Jump to content
Sign in to follow this  
Jin*

Seriale

Recommended Posts

Tylko ja mam wrazenie, ze ostatnie 2 odcinki wikingow byly bd. slabe? W ogole watek chinki jest jakis nudny. Moze teraz sie cos ruszy, jak juz dotarli znowu do...

Finał 3 sezonu Black Sails -  :zonk: Pięknie się rozwinął ten serial! Dołącza do listy moich ulubionych.

The Walking Dead S06E16 - Z jakiegoś powodu nie załapałem przed seansem, że to już finał sezonu i przez to odbierałem odcinek trochę inaczej. Jak na finał, epizod raczej mozolny skakanie pomiędzy dwiema grupami bohaterów zrobione trochę na siłę, bo chciano pokazać ważne wydarzenia, a czasu już brakowało. No i jeszcze clifhanger robiony na siłę albo twórcy jeszcze po prostu nie wiedzą, czy chcą być w pewnej kwestii zgodni z komiksami, a to w tym przypadku może nie wyjść im na dobre. Z plusów to chyba tylko wprowadzenie Neagana, którego przez nieogarnięcie w odcinku nie oczekiwałem, a wypadł bardzo dobrze.

Z clifhangerem nie pokazano kogo kogo zatłucze Neagan, powinien to być Glen, ale już raz niby próbowali go uśmiercić. Oczywistymi( imo zbyt ) kandydatami jest jeszcze Eugene który w końcu się zaadoptował do świata pożegnał i może umrzeć, Abrahan albo Rosita(bo przynudzają).

Odnośnie wątku z Morganem i Carol, to tyle nudzenia, by pokazać porzucenie zasad tego pierwszego. No i jeszcze nie znalazłem potwierdzenia, ale spotkanie przez nich osoby w pancerzach najpewniej (ktoś może potwierdzić?)pochodzą z "Królestwa" trzeciej nacji w serialu , walczącej ze "Zbawcami".

A mi się odcinek podobał. Z tymże, ja to lubię inne podejście w tym serialu, a nie jak większość im więcej sieczki tym lepiej. To mozolne skakanie miało na celu ukazanie konkretnych rzeczy, np.,

jak Rick i jego ekipa bardzo mocno pomyliła się na temat Neagana, jego mocy, swojej mocy itp. Idealnie to było pokazane, jak przy pierwszej blokadzie się zachowywali, a następnie każda kolejna to utrata swojej pewności siebie. O końcowej scenie nie ma co mówić, cała ekipa Ricka, best of the best na kolanach, z wiedzą, że jeden idzie w piach. Studium zastraszenia i upadku w pigułce.

Zawsze koniec sezonu zostaje z clifhangerem i tutaj został dobrany odpowiednio do sytuacji. Jakby zdradzili, to by zeszło większość ciśnienia i emocji, a tak jest jak powinno być. Faktycznie, dzięki temu mają otwartą furtkę kogo tam umieścić i kawałek czasu na zdecydowanie o tym. Jeżeli jeszcze nie zostało to ustalone. Ale akurat to, nie ma większego znaczenia, zamierzony efekt został zrealizowany.

Zgadzam się, że jeżeli pójdą drogą komiksu i będzie to Glenn, to może się to odbić na serialu, bo ta postać jest na pewno mega popularna. Z drugiej strony, musi być mocne uderzenie ( he he ), bo inaczej ludzie machną ręką. Eugene, zero emocji, ten z Alexandrii szukający ludków, nawet nie wiem jak się nazywa, też słabo. Fajną opcją byłaby Maggie, ale jej nie dziabnie. Abraham albo Glenn, ale Abr to średnia opcja.

Postać Neagana wprowadzona rewelacyjnie.

Carol vs Morgan "wymiana poglądów". W końcu czarny znalazł się w sytuacji, gdzie jego zasady nie mogły dać oczekiwanego rezultatu. Nie da się zawsze przeżyć\uratować kogoś nie zabijając. Nie tyle złamał swoją zasadę, co zrozumiał, że nie jest ona realna w każdej sytuacji.

No i ludki z kolejnej osady. Ciekawe czy będzie lew czy tam tygrys? ;)

a mnie właściwie trochę znużył ten ostatni odcinek trupów

Daryl dał się pojmać jak dziecko, a cała ekipa krąży i nie spodziewa się zasadzki, która właściwie jest oczywista, ten nowy szef z bajsbolem przypomina mi bardzo postać z bękarty wojny i na dodatek nagle ma armię która pojawiła się znikąd 

oczywiście wiadomo, że coś musieli wymyślić, ale trochę logiki by się również przydało ...

Naegan akurat wyszedł zgodnie z komiksami raczej i z  bejsbolem latał. Postać będzie pewnie szerzej nakreślona w 7 sezonie. Gdzie otrzyma najpewniej przynajmniej cały odcinek tak jak kiedyś gubernator.

@toms83 W sumie patrząc pod kontem "best of the best" na kolanach to faktycznie efekt był niezły, ale doprowadzić do tego mogli trochę lepiej.

Odnośnie uśmierconej postaci imo Glen mimo wszystko byłby dobrym wyborem. No bo kto: Aron(ten szukający ludków) - może ginąć było go tyle co nic, nikt nie będzie płakał, Sasha - niech ginie, Rosita - tym bardziej, Abraham - to byłby wybór nawet ok, Eugene - też może ginąć, Maggie - to nie miało by zbytnio sensu, Rick, Carl - po za konkursem, Michone, Daryl - no tu byłby najpewniej spory rage fanów, który byłby co prawda wskazany, ale twórcy mogą się nie odważyć. A Glen miał w tym sezonie sporo wątków, postać już niewiele wnosi, swoje zrobił, a i efekt osiągnie, bo to jedna z "najstarszych" postaci w grupie.

Wracając do Abrahama, byłby dobrym wyborem z racji, że również miał względnie sporo wątków w sezonie, a i efekt skatowania przed grupą takiego dużego gościa mógłby wyjść nieźle. + reakcja Rosity i Sashy. Jak nie Glen to tylko on.

Ezekiel tygrysa ma mieć. Choć charakteryzacją tego nie załatwią, CGI jest złe dla budżetu, a nie wiem jak z wytresowaniem takiego kotka do rozszarpywania zombi.

night manager 9/10

pierwszy odcinek jakos dziwnie mnie uśpił
ale pozostale 5 genialnie sie ogląda 

american crime story The People v. O.J. Simpson

Właśnie się skończył, świetnie zrobiony serial, bardzo dobra obsada.

Z innych, fargo season 2 zdecydowanie warto.

Moze i stare ale calkiem ciekawe

Anatomia Prawdy aka Body of Proof.

Medyczny, detektywistyczny.

Finał 3 sezonu Black Sails -  :zonk: Pięknie się rozwinął ten serial! Dołącza do listy moich ulubionych.

Po twoim poscie zauwazylem go na netflixie i dzis juz skonczylem 2 sezon. Bdb. serial. Swietnie ukazana przemiana Flinta czy zarysowana postac Veina :D jak narazie 8/10.

edit: Skonczylem sezon 3 i... Jakis mocno przegadany. O ile w pierwszym sezonie bylo sporo knucia i zwrotow akcji a przy okazji wprowadzenia postaci/przedstawienia swiata, tak tutaj jakos bez polotu aby na koniec zrobic sieczke.

Czyzby szykowala sie konfrontacja Flint vs. Silver? W sumie wszystko wskazuje na to, ze do tego wlasnie fabula dazy.

Edited by Quave

Prośba o #ULTRA #SHORT #REVIEW:

Volume in drive D is DELTA
Volume Serial Number is D46C-1ACB
Directory of D:\Seriale
09.04.2016  15:07    <DIR>          .
09.04.2016  15:07    <DIR>          ..
10.03.2016  23:38    <DIR>          True Detective
26.03.2016  00:22    <DIR>          Vikings
06.03.2016  15:46    <DIR>          Weeds
31.03.2016  21:53    <DIR>          Ash vs Evil Dead
17.03.2016  18:57    <DIR>          Ballers
11.03.2016  20:22    <DIR>          Banshee
17.03.2016  00:08    <DIR>          Black Sails
11.03.2016  13:02    <DIR>          Boardwalk Empire
26.03.2016  18:07    <DIR>          Da Vinci's Demons
26.03.2016  22:08    <DIR>          Daredevil
31.03.2016  21:57    <DIR>          Deadwood
11.03.2016  12:04    <DIR>          Fargo
26.03.2016  00:22    <DIR>          Game of Thrones
11.03.2016  13:12    <DIR>          Sons of Anarchy
31.03.2016  18:36    <DIR>          The 100
26.03.2016  17:55    <DIR>          The Blacklist
10.03.2016  23:13    <DIR>          The Wire
02.03.2016  01:19    <DIR>          Bosch
10.03.2016  22:15    <DIR>          American Crime Story
               0 File(s)              0 bytes
              21 Dir(s)  23˙710˙400˙512 bytes free

Gdzie dzieje się najwięcej (akcja, sensacja, zwroty akcji) i gdzie jest najmniej teatru (dylematy moralne, dziesięciominutowe dialogi i inny chłam, dla ktogoś kto ma czas na jeden-dwa odcinki dziennie).

Z góry dzięki.

<!-- Banshee, Czarną Listę i Synów Anarchii oglądam (i polecam) -->

Inne propozycje bardzo mile widziane, byleby były już po premierze z polskim lektorem. Edited by rawyolks

True Detective - pierwszy sezon byl spoko, drugi mnie wynudzil. Chociaz za duzo akcji to tu nie bylo (s01) a raczej relacje 2 policjantow graly tu pierwzze skrzypce a w szczegolnosci poglady jednego na caly swiat.

Vikings - ogolnie sporo sie dzieje, chociaz pod koniec pierwszego sezonu kilka odcinkow przeciaganych co moga Cie nudzic.

Black Sails - niby akcja posuwa sie powoli, ale zarys postaci i duzo zwrotow akcji i tego jak kazdy rzepke w swoja strone ciagnie mocno wciaga. Mimo wszystko wg. mnie 3s. najslabszy.

Daredevil - szukasz akcji topowinno byc ok, jeden z tych seriali co walki stoja na bardzo wysokim poziomie. Fabula tez ok, ale tylko 2 sezony i 3 raczej nie bedzie, a jakies laczenie tego serialu z 3 innymi...

Game of Thrones - i sie dziejei nie dzieje zarazem, ogolnie im dalej w las tym nudniej, ot 2-3 mocne odcinki na sezon. Jak lubisz fantazy to powinno podejsc.

Tak wiec DD -> vikings -> Black sails -> True Detective.

Co do wikingow to ladny przeskok zrobili czasowy... Moze wkoncu zakoncza watek Ragnara cpuna, bo nie byl ciekawy a kompletnie wg. mnie poziom polecial. Dopiero teraz cos zaczelo sie dziac i czlowiek znowu zaciekawiony. Zaczynam dochodzic do wniosku, ze jak skoncza z Ragnarem (kto zna jego zywot ten wie co go czeka ;) ) wikingowie sie posypia. Aktor co gra syna Ragnara nie uciagnie tego, moze Rollo by troche dal rade... Reszta synow sie zobaczy, bo dopiero teraz maja cos do gadania ;)

• Upvote 1

11.03.2016  13:12    <DIR>          Sons of Anarchy
26.03.2016  17:55    <DIR>          The Blacklist
10.03.2016  23:13    <DIR>          The Wire
02.03.2016  01:19    <DIR>          Bosch

To też trzy pozycje obowiązkowe, Bosch też nie jest zły ma specyficzny klimat.

• Upvote 1

The wire swietny serial, ale ciagnie sie strasznie na poczatku.

Jak ma malo czasu i szuka akcji to niestety nie jest serial dla niego, a szkoda.

Tym bardziej Boardwalk Empire go zanudzi na smierc, mimo iz to swietny serial, ale trzeba czasu.

Z wymienionych wzialbym Gre o tron, Black sails, Bosha i Vikingow.

A z innych i te polecam brac najpierw to: Spartacus, Ray donovan, Prison break, Rzym, Oz, Leverage i Hustle, Burn notice, Shameless, The shield. Walking dead, Gomorra, Love/Hate, Graceland.

• Upvote 1

Walking Dead go tez zanudzi. Prison breake to w sumie 1 bdb. i drugi znosnu sezon, reszta to pazdziez. Spartacus nawet nawet - chociaz smierc odtworcy glownej roli i pozniej zmiana aktora mocno sie odbija na poczatkach 2 sezonu :/

A gra o tron... on szuka jakiejs akcji, a nie 5 odcinkow przegadanych, 1 mocnego i reszty, ktora dopycha sezon do konca. Ten serial na poczatku wciagal, bo byl czyms nowym, ale teraz...

Daredevil - ok

The Blacklist ok

Da Vinci's Demons - ok 

True Detective - ok, może nie podejść

Vikings - ok

Game of Thrones - ok

Black Sails - ok

Boardwalk Empire - ok, może nie podejść

Fargo - ok, może nie podejść

Dodatkowo możesz obczaić:

Edited by NostradamuSek

• Oz
  • Leverage
  • Hustle
  • Burn Notice
  • The Shield
  • Love/Hate
  • Graceland
Tych nigdzie nie mogę znaleźć z lektorem.

Dziękuję serdecznie Quave, kamilo23 i agr. :)

Nowy odcinek Gry o tron i od razu rusza z kopyta... z reszta jak poczatek kazdego sezonu.

A zapytam z ciekawosci.

Oglada ktos "Lucifer"?

Nowy odcinek Gry o tron i od razu rusza z kopyta... z reszta jak poczatek kazdego sezonu.

A zapytam z ciekawosci.

Oglada ktos "Lucifer"?

Owszem, oglądam. Powiem, że mam mieszane uczucia. Zobaczę, czy rozkręci się. Na razie jeszcze nie zdecydowałem, czy polecam z czystym sumieniem. Na pewno można obejrzeć.. ale, czy podejdzie.

Pomysł mają niezły (Diabełek wśród nas na wesoło), ale im dalej tym mniej funu, acz zobaczymy. Coś w deseń Limitless, Blindspot - początek interesujący, a potem jakoś tak mało zaskoczeń. 

im dalej tym mniej funu

Tak samo mozesz GoT opisac ;) Kazdy sezon daloby rade strescic w 4 odcinkach i nie stracic sensu.