lost

coś jeszcze jest godne zobaczenia? Powyższe seriale bardzo mi się spodobały , niestety pokończyły się więc czekam na coś innego :)

Blacklist

da.vincis.demons

Elementary.

Homeland

Penny.Dreadful.

Mr.Robot.

Narcos

Expanse 

Originals

i wiele innych... obczytaj forum, potem recki, opinie..

Edited by NostradamuSek

X-files S10E01-02 - Jak oglądałem pierwszy odc i poznawałem nową teorię spiskową to stwierdziłem że twórcy mają szczęście że ja tak jak i pewnie większość widzów nie pamięta większości wątków tej poprzedniej(teori), gdyż coś mi trochę nie pasuję. Sam pomysł fajny i bardzo na czasie, ale podejrzewam, że znalazło by się stary odc przeczący nowym dowodom...ale po co.
Drugi odc to już powrót to klasycznego dla serii schematu i proceduralnych wątków, tyle że w nowym wydaniu. I nawet to twórcom wychodzi, jest zagadka, spisek, humor i ofc coś paranormalnego. Czekam na więcej.

Utopia. jestem po pierwszym sezonie i mogę gorąco polecić. rewelacyjny serial. jednak jak wszystkie, nie dla wszystkich. mnie wciągneło. od godziny 15 przerobiłem 6ep :)

• Upvote 2

Expanse - końcówka sezonu pozamiatała. W końcu jest porządny serial S-F z ciężkim klimatem. Żeby tylko go nie skasowali w przyszłym roku.

Co do Expanse

Czyli to ziemia stoi za tym wszystkim? I co niby chcieli osiągnąć na Eros że zarazili tych wszystkich ludzi? I co to właściwie jest co widzieliśmy w końcowej scenie?

Przedostatni odcinek świetny ale ostatni pozostawił niedosyt. I teraz czekać aż do 2017...

Scully i Mulder, ale sie postarzeli.  :mellow: Kiedy sie skonczyl 9 sezon?

Edited by kelcior

Scully i Mulder, ale sie postarzeli.  :mellow:

ciężko aby po tylu latach odmłodnieli (to by dopiero była sprawa rodem z archiwum) :biggrin:

Obejrzałem wczoraj pierwszy odcinek x-files i w mojej opinii bardzo średnio to wypadło. Naciągane 3/5 i to też w większości z sentymentu. Brak dynamiki, dużo gadaniny którą człowiek widział w poprzednich sezonach. Tylko wtedy to jakoś porywało, w tej chwili to przynudza. Piętnaste podejście do tematu obcych i znowu wywrócenie o 180 st. wszystkiego co człowiek widział. nie kupuję tego.

Aż tak źle nie wyglądają jak na te lata, ale czy tylko ja mam wrażenie, że Mulder to się porusza jak wóz z węglem. A jak zaczyna swoje wywody, to zaczynam przysypiać. Nie ma tej iskry w jego wypowiedziach, gdzie człowiek łykał słowa jak pelikan.

Jakoś się przemęczę te 6 odcinków, zobaczymy co będzie dalej, ale obawiam się, że ten serial ( nowe odc. ) nie miał przesłanek do powstania.

Mi tam nowy X-Files  bardzo się podoba.

Teza, że za porwaniami stoi rząd, a ufoki to przyjazne ludki jest bardzo ciekawa, ale nie wiadomo czy nie okaże się jednak celową, kolejną dezinformacją  :biggrin:

3 humorystyczny odcinek też jest świetny, nieźle się uśmiałem.

Ten trzeci trochę pojechany ale dam im szansę..dla mnie nie jest źle ale można by co nieco poprawić. Jakoś ich gra na tle innych postaci wypada słabiej.

A Duchowny najlepiej w Californication się spisał ;)

Co do Expanse

Czyli to ziemia stoi za tym wszystkim? I co niby chcieli osiągnąć na Eros że zarazili tych wszystkich ludzi? I co to właściwie jest co widzieliśmy w końcowej scenie?

Przedostatni odcinek świetny ale ostatni pozostawił niedosyt. I teraz czekać aż do 2017...

Więcej materialu = zaczyna się uczyć. IMHO nie najgorzej ale mogło być lepiej.

Nie stoi za tym Ziemia tylko Mao. Odpal Wiki [; http://expanse.wikia.com/wiki/The_Expanse_Wiki

To nie czytać...z czasów starej serii pojęcie spoiler nie istniało. X-files jako rasowy procedural skupiał się raczej na poszczególnych odcinkach i ich formie, wątek główny był powoli i w tle ruszany do przodu, rzadko kiedy też zaskakiwał, bo i nie w tym tkwi siła serialu. W tej serii jak narazie jest bardzo podobnie, choć co odcinek powtarza się wątek m.in dziecka bohaterów.
S11E03 - nie spodziewałem się że dadzą taki odc tak szybko, dawniej odcinki humorystyczne trafiały się 1-2 na sezon i raczej w środku. Tutaj pojechali z sukcesem, dawno się tak nie śmiałem groteska pełną gębą. :biggrin:
E04 - i znowu klasyczny odcinek z tajemnicą i potworem. Wyróżnia się tylko wątkiem osobistym jednego z bohaterów.

No tak, ale nie wiedziałem, że zdradzą taki ważny finisz - nic tego nie zapowiadało - mogli ostrzec.

S10e04 - ten osobisty wątek przyćmił główną treść odcinka. Zostało wiele pytań bez odpowiedzi.

A teraz pewnie odcinek z zalamanym Rickiem, odcinek jak Carl uczy sie chodzic, pozniej jeden troche zwawszy z jakimis zwiadowcami nigusina (czy jak sie mial zwac ten gosc co go na nastepny sezon szykuja), pozniej 2 odcinki jak wszyscy sie rozbiegna i przez 3 kolejne beda sie zbiegac w nigusinowym miasteczku... Oby tak nie bylo :/

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Edited by Quave