Jump to content
Sign in to follow this  
Jin*

Seriale

Recommended Posts

Tak samo mozesz GoT opisac ;) Kazdy sezon daloby rade strescic w 4 odcinkach i nie stracic sensu.

A czytałeś sagę? Serial jest bardzo mocnym streszczeniem cyklu, w każdej kolejnej serii coraz bardziej odchodzi od oryginału. Ciężko mi sobie wyobrazić streszczenie streszczenia ;)

nigdy nie rozumiałem fenomenu GoT, rozumiem, że kobieca golizna powoduje jakieś tam emocje u wygłodniałych samców, aż żeby aż tyle się nad tym rozwodzić ...

Z tą nagością to faktycznie trochę przesada, zwłaszcza końcówka ostatniego odcinka ;) Ale fenomen raczej nie tkwi w goliźnie. Mi się bardzo podoba, takie fantasy a'la tolkien ale mocno zracjonalizowane, praktycznie brak czarnych/białych charakterów, trudny do przewidzenia bieg wydarzeń.

Nowy odcinek Gry o tron i od razu rusza z kopyta... z reszta jak poczatek kazdego sezonu.

A zapytam z ciekawosci.

Oglada ktos "Lucifer"?

Całkiem spoko jest. Początek rzeczywiście lepszy, ale i tak dalej dobrze się ogląda.

W sumie to drugi po Banshee zachodni serial jaki oglądam w ciągu ostatnich 4 lat.

A czytałeś sagę? Serial jest bardzo mocnym streszczeniem cyklu, w każdej kolejnej serii coraz bardziej odchodzi od oryginału. Ciężko mi sobie wyobrazić streszczenie streszczenia ;)

Z tą nagością to faktycznie trochę przesada, zwłaszcza końcówka ostatniego odcinka ;) Ale fenomen raczej nie tkwi w goliźnie. Mi się bardzo podoba, takie fantasy a'la tolkien ale mocno zracjonalizowane, praktycznie brak czarnych/białych charakterów, trudny do przewidzenia bieg wydarzeń.

Też nie czaje fenomenu tego serialu. Internetów się nie da ostatnio normalnie przeglądać bo tylko GoT i GoT.

Saga też słaba btw. #bojówkaMalazańskiej.

Niezupełnie, to całkiem innego kalibru serial. Natomiast te mnie trochę zaczynają nużyć. Daredevil, Blacklist, Da Vinci's Demons - te dla mnie trzymają poziom.

nigdy nie rozumiałem fenomenu GoT, rozumiem, że kobieca golizna powoduje jakieś tam emocje u wygłodniałych samców, aż żeby aż tyle się nad tym rozwodzić ...

Tak jak sie w SP nasmiewali "czlooooonek, clzonek, czlonek, przy czlonku czlonek" w rytm openingu GoT xD

Sagi nie czytalem oprocz 1 ksiazki - czekam az serial sie skonczy i wtedy przeczytam od deski do deski, jednak z tego co wiem to Martin sam juz nie wie co zrobic ze swoim tworem, a wiele postaci utknelo w swej historii (aka zombie caitlyn). Ogolnie styl Martina mi nie podszedl po pierwszym tomie, a popularnosc to chyba zdobyl jedynie mordowaniem na potege wazniejszych postaci (takie ksiazkowe darks souls - w sumie jego popularnosci tez nie rozumiem). 

Brak czarnych/bialych bohaterow? no wez przestan... Starkowie dobrzy, Lannisterowie zli (ot Tyrion sie odcina od tego towarzystwa), Deanerys zblakana krolewna... Szczerze to watpie aby ktokolwiek przez dluuugi czas dorownal Tolkienowi w tworzeniu nowego swiata od podstaw z wlasna mitologia itd. Szkoda tylko, ze nie napisal wiecej ksiazek w nim osadzonych. (swoja droga silmarylion przedstawia mitologie srodziemia, ktora objetoscia nie ustepuje mitologii greckiej i rzymskiej razem wzietej, tylko jego syn napisal ksiazke strasznie irytujacym stylem).

Imo to nie chodzi o rozumienie fenomenu. Albo ktoś lubi taki klimat, albo nie. To, czy dana postać jest czarna lub biała zależy od punktu widzenia innej postaci/czytelnika. W oczach Deanerys czy wolnych ludzi zza muru Starkowie nie są biali. Fakt, można wybrać kilka postaci w miarę jednoznacznych ale cała reszta jest w odcieniach szarości. Odbiór bohaterów zależy od obozu, który wybierze widz/czytelnik. Wybór narzuca trochę scenariusz serialu, bo książka wg mnie nie jest już taka oczywista.

A brak dalszych części sagi i to, że serial już ją wyprzedza i coraz bardziej rozmija to inna kwestia. Nadmiar wątków pobocznych w książce czasem może przytłacza ale widzom serialu tego zaoszczędzono.

Guest

@Quave

Lepiej sobie odpuść. Przeczytałem (na tą chwilę) całe dwie części i o ile pierwsza jest bardzo dobra, to druga jest znacznie słabsza. Dość łatwo można zauważyć , że pierwsza część GoT odniosła sukces i autor planuje sagę. W skrócie: ciekawy początek,lannisterowanie wody,trochę akcji, znowu przerywnik, jak zapomnisz co ciebie zaciekawiło w ostatnim fragmencie wracamy i sieczka na koniec.

Nie wiem jak was, ale mnie najbardziej nudził wątek Deanerys

Próbowałem oglądać serial, ale nie dałem rady przebrnąć przez I serię. Mógłby ktoś w skrócie opisać jak mają się sceny batalistyczne. Ciekawi mnie jak (i czy) przedstawili turnieje i wojny.

Chyba conajwyzej bitwy. 

Co do GoT to serial jest masakrycznie ubogi wzgledem ksiazki.

Za to wyrazanie sie o serii po przeczytaniu pierwszego tomu... no prosze...

Ubogi, bo sezon musiałby mieć ze 20 albo i więcej odcinków gdyby chcieli pokazać wszystkie wątki.

Sceny batalistyczne nie są raczej mocną stroną serialu jak i książki. Z każdym kolejnym sezonem jest lepiej ale to nie LOTR.

Chyba conajwyzej bitwy. 

Co do GoT to serial jest masakrycznie ubogi wzgledem ksiazki.

Za to wyrazanie sie o serii po przeczytaniu pierwszego tomu... no prosze...

I juz od pierwszego sezonu z nia niespojny - np. zdobywanie jakiejs tam twierdzy, co Arya sluzyla w nim ojcu Tyriona. A oceniac mozna styl pisania autora juz po jednej ksiazce jak najbardziej i miec podglad jak dalej sie zapowiada to uniwersum. Narazie kolekcjonuje ksiazki z wersji HBO - z tego co wiem to te stare maja roznej wielkosci okladki :/

Billions - po pierwszym sezonie. Bardzo dobry. Rudy z Homeland (Damian Lewis) - rewelacyjny. I wcale nie gorsi Paul Giamatti i Maggie Siff.

The Night Manager - mini serial, wart obejrzenia. Choćby z powodu Hugh Lauriego i Toma Hiddlestona.

a ja polecam Silicon Valley - tematyką pasuje do forum. Nie jest zbyt przesłodzony, całkiem zgrabny serial do obejrzenia przy piwku.

• Upvote 2

a ja polecam Silicon Valley - tematyką pasuje do forum. Nie jest zbyt przesłodzony, całkiem zgrabny serial do obejrzenia przy piwku.

Idąc tą ścieżką - to jeszcze Halt and Catch Fire.

• Upvote 2

Przeca JS i DT to prawie rodzeństwo więc jak najbardziej tak ;-)

Boli mnie tylko całkowite pominięcie w serialu "młodego gryfa". Czyżby też miał zginąć w sadze?

W koncu cos ciekawszego w tym sezonie GoT, chociaz szkoda, ze dopiero pod koniec odcinka :/ Teraz pewnei akcja w krowlewskiej przystani i za jakies 2-3 odcinki el umarlak wyzwoliciel.

W koncu cos ciekawszego w tym sezonie GoT, chociaz szkoda, ze dopiero pod koniec odcinka :/ Teraz pewnei akcja w krowlewskiej przystani i za jakies 2-3 odcinki el umarlak wyzwoliciel.

W środku też coś się działo...

Wreszcie dolina arrynów wejdzie do akcji a JS najprawdopodobniej ruszy na południe. Przyćmione trochę przez powstanie megakhalasaru ;)

JS to ruszy na Winterfel, a to trudno nazwac poludniem ;) Mozliwe, ze Sansa zemsci sie na Littlefingerze. Watpie aby Starkowie i Arynowie ruszyli na poludnie, bo wszyscy juz wiedza jak to sie skonczylo wczesniej. Po za tym ogarniecie polnocy zajmie sporo czasu a Inni tez pewnie nie proznuja, tak wiec za 1/2 odcinki wyciecie w pien wrobla i zapewne final w Winterfel. Czyli taki "standard" 2 lub 3 wciagajacych odcinkow i reszta zapychacze. Ciekawe czy w koncu watek Daenerys ruszy z kopyta, bo w sumie przez te 6 sezonow zs duzo u niej sie nie dzialo :/

Edited by Quave

Winterfell jest na południe od muru ;)

Sansa tak nie koniecznie musi się mścić na Petyrze, poniekąd dzięki niemu znalazła się na północy i raczej dobrowolnie bierze udział w jego intrydze. Starkowie muszą najpierw ogarnąć rozbitą północ zanim wybiorą się na południe szukając sprawiedliwości. 

Zabicie wróbla wydaje się zbyt oczywiste, ja bym obstawiał jakiś nagły zwrot akcji ;)

Wątek Daenerys jak dla mnie się nie wlecze, podbiła kilka miast, ma smoki, teraz dothraków. Bardzo ciekawi mnie jak rozwinie się wątek Brana - jak na razie nie wnosi za wiele do fabuły. Może na koniec sezonu inni dotrą do muru? No i co zrobi Dorne poza zabiciem księcia...

Z polnoca chodzilo mi o ziemie Winterfell itd. Co do Daenerys watek sie nie ciagnie?

Moge sie troche mylic, bo juz za donrze nie pamietam fabuly, ale... 1 sezon sa wspomnieni z jej bratem, 2 sezon grala naloznice i na koncu dopiero akcja ze smokami. W 3 wielka wedrowka, wiec nuuda. W 4 w znowu cos sie dzialo, podboje. Pozniej znowu nuuda z tym jak sie miasta buntuja. No moze zjawienie Tyriona cos tam wnioslo. I teraz zjednanie dzikusow... efektowne ale, kazdy przeciez sie spodziewal czegos takiego, tylko ze wiekszosc pewnie liczyla na cos ze smokami i ludzkie prazynki ;)

Dobry serial, oglądam go regularnie. Jednak nie każdemu się on spodoba. Ja podczas oglądania często się śmieję, a moja dziewczyna patrzy i mówi, że przecież nie mam tutaj nic śmiesznego :)

Dla sztywniaków może być mało śmieszny ;) Ale jest całkiem udany i nadaje się do dobrego relaksu.

oglądałem pierwszy odcinek Outcast – Opętanie (2016) taki nawet, może się rozwinąć w dobrym kierunku

Ciekawi mnie ile to jeszcze DC bedzie ciagnelo swoje marne seriale... Po 2 calkiem niezlym sezonie arrow serial kompletnie ubili i odrzuca na sama mysl o nim. Flash nie byl jakis rewelacyjny ale jakis tam niski poziom utrzymywal, ale to co ostatnio sie dzieje to porazka. A Legends of tomorrow nawet nie zaczalem, bo juz sam trailer walil tandeta. Niech dc da se na spokoj ze swoja radosna tworczoscia, bo tylko sie kompomituja. Swoja droga kto ten syf oglada, ze wciaz to ciagna...

Flash nigdy poza poziom "niski" nie wyszedł. No ale się ogląda..

Niski nie niski ale wyzszy niz arrow (po za 2 sezonem). Zostal jeszcze jeden odcinek tego sezonu i pewnie tez sobie daruje ten serial. 

Za to agenci tarczy mieli dobry final i juz zapowiada sie jakas draka z doktorkiem ;)